Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Średniowiecze
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 45, 46, 47, 48  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lip 07, 2019 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=fgwmdZ8TYQ8
STAROŻYTNE SŁOWIANO-ARYJSKIE MIASTO W AŁTAJU PL (HD)

Czytamy: W ENCYKLOPEDII BRYTYJSKIEJ NAPISANO, ŻE NAJWIĘKSZYM PAŃSTWEM BYŁA WIELKA TARTARIA.

Moja odpowiedź: Wielka Tartaria to Wielkie Węgry ze stolicą w Wyszehradzie Węgierskim po bitwie nad Litawą Węgierską w roku 1246, w której Tatarzy pod znakami LITEWSKIMI, Polacy i Węgrzy rozgromili Niemców i Czechów.
PRZERAŻONY cesarz Fryderyk II Hohenstauf zgodził się na granicę na Renie, Alpach i Adriatyku, wobec czego zwycięzcy powołali Wielką Tartarię, do Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku, ze stolicą w Wyszehradzie.
Wspaniały WYSZEHRAD został spalony przez Turków i wyeksploatowany na kamień budowlany przy budowie przez Habsburgów Budapesztu. To co nam pokazują to zamek NEOLITYCZNY, a zamek Imperialny był budowany na wzór krakowskiego GARGAMELLA.
Megalityczne miasto na Ałtaju, o którym Rosjanie mówią: NASZA HISTORIA MA SETKI TYSIĘCY LAT, jest prawdopodobnie rówieśne odkrytym przez polskich zesłańców KAMIENNYM MIASTOM POD LODEM. Ja to kojarzę z NUKLEARNĄ cywilizacją kromańiońską w kalifornijskiej Dolinie Śmierci, objętej Zakazem badań naukowych jako Park Narodowy, gdyż podobną technikę nuklearną znaleziono w pobliżu Lodowych miast na Syberii.
W Wandaluzji skojarzyłem to z Taktyczną Bombą Atomową opisaną w MAHABHARACIE.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Lip 20, 2019 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2019/07/18/czy-krzysztof-kolumb-byl-polakiem-po-21-latach-badan-uwazam-ze-syn-wladyslawa-warnenczyka-pasuje-najbardziej/

Pisałem kilkakrotnie, że kapitalnym argumentem jest tu znajdujący się w Galerii Sabaudzkiej obraz Memlinga GDAŃSKA GOLGOTA EDWARDA IV. Szkopuł jest w tym, że Memling jest malarzem GOTYCKIM, gdy Golgota jest obrazem RENESANSOWYM. Pochodzi to stąd, że Polska Joanna Dark zabrała Memlinga do Włoch, gdzie przyswoił sobie maniery malarstwa renesansowego i namalował Golgotę z Autopsji, gdyż przyglądał się jej. Na Golgocie Dwór Artusa frontem DO RATUSZA, gdyż budowa Długiego Targu była ZA KONTRYBUCJĘ ANGIELSKĄ.
Na przeciw NOWEGO Dworu Artusa po II stronie Długiego Targu zbudowano Rezydencję Królewską, którą po wypędzeniu biskupa przebudowano na 3 kamienice. Jak świadczy obraz z Zamkiem Biskupim to w Wypędzaniu Biskupa czynną rolę odegrała Joanna. Według mnie była to mieszczka hamburska, przysłana do Polski dla realizacji paktu, że HAMBURG DOPOMOŻE POLSCE POKONAĆ KRZYŻAKÓW ZA POKONANIE PRZEZ POLAKÓW ANGLII, czego dokonali Jan Skalski i Paweł Beneka.
Władysław Warneńczyk zapisał syna do cechu Tkaczy w Genui, która miała kolonie na Krymie, z których trybut przeznaczono na apanaż dla Warneńczyka i jego synów. Jest to bardzo ciekawe, gdyż to Genueńczycy spowodowali KLĘSKĘ pod Warną przewożąc armię sułtańską z Synopy do Warny PO DUKACIE ZA GŁOWĘ. Żaka Krzysztofa Kolumba odwiedziła w Genui Joanna darując mu jeden z egzemplarzy GOLGOTY. Ponieważ miała Dość pozowania malarzom włoskim to na Golgocie kazała się namalować Od Tyłu.
Prusacy rozebrali wspaniałą katedrę hamburską gdyż był tam ołtarz na którym Joanna popisywała się swymi czynami jako MICHAŁ ARCHANIOŁ. Ołtarz miał bowiem wypaloną metrykę LUBLIN, który był wówczas stolicą Polski. Fasadę ołtarza kupili Anglicy a skrzydła kupiec z Wałbrzycha, którego potomek podarował je muzeum w Malborku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Sie 18, 2019 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert F. Barkowski, Tajemnice pocz?tków PA?STWA POLSKIETGO 966, Bellona Warszawa 2019,.przecena 24,90 z?.

Powinno by? BA?AWA?SKIE Pocz?tki Pa?stwa Polskiego. Profesor Samsonowicz pytany o Dat? Chrztu Polski odpowiada NIE WIEM. Pytany za? o Pocz?tek Pa?stwa Polskiego odpowiada W Roku 550 – jaki nauczali Prusacy - lub w XVII wieku p.n.e., jak nauczano Do Rozbiorów Polski. Data 966 zosta?a bowiem NARZUCONA nam przez masonów angielskich w Konstytucji 3-Maja.
Masoni angielscy bronili si? R?kami i Nogami przed ALBA?SK? Dum? Albionu, która by?a w archiwum Sejmu ?l?skiego, dzia?aj?cego Nieprzerwanie od powo?ania w Pradze w roku 2175 p.n.e. Rzeszy Alba?skiej do Festung Breslau. Tego archiwum nie uda?o si? katolikom SPALI?, a? w czasie zafundowanej nam Powodzi Tysi?clecia zosta?o wywiezione przez Leszka Millera metrem fortecznym do Niemiec.
Wroc?aw mia? najlepszy – po Poznaniu – system antypowodziowy, ale Stary Kiejkut Miller NIE POZWOLI? na uruchomienie go, powoduj?c tym straty Tysi?c Razy Wi?ksze – w?a?nie w racji tego? Archiwum. Jak wykaza?em w http://forum.wandaluzja.pl/viewtopic.php?t=91// to Pa?stwo Polskie powsta?o w roku 1625 p.n.e. na gruzach tej?e Rzeszy Alba?skiej. Gdy zapyta?em Profesora Leciejewicza, czy Odra jest nazw? Alba?sk?? to odpowiedzia? - to ?l?ska w'ODRA.
Galimatias z Chrztem Polski wyt?umaczy?em bitw? nad Regnic? w r. 955. W bitwie tej zgin?? stary Wite? z Kurska Tugumir pod obodrzyckim imieniem Stoigniew a M?ody z?o?y? zaraz ho?d Trybutarny dowodz?cemu odsiecz? dla cesarza Boles?awowi Srogiemu – co widzimy na tympanonie fundacyjnym Mostu Judyty w Pradze – a ten przyrzek? mu pomoc przy odzyskaniu przez Prawdziców Powo??a. W bitwie pod Bia?? Wie?? (Wo?gogradem) w r. 966 sto tysi?cy Czechów i Rusinów pokona?o 200 tysi?cy Chazarów, na których od ty?u uderzy?a wracaj?ca z wojny o Zjednoczenie Chin przez Prawdziców polska jazda.
Jazd? dowodzi? Mieczys?aw, znany pod junackim imieniem MIESZKO. Poniewa? ?wi?tos?aw zosta? zabity w Szczecinie przez Wichmana, by?ego Jarla Wolina i wodza sposobi?cych si? do podboju muzu?ma?skiej Hiszpanii flot po?abskich, to Boles?aw kaza? Dobrawie odstawi? od ?o?a ksi?cia niemieckiego i przyj?? do? Mieszka, na co ta Za??da?a CHRZTU Rzymskiego.
Mieszko pomy?la? sobie, ?e SZCZECIN WART CHRZTU RZYMSKIEGO. Chrzest Mieszka zosta? namalowany przez Czechów w Trebiciu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 22, 2019 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2019/08/18/wolne-tematy-41-2019/
Ad, 30:
Ad. 31. Barbara Chojnacka said - 2019-08-21 (?roda) @ 23:02:59
Ad.Wandaluzja
Mam wra?enie. ?e Pan si? zagubi? w czasopszestrzeni
****************
Jedni si? gubi? w czasoprzestrzeni, inni panuj? nad ni?. Dzi? otrzyma?em list od Pana Sosnowskiego: KRONIKA D?UGOSZA ZOSTA?A SFA?SZOWANA. Na to odpowiadam, ?e Pad?a Ofiar? Katolickiej Cenzury. Katolicki cenzor kaza? Wyeliminowa? Parysk? i Rzymsk? KORONACJ? Boles?awa Chrobrego oraz osob? Boles?awa Zapomnianego.
Ja jednak NIE WIEM, czy opisana przez Francuza Koronacja Paryska by?a w roku 1024, czy bezpo?rednio po MILENIJNYM Zje?dzie Gnie?nie?skim w Szczecinie, po wzi?ciu do niewoli Roberta Z?odzieja i osadzeniu na tronie w Kolonii Ottona III ??? ?eby by?o ciekawiej to Kapetyngów osadzi? w Pary?u Pan Ca?? G?b? Daniel Prawdzic z Suzdala: http://wandaluzja.pl/?p=p_122&sName=31.-rekonkwista-prawdzicow//
D?ugosz pisze, ?e Upadek Imperium zacz?? si? od buntów Rusi, Saksonii, Czech i Pomorza. Wed?ug mnie najwa?niejsze by?o jednak zdobycie przez Emeryka i Bezpryma KRUSZWICY. Pojmany podst?pnie i wykastrowany przez Czechów Mieczys?aw utrzyma? si? jednak w Mi?ni i na ?u?ycach, aby po otruciu Bezpryma i Emeryka na Nowy Rok 1031 odda? Mi?ni? i ?u?yce Dytrykowi Bezprymowiczowi i powróci? do Poznania, gdzie w r. 1034 te? zosta? otruty, wobec czego w?adz? w Poznaniu przej?? Boles?aw Zapomniany z Kruszwicy, który podj?? Okrutnie Prze?ladowania ?acinników jako TRUCICIELI.
Rycheza z Kazimierzem wyjechali do berli?skiej Kolonii wywo??c flotyll? OGROMNE SKARBY. Otó? Pomoc udzielona przez cesarza Kazimierzowi polega?a li tylko na obl??eniu przez Brzetys?awa Krakowa w r. 1038, gdzie zgin?? Boles?aw Zapomniany. Po zaj?ciu Krakowa Czesi powiedzieli jednak Kazimierzowi WON, wobec czego ten uda? si? na W?gry, gdzie otrzyma? Stu Rycerzy, którzy przeprowadzili go do rz?dzonej przez Dytryka Mi?ni.
Kazimierz zaj?? za? z Kolonii Pozna? podczas obl??enia przez Czechów zamku na Cytadeli pozna?skiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Sie 25, 2019 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KOLONIA - HEIDELBERG - ASCHAFFENBURG

T?umaczy?em Niemcom, ?e w r. 1106 cesarz Henryk IV odpowiedzia? mieszczanom kolo?skim, CO CESARSKIEGO CESARZOWI – co znaczy?o Murzyn Zrobi? Swoje – wi?c ci sprzedali go niesfornemu synowi a Imperialny Zamek OVERSBURG rozebrali. Jest to wa?ne dla Polski, gdy? Oversburg by? Bli?niakiem p?ockiego AMAZONA, który run?? do Wis?y przy renesansowej przebudowie, z powodu nieszczelnego wodoci?gu, ?e zosta?a tylko Wy?sza Szko?a Zawodowa.
Wobec tego nowy Król Niemiecki apotem Cesarz Henryk V musia? si? przenie?? do pa?acu Ludwika Pobo?nego w Koblencji, ale podj?? budow? nowego Zamku i Pa?acu IMPERIALNEGO w Heidelbergu. Pa?ac ten wszed? do historii Polski Kodeksem MANESSE wykonanym przez Konstancj? Wodzis?awick?, która DOKUMENTOWA?A podró?e dyplomatyczne swego m??a Henryka IV Probusa, pó?niej króla Henryka III Prawego.
Henryk IV Probus poprowadzi? Niemców przeciw Szwajcarom, zadaj?c im kl?sk? pod Zurychem, której Kontrybucja umo?liwi?a Koronacj? na cesarza ?wi?tego Cesarstwa Rzymskiego burgrabiemu haidelberskiemu Rudolfowi Habsburgowi INDYJSK? koron? Leszka III Wy?cigowego. Korona ta wa?y 6 kg wi?c nie by?a Na G?ow? tylko Na Stó?.
Po I kl?sce we W?oszech Fryderyk I Barbarossa dla ratowania Mediolanu musia? z?o?y? ho?d królowi czeskiemu da? mu Heidelberg, wobec czego musia? si? budowa? nad Menem w Johannisburgu. CESARSKIM zamkiem w Johannisburgu administrowa? Arcybiskup Moguncji, wobec czego by?o tam DWA skarbce, Cesarski i Arcybiskupi. Wracaj?cy ze z?upionego i ZBURZONEGO Rzymu lancknechci Lutra zdoby?y JOHANNISBURG i znalaz?y skarbiec Cesarski, ale skarbca Arcybiskupiego nie znalaz?y.
Od tego wydarzenia zamek Johannisburg nazwano ASCHAFFENBURGIEM czyli Spalonym Zamkiem Ma?p. Po odbudowie zamku przez Kaczy?skiego OBRA?LIW? nazw? przeniesiono na Miasto.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Wrz 02, 2019 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O Jakiej KONTRYBUCJI od Niemiec PiS Bredzi ??? Po o?wiadczeniu Jaros?awa Kaczy?skiego: STA? NAS NA ODBUDOW? ZAMKÓW KAZIMIERZOWSKICH W JURZE zrozumia?em, ?e chodzi o Kontrybucj? za Satelitarn? Detekcj? Z?ota miast ?ledztwa ONZ, której cz??? zosta?aby przeznaczona na odbudow? zamków Jurajskich jako Kazimierzowskich dla Ratowania W?OSKIEJ metryki Moskiewskiego Kremla przed KAZIMIERZOWSK?: http://wandaluzja.pl/?p=p_199&sName=krzyzacka-bydgoszcz//.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Wrz 19, 2019 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2019/09/17/wolne-tematy-47-2019/

To nie Gamonie, ale JURGIELTNICY. Asz mówi? mi, ?e podczas Licytacji w Poznaniu, która dotyczy?a po?rednio mego minireaktora URSZULA SIPI?SKA u CEGIELSKIEGO, zda? sobie spraw?, ?e maj? do czynienia z band? niemieckich agentów, która wyst?puje jako Kapita? Pozna?ski, co si? potem ujawni?o jako Psiarnia Tusków.
Szczecin by? stolic? w l. 899-1005, gdy? Pozna? na stolic? si? nie nadawa?, bo móg? by? ?atwo zatopiony tam? poni?ej. To by?o powodem kapitulacji pod Poznaniem 1005 i 1157. Manifestacj? sto?eczno?ci by?y LONDY?SKIE mury Szczecina-Gniezna nad D?ugim Morzem, bo d?u?sze jest tylko Czerwone. Mury te zosta?y rozebrane na mocy kapitulacji przed II krucjat?, gdy Henryk Lew poprowadzi? na Po?abie 10 razy wi?cej krzy?owców zachodnio- i ?rodkowoeuropejskich ni? cesarz na Bliski Wschód.
Badana za Gierka S?owia?ska Atlantyda zosta?a odatowana na po?ow? II tysi?clecia pne a zbudowano j? ze skandynawskiego kamienia balastowego. Skandynawowie importowali bowiem ze Szczecina nie tylko we?n? czesk?, ale i ?ywno?? oraz ?elazo ?l?skie. GNIEZNO znaczy?o tyle co Stolic?. Gdy przenosi? si? Ksi??? to PRZENOSI?A si? Stolica.
Na podstawie kapitulacji 1005 Szczecin oddano synom Ody Teodorykówny, stolic? Imperialn? przeniesiono do Kruszwicy a stolic? Wojenn? zosta? Wroc?aw. Stolic? Ko?cieln? zosta? za? Giecz-Bydl?cin, który nazwano presti?owo GNIEZNEM, co utraci?o swe sto?eczne znaczenie. Budow? katedry Imperialnej podj?to jednak w Kruszwicy, któr? uko?czy? Mas?aw a zosta?a rozebrana przez Czechów i Krzy?aków.
Brzetys?aw zburzy? cz??ciowo katedr? chrobrowsk? w Gieczu-Gnie?nie a Kazimierz jej Nie Odbudowa?, bo potrzebowa? Archiketedry w Kaliszu. Tu potrzebna jest SZACHOWNICA polityczna: Po bitwie nad Mozgaw? KANCLERZ Pryncypatu Miko?aj osadzi? na Gargamellu W?adys?awa Laskonogiego a na Okole Kazimierza Mieszkowica. Bezpo?rednio przed sw? ?mierci? w 1206 r. odda? Kraków Henrykowi I z Wroc?awia, który utrzyma? W?adys?awa i Kazimierza jako wasali Wielkiego Ksi?cia Krakowskiego.
W r. 1210 dosz?o jednak do spisku Mo?nych ma?opolskich, którzy wygnali W?adys?awa, przywo?ali z Sandomierza Leszka Bia?ego i spo?em wygnali z Opola Henryka I, gdzie osadzili Kazimierza Mieszkowica. Wobec tego Henryk wygna? z Kalisza W?adys?awa Odonicza i osadzi? tam W?adys?awa Laskonogiego.
Ten stan trwa? do Zamachu w G?sawie w r. 1227, w którym zgin?? Leszek a Henryk zosta? uwi?ziony w Czersku. Jadwiga wykupi?a Henryka za Sieradz i ??czyc?, który po uwolnieniu anektowa? Kalisz i Pozna? Lewobrze?ny wyp?dzaj?c Arcybiskupa DO GNIEZNA.
Znaczy to, ?e Gniezno Wielkopolskie zosta?o Archipatriarchatem DOPIERO w roku 1229. Zamek Biskupi w Kaliszu zosta? zburzony a Archikatedr? przebudowano na Teatr. By? to budynek reprezentacyjny, gdy? odbywa?y si? w nim spotkania carów królami pruskimi. Zosta? zburzony przez Prusaków w r. 1914 a na tym miejscu postawiono teatr BOGUS?AWSKIEGO.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Paź 09, 2019 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wandaluzja.pl/?p=p_196&sName=skarb-tysiaclecia//

Czeskie SKURWYSY?STWO w/s Skarbu Tysi?clecia nie by?o bez powodu. Nazajutrz po zreferowaniu mi sprawy przez Dyrektora WOAK uda?em si? na Jatki i powiedza?em Tadeuszowi Kaletynowi, ?e jest to wzi?ty pod Legnic? skarb Cesarzowej Mongolskiej, wdowy po zabitym pod ??czyc? Wielkim Chanie Mongo?ów Ugedeju. Ten zatalefonowa? zaraz do KW PZPR a par? dni pó?niej dr Rainer Sachs z Lipska wyst?pi? w TV, ?e to jest Skarb Ksi??niczki Ruskiej. – Po Kiego Ksi??niczka, która szuka?a m??a na W?grzech i w Polsce, wozi?a ze sob? 30 ton bi?uterii Koronnej? tego nie powiedzia?.
Ja zakwalifikowa?em Skarb na Majestatyczny Skarb Czyngis Chna na podstawie analogii z Rumu?skim Skarbem Narodowym (37 ton bi?uterii) jako Majestatycznym Skarbem Attyli. Nie myli? z Imperialnym Skarbem Attyli sp?awionym po bitwie nad Nid? Dunajem, którego szuka si? od pó?tora tysi?ca lat.
Po WYKUPIENIU przeze mnie Skarbu Tysi?clecia jako ?YDOWSKIEGO u Bawarów za Polskiego Bobra Kasztela?skiego pojawi?a si? wersja, ?e to jest skarb ?YDOWSKI, który Karol Luksemburg ZASTAWI? u lichwiarza ?ydowskiego w ?rodzie ?l?skiej. Tu wraca kazus ksi??niczki ruskiej – PO CO najbogatszy monarcha Europy Zastawia? si? u ?ydowskiego lichwiarza na REGALIA, za co grozi?a Ekskomunika ???
I tu jest POTRZEBNE Czeskie Skurwysy?stwo Przeciwko Mnie jako Komisarza WOAK Skarbu Tysi?clecia. Poniewa? WOAK by?o oganem KW PZPR to ja jestem UBOWCEM, bo przecie? nie rz?dz?cym w III.RP Kominternowcem. Ka?dy mo?e pomaca? mnie i stwierdzi?, ?e ja Arystokrat? Komunistycznym czyli Kominternowcem nie by?em i nie jestem.
Doktor Szwagrzyk mówi? mi, ?e by?a AWANTURA na UWr: Historycy z Uniwersytetu Karola twierdzili, ?e Jan Luksemburski panowa? w Krakowie i ?e Grube Brakteaty ?l?skie s? CZESKIE. Nie wiem, kiedy ta Awantura by?a, ale je?li PO Og?oszeniu przeze mnie w dolno?l?skim biuletynie numizmatycznym, ?e Grube Brakteaty ?l?skie by?y bite przez ?winków z Wa?brzycha to mog?o to mie? zwi?zek ze Skarbem Tysi?clecia. Nie chce mi si? tego biuletynu szuka?, ale powinna go mie? Pani Sipi?ska jako Markizessa ?winkówna. Dzi? og?osi?bym te?, ?e ?l?skie Brakteaty Biskupie by?y bite przez W?ASTÓW.
Otó? spekulacja czeskich Skurwysynów by?a taka: Jan Luksemburski Panowa? w Krakowie i wywióz? polski skarb majestatyczny – z Or?ami Piastowskimi – do Wroc?awia, Z powodu za? NIEWYP?ACALNO?CI Królestwa Polskiego Skarb zosta? ZASTAWIONY u ?ydowskiego lichwiarza. – W ten sposób CZ??? Skarbu Tysi?clecia mog?a trafi? na HRADCZAN – je?li Vondarckova i Karel Gott dogadali ze mn?.
Opolczyk wpu?ci? na GARGAMELL Luksemburczyka, który Obrabowa? zamek Królewski, SPALI? i Zburzy?, ?e nie nadawa? si? do odbudowy – na czym polega?o Panowanie Jana Luksemburskiego w Krakowie. Poniewa? Hradczan zosta? uprzednio Obrabowany, Spalony i Zburzony przez Brandenburczyków – ale nadawa? si? do Odbudowy – to NAJSTARSZY inwentarz Majestatyczny Hradczanu pochodzi z Gargamella, czego Czesi BOJ? SI?, jak Diabe? ?wi?conej Wody.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lis 13, 2019 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Edward Brooke-Hitching, Z?OTY ATLAS – Najwi?ksze wyprawy, odkrycia i poszukiwania na mapach, Dom Wydawni8czy REBIS Sp. z o.o., Pozna? 2019, adnotacja PRAWOLUBNI w j?zyku czeskim.

Ksi??k? cz?onka (mo?e penisa?) Królewskiego Towarzystwa Geograficznego mo?na z powodzeniem porówna? do PROTESTOWANIA przez bydlaka ameryka?skiego Johnnego Hallydaya KAPITULACJI Karola Wielkiego na Forum Rzymskim w Krakowie. O ile jednak tamten Protest zosta? skwitowany, ?e na Forum Rzymskim ROZKONIKA? SI? BRYK to tu sprawa jest Powa?niejsza, bo striptiserka Tereska Maj pojecha?a do Anglii jako EXPO Pana Oceanów Posejdona z Poznania, i po poszerzeniu sobie nosa zosta?a Premierem Zjednoczonego Królestwa.
Poniewa? ksi??ka jest atakiem na moje artyku?y: http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_209&sName=40.-horologia-polska oraz http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_211&sName=41.-focus-beheim-globus wi?c nie b?d? jej omawia?.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lis 17, 2019 6:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SZ?A KAROLINA DO GOGOLINA-Gliwic

Przy wykopaliskach Franza Josefa Straussa odkopano powy?ej zamku Biskupiego CHLEWY, które Panowie Profesorowie uznali za Pomieszkania, W chlewach Dolnych znaleziono ostrog? Franko?sk?, czym ODATOWANO te chlewy na podró? Karola Wielkiego do Gol?szyc-Gogolina. Ja si? z tym nie godzi?em, ?e wzgl?du na STRATYGRAFIE.
Otó? Chlewy Dolne zbudowano, gdy tama na Odrze by?a na mo?cie Grunwaldzkim wobec czego Wroc?aw by? na wyspie Grunwaldzkiej. Gdy zbudowano tam? na mo?cie Pomorskim to poziom Odry na Ostrowie podniós? si? o kilka metrów, tote? trzeba by?o budowa? chlewy Górne NA PALACH, gdy? ruczaj zachowani, ?eby nie ZASMRODZI? katedry i zamku. Wobec tego OSTROGA wpad?a do wody i UTON??A. Henryk I zbudowa? za? wa? Antymongolski z gliny i wikliny, który odkry?em JA a przypisa? sobie Ka?mierczyk. Wobec tego Chlewy Górne ZAKOPANO.
KAROLINKA mówi o Kapitulacji Karola Wlk, bo inaczej by? nie mog?o. Gdy Karol zdoby? z Sasami Lubek? w r. 772 to Przemys?aw po bitwie pod Tyflisem wys?a? DO POZNANIA zi?cia Leszka, który przyj?? poselstwo Rolanda Wielkiego w GNIE?NIE na Górze Lecha. Wed?ug mnie by? to zamek KASZUBY Leszka Z?otnika w Koninie. Od tego ma pochodzi? polskie god?o Narodowe, ale by?o to poselstwo Ho?downicze z Rygi z BIA?OZOREM, który jako Sokó? Norweski by? na Zachodzie symbolem LUKSUSU. Od tego mo?e pochodzi? Rozró?nienie: Czarny Orze? ?l?ski i Bia?y Orze? Wielkopolski. Pod Suchymi Krutami Polacy walczyli pod Or?em CZARNYM.
Roland obieca? zwrot Lubeki po Pacyfikacji Sasów, ale miast tego Karol uderzy? na Szczecin a Roland zgin?? pod Przec?aw?. Po niepowodzeniu pod Szczecinem Karol wygna? Rolanda II z Bretanii i obleg? Skarbiec Merowingów w Mont Saint Michel w r. 786.
Wobec tego Roland II uciek? DO GNIEZNA, wed?ug mnie Szczecina, a Sejm wys?a? Normanów, którzy rozgromili flot? Franków, co wydawa?o Francj? na ?up Normanom. Wobec tego Karol musia? pod??y? do GOGOLINA-Gliwic, sk?d pozwolono ?askawie uda? mu si? NAD WIS?? czyli do Krakowa.
SPRZEDA?A PIER?CIENIE I ZAUSZNICE – czyli ?e Francuzki musia?y na Kontrybucj? odda? sw? bi?uteri?. ?PIESZ SI? KAROLINO, BO JAD? GO?CIE – JA SI? JU? NIE WRÓC?, BO SI? BARDZO SMUC?, BO S? NA MO?CIE czyli ?e Normanowie byli ju? na Renie. KUPI?A SE FOLWARK I KAMIENIC? – czyli ?e po z?o?eniu Ho?du LENNEGO i zap?aceniu Kontrybucji Karol otrzyma? W Lenno Francj? i Koloni?.
To PROTESTOWA? Ameryka?ski Bydlak na Forum Rzymskim w Krakowie za francuskie pieni?dze. Gdybym ja tam by? to bym te? Dosta? w Morde.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lis 20, 2019 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karol Janicki, JAK CESARZÓWNA JUDYTA SALICKA ZOST?A ?ON? KSI?CIA W?ADYS?AWA HERMANA, Gazeta Wroc?awska 19,XI.2019, s. 12.

W?adys?aw Herman nie panowa? w Krakowie tylko Mi?cie Marze? P?OCKU. Mia? widocznie l?k wysoko?ci, bo zbudowa? sobie KILKUPI?TROWY Pa?ac daleko od Skarpy, który Prusacy przebudowali na WI?ZIENIE.
Wed?ug zapisu niemieckiego to Judyta Salicka NIENAWIDZI?A "rz?dz?cego Polsk? Boles?awa". To odnosi si? jednak do DWÓCH Boles?awów: Boles?awa II ?mia?ego, który wygna? jej m??a, króla w?gierskiego Salomona z Wiednia, wobec czego musia?a ucieka? z nim do Niemiec, a po przybyciu do P?ocka syna Boles?awa II, ksi?cia krakowskiego Mieszka Boles?awowica, który jako ksi??? Wo?oszczyzny wygna? Henryka IV z W?och a potem z Danii. Mo?na wi?c przypuszcza?, ?e by?a uczestnikiem spisku na ?ycie Historycznego Hamleta w P?ocku w r. 1089, dostarczaj?c prawdopodobnie trucizny, któr? nasmarowa? swój sztylet baronowicz Prawdzic.
Pokutuje pogl?d, ?e Judyta Salicka ZNISZCZY?A POLSK?, ale dotychczas jedynym argumentem za tym jest to, ?e wysy?a?a bratu, cesarzowi Henrykowi IV, Drogie Podarunki. Ja mam jednak powa?niejszy argument za t? tez?. W r. 1092 ponownie najechali Polsk? Turcy Seldzucy, zwani PO?OWCAMI. Atak ten zosta? odparty, ale Poganie WYCIELI POLSKIE ZA?OGI NA POMORZU, i to prawdopodobnie nie tylko Zachodnim, ale i ?rodkowym. Powtórzy? si? wi?c Najgro?niejszy dla Polski sojusz Cesarstwa ze Zwi?zkiem Wieleckim czyli S?owia?sk? Szwajcari?, który w r. 1005 doprowadzi? do kapitulacji pod Poznaniem.
To ?e w r. 1092 Pozna? nie zosta? zdobyty przez Niemców by?o zas?ug? palatyna ?l?skiego Magnusa W?asta. Magnus odniós? wtedy jaki? spektakularny sukces, bo sta? si? II osob? w Pa?stwie, po Palatynie P?ockim Sieciechu jako KANCLERZU, który wed?ug wrednych plotek by? kochankiem Judyty. W r. 1093 Magnus osadzi? SI?? Zbigniewa w Kruszwicy, która chcia?a Rz?dzi? Polsk? jak Londy?ska City Angli?, co doprowadzi?o do Tragedii. W r. 1096 Sieciech dokona? bowiem okrutnej pacyfikacji Kruszwica a Zbigniewa zamkni?to w Klasztorze – jakoby na ??danie Judyty.
To spowodowa?o ZBROJN? interwencj? Magnusa W?asta, wobec czego Herman musia? Skaza? Sieciecha na Wygnanie. Ten uda? si? do swych w?o?ci pod Krakowem, który by? pod Protektoratem W?gierskim. Magnus jednak ju? jako Kanclerz uzyska? od króla w?gierskiego odes?anie Sieciecha w KAJDANACH do P?ocka. Sieciech stan?? przez S?dem Królewskim, który pod Naciskiem Kanclerza skaza? go na O?lepienie – ale nie za SIECIECHY, gdy? Herman Brzydzi? si? bi? monet? ze Skrwawionego srebra kruszwickiego. To ?wiadczy, ?e Judyta zosta?a WYELIMINOWANA z Polityki przez Magnusa.
W r. 1099 Magnus z W?grami rozgromi? pod Przemy?lem Armi? Jerozolimsk? i zdoby? stolic? Turków Ikonium. Skutkiem tego jest Tryumfalna moneta Hermana CRAKOV. ?mier? Magnusa odnotowa?a tylko kronika w?gierska: UMAR? KRÓL MAGNUS w Ikonium. Po jego ?mierci W?grzy podzielili Azj? Mniejsza na Bizantyjsk? i Arme?sk?.
Po ?mierci Hermana Judyta wyjecha?a do Niemiec. Pami?tk? po niej jest Kodeks Salicki na Wawelu.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Gru 22, 2019 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2019/12/20/kolo-lasow-nadwislanskich-bronili-starych-siedzib-ojczystych-przed-armia-attyli/

To nie ma nic wspólnego z Hunami. To s? wariacje Czecha, który przyby? do P?ocka z Judyt? Czesk?, III ?on? W?adys?awa Hermana. Mowa o Obronie Przez GOTÓW Przed Hunami Starych Siedzib Gotów nad Wis??, odnosi si? do bitwy pod Sandomierzem w roku 1085, gdzie Polacy, W?grzy i Wo?osi Mieszka Boles?awowica pokonali Turków Seldzuków, zwanych przez Polaków PO?OWCAMI lub Hunnami.
Po ?mierci Judyty Czeskiej, matki Boles?awa III, Widsith wyjecha? z poselstwem do Anglii, gdzie napisa? WIDSITHA, trawestuj?c starszego BEOWULFA, opisujacego bardzo krytycznie dla Bols?awa Chrobrego Zjazd Gnie?nie?ski na Wa?ach Chrobrego, gdzie by?y wówczas dwa po??czone oszklon? arkad? zamki: GRYF i GRABOWIEC. Beowulfem by? Swen Wid?obrody.
Gdy Profesor Woro?czak powiedzia? mi, ?e Beowulfa i Widsitha "zhistoiryzowa? si? nie da" to odpowiedzia?em ?e WIDSITH TO PODRÓ? HISTORYCZNA, WZOROWAN? NA BEOWULFIE, co Uzna?.
Dok?adny opis bitwy z Hunami nad Nid? w r. 454 zamieszcza Kad?ubek na podstawie zaginionej Kroniki Wielkiej z czasów Lecha Wielkiego oraz Prokosz na podstawie Pie?ni o Hunach. Gdy przyby?o do KIELC poselstwo hu?skie z ??daniem Zaleg?ej Daniny to sejm wandalski Uchwali? "oder?ni?cie pos?om ?ywcem cia?a od ko?ci, uw?dzenie i odes?anie pupetów do Budy jako Daniny", czyli historia z Nowej Gwineii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Gru 22, 2019 7:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2019/12/18/bialorus-ostatnia-szansa-polskiej-dyplomacji/

W roku 1470 by?a bitwa pod Wroc?awiem, w której Maciej Korwin i jego LENNIK su?tan Mehmed II Zdobywca rozgromili Polaków. Polacy zap?acili za Rozejm ?l?skiem, Morawami, Krymem, Kubaniem, Powo??em i Moskw? oraz kondominium Republiki Kursko-Woroneskiej. Tego by?o Maciejowi Za Ma?o, bo za??da? jeszcze Brandenburgii, co Polacy Odrzucili.
Dosz?o do nowej wojny i bitwy pod Mi?dzyrzeczem Lubuskim, w której Polacy UWOLNILI Mehmeda Zdobywc?, który z Serbami zdoby? Belgrad: S?uchajcie Serbowie Co Powiem: I MILASZA MI BY?A OD PAMIECI CZYNU, ?EM SZTANDAR ZATYKA? NA MURACH SEMLINU-Belgradu…
Potem Mehmed II odzyska? z Serbami Konstantynopol i odebra? W?grom Krym, Powo??e, Moskw? i Kondominat Kursko-Woroneski, aby potem zdoby? z Moskw? na Litwie Nowogród Wielki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Mar 07, 2020 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.google.com/search?q=thomas+cole+the+course+of+empire+-+destruction&sa=X&stick=H4sIAAAAAAAAAONgFuLUz9U3MDIuKc5W4gIxTS3iSwwrtJSyk630yzKLSxNz4hOLSpCYmcUlVuX5RdnFjxjjuQVe_rgnLBU2ac3Ja4wBXERoElLjYnPNK8ksqRSS4eKVQtiuwSDFzYXgWjFpMPEsYtUrycjPTSxWSM7PSVUoyUgFMkqLilMV8tMUUnMLMotSFXQVUlKLS4pKk0sy8_MArcNnSdAAAAA&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=Bvd_PiUJDAdRxM%253A%252CDI8Aqjd8FC8udM%252C%252Fm%252F058_t1x&vet=1&usg=AI4_-kRmwW9tnWyK6DwymoP-jh5Xwst0PQ&ved=2ahUKEwiPnrrf1ofoAhVdwMQBHesXDakQ_B0wEXoECAgQAw#imgrc=oGCD_LCqaZr7rM

Thomas Cole przyby? do Nowego Jorku w r. 1832. Wkrótce jego bogaty patron Lumel Reed zleci? mu namalowanie serii obrazów UPADEK IMPERIUM w Scenerii W?oskiej. Najbardziej znanym obrazem z tej serii Dzieje Imperium jest ZNISZCZENIE, z podpisem COLE A.D. 1836 w manierze Pruskiej, przedstawiaj?ce jednak Nie Rzym, ale Wej?cie do Z?otego Rogu w KONSTANTYNOPOLU.
Takich obrazów jest KILKA, ?e mo?na mówi? o serii ZDOBYCIE KONSTANTYNOPOLA PRZEZ BARBARZY?CÓW. W r. 630 Konstantynopol zosta? zdobyty przez Cesarza Chi?skiego Tanga, który zasiedli? go S?owianami, którzy mówili jednak nie po bu?garsku, ale PO POLSKU ??? Tang by? bowiem KITANEM znad Bajka?u, którzy byli POLAKAMI.
Obraz 1836 uzna?em za sceneri? Zdobycia Konstantynopola przez Wojewod? Kija w roku 862, zanim znalaz?em obraz TROJA NA Z?OTYM ROGU W BURZY OGNIOWEJ z Koniem Troja?skim, na którym Pa?acu Cesarskiego "S?du" BRAKUJE, gdy? na rozkaz Kija zosta? przewieziony do Sambora, który od tego zacz?to zwa? KIJOWEM. http://wandaluzja.pl/?p=p_293&sName=23.-konstantynopol//
Pa?ac ten po bitwie pod Batohem zosta? zburzony przez su?tana Mehmeda IV i na rozkaz Jana II przebudowany na cytadel?, któr? kaza?a rozebra? Katarzyna II jako Polsk?.
Obraz 1836 uzna?em za PRZEMALOWANIE orygina?u z Berlina, gdy? byli ZAWODOWI KOPI?CI a TC Podpisa? si? na kopii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Maj 27, 2020 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2020/05/27/czy-popiela-zjadly-koszerne-myszy/https://marucha.wordpress.com/2020/05/27/czy-popiela-zjadly-koszerne-myszy//

Zosta?em pouczony przez Mi?dzynarodowy Instytut Cywilizacji S?owian, ?e Stryjów otru? NIE POPIEL, ale jego te?? Henryk V Pobo?ny, polski burgrabia Wiednia. Po wojnie Czeskiej w roku 872 Polska Lady Makbet Ryksa za??da?a dla Regenta Kija TRONU, gdy prawowity nast?pca tronu Wis?aw (Wyszewita) odznaczy? si? w wojnie Czeskiej. Wobec tego w Wiedniu odby? si? zjazd familijny Popielidów, na którym Stryjowie opowiedzieli si? Za Wis?awem, wobec tego ojciec Ryksy Henryk OTRU? ICH winem.
To SKOMPROMITOWA?O KIJA, który zyska? przezwisko MIOT?A i spowodowa?o s?ynne ULTIMATUM Metodego, za którym sta? nie tyle ?wi?tope?ek Wielkomorawski, co cesarz Karol III Gruby, który obieca? ?wi?tope?kowi Wiede?. ?wi?tope?ek si? wi?c zbuntowa? i przyst?pi? do sojuszu z Karolem III, co spowodowa?o obl??enie przez Niemców w 876 r. S?AWY-G?ogowa, którego Miot?a nie obroni? i nie odzyska?. W r. 882 nast?pi? za? zasadniczy najazd Niemców i Wielkomorawian, przed którymi Miot?a schroni?a si? w P?ocku, który by? Twierdz? Nie Do Zdobycia.
Zasadnicza bitwa rozegra? si? na Liwcem. Do bega Chazarów Prawdzica przyby? wojewoda Poraj, który powiedzia?, ?e ma informacje, i? Niemcy uderz? o ?wicie. Beg og?osi? capstrzyk, ale wówczas Niemcy UDERZYLI. Po bitwie cesarz da? W?grom ziemie mi?dzy Dnieprem a Donem i przyst?pi? do obl??enia P?ocka.
Wobec kl?ski nad Liwcem Miot?a kaza? synowi Sobies?awowi przewie?? flotyll? skarby wandalskie na zamek GOCKI na cytadeli Napoleona w Gda?sku, który wzi?? ze sob? kolesia Siemowita Wojewod?. SKARPA by?a Nabrze?em obudowanym MEGALITYCZNIE, jak to wida? na ikonografii, do którego przyp?ywa?y statki skandynawskie Po Pszenic?.
Znaczy to, ?e nieistniej?ca nabrze?na pierzeja Starówki by?a zabudowana SPICHRZAMI, które zosta?y rozbite ze statków z katapult, gdy – jak to pi?knie przedstawia ikonografia – po MEGALITYCZNYM murze napastnicy puszczali szczury czy raczej zap?odnione szczurzyce, co nazwano WOJN? SZCZURÓW Z KOTAMI.
Po zdobyciu P?ocka Karol III mianowa? Wojewod? Siemowita KSI?CIEM. W 899 r. by?a jednak bitwa pod Lutomierskiem k. ?odzi, gdzie odkryto cmentarz bitewny z Ksi?ciem Ruskim i dru?ynnikami z oporz?dzeniem cz?stokro? a? z Po?udniowej Syberii. Sejm Kruszwicki przedstawia Czara W?oc?awska, na której Piast Ko?odziej OP?AKUJE ?ci?tego Siemowita a wojewoda Prawdziców mianuje m?odocianego Leszka (V) Ksi?ciem, który wkrótce potem WYCI?? czesk? za?og? na Wawelu.
By? to najazd Prawdziców na Niemcy POPRZEDZONY obl??eniem Pary?a przez Daniela Prawdzica z Sudala: http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_122&sName=31.-rekonkwista-prawdziców// Daniel z marsza?kami ruskim i skandynawskim omawia wysoko?? kontrybucji. By? ona tak wysoka, ?e podatki na sp?acenie jej wywo?a?y bunty, które spowodowa?y Upadek Rzeszy Karolingów.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 45, 46, 47, 48  Następny
Strona 46 z 48

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group