Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Historia Polityczna
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 388, 389, 390 ... 415, 416, 417  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Mar 03, 2019 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://budynkowo.pl/zamek-w-malborku/

ZAMEK W MALBORKU – KRZYŻACKA STOLICA ŚREDNIOWIECZNEGO ŚWIATA

Jakiś Antypolak POPISYWAŁ się na forum Maruchy MALBORKIEM KRZYŻACKIM, podpierając się artykułem na Instagramie, ZAMEK W MALBORKU – KRZYŻACKA STOLICA ŚREDNIOWIECZNEGO ŚWIATA. Podpisał się Przezornie Autor:budynkowo.pl. Artykuł godny panegiryku na cześć nałożnika Hitlera Bronisława Geremka, za którego to Nałożnika grożono mi na zebraniu AK WOŁYŃ Sądem, ale uciszono się, gdy Poprosiłem o to.
Chronologię MALBORKA zafundował nam GNÓJ z Oxfordu, który odatował Gotyk Krakowski Kazimierzem Wielkim, bo ZASTAŁ POLSKĘ DREWNAINA A ZOSTAWIŁ MUROWANĄ, na podstawie czego NKWD-UPA wytruło Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną, że zostałem JA.
Gdy Szwedzi wymieniali pale fundamentowe od strony Nogatu to domagałem się Badań Dendrologicznych, i po 10 latach przeczytałem w IN, że Szwedzi takie badania zrobili, i że MALBORK TO NAJSTARSZY ZAMEK CEGLANY W EUROPIE. To pasowało do mej metryki MALBORKA jako dzieła Machaona w XXXXVIII wieku pne.
Wtedy polskie Gnojki zaczęły tańczyć Zamki Kazimierzowskie w Jurze, jako argumentem za Krzyżacką Genezą Malborka, który z architekturą niemiecką czy zachodnioeuropejską nie ma nic wspólnego. Gdy Żydzi wyskoczyli z Rewindykacją Wawelu, strasząc nas Kwitami wielkich sum na budowę zamku Królewskiego, to skontrowałem ich moskiewskim KREMLEM: Ad. 224.
Zamki Jurajskie budował grecki bóg Prapoczątku Jur-Uranos, a GORODZIENIEC przy pomocy pił DIAMENTOWYCH.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Mar 03, 2019 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/galeria-zdjec/

140. Wandaluzja.pl said – 2018-05-12 (Sobota) @ 21:36:50
http://www.msn.com/pl-pl/rozrywka/gwiazdy/fatalna-nazwa-nowej-restauracji-roberta-lewandowskiego/ar-AAwK829?li=BBr5MK7&ocid=UE12DHP//

Robert Lewandowski chce budować nad Mamrami WENECJĘ MAZURSKĄ. Trzeba tu zwrócić uwagę, że NAJLEPSZĄ inwestycją XXI wieku jest zbudowana w Las Vegas bardzo tandetna kopia WENECJI. Pochodzący z Podlasia hotelarz zbił fortunę na hazardzie w Macao, ożenił się z panną z Węgrowa Podlaskiego i pojechał do Wenecji, aby swe miliony zainwestować w MÓJ wiosek Ratowania Wenecji techniką moskiewsko-warszawską.
Przegrał jednak z Berlusconim i Kadafim, którzy ZGARNĘLI brukselską pulę pokerową Eksodusu Biblijnego, ZAŁATWIONĄ Śmiercią faraona Jechnatona-Jehowy na tafli solnej Wielkiego Jeziora Gorzkiego: http://wandaluzja.pl/?p=p_310&sName=talmud-najlepszy-kodeks-mafijny//, i zastąpili ja błazeńskim programem MOJŻESZ.
Hotelarz nabył plany konserwatorskie Wenecji i pojechał do Las Vegas, gdzie zbudował bardzo tandetną imitację Wenecji, co uznano za Najlepszą Inwestycje Kapitałową XXI Wieku.
Giżycko to jednak nie Las Vegas toteż Mazurska Wenecja Najlepszą Inwestycją Kapitałową nie będzie, ale pomysł jest dobry. Ponieważ Węgrzy MUSZĄ budować Wspaniałą Wenecją jako POMNIK kultury węgierskiej nad Balatonem lub Adriatykiem to Robert Lewandowski może podjąć inicjatywę kapitałową, a ponieważ Skandynawskim Rajem był zawsze DUNAJ, gdzie pływali Kanałem Przemysłowym przez Gopło i Częstochowę to ta Węgierska Wenecja będzie LEPSZYM Biznesem od Amerykańskiej czy zafekaliowanej Adriatyckiej.
Skandynawski Jachting jest wielkim kapitałem a Dunaj RAJEM SKANDYNAWSKIM. Niemcy napracowali się jak woły nad kanałem Men-Dunaj, ale tam żaden Skandynaw nawet nosa nie wsadził a inwestycja NIE ZWRÓCI SIĘ.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Mar 03, 2019 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komu był potrzebny TUNEL między Szkocją a Turcją 12 tysięcy lat temu ??? Heinrich Kusch ZIDENTYFIKOWAŁ gęstą siatkę na zdjęciach satelitarnych Europy jako NEOLITYCZNE tunele, które ja zinterpretowałem jako LOCHY ZAMKOWE, co zostało potwierdzone w Austrii i na Lubelszczyźnie, gdzie odkrywano na tej podstawie rekultywowane rolniczo ZAMKI. A teraz Masz Babo Placek – TUNEL MIĘDZY SZKOCJĄ A TURCJĄ ???
Tunel miał TECHNICZNE wentylacje i oświetlenie, a jeśli tak to MOŻE i techniczny transport ??? które zachować się NIE MOGŁY z racji Archeologicznej Żywotności Żelaza. W Siedmiogrodzie znaleziono wprawdzie DZIAŁAJĄCA technikę elektryczną i nuklearną sprzed kilkunastu tysięcy lat, ale są to urządzenia ze stali stopowych i porcelany.
KTOŚ napisał mi, że podobne lochy jak w Siedmiogrodzie są w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, gdzie Niemcy znaleźli Największe w Europie zasoby metali kolorowych. Zapytałem więc Asza, Dlaczegoż KGHM szuka metali kolorowych na Wyspach Dziewiczych skoro są takowe e Jurze, na co odpowiedział: TYCH KOMUNISTYCZNYCH ZŁODZIEII DO CZĘSTOCHOWY NIE WPUSZCZĄ.
Mi to kojarzy się z odkryciem przez archeologów amerykańskich na cmentarzysku w Pakistanie sprzed 9 tysięcy lat FACHOWO plombowanych zębów. Prawdopodobnie na podstawie analizy ochry stwierdzono, że ZELAZO NIE POCHODZIŁO Z AFRYKI.
Jeśli więc Żelazo Prahinduskie nie pochodziło z Afryki to SKĄD? Ja wnioskowałem, że z Sudetów, których nazwa oznaczała po grecku Góry Żelazne. Mam jednak książkę, w której pisze, że największe w Europie zasoby wysokowartościowej rudy żelaznej były w Walii – więc może ów Tunel służył do TRANSPORTU rudy szkockiej i walijskiej ???
Genetycy twierdzą, że rolnicze kultury naddunajskie, które przyniosły do Europy rolnictwo SPRZĘŻAJNE – wymagające Hodowli i metalurgii Żelaza – uprawiały zboża mające za sobą 40 tysięcy lat Pozytywnej Selekcji. Pisałem w Wandaluzji, że to Prahindusi zbudowali Pierwszy Kanał Sueski i PRZEKOPALI Cieśninę Dardanelską. Zalanie Depresji marmaryjskiej ZSZOKOWAŁO jednak tubylców, którzy WYGNALI Prahindusów. Ci wynieśli się do Triestu, aby transportować SUDECKĄ rudę na wołach o osłach – skąd KARAWANKI.
NA postawie analizy NAJSTARSZEGO w Europie portu w Jenicapi w południowym Stambule doszedłem do wniosku, że Bosfor przekopał dopiero prawnuk Posejdona Kar-k’ORFEUSZ z Krakowa, budując tam mauzoleum Eurydyki HAGIA SOPHIA jako nieukończoną kopię katedry na zamku Biskupim w Borodzieju-Wenedzie-Bydgoszczy. Od tej Eurydyki pochodzi nazwa EUROPY.
Na zjeździe w węgierskim Wyszehradzie Krzyżacy wystąpili o przeniesienie stolicy Zakonu do Big Hofu, gdzie były OKRĄGŁE FUNDAMENTY Wielkiej Budowli – czyli spalone przez nich i Czechów mury – ale Feudalna Europa Nie zgodziła się na przeniesienie Malborka do BYDGOSZCZY, pomimo że żądanie Krzyżaków poparła PRZEBOGATA Najjaśniejsza Rzeczpospolita.
Najstarszy Ceglany Zamek w Europie MALBORK musiał być budowany przez Machaona na emporium żelaza Powiślańskiego, tak jak Innachos z Wrocławia musiał budować Mont Saint Michel na emporium żelaza Śląskiego i przeniesienia Wojny Bogów na Atlantyk.
Datowanie tunelu Szkocja-Turcja na X tysiąclecie pne stawia sprawę HOŁDOWNICTWA Aten dla Pana z Gdańska od Roku 9.718 pne. Pan urzędował na zamku Biskupim, który po wygnaniu biskupa przez Joannę stał się Królewski, na którym zamieszkała Joanna.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Mar 03, 2019 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2019/02/28/wolne-tematy-11-2019/

95. Zdzicho said- 2019-03-03 (Niedziela) @ 09:57:59
Co do starych i jeszcze ,,nieodkrytych” tuneli w Polsce, to warto się wsłuchać w legendy na ten temat. W Krakowie podobno istnieje tunel łączący Wawel z Kościołem Mariackim. Warto się też przyjrzeć miejscom gdzie są skalne gołoborza, będące prawdopodobnie urobkiem po wydrążonych w skale przestrzeniach. Wg mnie hitlerowcy kopiąc, nota bene, rękami więźniów, znaleźli takie tunele w rejonie Gór Sowich, Karkonoszy, czy Gór Harzu. Niemcy po pierwszej wojnie światowej mieli zakaz produkcji wojskowej. Te odnalezione podziemne hale, połączone tunelami były dla nich, po przystosowaniu dla potrzeb wojska, zapewne wykorzystywane w celu tajnych działań i eksperymentów. Do tej pory, jest nieformalny zakaz i blokowanie poszukiwań, przez kolejne rządy, jakie mimo tego prowadzą różni tzw. eksploratorzy. A tunele koło Wałbrzycha, Walimia, czy pod górą Sobiech, dalej stanowią temat tabu dla władz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Mar 03, 2019 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem autorem nowego prawa finsowego, opartego na SARMACKIM Babskim Monopolu Złota i grze papierami wartościowymi, co jest grą w Technologię. Z tej racji muszę uważać na procedurę finansową, aby nie stała się Precedensem.
Na przykład, KILKU mych Depozytorów chciało mnie skłonić jako Deponenta do podziału depozytu Pół na Pół, na co ja się zgodzić nie mogłem, gdyż byłoby to ZŁAMANIEM europejskiego prawa finansowego. Teraz znowu ONZ chce mnie skłonić do ZŁAMANIA Europejskiego Prawa, że Finansowa Obsługa Kapitału jest powinnością Depozytora.
Komu to jest potrzebne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Mar 05, 2019 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dniu 2018.05.22 Pan Hrabia Z. Potocki złożył w ambasadzie Izraela notę z żądaniem zapłaty dla II R.P.  kwoty wynoszącej 17,9 bilionów USD.    http://kronikihistoryczne.blogspot.com/2019/03/ile-zydzi-winni-polakom-za-nieoddane.html

Bardzo Panu dziękuję za Artykuł. Kilka lat temu Żydzi zażądali od nas ZWROTU WAWELU, strasząc na kwitami Wielkich Sum na Budowę Zamku Królewskiego. Te roszczenia poparł Izrael, z której to racji odbyło się DWA posiedzenia Knesetu na Wawelu.
Wobec tego ogłosiłem że WAWEL NIE MÓGŁ BYĆ BUDOWANY przez Kazimierza Wielkiego, gdyż jego jest tam tylko Fasada Wschodnia w gotyku Francuskim. Wawel by zamkiem Biskupim, który po zburzeniu przez Jana Luksemburskiego GARGAMELLA na Bielanach został zarekwirowany przez Władysława Łokietka. Istniał zaś kanoniczny ZAKAZ zapożyczania się kurii u Żydów a biskup krakowski był najbogatszym feudałem Polski.,
Na to odpowiedział mi Anonim, że WAWEL JEST WŁASNOŚCIĄ WATYKANU, co zinterpretowałem, że wobec Zawłaszczenia Wawelu przez Kazimierza Wlk kuria scedowała prawa własnościowe na Papieski Rzym a biskup krakowski podjął budowę pałacu REPREZENTACYJNEGO w Bożęcinie-Bodzentynie pod Kielcami, który spalili Rosjanie. Na to Dictum ogłoszono Wawel REZYDENCJĄ BISKUPIĄ.
Ogłosiłem też, że wobec tego, iż Kwity Żydowskie pochodzą z lat 60. XIV wieku to nie mogą dotyczyć LUBLINA: Wysadzony przez Rosjan Zamek Sejmowy i Pałac jako późniejsze Kolegium Jezuickie, czy zamku Niskiego we Lwowie FRANZA JOSEFA, ale moskiewskiego KREMLA:
"https://www.google.com/search?q=Forum,+Natalia+Radu%C5%82owa,+Nie+%C5%9Bwi%C4%99ci+ikony+pisz%C4%85&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwjmsbjCut3gAhXiBGMBHbhwCU8QsAR6BAgDEAE&biw=1164&bih=830#imgrc=2qUQnkAL4Nxr7M:/
Natalia Radułowa, Nie święci ikony piszą, Forum 15-28 II 2019, s. 52-55.
W artykule jest ARCYDZIEŁO sztuki ikonograficznej w postaci UCZTY w Mstiorze – Monastyrku na wschód od Moskwy. Arcydzieło przedstawia Ucztę Pożegnalną na Moskiewskim KREMLU króla Kazimierza Wielkiego i Wielkiego Księcia Moskiewskiego Dymitra. W centrum na III planie jest WSPANIAŁY bizantyjski TRON dwuosobowy, ale pusty.
Przed tronem siedzi na I miejscu przy Polskim stole Wielki Książę Pomorski KAŹKO a przy nim na rogu stołu Skromnie Kazimierz Wlk w KORONIE. Po prawej Księcia przed tronem stoi Wlk Księżna Pomorska, bardziej przywołująca niż zapraszająca gestem moskiewskie damy.
KREML jest w stanie SUROWYM, z Bramą Spasską i murem gotyckim jako ścieżką patroli konnych. Pomiędzy stołami Moskiewskim a Polskim tańczy lirnik z cytrą koloru cytrynowego, gdy polscy lirnicy mają cytry koloru miodowego..."
To poparte przez Kneset roszczenie żydowskie odnośnie kapitału z XIV wieku jest ważne wobec aktu Senatu USA, który ŁAMIE finansową REGULKACJĘ Polski z USA odnośnie HOLOJAUSTU-Antikomunistischbefehl z roku 1962, gdy większość świadków Żyła. Hrabia Potocki zareagował na Akt 447 groźbą finansowego uruchomieniem hipoteki Pułaskich. W 1962 r. Żydzi zagrozili, że jeśli Polska nie spłaci HOLOKAUSTU-Antikomunistiscgbefehl to Wejdą na Hipotekę Pułaskich. Hrabia Pułaski za wygnanie Anglików znad Missisipi otrzymał w dziedziczną własność hrabstwo CHICAGO.
Wobec tego ja ogłosiłem się komisarzem Testamentu Kościuszki, który za wygnanie Francuzów z Luizjany Francuskiej, pomiędzy Missisipi a Górami Skalistymi, otrzymał w dziedziczną własność KILKA hrabstw, których hipotekę zapisał w Całości Murzynom – wobec czego mam tu SPADKOBIERCÓW. Hrabia Potocki przebił mnie jednak jako deponent Śledztwa Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego z roku 1764, według którego po spłacie roszczeń Holokaustów jako ofiar ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL USA są Dłużnikiem Polski: "W dniu 2018.05.22 Pan Hrabia Z. Potocki złożył w ambasadzie Izraela notę z żądaniem zapłaty dla II R.P. kwoty wynoszącej 17,9 bilionów USD". Suma ta została wyliczona NA PARYTECIE ZŁOTA.
W związku z tym przypominam, że Kaczyńscy osadzili na urzędzie premiera Tuska, żeby zlikwidował Armię Polską i sprzedał MOJEGO Aerobusa mafii sycylijskiej. Likwidacja Armii Polskiej była potrzebna dla granicy izraelsko-niemieckiej na Wiśle, dla STORPEDOWANIE czego Kaczyńscy zapłacili dla USA i Izraela ze skarbca Włastów w Modlinie PO 750 tysięcy ton złota, co ujawniła Izba Lordów. Morawiecki buduje Port Centralny MODLIN dla wywiezienia resztówki Skarbca Włastów do Izraela
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Mar 06, 2019 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W nocy z 3 na 4 III oglądałem w TV film o PARYŻU i BERLINIE jako Konkurencji Urbanistycznej. Była tam mowa, że Komuna Paryska SPALIŁA ARCHIWA PARYSKIE.
Godzinami dyskutowałem z Doktorem Szwagrzykiem w Ossolineum i na ulicach. On mówił, że Największym kataklizmem II wojny światowej było spalenie przez Niemców Skomasowanego Archiwum Skarbowego, co ZDEGRADOWAŁO POLSKĘ. Śledztwo króla Stanisława Augusta Poniatowskiego nie objęło miast, które trzymały pieniądze w bankach żydowskich Na Procent, a te dane były w Skomasowanym Archiwum Skarbowym, powstałym z OBLIGATORYJNEGO wysyłania Niepotrzebnych archiwaliów do Warszawy, w celu ich Uporządkowania i Opracowania.
W roku 1912 została wydana w Krakowie książka PRAWO WYŻSZEJ RASY, zawierająca Program Żydowski wobec narodu francuskiego: Ponieważ WIĘKSZOŚĆ FRANCUZÓW MA SPERMĘ JEROZOLIMSKĄ to ci, którzy jej Nie Mają zostaną zamknięci w rezerwatach.
Za tą Książką, jak za Spaleniem Archiwów Paryskich, które było takim okaleczeniem Francji, jak spalenie skomasowanego archiwum skarbowego w Warszawie, mogli kryć się Rotszyldowie, którzy ZFINANSOWALI Hitlera na przeciwwagę Folwarku Żydowskiego Rokefelerów.
Rotszyldy żerowały Przy Mnie. Dowodem na to jest wniosek przekształcenia 200 towarzystw lotniczych w CZTERY: Rotszyldów, Rokefelerów, Buszów i Batenbergów, gdy mieli pewność, że Rokefelery zostaną Wyeliminowani Satelitarną Detekcją Złota. Gdy to się stało to Rotszyldy założyły Unię Europejską jako Nowy Folwark Żydowski.
Jak napisałem do ONZ to po klęsce w USA z kapitałem żydowskim Rokefelera na patencie Łukasiewicza Rotszyldy chciały sobie powetować na Rosji LENINA, ale po klęsce Armii Czerwonej nad Niemnem Trocki musiał UWOLNIĆ Dzierżyńskiego, który ze Stalinem sprzedał Południową Mongolię nacjonalistom chińskim a Północną Mandżurię samurajom za najemników chińskich i japońskim, którym płacili Rokefelery; ci rozgromili eserów na Syberii i Powołżu oraz wygnali Polaków z Odessy.
Nie od rzeczy był tu tajny rozkaz Piłsudskiego Rozstrzeliwania Mauserów, którym płacili Rotszyldy, co nazywa się Polskim Katyniem. Prawdopodobnie do tego zobowiązał się Piłsudski w twierdzy magdeburskiej wobec generałów pruskich, którzy bali się Rotszyldów.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Mar 09, 2019 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skarb Kościła Polskiego – ZAMKI KAZIMIERZOWSKIE W JURZE. Na pomoc Kościołowi Polskiemu przyszedł nawet Jarosław Kaczyński: STAĆ NAS NA ODBUDOWĘ ZAMKÓW KAZIMIERZOWSKICH W JURZE. To było KONTROWANIE moskiewskiego KREMLA jako dzieła Kazimierza Wielkiego.
Kościół Polski BRONIŁ Zamkami Jurajskimi oficjalnej metryki CZĘSTOCHOWY, którą ja uznałem za prastare władztwo Lisów, a zamki jurajskie za dzieło greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa. To PRZECIW MNIE sprowadzono historyka Architektury z Oxfordu, żeby WYTRUĆ Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną, a przy okazji MNIE, jako NACJONALISTÓW.
UKORONOWANIEM architektury Jurajskiej był zamek CIESZYŃSKI, po którym rozpoczyna się STYLIZACJA tej architektury, w postaci Przedromańskiego WAWELU i Białokamiennego KREMLA. Architektura ta zaczęła się na Olimpionie-Pradze, ale tam Stylizacji nie ma. Aneksja przez Kazimierza Wlk. Moskwy i zbudowanie przez niego Gotyckiego Kremla, tudzież zainicjowanie Gotyckiej Moskwy, ZAKOŃCZYŁO Błazeńskie Kontrowanie mej chronologii architektury polskiej Kazimierzem Wielki i Anglikami., którzy – w obronie Stonehenge – szermują Żydami i Murzynami.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Mar 09, 2019 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2019/03/08/tragiczna-alternatywa-dla-polski-albo-inwestujemy-w-drogie-e-auta-albo-zaplacimy-130-mld-zl/
TRAGICZNA ALTERNATYWA DLA POLSKI: ALBO INWESTUJEMY W DROGIE E-AUTA, ALBO ZAPŁACIMY 130 MLD ZŁ

Kilkanaście lat temu polscy fizycy wydali oświadczenie: NIGDY NIE BĘDZIE SAMOCHODÓW NA PRĄD, gdyż to jest ABSURD Techniczny, Finansowy i Ekologiczny. Potem zorganizowano polsko-nemiecko-amerykańską konferencję w Gdańskim NEPYTUNIE na Najwyższym Szczeblu, na którym Niemcy – za wycofanie się z produkcji Volkswagena-LUPO na moim VDTW otrzymali koncesję ma kapitał Asekuracyjny w USA, o czym marzyli od wieku.
Niemiecki firmy asekuracyjne zostały zakwaterowane prowizorycznie w WTC. Ponieważ amerykański kapitał asekuracyjny został Skryminalizowany przez familię Buschów-Sherffów-Bushów z Krakowa to Amerykanie zaczęli się do Niemców w WTC pchać Drzwiami i Oknami, bo przyjechali NIEKRYMINALIŚCI. To ZAGROZIŁO USA więc Prezydent Bush-Junior zaczął krzyczeć BIN LADENIE RATÓJ USA.
Ten wyznaczył do Ratowania USA Zarkawiego, który po wykonaniu tego zadania został przez Bin Ladena ZAMORDOWANY, jak to wykazało wymuszone przeze mnie Śledztwo Bundestagu, które miało być opublikowane przez kobiecym magazyn polityczny CICERO, czemu zapobiegła bardzo brutalna interwencja Policji. Interwencja ta była nawet Brutalniejsza od Napadu na redakcję Der Spiegel, który drukował Niezależne Śledztwo w sprawie Mordu w Poecking pod Monachium.
Przez 40 lat szukano Porucznika Schroedera, który zamordował Pułkownika Abwehry i jego gospodynię, gdy ochroniarz i archiwista oraz sekretarka zostali zgnojeni sądowo przez Franza Josefa Straussa – aż ja powiedziałem, że Porucznik Schroeder to nie pseudonim, ale nazwisko Kanclerza FFN. Pułkownik trzymał Skarb Wehrmachtu na tajnych kontach szwajcarskich.
Afera z autami elektrycznymi jest TAKA SAMA jak z Volkswagenem-LUPO. Elekryki NIE ZGAROŻĄ USA a VW-Lupo by je wziął Do Kieszeni. Wszystko byłoby O'Key, gdybym ja zgodził się na zreformowanie 200 towarzystw lotniczych na CZTERY, ale się nie zgodziłem więc USA wystawiły przeciw mnie 40 Zajobów i zniszczyły Doktryny Imperialne USA.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Mar 09, 2019 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://ksiezycowahipoteza.wordpress.com/
Opublikowano Archeologia, Kontrowersje, Prehistoria | Dodaj komentarz
NIEZNANA EPOKA. NEOLITYCZNE ŻELAZO I BETON
Opublikowano 6 października 2011 by Jerzy Kijewski
● ● ●
Świątynie w Deir el-Bahari pochodzą najprawdopodobniej sprzed ok. 2700–2100 BC. Otóż „białe znaki betonowe” w świątyni Anubisa (ang.: Chapel of Anubis), i kilku innych miejscach w Deir el-Bahari są podobne do „białych znaków betonowych” znajdujących się w Piramidzie Cheopsa, na łapie Sfinksa w Gizie, w Piramidzie Łamanej i Piramidzie Czerwonej.
Żelazo, które znajduje się w Deir el-Bahari może pochodzić z 5 dynastii, ponieważ podobne, nierdzewne żelazo (haki), znajdujemy w Piramidzie Cheopsa. Żelazna obręcz na kolumnie w Deir el-Bahari.

Neolityczny Beton i Żelazo
Opublikowano 18 września 2011 by Jerzy Kijewski
Czy kościół w Gnojewie i rów w Gliwicach, pochodzą sprzed 4500 lat? Na starożytne pochodzenie najstarszego szachulcowego kościoła w Polsce (pochodzącego jakoby z XIV w.), mogą wskazywać potężne „podpory” z neolitycznego betonu, znajdujące się na zewnątrz i wewnątrz monumentu. Podobne „podpory”, pochodzące sprzed ok. 2300 BC, znajdują się niemal na całym świecie. Wykonane zostały z neolitycznego betonu (podobnego do drewna).

Bałuty, Łódź, Polska. Magiczne „podpory” z neolitycznego betonu, zainstalowane (na ścianie neolitycznego, betonowego domu), przeciwko „diabłu”, ok. 2300 BC. Autor: fu3sko
Gdańsk, Polska. Zlikwidowane niedawno starożytne „podpory” z neolitycznego betonu i żelaza, przymocowane do ściany neolitycznego, betonowego monumentu, ok. 2300 BC. Creative Commons Autor: © Ra Boe / Wikipedia

Zamek Château D’Angers, Angers, Francja. Struktura z neolitycznego betonu i żelaza zainstalowana w celach magicznych, ok. 2300 BC. Niedawno zlikwidowana. Podobnym strukturom, w kościele w Gnojewie, grozi ten sam los. Źródła podają, że zamek pochodzi z XIII w. Some rights reserved by steve.grosbois

Angkor, Kambodża. Żelazna lub betonowa „podpora” chroniła betonowe monumenty przed „diabłem”, ok. 2400–2100 BC. Źródła podają, że świątynia pochodzi z X w. Some rights reserved by Allie_Caulfield
******************
10 lat temu angielscy i francuscy egiptolodzy wydali Oświadczenie, że PIRAMIDY BYDOWANO Z BETONU, co zostało Poparte przez egiptologów amerykańskich.
Ja podchwyciłem to, że Cement pochodził z Istrii i że ta technika była pochodną Piramid Bośniackich. Nie traktowałem bowiem poważnie datowań Piramid Bośniackich na 20 czy 12 tysięcy lat, gdyż użyty do badań materiał organiczny był wyraźnie Wtórny. Według mnie piramidy bośniackie były efektem Przewłoki Dunaj-Adriatyk, którą utworzył Kar-k'Orfeusz z Krakowa po zbudowaniu Troi na Złotym Rogu, o ile nie zrobił tego Pan z Wrocławia, który zbudował I pałac Habsburgów w Budzie, rozebrany przez Kara, który wzniósł OBECNY.
Najważniejsze jest to, że Jerzy Kijowski pisze, że architektura z Neolitycznego Betonu i Żelbetonu jest Na Potęgę LIKWIDOWANA jako Dziewiętnastowieczna. W Polsce były też takie przypadki, ale najciekawszy miał miejsce w Toruniu, gdzie chciano wyburzyć Nieciekawą kamienicę. Ponieważ ja datowałem Staromiejski Toruń na Asklepiosa ze Lwowa kultury trypolskiej to zbadano DENDROLOGICZNIE tą Nieciekawą kamienicę, która okazała się NEOLITYCZNA.
To nazwano Diabelską Hipotezą, wobec czego Betonową i Żelbetonową Technikę Konserwatorską, stosowaną powszechnie na całym świecie w II połowie III tysiąclecia pne nazywano DIABELSKĄ czy Antydiabelską bo Diabeł mówił o Architekturze WCZEŚNIEJSZEJ, np. Wspaniałym Neolitycznym Gdańsku. Kilka lat temu byłem w Gdańskim Urzędzie Konserwatorskim, gdzie mówiono mi, że gdy wymieniano pale fundamentowe pod spichrzem Daleka Droga to zbiegli się rzeźbiarze, ale pale fundamentowe były tak SKAMIENIAŁE jakby miały wiele tysięcy lat... UGd uznał je za Przedkrzyżackie, ale UJ odatował je na XXIII wiek pne.
Satysfakcją dla mnie jest datowanie cytadeli w Angers JULIUSZ WIELKI na III tysiąclecie pne. Jest datowana na XIII wiek więc gdy tłumaczyłem Niemcom, że jest CELTYTCKA to Kochanek Hitlera rozgromił mnie...
Według mnie ŚWIATOWE rozprzestrzenienie sie techniki Batonu i Żelbetonu było skutkiem Imperialzmu Egipskiego kultury pucharów dzwonowatych, podobnego do Imperializmu Angielskiego, i upadło wraz z upadkiem tego imperializmu w XXII wieku pne.
*****
Bardzo panu dziękuje Panie Rubensie za artykuł https://ksiezycowahipoteza.wordpress.com/
Tytuł księżycowa Hipoteza jest Rubaszny, bo wystąpienie egiptologów angielskich, francuskich i amerykańskich PIRAMIDY BUDOIWANO Z BETONU jest kazusem ROZEJMU na froncie Zachodnim w roku 1918. W szkole Podstawowej w Myśliborzu PomZach nauczycielka mówiła, że Anglicy szukali kamieniołomu, z którego czerpano kamień na budowę Piramid, i ZNALEŹLI - w Afryce Południowej !!!
Jeśli idzie o ROMANIZM to w artykule jest mowa o architekturze PRZEDROMAŃSKIEJ, której znamieniem są sklepienia KOLEBKOWE zwane też Beczkowymi. Architektura ta pochodzi z Pragi czeskiej a w Polsce bodaj jedynym w pełni zachowanym obiektem jest Tum Łęczycki, który był MODELEM katedry Wawelskiej, z której zachowała się tylko krypta Świętego Leonarda jako mauzoleum Jura-Uranosa.
Architektura Romańska to sklepienia KRYŻOWE. Pojawiła się ona u nas z konwencją Chęsy-Hanysa-Hanzy-Hansa-Amfiktiona z Bachusem z Tartessu-Tangeru na dostawy Żelaza i Stali do Iberii i Berberii, z czego zachowały się Kremliny Kieleckie jako PRZEMYSŁOWE klasztory cysterskie.


Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Pon Mar 11, 2019 11:52 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Mar 10, 2019 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Senat USA ZŁAMAŁ amerykańsko-polską Regulację Finansową ofiar Des ANTIKOMUNISTISCHBEFEHLS Wehrmachtu z r. 1962, gdy świadkowie Żyli. Teraz, gdy świadkowie Wymarli, HOLOKAUŚCI, którzy mnożą się jak króliki oświadczyli: Wsadźcie Sobie do D. Waszą Regulację Finansową, bo nas teraz jest sto razy więcej, co podpisał Prezydent Trumpf.
Chodziło nie tylko o Wymarcie Świadków, ale i Zniszczenie Dokumentów, czyli że Senat USA zrobił to w błogim przeświadczeniu, że Holokauści zniszczyli sądowe dowody Regulacji Finansowej 1962. Sprawę tą zaczął mój dziadek, którego Bierut wysłał jako swego świekra do Waszyngtonu w sprawie kapitału amerykańskiego na Górnym Śląsku. Kapitał ten wziął się stąd, że górnośląski komisarz Hitlera Flick kazał polskim kapitalistom górnośląskim obrzezać się i przyjąć paszporty amerykańskie.
Stanisław Michalkiewicz mówił, że odnalazł Akt 1962 dzięki temu, że w archiwum Ministerstwa panował niesamowity bałagań. Zaproponował więc pomoc w Uporządkowaniu Archiwum, na co ci się zgodzili, no i podczas Porządkowania odnalazł Akt 1962: EUREKA... Przy tej sprawie warto pamiętać, że w Rumunii i na Węgrzech Armia Czerwona urządzała sto razy większe pogromy Żydów jako HITLEROWCÓW niż w Kielcach.
Za twórcę Faszyzmu uchodzi Mussolini, co jest ŁGARSTWEM. Żydzi włoscy zorientowali się, że Faszyzm zdejmuje z nich odium Kapitału Kryminalnego obciążając nim kapitał ANONIMOWY Rokefelerów i Rotszyldów, i daje im władzę w Italii, toteż faszyzm włoski był uważany za Żydokrację. Faszyzm – JEDYNA OBRONA PRZED KAPITAŁEM ANONIMOWYM czyli mafijnym – został zniszczony przez Stalina, który nakazał komunistom francuskim: WROGÓW NAZYWAJCIE FASZYSTAMI, co stało się Lżeństwem, jak Wandalizm za NIEZNISZCZENIE Rzymu i pobicie Przyjaciela Papieża Attyli.
W XVIII wieku Zastanawiano się, JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ ŚWIAT, gdy kapitał jako IV Władza wymknie się spod kontroli politycznej i społecznej, i zacznie rządzić państwami Jak Folwarkami ??? To stało się w Rosji Rotszyldów i Rokefelerów. Rosja Rotszyldów upadła poprzez sprzedanie przez Dzierżyńskiego i Stalina Południowej Mongolii nacjonalistom chińskim a Północnej Mandżurii samurajom: CICHO, JA JESTEM SAMORAJ... Ale to NIC wobec Złota Indii.
Akt Senatu USA 447 spowodował wystąpienie hrabiego Potockiego wobec Izraela z żądaniem wypłacenia Drugiej Rzeczpospolitej 18 bilionów USD, czyli prawie tyle, ile Trumpf obiecał Amerykanom Długu Amerykańskiego, a który okazał się Tysiąc razy większy. Tu chciałbym zwrócić uwagę, że śledztwo króla Stanisława Augusta Poniatowskiego NIE OBJĘŁO wierzytelności Miast w bankach żydowskich Na Procent, gdyż nie zgodziły się na to Rosja i Prusy jako Protektorzy Dysydentów, do których zaliczyli się też Żydzi, którym obiecano ziemie między Wisłą a Dnieprem, co anulował Napoleon. Dokumenty te były w skomasowanym archiwum skarbowym, które spalili ZŁOŚLIWIE Niemcy.
. Jednak Anulowania przez zaborców Polskich Wierzytelności, co awansuje Żydów do Czwartego Zaborcy, Napoleon nie anulował, toteż Izrael może zanegować Zadłużenie Żydów wobec Pierwszej Rzeczpospolitej Traktatami Rozbiorowymi. Traktaty te zostały ANULOWANE przez Napoleona, z Państwem Żydowskim między Wisłą a Dnieprem.
Nawet jeśli Izrael WYPRZE SIĘ Polskich Wierzytelności traktatami rozbiorowymi to pozostaje sprawa amerykańskiej Hipoteki Pułaskich, której komisarzem ogłosił się hrabia Potocki a co ja SPOTĘGOWAŁEM testamentem Tadeusza Kościuszki jako ANEKTORA Luizjany Francuskiej, co Bez Niego byłoby NIEMOŻLIWE. To są też poza USA i Francją akty państwowe Dominikany i Haiti. Grali w to Niemcy proponując spłacenie mnie znalezionym z satelity Eldorado na Haiti.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Mar 12, 2019 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystąpienie 10 lat temu egiptologów angielskich, francuskich i amerykańskich, że PIRAMIDY BUDOWANO Z BETONU, było Rozejmem w COMPIEGNE 8 XI 1918 Roku. Ja trzymałem się informacji nauczycielki szkoły Podstawowej w Myśliborzu, że Anglicy szukali kamieniołomu, z którego brano kamień na budowę Piramid i ZNALEŹLI ... w Afryce Południowej, oraz deklaracji Uniwersytetu w Zagrzebiu, że Piramidy Bośniackie - niewątpliwie STARSZE od egipskich – budowano z BETONU.
Wówczas jednak Żydzi i Niemcy – na podstawie tegoż COMPIEGNE – wystąpili jako WŁAŚCICIELE mojej Wandaluzji i desygnowali na premiera III.RP Donalda Tuska, żeby zlikwidował armię polską i sprzedał mego AEROBUSA, którym Buschowie-Sherffowie-Bushowie ZABILI Imperializm Amerykański, mafii sycylijskiej. Było to potrzebne dla granicy izraelsko-niemieckiej na WIŚLE, którą Bracia Kaczyńscy zdezawuowali płacąc USA i Izraelowi PO 750 tysięcy ton złota ze skarbca Włastów w Modlinie, co ujawniła Izba Lordów.
Ponieważ PODSTAWĄ Imperializmu Amerykańskiego przestały być morza Karaibskie i Południowochińskie oraz NATO to została nim baza okrętów podwodnych w Gdyni. Wobec tego bratanek powiedział mi, że Polska będzie bogatym krajem WIELKOŚCI HOLANDII między Dolną Odrą a Wisłą.
Gdyby więc nie skarbiec Włastów w Modlinie to mielibyśmy granicę izraelsko-niemiecką na Wiśle już wówczas – dzięki wystąpieniu egiptologów angielskich, francuskich i amerykańskich na rzecz ŚWIATOWEGO IMPERILALIZMU EGIPSKIEGO kultury pucharów dzwonowatych, który upowszechnił w całym świeckie budownictwo z BETONU i ŻELBETONU, które skończyło się z upadkiem tegoż imperializmu na skutek spisku haremowego.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Mar 13, 2019 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jan A. Wendt, SKARBY KARTOGRAFII, ARKADY Sp. z o.o. Warszawa 2013, s. 82-83.

W I. NOWOŻYTNYM Atlasie Świata jest dziwna mapa Theatrum Orbis Terrarum, której nikomu dotychczas nie udało się zametrykować. MOSKWA należy tam do Krymu, który jest Potęgą Terytorialną miedzy Dnieprem a Donem, Granica polsko-niemiecka jest na Kanale Przemysłowym: Bydgoszcz-Sosnowiec-Ostrawa-Bratysława, która jest na tej mapie Polska; granica niemiecko-francuska jest na środkowym i Dolnym Renie a granica francusko-hiszpańska nie na Pirenejach a na kanale Karkasońskim.
Komu to było potrzebne? co można odpowiedzieć, że dla Sulejmana Wspaniałego po bitwie pod Mohaczem w roku 1526. To tłumaczy, DLACZEGO Sulejman nie obległ Wiednia, gdy był Bezbronny, ale 3 lata później, gdy był potężnie ufortyfikowany.
Północne Niemcy z Danią i wyspą Gotlandią miały być Państwem LUTERAŃSKIM od Renu do Kanału Przemysłowego, który był Turkom POTRZEBNY dla importu Żelaza Gdańskiego na Bałkany, a kanał Bug-Boh dla importu żelaza Powiślańskiego do Azji Mniejszej. Potęga morska Turcji zależała zaś od importu drewna SZKUTNICZEGO z Litwy toteż była potrzebna granica tatarsko-polska na Dnieprze.
Habsburgowie, którym Sulejman obiecał granicę na Padzie łudzili go Konferencją Pokojową w Wiedniu na podstawie TEJ MAPY a tymczasem Fortyfikowali Wiedeń, toteż mapa Theatrum Orbis Terrarum została ZDEZAKTUALIZOWANA w roku 1529.
Taka konferencja oznaczała podbój Włoch przez Turcję, toteż Bona zorganizowała podbój Tureckiego Powołża przez składającą się głównie z Łużyczan polską armii w Turyngii. Gdy Sulejman przystąpił do oblężenia Oranu to ruszył Podbój Powołża, toteż Sulejman musiał odstąpić od Oranu i wybierać: BRONIĆ ASTRACHANIA CZY STUTTGARTU ??? Wybrał Stuttgart, co tłumaczyłem Niemcom metrykując zegar Sulejmana w Muzeum Krajowym w Stuttgarcie.
Rozwścieczony Sulejman UZNAŁ zabór Powołża za Zamach Iwana Groźnego na Kijów podczas TRAKTATOWEJ wyprawy Iwana w sukurs Polakom na Krymie. Tarnowski przewidział jednak taki obrót sprawy więc Zamach nie udał się, na skutek czego Iwan dostał się pod protektorat turecki, narzędziem czego była Opryczna – uważana za najokrutniejszą policję polityczną w historii.


Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Sro Mar 13, 2019 10:30 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Mar 15, 2019 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2019/03/13/wolne-tematy-13-2019/
53. Wandaluzja.pl said - 2019-03-14 (Czwartek) @ 17:49:58
Ad. 27:
Panie Rubensie, pan robi ze mnie Wariata. Wcale nie napisałem że katedrę Wawelską zbudowali Egipcjanie kultury pucharów dzwonowatych, tylko WYKAZAŁEM, że obecną katedrę wawelską ufundowała Waleska Złotowłosa na mauzoleum swemu ojcu GEREONOWI. To nie jest domysł czy Hipoteza, tylko KONSEKWENCJA archeologiczna, architektoniczna i histoartystyczna, co obserwował z uwagą Bundestag, który finansował odbudowę krypty II katedry wrocławskiej z konta na Moje Nazwisko. To STRZELA i ZABIJA, tak jak Deklaracja egiptologów angielskich, francuskich i amerykańskich w roku 2006, że PIRAMIDY BUDOWANO Z BETONU, co nazwałem Kapitulacją Niemiec przed imperializmem Starego Państwa kultury pucharów dzwonowatych.
Na tej podstawie zawnioskowałem, że CEGLANY Wawel Konstruktywistyczny czyli wczesnogotycki zbudowała Waleska, co Nie Wytrzymało Próby. Wobec tego musiałem Odmłodzić Wawel Wczesnogotycki o tysiąc lat, bo EGIPCJANOM coś takiego było potrzebne. – Chodziło mi więc nie o Katedrę Wawelską, ale o Ceglany Wawel Konstruktywistyczny, bo obecna katedra wawelska jest o TYSIĄC LAT STARSZA, co też Strzela i Zabija, ale nie BETONEM tylko lejzną bazaltową, w której Zakochali się Lordowie Piktyjscy.
To prowadzi do TUNELU ze Szkocji do Turcji sprzed 12 tysięcy lat i ze wszech miar odpowiedzialnej historiografii greckiej, że Ateńczycy byli HOŁDOWNIKAMI Pana z Gdańska od 9.718 roku p.n.e. ???
Z drugiej strony WYKAZAŁEM, że Egipcjanie ZBURZYLI Stonehenge. A jeśli Zburzyli to NA CO była im potrzebna kostka brukowa Drogi Ceremonialnej? Albo więc zużyli ta kostką na drogę Ważniejszą, albo jako budulec ??? Gereon po podboju Brytanii jako KRAKOWSKA subkultura Toporów Bojowych zbudował prawdopodobnie katedrę Salisbury II, na co Kostki rabować Nie Mógł, natomiast Egipcjanom katedra Salisbury II zupełnie wystarczała. Dopiero Normandowie za pieniądze Templariuszy zbudowali katedrę GOTYCKĄ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Mar 16, 2019 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=DjRuyGeLBMQ

WIELKA LECHIA I WIELOWYMIAROWA PROPAGANDA ANTYPOLSKA, ANTYSŁOWIAŃSKA I ANTYLUDZKA

Publikowany Tu i Ówdzie SZCZEGÓŁOWY opis zdobycia Rzymu przez Lechitów zdaje się odnosić do najazdu na Italię Radagajsa. Świadczy t tym oblężenie przez Lechitów Mediolanu, pod którym zniszczono Legiony Galijskie. Po tym zwycięstwie i wielkodusznym oszczędzeniu Mediolańczyków Lechici wyruszyli Na RZYM, oblężenie którego okazało się bardzo trudne. W pierwszym ataku na Murzy rzymskie doborowe jednostki lechickie poniosły takie straty, że utraciły dolność bojową, i dopiero Rezerwy po zawaleniu jednej z bram – prawdopodobnie Podkopem – wdarły się do miasta, gdzie trwały długie walki uliczne.
Cesarz i senatorowie schronili się w Koloseum, które zostało zdobyte. Cesarz Padł na Kolana przed wodzem lechickim – prawdopodobnie Radagajsem – który WYGNAŁ GO Z RZYMU.
Rzymskie opisy najazdu Radagajsa przedstawiają najazd jako całkowitą klęskę najeźdźców, w co ja nie wierzyłem. KLĘSKA ta pochodzi stąd, że najazd Radagajsa na Rzym został skontrowany przez Bizancjum najazdem Hunów i Bizantyjczyków na Panonię, co doprowadziło do bitwy nad Nysą i SPALENIEM armii wandalskiej z jej Królem Osijem Pomorskim, od którego to wydarzenia miasto zwie się ZGORZELCEM.
Wobec powrotu armii wandalskiej z Italii dalszy przebieg wojny był raczej pomyślny dla Wandalów, którzy w traktacie pokojowym zatrzymali Sambor-Kijów, ale za cenę oddania Hunom skarbca wandalskiego na Wolinie.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 388, 389, 390 ... 415, 416, 417  Następny
Strona 389 z 417

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group