Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Historia Polityczna
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 390, 391, 392
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9923
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2019 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bogusław Andrzej Dębek, SŁOWIAŃSKIE DZIEJE – Sensacyjne odkrycia genetyków ujawniają prawdę o pochodzeniu Słowian, BELLONA W-wa 2018.

To jest szkoła historyczna Janusza Bieszka, zainicjowana książką ZAMKI państwa krzyżackiego, BELLONA W-wa 2010, Książka ta jest przekwalifikowaniem historiografii Pruskiej na Hitlerowską. O ile bowiem Prusacy publikowali akty WYKUPU przez Krzyżaków Zamków od wielmożów polskich i pruskich to Hitler to ZAKAZAŁ i Zanegował, czego trzyma się Bieszk. Wobec tego Lechiada Bieszka to SRANIE W BANIE, za czym idzie Dębek.
To jest KARYGODNE, gdyż archeolog niemiecko-austriacki Heinrich Kusch zidentyfikował gęstą siatkę na zdjęciach satelitarnych Europy jako NEOLITYCZNE tunele, co ja zinterpretowałem jako Lochy Zamkowe. To zostało potwierdzone w Austrii i na Lubelszczyźnie, gdzie znajdowano na tej podstawie rekultywowane rolniczo zamki. Niemcy datowali zamki Nadreńskie – które są ATUTEM niemieckiego Turyzmu, który jest wielkim kapitałem – na Wczesne Średniowiecze, aż przywołałem ich do Porządku, że ISTNIAŁY w Halsztacie, a tu Masz Babo Placek, bo są NEOLITYCZNE.
Datowałem zamki Krzyżackie na kulturę amfor kulistych 2600-2000 pne jako naśladownictwo IMPERIALNEGO Wawelu egipskiego kultury pucharów dzwonowatych, SOJUSZNIKA Ariów kultury amfor kulistych, ale Malbork się do tego nie stosuje jako zbadany DENDROLOGICZNIE Najstarszy Zamek Ceglany w Europie. Wykazałem, że Malbork, jako Emporium Żelaza Powiślańskiego, był naśladownictwem płockiego AMAZONA, który był BLIŹNIAKIEM Najwspanialszego Pałacu Cesarskiego na OVERSBURGU w Kolonii.
Datowanie Oversburga jest łatwe, gdyż był to pałac Pragi i Foroneusza z Wrocławia, zbudowany bezpośrednio po Wojnie Bogów, natomiast AMAZON był dziełem Machaona jako manifestacja SOJUSZU między obu dynastiami.
Bieszk i Dębek Wyrzucili zamki mazurskie na rzecz Jurajskich jako KAZIMIERZOWSKICH, co jest konsumpcją fekaliów hitlerowskich, bo zamki Jurajskie są Greckiego Boga Prapoczątku Jura-Uranosa, co przybliża nas do fenomenu TUNELU Szkocja-Turcja sprzed 12 tysięcy lat ??? W r. 1006 egiptolodzy francuscy, angielscy i amerykańscy ogłosili, że PIRAMIDY BUDOWANO Z BETONU, co było POTWIERDZENIEM Mojej metalurgii Powiślańskiej, Kaszubskiej, Kieleckiej, Czeskiej i Ryskiej. Otworzyło to Neolityczną Architekturę ŻELBETOWĄ, którą ja sklasyfikowałem jako Światowy Imperializm Egipski kultury pucharów dzwonowatych, gdyż POJAWIŁA SIĘ ze Starym Państwem i ZNIKNĘŁA wraz z nim.
Krakowska forumowiczka ARIA zadała mi pytanie: JAKIM KALENDARZEM POSŁUGIWALI SIĘ STAROŻYTNI GRECY ??? Odpowiadam, że Wszyscy Grecy liczyli czas od zdobycia Troi, ale dość różnie. Zorganizowano nawet konkurs, który wykazał, że Troja upadła w roku 1183 pne, która to data utrzymała się do dziś. Ponieważ historiografia grecka przetrwała w redakcji rzymskiej to Rzymianie przeliczali greckie rachunki kalendarzowe na rzymskie, ale ATEŃSKA chronologia różni się od pozostałych, gdyż Ateńczycy liczyli czas od PIERWSZEGO Hołdu dla Pana w Gdańsku, w roku 9.718 przed naszą erą, co PASUJE do datacji technicznych Tunelu Szkocja-Turcja. ???
Cała archeologiczna i polityczna chronologia Bieszka jest do Niczego. Dębek zaczyna od Europejskiej Metalurgii Brązu w Rudawach czesko-saskich 2500 lat pne (s. 64), co ma się Nijak do datowań Technicznych. Gdy Szreniawa (początek kultury amfor kulistych, po r. 2600 pne) przybył do Kielc to metalurgia miedzi była tam w rozkwicie a MIASTO było centrum Stalownictwa Kieleckiego.
Ja początek metalurgii STALI liczyłem od pieca STALOWNICZEGO na zamku Biskupim w Płocku, zniszczonym podczas oblężenia Płocka przez Zelnika z Zelandii podczas Prometeomachii, który, uciekając przed Posejdonem z Poznania, wywiózł stalowników i murarzy do Rygi, gdzie utworzył metalurgię ryską. Płock był kultury BADEŃSKIEJ Erychronosa z Bratysławy, od której Bieszk i Dębek liczą chronologię archeologiczną: UFORTYFIKOWANA KULTURA BADŃSKA, czyli twierdze graniczne w Średniogórzu Czeskim po podboju przez Gereona Moraw dla spławu dunajskiego. Gdy Gereon wyprawił się nad Wołgę, która otrzymała jego imię GEROS-OARROS to Tyfon z Pragi zabił jego 2 wodzów a potem i jego.
GRECKA kultura pucharów lejkowatych z jej GROBOWYM rytuałem Sznurowym została zlikwidowana przez sojusz Żeglarskiej kultury amfor kulistych z IMPERIALNĄ kulturą Starego Państwa egipskiego pucharów dzwonowatych NA STALOWNICTWIE KIELECKIM. Wiemy, że Kielce zostały zajęte przez Szreniawę, który zbudował sobie zamek Biskupi, ale został Wyproszony przez Egipcjan więc zbudował sobie zamek Ujazdowski. Pamiątką tego jest IMPERIALNY Wawel: http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_42&sName=k-i-e-l-c-e//
Powstanie Wielkiej Lechii było skutkiem wybuchu Santorynu w r. 1628 pne. Kacyk Gdańska namówił kacyka Birki-Sztokholmu do wspólnej wyprawy na ASGARD-Kijów, którego mury obronne były W Budowie. Skandynawowie popłynęli kanałem Dźwina-Dniepr w Wanowie-Wandalowie Prypecią PRZEŁAMUJ.ĄC nasyp ziemny z palisadą. Zawarto Pokój, na mocy którego Wandalowie wzięli dorzecze Sławy, zwanej później Śląską w'ODRĄ, a Skandowie dorzecze Dolnej i Środkowej Łaby.
Doszło jednak do konfliktu o Bazylios, co doprowadziło do bitwy nad Dołężą, która jest słowiańskim synonimem SUKCESU. Z powodu tego konfliktu wódz SZCZYT zbudował słynne Londyńskie Mury Szczecina, które POWTÓRZONO w Sztokholmie, gdzie liczyły 40 kilometrów.
Król Popiel Wielki ustanowił wówczas Sejm na Górze Narad czyli Cytadeli poznańskiej, od czego liczono do Konstytucji 3-Maja Początek Państwa Polskiego: KAŻDE PLEMIĘ W DORZECZU SŁAWY – NIEZALEŻNIE DO JĘZYKA I WYZNANIA – MIAŁO PRZYSŁAĆ NA GÓRE NARAD DWÓCH POSŁÓW. Nazwa NOJROWIE nad Prypecią została utworzona od Góry Narad w Poznaniu.
Utworzona w Asgardzie-Kijowie LECHIA otrzymała Adrię, którą nazwano WENECJĄ czyli Małą Wenedą-Bydgoszczą, z prawem DROGI do niej. Tam zaczęła się romantyczna przygoda Pelopsa z Poznania, w wyniku której zbudował Najwspanialszy Pałac Mykeński w Pylos jako emporium żelaza śląskiego. Amerykanie znaleźli tam Grób Pelopsa z 1500 precjozami, wśród których jest gemma z rysunkiem wojownika walczącego MIECZEM z uzbrojonymi w sztyhulec i oszczep. W pałacu tym Pelops podpisał z wezyrem Józefem konwencję na dostawy żelaza i stali do Egiptu.
Faraon Jechnaton skłonił Słowian do zerwania konwencji z Żydami dając im Cyrenajkę, skąd była droga wozowa do Czadu, gdzie była kość słoniowa i Złoto Ghany, wobec czego Żydzi musieli się z Egiptu wynosić. Wywieźli jednak skarbiec Sueski z konwencji z Pelopsem przez zatopienia armii faraona na tafli solnej Wielkiego Jeziora Gorzkiego otwarciem tamy w Suezie.
Mojżesz do pilnowania Złota Egiptu w Eliacie wyznaczył ród Beniamina, natomiast z Największą Ordą w Historii podjął podbój Bliskiego Wschodu. Po 30 latach przystąpił do oblężenia Miasta Pokoju czyli JEROZOLIMY w Medim czyli w Środku, którą według herezji rosyjskiej była Troja na Złotym Rogu.
Ta Jerozolima broniła się dzielnie przed PÓŁMILIONOWĄ ordą żydowską, aż po 10 latach przypłynęli Ariowie i Słowianie, przed którymi Żydzi schronili się w Obozie, choć Mojżesz zaklinał ich, że to Pewna Śmierć. Tak się stało, bo Obóz został zdobyty i 10 Plemion Izraela Wymordowanych. Troja była dystrybutorem żelaza ARYJSKIEGO czyli Powiślańskiego i Stali Kieleckiej.
Słowianie chcieli jednak wypędzić Ariów przez spisek w Mykenach. Organizatorem spisku był apanażowy książę Chrobrzy-Strzegomia Nauplios-Neptun zwany Panem Mórz, który posłużył się królewiczem trojańskim Aleksandrem-Parysem. To doprowadziło do 9-letniego oblężenia przez Greków Troi na Złotym Rogu. To ZBANKRUTOWAŁO Ariów, gdyż metalurgia Powiślańska musiała eksportować żelazo kanałem Przemysłowym Weneda-Sosnowiec-Racibórz-Ostrawa-Bratysława do Belgradu i Sutieski-Dubrownika – wobec czego Ariowie musieli się wynosić do Indii, ale Indra dał Asgard-Kijów Parysowi, który uratował 12 tysięcy Trojan.
Nawet profesor Strzelczyk musiał przyznać, że SLOWIANIE BYLI POD TROJA. Pod Troją zamordowano królewicza słowiańskiego Palamedesa, wobec czego pod Troję przybył znany pod kilkoma imionami jego ojciec Nauplios-Neptun, który wszczął śledztwo w/s zamordowania syna. Okazał się genialnym śledczym, gdyż powiadomił Diomedesa, że Odyseusz chce go zamordować, i wkrótce potem Diomedes prowadził przez obóz nagiego Odyseusza płazując go mieczem, przy czym obaj oskarżali się wzajemnie o ZAMORDOWANIE PALAMEDESA. Znalezione w archiwum frygijskim protokoły śledztwa Neptuna zostały spoetyzowane przez Homera jako ILIADA.
Następcą Palamedesa pod Troją został Paweł Długi, późniejszy namiestnik Paflagonii w Azji Mniejszej i książę Lublina kultury łużyckiej. Intryga Neptuna nie udała się w tym względzie, że brzuchaty Indra dał Asgard-Kijów Parysowi.
III etapem Wielkiej Lechii był najazd Kimeriów czyli Postrojan ze Skumbrii, jak nazwali aryjski Asgard. REFUGIUM-Schronisko Biskupin został zbudowany w zimie 737 pne przeciw kimeryjskim łowcom niewolników. Kimeryjskie zagrożenie zażegnał śląski handlarz żelazem Jan Liczyrzepa, który przekonał Sejm do wyprawy na SALOWIĘ-Kłodzko w Puszczy Jaworowej, wobec czego osiedli tam Kimeriowie zakopali swe skarby i wynieśli się do FLAWIONISU-Wiednia.
Decydująca bitwa między Kimeriami a bliskowschodnimi Scytami rozegrała się w pobliżu ujścia Dunaju w r. 705 pne, po której Kimeriowie wywędrowali w górę Dunaju zajmując jako Celtowie Nadrenię i Ligurię, którą nazwali Galią. Wykorzystał to Jan Liczyrzepa wypędzając z kontynentu, Jutlandii i Olandii Cymbrów, gdzie utworzył kulturę Jastorf.
IV etapem były wojny persko-scytyjskie. W r. 510 pne Scytowie cofając się przed Persami spuścili tamę w Pińsku zalewając 2 armie perskie, a po zaciekłych walkach ze Słowianami utworzyli system okupacyjny, z wyjątkiem Kaszub, które miały sojusz z Sarmatami, których się Scytowie BALI. Gdy poszli ratować Greków atakując w Macedonii 400-tysięczną armię perską, co nazywa się MARATONEM, to Leszek Złotnik z Tczewa zdobył skarbiec scytyjski w Płocku i pobił w Puszczy Sandomierskiej wracających z Macedonii Scytów, z którymi wbijał nad Donem słupy graniczne z napisem HORWACJA. Grecy zapodali tego Leszka jako Dobrotliwego Króla Obżartucha na zamku GARGAMELL w Krakowie.
Leszek Złotnik przeniósł siedzibę Sejmu z Góry Narad w Poznaniu na WAWEL
V. etapem była bitwa pod Wiedniem w r. 339 pne, w której Macedończycy i Epiroci pobili Lechitów i Scytów. Archeologicznym śladem tego jest mennica w Hedebach-Szlezwiku, która wybiła STO monet Filipa II Macedońskiego i JEDNĄ Aleksandra. Młodociany Aleksander został bowiem Królem Krakowskim a jego matka Olimpiada Kanclerzycą.
Gdy wybuchła wojną Grecka to Aleksander poprowadził jazdę scytyjską, która pod Cheroneją pobiła Beotów. Wracając anektował Pangajon-Siedmiogród, którego kopalnie dawały Filipowi tysiąc talentów złota rocznie, za co prowadził agresywną politykę w Azji Mniejszej. Manifestacją tego są statery Aleksander-APOLLO - Filip-SZCZUR. Ponieważ u Greków królem jest ten, kto ma złoto to Grecy zamordowali Niewypłacalnego Filipa i przywołali Wypłacalnego Aleksandra. Olimpiada została jednak w Krakowie, gdzie wybudowała na Gargamellu pałac BIAŁO-CZERWONY: Budynek z marmuru kłodzkiego Biała Marianna a schodząca do Wisły kolumnada z czerwonego granitu tatrzańskiego.
Pod Isssos Macedończycy wzięli ogiera dromadera, z którego dowodził Dariusz, więc Aleksander udał się do Siwy, żeby założyć stadninę wielbłądzią, o której Grecy marzyli od wieków. Po dochowaniu się dromadnicy udał się do Uzbekistanu, ale skarbiec perski KOŁ-KRYŁGAN-KAŁA w Chiwie zachachmęciła mu królowa Sarmatów Artemiza-Diana i wywiozła flotyllą do Warszawy.
Po podboju Indii Aleksander pośpieszył więc Na Pagajach do Triestu i komunikiem do Wiednia, Pragi i Krakowa, aby po sformowaniu armii uderzyć na Dianę w Kielcach, ale ta POBIŁA GO – skąd statery'II Aleksandra zwane przez Bawarów PŁACZKAMI. Po tej bitwie Diana ogłosiła Protektorat nad Azją Mniejszą, zwany Wojną Satrapów, kazała odbudować spalony Artemizjon w Efezie oraz dłuższą o jedno przęsło kopię jego na Kadzielni w Kielcach na mauzoleum dla siebie.
Potem była Wojna Lwa z Tygrysem. Na mocy Pokoju w Bolonii w r. 290 pne Rzymianie wygnali z Padanii Galów, których 300 tysięcy podjęło podbój Lechii. Ponieśli klęskę więc Sejm kazał wodzowi najemników syrakuzańskich Grakchowi odprowadzić ich do Ojczyzny Galów w Azji Mniejszej. Ten dokonał z nimi i Wandalami Podboju Azji Mniejszej, gdzie wystąpił przed Seleucydami jako protektor Ptolemeuszy. Dokonał przy tym rzeczy niesamowitej, bo poprowadził skapitulowanych Kapadoków w Karpaty Zachodnie, gdzie utworzył STALOWNICZĄ kulturę Puchowską.
Tłumaczyl Sejmowi: ZDOBYLIŚMY IMPERIUM A IMPERIUM MOŻE UTRZYMAĆ TYLKO KRÓL. JEŚLI MNIE WYBIERZECIE BĘDE NIE PANEM, ALE PRZYJACIELEM SEJMU.
Stało się jednak inaczej, bo Po Wyborze Grakch zaczął rządy despotyczne w oparciu o syrakuzańską szlachtę, która obsadziła zamki, i Asyryjskich Panów. Grakch przywiózł sobie z Aleksandrii zięcia Seta Ptolemeusza, który, odpychany przez Sejm od władzy, wyżywał się w Architekturze. Jego dziełem była kopia latarni FAROS na krakowskim Gargamellu oraz kopia Pałacu Ptolemeuszy w Aleksandrii – Cudu Architektonicznego Wszechczasów – na Górze Stołowej w Koninie PEŁKA-Polka, od której Rzymianie zwali nas PEŁCYNAMI. Wcześniej byliśmy Germanami od GARGAMELLA a po nadaniu przez Cezara tej nazwy Swewom-Swebom skandynawskim jako "piechocińcom" zostaliśmy POLCZYNAMI od Polki.
Pałac Ptolemeuszy w Aleksandrii był zaś kopią Pałacu Olimpiady na Gargamellu.
Po śmierci Grakcha Sejm wybrał na Króla NIE Seta, ale córkę Grakcha Semiramidę, która rządziła w Zgodzie z SEJMEM. Ukształtował się system Dwóch Stolic: KRAKOWA, w którym urzędował Sejm i KAIRU-k'Avarisu-Kujaw-Kaszub-Polki-GOPŁA, gdzie urzędował KRÓL. GOPŁO znaczyło Orle czy Sokole Gniazdo, co mogło odnosić się nie tylko do Płocka, ale i Góry Stołowej w Avarisie-Koninie – prawdopodobnie zniwelowanej, co wymaga zbadania. Na zamku KASZUBY był Arsenał Rzeczpospolitej, który wysadzili Szwedzi a rozebrali Prusacy.
Polscy Ptolemeusze przesiedlili Sklawinów-Bułgarów nad Dniestr, oddając Olandię i Jutlandię Cymbrom skandynawskim za pomoc w najazdach na Rzym, które poniosły klęskę.
Dynasta Ptolemeuszy Polskich upadła w wyniku zatargu z Rzymem o Galię. W Lyonie doszło do walki stronnictw Rzymskiego z Antyrzymskim. Antyrzymianie wezwali Helwetów i Lechitów a Prorzymianom przyszedł z pomocą Juliusz Cezar. Ponieważ Helwetów i Lechitów Cezar wypędzić nie mógł to wezwał lichwiarzy rzymskich, którzy Lyon WYKUPILI u Helwetów, przez co Cezar został Najbardziej Zadłużonym Mężem Stanu w Historii.
Na zamku w Wuerzburgu znaleziono rzymski kamień drogowy z napisem ŚRODEK TEUTONII. Wytłumaczyłem Niemcom, że to DOKUMENT traktatu Cezara z Ariovistem czyli Leszkiem Chytrym z Hanoweru. Zawarto układ, że za pomoc Cezara w wygnaniu Ptolemeuszy z Konina Leszek dopomoże mu w podboju Galii i Brytanii. Układ przypieczętowano małżeństwem córki Cezara Julii z synem Leszka Lubranem, których wesele zaczęło się w OBECNYM kościele cysterskim w Lubiążu a skończyło we Wrocławiu.
Saga śląska mówi, że gdy do Konina zbliżały się armie śląskie i rzymskie to Polski Faraon kazał napełnić statki zbożem i ODPŁYNĄŁ DO AMERYKI. W ten sposób została zlikwidowana Mocarstwowa Goplania, zwana też GEPIDIĄ. Cezar tak WYMARZŁ podczas zimy w Salowii, że nazwał ją LODEM, która to nazwa utrzymała się jako Kłodzko.
Leszek dowodził Wszystkimi Siłami Partów w Taborowej fazie bitwy pod Carrhae, gdyż tabory rzymskie mogła zatrzymać na stepie syryjskim tylko piechota równorzędna rzymskiej czyli wandalska. Crasus udał się z kapitulacja do Leszka, który odesłał go do Sarmatek. Te zapytały go, CZYJE jest złoto, które miał na sobie, na co ten odpowiedział, że JEGO. Te udławiły się i kazały to złoto stopić i wlać mu do gardła. Uznały to bowiem za Zamach na Babski Monopol Złota.
Bałkany były tradycyjnie protektoratem lechickim a Julia zrobiła Lubrana Trzecim Tryumwirem, co wplątało go w wojnę po stronie Oktawiana, któremu Dał Zwycięstwo pod Akcjum. Kleopatra z Antoniuszem uciekli przed OGNIOWCAMI dalmatyjskimi do Egiptu, ale ta chciała powtórzyć z Oktawianem sztuczki z Cezarem i Antoniuszem. Herod powiedział mu jednak: CHCESZ ZWYCIĘŻYĆ TO ZABIJ KLEOPATRĘ, wobec czego wielka armia egipska poszła w rozsypkę a Antoniusz popełnił samobójstwo.
Potem Herod dał Oktawianowi żydowski rejestr złota egipskiego, wobec czego ten SKONFISKOWAŁ je, co dało mu Największy Łup w Historii. Oktawian uznał to Złoto za Łup Cesarski i kazał flocie przewieść je do skarbca Aleksandra Wielkiego na LabirynTHOSIE-Athosie. Była to Aneksja Bałkan, wobec czego do Aleksandrii Trojańskiej – jak się wówczas nazywała Troja na Złotym Rogu – przybył Leszek Chytry z Lubranem: http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_138&sName=troja-polnocy// http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_267&sName=21.-aleksandria-stolica-swiata// którzy KAZALI Trakom skonfiskować Złoto Egiptu.
To zmusiło flotę rzymską do zwinięcia oblężenia Taurygi-Krymu więc Oktawian-August turlał się po swym pałacu: JOWE – ZWRÓĆ MI ZŁOTO EGIPTU. - OKRADŁEŚ RZYM. ZWRÓCĘ CI, JAK MI ZBUDUJESZ NAJWSPANIALSZĄ ŚWIĄTYNIĘ NA ŚWIECIE, więc August, Rad Nie Rad, musiał zakasać togę i budować Najwspanialszą Świątynię na Świecie, w BAALBEKU, gdzie Baal udzielił gościny Jowiszowi.
Z tej racji Rzym zajął Bałkany dopiero na podstawie Pokoju Krakowskiego, wynegocjowanego w l. 12-14 ne. Ponieważ na miedziorycie Schedla wszystkie Krzyże są WANDALSKIE, z wyjątkiem jednego greckiego, to miedzioryt mógł być ilustracją Pokoju Krakowskiego, opisanego przez Apoloniusza z Krakowa, dowódcy utworzonego na podstawie Pokoju Krakowskiego XV Legionu Wandalskiego z Wiednia.
BAD zamieszcza na str. 234 PISMO z Księgi Welesa jako RZEKOMO słowiańskie. Pomija jednak publikowany aureus wandalski opisany RUNAMI, wzorowany na aureusie rzymskim z I wieku ne.
Ustanowiona w wyniku Pokoju Krakowskiego w r. 14 ne. granica na Renie i Dunaju miała dać Lechitom wolną rękę do podboju Europy Wschodniej, Syberii i Chin, co w znacznym stopniu się udało. Rzymianie wykorzystali jednak Pokój Krakowski do rozbicia sojuszu wandalsko-perskiego i – co gorsze – grali na antywandalskim seperatyźmie sprowadzonych ze Skandynawii przez Cezara Swebów Czeskich, chcących lawirować między Lechią a Rzymem. Wandalowie sprowadzili przeciw tym Swebom Swewów Skandynawskich, którzy napadli na Pragę, spalili ją i zagrabili skarbiec, który wywieźli do wyznaczonego im na kwaterunek Kołobrzegu.
Za tym poszli Lugiowie-Łużyczanie z Drezna, którzy uznali ANTYWANDALSKI Protektorat Rzymski, z którego powodu Neron wysłał do Kołobrzegu misję wojskową jako kupiecką Po Bursztyn. Misja obiecała przewiezienie przez flotę rzymską stu tysięcy Skandynawów na Pomorze i uzbrojenie ich – co było zerwaniem Pokoju Krakowskiego.
Skutkiem tego była Wojna Germańska Domicjana, w której deportował on do Wendei Słowian z międzyrzecza Łaby i Wezery, gdzie sprowadził Longobardów, co osłabiło pozycję Lechii w Małej Germanii. Potem Trajan dokonał podboju Dacji, w trakcie czego przybyło do niego poselstwo Znad Wisły PROSZĄC, aby Nie Atakował Daków, co uznał nawet Stanisław Michalkiewicz nazywając Lechię Rzygowinami Ubeckimi.
Najgorsza była jednak masowa wędrówka Skandynawów Po Lodzie na Pomorze i do Wielkopolski, których zatrzymał wódz Hasdingów-Dziadoszan Wyzymir. To rozpoczęło Wojny Markomańskie, w trakcie których Rzymianie obsadzili Morawy i Bohemię. Jednak gdy Rzymianie zaczęli tworzyć tam prowincję Bohemię to SEJM ZATRZYMAŁ WĘDRÓWKĘ SWEBÓW CZESKICH DO SKANDYNAWII, skutkiem czego był Pokój w Gubinie w r. 174, na mocy którego Swewowie wielkopolscy przenieśli się na prawy brzeg Wisły jako GOCI a Rzymianie musieli Bohemię ewakuować.
Potem zaczęły się Wojny Gockie, w których Rzymianom chodziło o Węgiel Donbaski i Rudę Kurską dla metalurgii armeńskiej – z której to racji Konstantyn przeniósł stolicę nad Bosfor. Dla Rzymu była to ALTERNATYWA Importu Żelaza Białego i STALI z Indii. Na indyjskim Żelazie Białym pracowała metalurgia damasceńska w Damaszku i Petrze. Założyli ją Filistyni jako Pozostańcy ARIÓW, którzy chcieli płynąć do Indii przez Akabę, ale mianowany przez Ariów Książę Synaju Kanan porwał złożona już na Akabie flotę aryjską, z kobietami i złotem hetyckim, i uciekł do Sudanu, gdzie założył Afrykański Birmingham. Teraz Rzymowi do Podboju Świata potrzebny był Donbas i Kursk, które uznały Protektorat Rzymski, ale na drodze ku temu stanął sojusz gocko-wandalski.
Wojny Gockie zakończył Incydent Wrocławski. W 332 r. Do Wrocławia przybyło poselstwo rzymskie z bogatymi darami dla młodego księcia i księżnej. Książę przyjął je, ale w Miliczu zebrał się pod pretekstem manewrów Sztab Generalny, który wysłał żandarmów, którzy zamordowali parę książęcą z dziecięciem, którzy zostali pochowani w Haniebnym Grobowcu z Darami Rzymskimi. Misy były oczywiście pełne dukatów, których robotnicy nie oddali.
Na wieść o tym Rzymianie UCIEKLI za Dunaj i wezwali Turków Chińskich zwanych HUNAMI. Wandalowie anektowali Sambor-Kijów a Ostrogoci Kursk.[/u]


Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Czw Kwi 18, 2019 9:15 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9923
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Kwi 20, 2019 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy Warszawa może być ŚAIWTOWYM SYMBOLEM WALSKI Z FASZYZMEM – Szansą jest budiowa Muzeum Getta, Fakt 19 IV 2018, str. 2.

To jest NASZE LIDICE A WASZA WARSZAWA. WARSZAWA dwukrotnie ZŁAMAŁA Granicę na Missisipi: http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_365&sName=ann-ben// W roku 1939 niemiecko-żydowską a w roku 1944 żydowsko-niemiecką przez Odwrócenie Sojuszy na sojusz niemiecko-sowiecki na Atlantyku i niemiecko-sowiecko-japoński na Pacyfiku. Najzdolniejszy generał Hitlera Schoerner OBIECAŁ Utrzymanie Frontu Wisły po zbudowaniu Festung Warschau, co zniweczyło Powstanie Warszawskie, umożliwiając Żukowowi i Rokossowskiemu Aresztowanie Generalissimusa.
Profesor Iwanow mówił na UWr, że gdy w Bibliotece Kongresu USA wypisał hasło POWSTANIE WARSZAWSKIE to przyniesiono mu dokumenty Powstania w Getcie Warszawskim. Potem pojechał do LENINKI, gdzie zaserwowano mu To Samo tylko Po Rosyjsku.
W tym tygodniu prasa pisała, że Grecy ZAŻĄDALI od Niemców pół biliona E za II.WŚ. Przypuszczam, że to jest Te pół biliona, których Jarosław Kaczyński zażądał od Kanclerz Merkel, co uznałem za Kontrybucję za Satelitarną Detekcję Złota i Złoto Indii.
Polacy wycofali się z tego Pół Biliona na rzecz 19,3 bilionów USD za Największe Oszustwo w Historii. Niemcy spalili w PWa Skomasowane Archiwum Skarbowe, gdzie były wierzytelności miast polskich w bankach żydowskich, które nie zostały objęte ŚLEDZTWEM króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w/s Zadłużenia Żydów w Polsce, z powodu PROTESTU Prus i Rosji jako Protektorów Dysydentów, w której to roli wystąpił Senat USA Aktem 447.
Z tej racji sumą ze Śledztwa króla SAP, 19,3 bilionów USD zostały obciążone USA, co jest rónowartością Długu OBIECYWANEGO Amerykanom przez Donalda Trumpfa w kampanii wyborczej. Jednak nazajutrz po wystawieniu Aktu Oskrżenia Lechowi Wałęsie o spowodowanie Strat kilkuset bilionów zł Sekretariat Stanu MARYLAND ogłosił Dług Amerykański Tysiąc Razy Większy.
Wypada więc zapytać SKĄD się wziął Dług Amerykański TYSIĄC Razy Większy. Otóż z ZAPROTESTOWANIA przez Kanclerz Merkel Satelitarnej Detekcji Złota i Złota Indii: NIE BĘDĘ JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW – wobec czego Amerykanie, żeby Nie Jeść fekaliów polskich, musieli konsumować fekalia hitlerowskie, które są BARDZO DROGIE, aż obudzili się Nie w Swoich Domach i Nie Na Swojej Ziemi.
W Skomasowanym Archiwum Skarbowym była sprawa Oszustwa Wszechczasów w postaci afery Żyda z Leszna Chaima Salomona. Według historiografii to SFINANSOWAŁ on Amerykańską Wojnę o Niepodległość. Wszystko było w porządku, dopóki nie ogłosił się z racji SWYCH wierzytelności Właścicielem USA. Wtedy jednak bankier gdański Ralf Stadnicki wytoczył my proces o przywłaszczenie swego majątku, z którego Chaim Salomon miał 5%.
Stadniki był emitorem amerykańskich papierów wartościowych, które sprzedawał na giełdzie amsterdamskiej – wówczas światowym centrum papierów wartościowych. Sąd amerykański uznał roszczenia Stadnickiego, wobec czego Chaim Salomon umarł w Filadelfii jako Nędzarz. To stało się Oszustwem Wszechczasów, gdy po spaleniu Skomasowanego Archiwum Skarbowego Chom Salomon POWRÓCIŁ na piedestał Właściciela USA, wobec czego Wierzytelności Polskie skierowały się PRZECIW USA.
Kneset uznał się za Właściciela Wawelu strasząc Polaków kwitami Wielkich Sum na budowę Zamku Królewskiego - aż ja wykazałem, że to były pieniądze na budowę moskiewskiego KREMLA.
Politolodzy Uniwersytetu Monachijskiego uczyli Adolfa, że ROSJĘ MA W KIESZENI poprzez Pakt Antykominternowski, do którego Polska – jako państwo faszystowskie – przystąpić MUSI. Faszyzm był POTĘPIENIEM przez Keynesa i Paderewskiego kapitału Anonimowego jako GROŹNIEJSZEGO od Żydowskiego Kapitału Kryminalnego.
Arystokracja komunistyczna KOMINTERN lub Nomenklatura żyła z dywidendy płaconej na tajne konta szwajcarskie właścicielom folwarku żydowskiego ZSRS, co było klasą zawodowych Lewicowców. Faszyzm był więc ANTYKOMINTERNIZMEM, który został rozgromiony przez Stalina, który Rozkazał komunistom francuskim: WROGÓW NAZYWAJCIE FASZYSTAMI, czemu zawtórowały Wszystkie MAŁPY.
Ja nie jestem faszystą z racji Faszystowskiego Prawa Antyrecesyjnego i Antykryzysowego, w postaci Nacjonalizacji Złota, które daje Amerykance prawo do Garnituru Złotniczego a Żydowi do złota, które może POŁKNĄĆ. Stąd Faszystowski Pucz w USA, bo amerykańska Policja Skarbowa to były Skurwysyny, które NAPEŁNIŁY KASY PAŃSTWOWE USA.
Ja jestem zwolennikiem SARMACKIEGO Babskiego Monopolu Złota, który WYMUSZA grę papierami wartościowymi, gdyż mężczyzna nie może chronić swego kapitału Zakupem Złota, odpornego na recesję i kryzys – a ponieważ gra papierami wartościowymi jest Grą w Technologię to napełni ona kasę państwową Bardziej niż Pucz Faszystowski.


Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Sob Kwi 20, 2019 12:42 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9923
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Kwi 20, 2019 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bogusław Andrzej Dębek, SŁOWIAŃSKIE DZIEJE – Sensacyjne odkrycia genetyków ujawniają prawdę o pochodzeniu Słowian, BELLONA W-wa 2018.
Część VII:
Ta idylla trwała do najazdu Hunów w r. 375, jakoby na Wezwanie zhołdowanych przez Ostrogotów Sarmatów. Hunowie rozgromili i zhołdowali Ostrogotów, oraz – już społem – uderzyli na Sambor-Kijów, gdzie UKRZYŻOWALI Słowiańskiego Króla Booza (Bożydara?) i jego 70 Wojewodów.
Następnym faktem jest SPALENIE przez Hunów i RZYMIAN wandalskiego króla Osija Pomorskiego z jego armią w mieście, które zaczęto zwać ZGORZELCEM. Jednak młodszy brat Osija prowadził z powodzeniem wojnę z Hunami, aż Wandalki kupiły Pokój z Hunami za skarbiec wandalski na Wolinie, czym Odzyskano Sambor. Wydaje się, że kroniki pomijają Imię Młodszego Brata jako Niecenzuralne, gdyż prawdopodobnie uznał się on Lennikiem Hunów ???
SZCZEGÓŁOWY opis zdobycia Rzymu przez Lechitów zdaje się odnosić do najazdu Radagajsa, przedstawianego jako Klęska najeźdźców, ale Rzym utracił nie tylko Galię i Brytanię przez ZAGŁADĘ legionów galijskich pod Mediolanem, ale i ITALIĘ, gdyż została zniszczona administracja rzymska. Lechici zaatakowali potężne obronne mury Rzymu zbyt brawurowo, że niektóre jednostki musieli odesłać na Tyły. Dopiero po zawaleniu Bramy Rezerwiści wdarli się do miasta, gdzie trwały ciężkie walski uliczne. NAJDŁUŻEJ BRONIŁO SIĘ COLOSSEUM, gdzie schronił się cesarz z senatorami. Cesarz Padł Na Kolana przed Wodzem Lechitów, który WYGNAŁ GO Z MIASTA. Imienia tego Wodza Relacja nie podaje. Cesarzem był zaś prawdopodobnie Honoriusz, który próbował rządzić Italią jako wasal wandalski? skoro Walczył z Alarykiem.
Radagajs bardzo się śpieszył z ewakuacją Italii, bo kilka miesięcy później, na Sylwestra 406 było Przełamanie przez Wandalów Linii Renu, co zdawało się być dopełnieniem Umowy z Hunami o Przeniesieniu się Wandalów do Galii. Tam też podążyli Wizygoci po złupieniu Rzymu i nieudanej inwazji Kartaginy, w trakcie czego umarł Alaryk. Na domiar Wandalowie, Swebowie, sarmaccy Alanowie i Wizygoci najechali też Hiszpanię, niszcząc tą enklawę Cesarstwa Zachodniorzymskiego, skąd Wandalowie dokonali podboju północno-zachodniej Afryki ustanawiając stolicą swego władztwa rzymską Kartaginę. W 435 r. Rzym Uznał Wandalską Afrykę za Niewysoki trybut, co można uważać za Pokój Rzymu z Wandalmi.
Kapitulacja Konstantynopola przed Attylą w Budzie po zdobyciu przez niego wandalskiego Wiednia, dała mu wolną rękę w Europie Środkowej i Zachodniej. Postanowił sam PRZESIEDLIĆ utrapionych Wandalów do Galii. Sprawa jednak skomplikowała się, bo Burgundowie wykorzystali ten najazd Attyli na Galię do zagrabienia Skarbca Rzymskiego w Lyonie, co zmusiło Attylę do Gry Dyplomatycznej. W Rzymie zgodził się na Państwo Wyznaniowe pod Patriarchatem Biskupa Rzymu więc Burgundowie zaproponowali Wandalom Śląskim Nową Wojnę z Hunami, na co ci odpowiedzieli, że Dopóki Żyje Attyla jest to NIEMOŻLIWE. Wobec tego Burgundowie sami zamordowali Attylę aktem Bezprzykładnej Desperacji. Mówi o tym Pieśń Nibelungów – po polsku SKARB NIE BŁOGI czyli Nieradosny.
Hunowie panońscy zdawali sobie sprawę, że Burgundowie bez wsparcia Wandalów Śląskich nie targnęliby się na Attylę toteż postanowili Stłamsić Ślązaków. Poselstwo huńskie zostało przyjęte w Kielcach, gdzie Sejm UCHWALIŁ oderżnięcie posłom huńskim ciała od kości dla zrobienie pupetów, które odesłali do Budy z Przestrogą, że CZEKA TO WSZYSTKICH HUNÓW.
Prowokacja się udała, bo doszło do bitwy nad NEDAO-Nidą, w której sto tysięcy Wandalów pokonało dwieście tysięcy Hunów zabijając nowego króla Hunów Elaka. Zginął jednak Król Wandalów i następca tronu, a ponieważ młodszy był nieletni to przy komendzie został tylko narzeczony Wandy ODOAKER-Odyniec, syn zamordowanego przez Wandalów króla Rusów Pomorskich POLONUSA, który nosił dumny tytuł Przyjaciela Attyli.
Bezpośrednio po tym Wandalowie Śląscy wyprawili się na Papieski Rzym, który zdobyli z Wandalami Afrykańskimi i złupili, zbijając tych kardynałów, którzy optowali za Państwem Wyznaniowym. O żadnym jednak Zburzeniu Rzymu mowy być nie może. To jest konfabulacja Antysłowiańska dla zdjęcia odium MAKABRYCZNEGO zburzenia Papieskiego Rzymu przez lancknechtów Lutra, którzy jako Serbołużyczanie mówili Po Polsku. Luter się Wyparł takiego Rozkazu, co postawiło w podejrzeniu królową Polski Bonę, pochodzącą z włoskiego rodu Niepapieskiego, ale Odium wziął na siebie Henryk VIII.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9923
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Kwi 21, 2019 7:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bogusław Andrzej Dębek, SŁOWIAŃSKIE DZIEJE – Sensacyjne odkrycia genetyków ujawniają prawdę o pochodzeniu Słowian, BELLONA W-wa 2018.
Część VIII:
Relacje o Śmierci Radagajsa można tłumaczyć tym, że został on postawiony przed sądem wojennym za Brawurowy atak na Mury Rzymu i stracony.
Przy ewakuacji Italii w r. 455 korpus Tylny prowadził książę Rusów Pomorskich Odoaker-Odyniec, który Obsadził Wiedeń i ZBUNTOWAŁ SIĘ. We Wrocławiu o śmierć nad Nidą Następcy Tronu oskarżono zaś jego nieletniego adiutanta Leszka – moim zdaniem całkiem niesłusznie. Leszek został skazany na Wygnanie, co zamieniono na poprowadzenie armii na Carycyn-Wołgograd, gdzie odbywała się zwołana przez cesarza chińskiego Ti konferencja w/s Podziału Imperium Huńskiego, do którego zaliczono też WANDALÓW z Kielc. Protokół z tej konferencji przysłał mi Międzynarodowy Instytut Cywilizacji Słowian.
Gdy Leszek przybył do Carycyna to konferenci wyjechali, wobec czego udał się do Mongolii, skąd Wypędził Hunów, którzy udali się jako BIALI czyli Skapitulowani Hunowie do Afganistanu i Indii. W Mongolii mogli jednak pozostać ci Hunowie, którzy zadeklarowali się jako TURCY.
We Wrocławiu była też sprawa Lugiów-Łużyczan z Drezna, którzy w wojnie W-H zachowali neutralność. Za kontrybucję musieli zdobyć Kursk, który Nie Przysłał poselstwa Gratulacyjnego, a ponieważ nie dokonali tego w wyznaczonym czasie to zostali zesłani Karnie do Mongolii pod komendę Leszka a zdobycie Kurska powierzono nowemu narzeczonemu Wandy, królowi Longobardów Rydygierowi, który otrzymał od Wandalów Bohemię i Morawy.
Istotną rolę w wojnie W-H odegrali Goplanie kujawscy, nazywani GEPIDAMI. Dostali oni Siedmiogród oraz ewakuowany na wschód Skarbiec Attyli. Majestatyczny Skarb Attyli został zagarnięty w Mołdawii przez Wandalów, którzy pozostawili go Gepidom i pognali za spławianym isterami Imperialnym Skarbem Attyli, który ZNIKNĄŁ. Wg mnie został zagarnięty przez Romejów, którzy ukryli go w podziemiach zamku belgradzkiego.
Skarb Majestatyczny Attyli nazywany jest Narodowym Skarbem Rumuńskim lub GEPIDZKIM i ma 37 ton biżuterii, czyli więcej niż znaleziony z SATELITY w Środzie Śląskiej Majestatyczny Skarb Czyngis Chana, zwany Skarbem Tysiąclecia.
Protokół ŚCIĘCIA Cesarza Ti przez Leszka przysłał mi Międzynarodowy Instytut Cywilizacji Słowian czyli Sarmacki BABSKI Monopol Złota.
Rydygier zdawał raport o Zdobyciu Kurska w katedrze wrocławskiej, gdzie składali hołdy królowie i książęta germańscy. Po wypowiedzeniu słów: WANDA NIECH ROZKAZUJE – NA ZIEMI, MORZU I NIEBIE, wyjął miecz i rzucił się nań... NIE WIADOMO, CZY Z MIŁOŚCI CZY WŚCIEKŁOŚCI.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9923
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Kwi 21, 2019 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2019/04/19/polityka-historyczna-to-polski-wynalazek/
17. Wandaluzja.pl said - 2019-04-21 (Niedziela) @ 11:02:38
Anglicy już w Renesansie odkryli, że HISTORIA RZĄDZI FINANSAMI I POLITYKĄ, co stało się doktryną angielskiego Konserwatyzmu. Przypisywanie Polakom odkrycia POLITYKI HISTORYCZNEJ jest zamachem Gołodupca na Imperializm Angielski.
Na to mogła sobie pozwolić striptiserka Tereska Maj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9923
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2019 6:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2019/04/21/drodzy-czytelnicy-i-uczestnicy-forum-stanislawa-michalkiewicza/
Dziennik gajowego Maruchy
"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Drodzy Czytelnicy i Uczestnicy Forum [Stanisława Michalkiewicza]!
Posted by Marucha w dniu 2019-04-21 (Niedziela)
Po raz kolejny świat chrześcijański obchodzi rocznicę Zmartwychwstania Chrystusa. Rocznicę – co trzeba podkreślać ze szczególnym naciskiem w sytuacji, gdy dywersja judeochrześcijańska podsuwa zatruty owoc w postaci rzekomo teologicznej tezy, jakoby Zmartwychwstanie nie było faktem historycznym, a tylko rodzajem pobożnego urojenia Apostołów, którzy tak pragnęli ujrzenia Jezusa, że aż zaczęli odczuwać wizje, które psychiatrzy nazywają halucynacjami.
*******
To znaczy, że GAJÓWKA jest Własnością pana redaktora Stanisława Michalkiewicza.
To tłumaczy przedziwną AKCJĘ Stanisława Michalkiewicza, który nazwał Lechiadę RZYGOWINAMI UBECKIMI. Jak mi wiadomo to czołowym Ubekiem Politycznym jest Leszek Miller, który podczas Powodzi Tysiąclecia 1997 wywiózł metrem fortecznym OLBRZYMIE Archiwum Śląskie do Niemiec, żeby Amerykanie nie jedli Fakaliów Polskich tylko Hitlerowskie, które są BARDZO DROGIE a które serwuje Kanclerz Merkel. To była GWARANCJA, że ja, czyli Juliusz Prawdzic-Tell, Lechiady historycznie NIE UDOWODNIĘ.
Dzięki temu Jarosław Kaczyński mógł Kopnąć Mnie: STAĆ NAS NA ODBUDOWĘ ZAMKÓW KAZIMIERZOWSKICH W JURZE – co uzupełniłem: ZA NIEMIECKIE PIENIĄDZE. Nie mogłem bowiem Zrozumieć, SKĄD żądanie Kontrybucji od Niemiec? bo Jarosław Kaczyński analfabetą prawnym nie jest... Aż wytłumaczyłem sobie, że to PRZYKRYWKA kontrybucji za Satelitarną Detekcję Złota i Złoto Indii – żeby Wyminąć Mnie ??? W tym świetle to Odbudowa Zamków Kazimierzowskich w Jurze – jako ANTYTEZA Moskiewskiego Kremla – miała być za pieniądze z Satelitarnej Detekcji i Złota Indii.
Taka Antyteza była i JEST potrzebna masonom, którzy ZNISZCZYLI HISTORIĘ kwalifikując PAŁAC Salomona, który Rzymianie przebudowali na PRETORIUM, na Świątynię Salomona. To znaczy że trzyma się głupich polaczków za jaja Zamkami Kazimierzowskimi w Jurze.
Pan Stanisław Michalkiewicz TUSZUJE tym Wytrucie Lwowsko-Wrocławskiej Szkoły Archeologicznej i Architektoniczno-Historycznej przez KGB-UPA trutką Majranowskiego – że zostałem tylko ja. Asumpt dał OXFORD. Najpierw zaproszono LWSzAiAH do odatowania starej Architektury Krakowa więc wysłano Hawrota, który dokonał rekonstrukcji Wawelu Przedromańskiego jako Kultury Przedłużyckiej. Potem zaproszono historyka architektury z Oksfordu, który odatował – wszystko jak leci – Kazimierzem Wielkim, bo ZASTAŁ POLSKĘ DREWNIANĄ A ZOSTAWIŁ MUROWANĄ, co zripostowałem: NAJPIERW ŚWINIO DO PETERSBURGA..., co powinna odtańczyć striptiserka Tereska Maj.
Istnieje pogląd, że Kazimierz Wielki NIE ZBUDOWAŁ ŻADNEGO ZAMKU. W tą konkurencję wszedł Kneset odbywając posiedzenia na Wawelu z racji kwitów Wielkich Sum na Budowę Zamku Królewskiego. - WYTŁUMACZYŁEM przy pomocy Rosjan, że to były pieniądze na budowę moskiewskiego KREMLA.
ZAMACH Starego Kiejkuta Leszka Millera ze Stanisławem Michalkiewiczem na Lechiadę nie udał się.


Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Pon Kwi 22, 2019 6:52 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9923
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2019 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bogusław Andrzej Dębek, SŁOWIAŃSKIE DZIEJE – Sensacyjne odkrycia genetyków ujawniają prawdę o pochodzeniu Słowian, BELLONA W-wa 2018.
Część IX:
Sejm Wandalski we Wrocławiu POPROSIŁ Sejm Wandalski w Kartaginie o Zrzeczenie się dóbr DZIEDZICZNYCH na Śląsku i Wielkopolsce, co zostało Zaakceptowane. To jest argumentem, że Latyfundia – choć Nie Niewolnicze – istniały w Polsce już wówczas. Byłem świadkiem odrzucenia pretendenta Studiów Historycznych UWr za podniesienie tej sprawy.
Odoaker-Odyniec zbuntował się okupując Wiedeń i północne Włochy oraz ZLIKWIDOWAŁ Cesarstwo Zachodniorzymskie odsyłając insygnia do Konstantynopola. wobec czego Sejm poprosił Teodoryka (później Wielkiego) o zamordowanie go. Grób Odoakra znaleziono opodal zbudowanej przez niego Rotundy Raweńskiej.
Po Wojnach Huńskich były Wojny Gockie. Gdy Królowa Amalusanta pozwoliła Romejom na korzystanie z portów sycylijskich to było wiadomo, że Romejowie chcą rewindykować Magreb. Wobec tego sejm wandalski w Afryce uchwalił repatriację nad Wisłę, a tym, którzy chcieli bronić Afryki, pozostawiono Skarbiec Jerozolimski, który w ten sposób znalazł się w Konstantynopolu.
Flota przewiozła Wandalów do Dalmacji, skąd zniszczyli oni pod Bihaczem idącą do Italii armię romejską, potem zdobyli Singidunum, który nazwali BELGRADEM, zaś flota wandalska podpłynęła na podbój Anglii, gdzie założono Królestwo Murcji z królem Wodanem z Poznania.
Flota Króla Afryki GORMUNDA, zwanego przez Polaków Moskwą, wracając w 548 r. z Brytanii uderzyła na skarbiec Aleksandra Wielkiego w Toperos, zwany wcześniej LabirynTHOS-Athos, gdzie miało być według Profesora Manteuffla 3/4 Bogactw Świata. Romejowie dokonywali bowiem Podboju Świata Metalurgią Armeńską na węglu z Donbasu i rudzie z Kurska. Równocześnie na Toperos, którego broniły doborowe jednostki, uderzyli Wandalowie Nadwiślańscy. Toperos zostało zdobyte szybko, ale śledztwo w/s Skarbów Romejskich było Makabryczne, bo zamordowano 25 tysięcy obrońców, ale Skarbca NIE ZNALEZIONO.
Równocześnie do Wrocławia przybyło z Belgradu poselstwo Wanalów CHORWACKICH Lecha i Czecha, synów Moskwy, z prośbą o pomoc dla oblegających Konstantynopol Wandalów Chorwackich. Sejm wrocławski ulitował się nad niedolą Chorwatów i wysłał armię na Bałkany.
Oblężenie Konstantynopola trwało 10 lat, aż został uwolniony przez sprowadzonych przez dyplomację romejską z Mongolii Awarów, którzy przybyli do Konstantynopola przez most z GALER w sile 60 tysięcy wojowników konnych. Moskwa z Rusem wycofali się do Kosowa. Gdy podczas uczty w Bukareszcie poselstwo awarskie wygłosiło ULTIMATUM to król Sklawinów-Bułgarów Daurencjusz roześmiał się: TO MYŚMY ZWYKLI PANOWAĆ NAD INNYMI i kazał posłów wziąć na Męki.
Ci Wyznali, że południowym brzegiem Dunaju idzie armia romejska a północnym awarska, wobec czego Daurencjusz wysłał gońców do Belgradu. Tam Lech i Czech zarządzili ewakuację skarbca do Bratysławy, czemu mająca pieczę nad skarbami ich siostra Welina się sprzeciwiła. Wobec tego ci cichcem zamordowali ją i babskim pagajem powieźli skarby do Bratysławy. W ten sposób królem LECHII został Lech a szafarzem skarbca w Bratysławie Czech.
Po śmierci Moskwy Królem Bałkanów został Rus. W roku 2000 miała być opublikowana we Franfurcie nad Menem mapa Polski ROK 565 ze stolicą w Kaliszu, gdzie jest przebudowany Zespół Pałacowy. Niemcy zaprotestowali tą mapę, gdyż ziemie na południe od górnej Wisły i Odry były wtedy okupowane przez Awarów, którzy wyprawiali się tędy na Paryż. W r. 568 został zawarty Pokój w Adrianopolu, w którym Rus zwrócił cesarzowi Bałkany za Włochy, które sprzedał zaraz Longobardom za naddunajską Bohemię dla Czecha, za co otrzymał od Lecha Smoleńsk. Awarowie, którzy oblegali wówczas Paryż po otrzymaniu kontrybucji wycofali się za Ren, który został zachodnią granicą Lechii na 50 lat.
ROMEJA została Cesarstwem Bizantyjskim.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9923
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2019 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bogusław Andrzej Dębek, SŁOWIAŃSKIE DZIEJE – Sensacyjne odkrycia genetyków ujawniają prawdę o pochodzeniu Słowian, BELLONA W-wa 2018.
Część X:
W r. 471 na skutek podboju wandalskiego Cesarstwo Ti zostało zastąpione Cesarstwem Wei. W r. 535 Cesarstwo Wei zostało zaś zastąpione Cesarstwem Szui, które w roku 617 postanowiło rozprawić się ze swym głównym wrogiem, Królestwem Korei wysyłając tam MILIONSTUTYSIĘCZNĄ armię. Królestwo Korei miało jednak tajny sojusz z Kitanami – od Kiteżu czyli Nowogrodu Wlk nad Wołgą – którzy obsługiwali Wielki Spław Syberyjski, od Bajkału do Wołgi.
Gdy ta Ponadmilionowa armie chińska weszła do Korei to tyły jej zostały zdezorganizowne przez kawalerię kitańską a na domiar flota chińska została pokonana przez koreańską i może japońską, co skazało olbrzymią armię chińska na Śmiertelny Głód. Skorzystał z tego wódz Kitanów, który bez ceregieli ukoronował się w Pekinie na Pierwszego Cesarza Dynastii Tang.
Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie to, że ów Cesarz Chiński rezydował w ASTRACHANIU, skąd w 626 r. Próbował podbić Cesarstwo Bizantyjskie. To mu się prawie udało, ale po zdobyciu przez Słowian Konstantynopola, którzy musieli tam POZOSTAĆ z powodu spalenia przez flotę bizantyjską flotylli słowiańskiej piechoty morskiej, cesarz Herakliusz przekupił Awarów "olbrzymim trybutem" i wysłał ich przeciw Persom.
W bitwie pod Tyflisem Awarowie zostali jednak pokonani przez Persów i CHIŃCZYKÓW, ale cesarz perski zmienił wówczas front, bo wysłał Awarów BEGA przeciw propolskiemu kaganowi Kubratowi, który został wygnany znad Wołgi i z 50 tysiącami swych zwolenników uciekł do Panonii, gdzie został pobity przez Awarów Panońskich więc uciekł do Bawarii, gdzie Awarowie Polscy zostali WYMORDOWANI na rozkaz Dagoberta Wielkiego.
Wobec tego powrócił z Chin Tang, który z Herakliuszem wszął wojnę z Cesarstwem Perskim, które zostało ROZGROMIONE i padło łupem Arabów. Następnie Tang zwrócił się przecie Dagobertowi Wlk, który też został rozgromiony pod Vogatisburgiem-Norymbergą i ubrany w kaftan bezpieczeństwa. W historii Polski Tang funkcjonuje jako Wyzymir Danobójca, który założył miasto Wismar, ale stolicą jego był ASTRACHAŃ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9923
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Kwi 24, 2019 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bogusław Andrzej Dębek, SŁOWIAŃSKIE DZIEJE – Sensacyjne odkrycia genetyków ujawniają prawdę o pochodzeniu Słowian, BELLONA W-wa 2018.
Część XI:
PISZE SIĘ, że najazdy Persów na Bizancjum były finansowane przez Żydów. Jeśli tak, to Żydzi chcieli sobie wykroić państwo w Azji Mniejszej, co zniweczył WYMUSZONY sojusz Heraklusza z Tygrysem-Tangiem. W okresie międzywojennym została wydana we Francji książka oparta na zbiorze NIEZNANYCH dokumentów, mających świadczyć, że ekspansja arabska została zainspirowana i była finansowana przez Żydów. Książka została wykupiona Na Pniu i jest Niedostępna. - Ciekawe więc, w jaki sposób uchowało się w Krakowie PRAWO WYŻSZEJ RASY ???
Pierwsza konfrontacja polsko-arabska miała miejsce po bitwie pod Poitiers w r. 732, kiedy to Polacy zaprotestowali Rozejm frankijsko-arabski odnośnie wydania Arabom skarbca wizygockiego w Mont-Saint-Michel. Doszło do bitwy pod Tours, w której Franków wparli Polacy. Bitwa zakończyła się Remisem, ale wobec odwołania posiłków azjatyckich wobec rekonkwisty bizantyjskiej w Azji Mniejszej utrzymała się Rozejmowa granica na Loarze, fortyfikowana SETKAMI zamków.
Przypisywanie Żydom zainspirowania Islamu jest miłe dla nas, gdyż uwalnia od tego zarzutu Lechitów, którym wobec Wymuszonego sojuszu z Harakliuszem było to Niepotrzebne. Lechici anektowali TYLKO Taszkent, do którego rościli Chińczycy. To stało się powodem Wojny, gdyż w 750 r. 160-tysięczna armia chińska przekroczyła przełęcz Dzungarską i skierowała się na Taszkent. Do obozu chińskiego udał się polski gubernator Taszkentu, który pokłócił się z marszałkiem chińskim, Koreańczykiem, który dobył miecza i ŚCIĄŁ Gubernatora. To doprowadziło do bitwy pod Tallas k. Fergany, w której Polaków wsparł 30-tysięczny korpus Abbasydów irańskich. Jeńcy chińscy przypadli Abbasydom a tureccy Polakom. Chińczycy zawarli jednak Pokój tylko z Abbasydami płacąc im Górą Złota i Tybetem.
To wywołało wojnę Abbasydów z Polską. Marszałek Ibn-Muslim po zdobyciu Kurska i Kijowa ZAPRAGNĄŁ jednak odbycia Drugiej Pielgrzymki do Mekki, w trakcie której wygnał Omajadów z Damaszku. Gdy wracał przez Bagdad to kalif, oprowadzając go po pałacu, poprosił o obejrzenie Miecza Omajadów, który ten odpiął i podał mu, a wówczas wypadli z szaf zabójcy, którzy zabili marszałka.
Wojna z Polską została wznowiona, ale w bitwie Nad Seretem uczestniczył czeski korpus kawaleryjski, którego kawalerzysta Leszek – syn chłopa spod Znojma – wynalazł skuteczny acz plugawy sposób walki z dromadnicą, wobec której konnica była BEZRADNA. Wobec ataku dromadnicy konnica uciekała rozsypując żelazne JEŻE, a gdy wielbłądy zaczęły RYCZEĆ to konnica atakowała je dzięki specjalnie podkutym koniom. Od tego Morze Pontyjskie zwie się Czarnym – od bitwy w Czarnym Lesie lub nad rzeką Czarną.
Z drugiej strony w Tien-szanie Błękitnooka uwiodła królewicza tureckiego Oguza, który za udział w wojnie z Arabami otrzymał od Polaków Kazachstan, jak nazywano Wielki Step od antylopy dżejran. Po bitwie nad Uralem Oguz zdradził jednak Polaków przyjmując hołd od zbuntowanego kagana chazarskiego. Po całonocnej KŁÓTNI Polacy odpuścili a Oguz rozkazał przeprawę przez Wołgę wycinając na to Piękny Sadzony Ludzką Ręką las.
Po bitwie pod Tyflisem Oguz zdradził Polaków ponownie przyjmując służbę u Kalifa, który Schronił Się w Jego Namiocie. Za Bagdadzki Skarbiec Kalifa – pochodzący głównie z kontrybucji chińskiej – zgodził się wypędzić Omajadów z Egiptu oraz odzyskać dla Kalifa Afganistan, Iran i Indie. Egipt i Iran faktycznie oddał kalifowi, ale Afganistan i Indie zatrzymał sobie. Potem jeszcze narzucił ASTRONOMICZNY trybut Chinom, co awansuje go na Największego Zdobywcę Tureckiego.
W 772 r. Frankowie i Sasi zajęli Lubekę, wobec czego witeź Przemysław wysłał zięcia Leszka – bo synowie polegli w walkach z Arabami – do Poznania. Nie wiadomo, czy Leszek przyjął poselstwo Franków pod wodzą palatyna Bretanii Rolanda Wielkiego na zamku na Cytadeli poznańskiej, czy górze Stołowej w Koninie? Od tego aktu datuje się przyjęcie przez Polskę godła Orła Białego, co ja tłumacze tym, że przybyło wówczas poselstwo Hołdownicze z Rygi z BIAŁOZOREM, którego Leszek podarował Rolandowi. Na Śląsku utrzymało się jednak godło państwowe ORŁA CZARNEGO. Poselstwo Rolanda obiecało Zwrot Lubeki po Pacyfikacji Sasów.
Jednak Karol, który wszystko zawdzięczał Przemysławowi, zamiast zwrócić Lubekę OBLEGŁ SZCZECIN, gdzie Roland zginął pod Przecławą. Jego syn, Roland II, oskarżył o śmierć ojca Karola, wobec czego Karol najechał Bretanię. Roland II uciekł do GNIEZNA – prawdopodobnie Szczecina - aby na czele flot polskiej i skandynawskiej rozgromić flotę Franków, co uratowało Skarbiec Merowiński w Mont-Saint-Michel. To oddawało Francję na łup Normanom, wobec czego w r. 789 Karol musiał się osobiście pofatygować do Krakowa z KAPITULACJĄ. Z Palatynem spotkał się w katedrze wrocławskiej, i gdyby ci panowie nie ucałowali się wówczas Ze Łzami to by Karol do Krakowa nie dojechał.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9923
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Kwi 25, 2019 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bogusław Andrzej Dębek, SŁOWIAŃSKIE DZIEJE – Sensacyjne odkrycia genetyków ujawniają prawdę o pochodzeniu Słowian, BELLONA W-wa 2018.
Część XII:
W Krakowie w 789 r. Karol pojednał się z Rolandem II, czego manifestacją jest moneta palatynacka: KAROL-ROLAND. Obecny na tym Szczycie Kaif z Bagdadu załatwił, że ponieważ Turków mogli pokonać TYLKO POLACY to za wygnanie Turków z Afganistanu i Indii Kalif dopomoże Polakom odzyskać Chazarię, która była hołdownikiem tureckim.
Tak zaczęła się aleksandretta Leszka Wyścigowego, który wygnał Turków nie tylko z Afganistanu i Indii, ale i zabrał im Trybut Chiński. Gdy jednak doszło do rewindykacji Chazarii to kagan złożył hołd kaifowi, który zaczął traktat krakowski kontestować. Doszło do Strasznej Awantury: http://wandaluzja.pl/?p=p_110&sName=podboj-chusariji // Ostatecznie rewindykację Chazarii załatwił Prawdzic – za danie Kalifowi Tybetu i ASTRONOMICZNEGO Trybutu Chińskiego – za co Sejm mianował go Dziedzicznym Begiem Chazarii.
Leszek po powrocie z Chin podjął budowę Nowej Stolicy w LECHU nad Donem, który Rosjanie zwą Boguczarem – od Boga i Cara - a Prawdzice budowali zamek KAZBEK w Carycynie-Wołgogradzie. W obu miastach centralnymi budowlami była Kopie WIEŻY BABEL w Krakowie, jak Żydzi nazywali kopię latarni FAROS Seta Ptolemeusza. Carycyn zmienił od tego nazwę na Białą Wieżę.
Na skutek wyprawy Leszka do Chin, buntu kagana i Strasznej Awantury na dworze Kalifa, Karol napadł na Wiedeń, gdzie został pobity przez Czechów a władzę w Imperium przejął jego bastard jako CARLOMAGNE czyli Karol Wielki. Ten Carlomagne kazał zakuć palatyna Rolanda II w kajdany i najechał Czechy. Wobec tego do namiotu Carlomagnego pod Chebem udał się Wojewoda Lech – bo taki tytuł nosił Leszek Wyścigowy w Czachach – który powiedział Carlomagnemu, ŻEBY SIĘ NIE WYGŁUPIAŁ, na co Carlomagnon kazał go Rozerwać Końmi.
Czesi PROTESTUJĄ to nazywając Leszka Wyścigowego BECHEM, ale nikt poza Rotszyldami, którzy są Piastami, tego nie powtórzył. Historiografia piastowska PARODIOWAŁA Popielidów jako Niegodnych Tronu.
Władzę przejął Sejm, który spuścił z łańcucha Normanów i wysłał armię z pozostawionym w Krakowie ZAKŁADNIKIEM Ludwikiem Pobożnym: http://wandaluzja.pl/?p=p_118&sName=30.-polska-popielidow// W paryskiej krypcie Karolingów papież Koronuje Ludwika w obecności UWOLNIONEGO z zamku nadreńskiego Karola, która to Koronacja jest wymuszana przez Popiela I Gnuśnego MIECZEM.
POMNIKIEM tego były rozebrane przez Fryderyka Wielkiego 2 połączone wiaduktem fortecznym zamki w Kruszwicy. Fryderyk kazał powtórzyć Rozebrany Wiadukt we Wrocławiu – obecnie KOLEJOWY.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 9923
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Kwi 25, 2019 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bogusław Andrzej Dębek, SŁOWIAŃSKIE DZIEJE – Sensacyjne odkrycia genetyków ujawniają prawdę o pochodzeniu Słowian, BELLONA W-wa 2018.
Część XII:
Natępcą Popliela I GNUŚNEGO, Co Bał Się Hunnów czyli Turków, był Ludwik Lebediusz. W r. 830 r. rozgromił on Nad Wołgą Ordę Turecką, ale tabory tureckie uratował wódz Seldzuk. Potem LL poprowadził skapitulowaną armię turecką na podbój Fińskiego Powołża, gdzie Turcy pożenili się z Finkami, z czego powstał naród WĘGRÓW, którzy za dobrą służbę otrzymali Krym.
Lebediuszowi pomagał Ludwik Niemiec, który został Polskim Wojewodą ŚLĄSKA. Wyprawił się on na Paryż, gdzie WYMUSIŁ na ojcu ugodę o podziale Cesarstwa na 3 Królestwa: Alemanię dla siebie, Lotaryngię Wielką dla Lotara i Francję dla Karola Łysego. Sejm Franków stanął jednak po stronie Lotara, który wypędził Niemca z Alemanii.
Wobec tego na Śląsk przybył z LEBEDII LL, który przyjął hołd od Ludwika Niemca w katedrze Nyskiej i wysłał Czechów, którzy wypędzili Lotariusza ze Strasburga Z Torbami. Gdy interweniowali Frankowie to doszło do Najbardziej Makabrycznej Bitwy pod Auxtere w środkowej Francji, w której Czesi skapitulowali Franków, rozbroili i wydali Niemcom i Francuzom, którzy WYCIELI ICH DO NOGI. W ten sposób z 3 Królestw Karolińskich zostało 2, ale Burgundia utrzymała się jako Domena Papieska.
Po śmierci LL Niemiec zjednoczył Rzeszę Karolińską i zajął Wiedeń. Popielidów uratował wojewoda Sambora Kij, który Zdobył Konstantynopol i kazał przewieść na okrętach pałac Konstantyna Wlk z przewiezionego z Aleksandrii pałacu Ptolemeuszy – Cudu Architektonicznego Wszechczasów – od czego Sambor nazwano KIJOWEM. Potem Kij popłynął w górę Dunaju i odbił Wiedeń. Klucze wręczał mu syn Karola Wielkiego Henryk V Pobożny, w którego pięknej córce Ryksie Kij zakochał się i ożenił a która została Polską Lady Makbet.
Ryksa naciskała, aby Kij zmienił regencję na Tron. Gdy po klęsce Ludwika Niemca w Czechach w 872 r. zjazd familijny Popielidów w Wiedniu Odmówił Kijowi prawa do tronu to Henryk Pobożny OTRUŁ Zjazd Familijny a Kij intronizował się w Płocku jako Popiel II.
To SKOMPROMITOWAŁO Popiela, wobec czego następca Ludwika Niemca Karol III Gruby najechał Śląsk i zajął Sławę-Głogów, którego Popiel nie potrafił odzyskać. W r. 882 ruszył wielki najazd niemiecki na Wielkopolskę i wielkomorawski na Małopolskę, ale Popielowi pośpieszył na pomoc z wielką armią beg Prawdzic. Do spotkania Niemców z Chazarami doszło nad Liwcem, ale zdradzili Węgrzy, którym Karol obiecał ziemię między Dnieprem a Donem, oraz wojewoda Poraj.
Beg przegrał i wycofał się ze zmobilizowanymi Mazurami do Moskwy, a Karol III obległ Popiela II w Płocku. Płock był twierdzą Nie Do Zdobycia, ale były tam spichrze z pszenicą dla Skandynawów, wobec czego Niemcy puszczali po megalitycznym murze zapłodnione szczurzyce i rozbijali z katapult spichrze, w jaki to sposób Kij i Polska Lady Makbet zostali zjedzeni przez szczury. Przed oblężeniem Kij kazał synowi Sobiesławowi przewieść skarby wandalskie z Płocka na zamek GOCKI na cytadeli Napoleona w Gdańsku, który wziął ze sobą kolesia Siemowita Wojewodę.
ROZTROPNY Piast Kołodziej, który wyglądał Wypisz Wymaluj jak Nikita Chruszczow, złożył zaraz jako naczelnik Sejmiku Goplańskiego hołd Cesarzowi, który mianował jego syna Siemowita Księciem Goplańskim, co wyniosło Dynastę Piastów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 390, 391, 392
Strona 392 z 392

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group