Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Antyk
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 41, 42, 43, 44  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2019 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poni?ej

Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Wto Gru 24, 2019 9:25 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Wrz 15, 2019 6:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2019/09/13/odkryto-jaskinie-czarodziejki-kirke-z-odysei/

ODKRYTO JASKINI? CZARODZIEJKI KIRKE Z ODYSEI!

To ju? DRUGA strona tego tematu u Maruchy. W?osi Ocipieli, bo z Czym Do Go?cia? Za Jaruzela w Polskiej TV prezentowano Prospekt filmu naukowego W?drówki Odyseusza, b?d?cego wyra?nie ?UPEM z mej Walki o Troje na Z?otym Rogu. Film ten PROTESTOWA?EM, gdy? ogranicza? si? do Morza ?ródziemnego, gdy Kalipso by?o na HAITI. Po powrocie do Polski w r. 1990 zobaczy?em ponownie w TV ten IDIOTYCZNY Prospekt, firmowany ju? przez Ma?py Solidarno?ciowe jako Zwyci?stwo nade mn? jako UBOWCEM dzi?ki Juden SS. ?ydowskim Dowodem na to, ?e ja jestem Ubowcem jest LECHIADA, któr? oczywi?cie Wymy?lili Ubowcy dla pogn?bienia ?ydów. Wed?ug Szymona Perskiego, ?e Pó?milionowa Orda Habirska podbi?a Europ? i w?ada?a ni? do HOLOKAUSTU, wi?c S?owianie jako Niewolnicy ?ydowscy powinni si? Uczy? Historii TYLKO O HOLOKAU?CIE.
Ja ponownie ZASTOPOWA?EM te ?ydowskie W?drówki Odyseusza po Morzu ?ródziemnym, ale teraz wzi??y si? za nie Gamonie W?oskie jako RZYMIANIE czyli Wypierdki ?ydowskie.
Po zatopieniu armii Jechnatona-Jehowy na tafli solnej Wielkiego Jeziora Gorzkiego w r. 1348 p.n.e. Moj?esz mia? na apelu wieczornym 603.550 zbrojnych. Orda ta przez 20 lat pustoszy?a Bliski Wschód walcz?c z Niedziewicami, aby w r. 1328 przyst?pi? do obl??enia Miasta Pokoju, czyli wed?ug Herezji Rosyjskiej JEROZOLIMY NAD BOSFOREM, wed?ug mnie Troi na Z?otym Rogu. Armia ta mog?a liczy? Pó? Miliona wojowników, z których ka?dy mia? harem z DZIEWICZYCH branek i gromad? dzieciaków, co wymaga?o wielkiej aglomeracji Bosfora?skiej na ?ywno?ci egipskiej.
SUKURSU Troi dokonali Ariowie i S?owianie morduj?c wszystkich Wrogów Niedziewic – wobec czego je?li Habirowie dokonali wówczas podboju Europy to jako Niewolnicy Saków i S?owian? na co nie ma jednak ?adnych danych historycznych a archiwum Sejmu ?l?skiego, gdzie powinny by? takowe, zosta?o ukradzione przez Niemców 12 lat temu.
125 lat pó?nej Achajowie dokonali obl??enia Troi si?? TYLKO stu tysi?cy wojowników na tysi?cu okr?tach, i zdobyli j?, która sta?a si? odt?d miastem TRACKIM. Iliada jest poetyzacj? znalezionych w archiwum frygijskim Protoko?ów ?ledczych Naupliosa-Neptuna w/s zamordowania jego syna Palamedesa. Morderc? okaza? si? Odyseusz, ale Agamemnon jako Naczelny Wódz od?o?y? spraw? do Ko?ca Wojny. Z tej racji Neptun czyha? na Odyseusza, i gdy jego okr?ty opuszcza?y zdobyt? Troje to napad? na nie, ale mniej prze?adowany ?upami okr?t Odysa zdo?a? zbiec.
Odyseusz zebra? jednak now? ord? do podboju Pó?wyspu Apeni?skiego, SARDÓW, których poprowadzi? do Magrebu, z czym wi??e si? opowie?? o KIRKE, której wyspa Ajai powinna by? na wyspie u wybrze?y Tunezji lub Algerii, gdy? Sycylia i Apenin by?y we w?adaniu Feaków z Maroka, którzy dla Ludów Morza wyznaczyli Tunezj? i Algier. U Kirke Odyseusz mieszka? Rok, sk?d uda? si? do Feaków w Tareessie-Tangerze, ?eby KUPI? od nich Pó?wysep Apeni?ski za Pomoc w podboju Pó?wyspu Iberyjskiego, ale zosta? aresztowany i zes?any na Kalipso-Haiti.
Tam zorganizowa? wypraw? po mied? kanadyjsk?, aby uprowadzi? flot? kalipsyjsk? na Atlantyk i pop?yn?? na Ren, gdzie za?o?y? Asciburgion-Berg-Duesseldorf dla poprowadzenia Nadre?czyków, których nazwa? ITALIKAMI, na Apenin. Nazwa Ren pochodzi od RENIFERÓW, które przetrwa?y po Epoce Lodowej w Szwajcarii.
Sam Odyseusz uda? si? z Asciburgionu do Ogigii-Gda?ska, aby naby? za mied? ?elazo Gda?skie czyli STAL, z którym pop?yn?? Kana?em Bursztynowym na Ren, gdzie we Flawionisie-Wiedniu spotka? p?yn?cych z Renu Italików, których poprowadzi? przez Alpy na Apenin.
W Palermo zosta? jednak aresztowany przez Polifema, który sprzeda? go Neptunowi, który zawióz? Odysa do swej faworyty Flory, dla której zbudowa? Florencj?, jako OS?A Do Wózka. Z Kirke o?eni? si? syn Odyseusza Telemach, który szuka? Ojca, ale j? ZAMORDOWA?.
To jest moja Geografia W?drówek Odyseusza jako Ubowca, który NAJAD? SI? FEKALIÓW NIEMIECKICH z archiwum Sejmu ?l?skiego i OBRZYGUJE NIMI. Archium to podarowali Lwowiakom Pitrowcy. Dzi? czyta?em MAKABR? Obl??enia Leningradu i musz? zwróci? uwag?, ?e Filozowfia, ?e jakoby LEPSZA by?a Kapitulacja przez Hitlerem nie ma sensu, bo to Leningrad WYGRA? DRUG? WOJN? ?WIATOW?. Anglosasi przegrali j? w bitwie morskiej u wschodnich wybrze?y USA i bitwie lotniczej we W?oszech.
Solidarno?? powsta?a na mym kapitale technologicznym, na którym powsta? kapita? polityczny Solidarno?ci. Ja im pomaga?em Sto Razy, ale gdy wróci?em z Niemiec, gdzie chcia?em z?o?y? zeznania w/s Satelitarnej Detekcji Z?ota, to agent NKWD-SS-Mossady Wa??sa chcia? mnie zamordowa? jako Ubowca, bo Solidano?? by?a kapita?em kominternowskim czyli Arystokracji Komunistycznej. To by mu uda?o si?, gdybym go nie obali? Etatyzmem Pruskim.
Mój Etatyzm Pruski ma Antyfaszytowsk? formu?? ANTYKRYZYSOW? w postaci SARMACKIEGO Babskiego Monopolu Z?ota, WYMUSZAJ?C? Gr? Papierami Warto?ciowymi. gdy? Kapita? nie mo?e Ucieka? przed Inflacj?, Recesj? i Kryzysem do Z?OTA, co jest powodem kryzysów. Poniewa? gra papierami warto?ciowymi jest Gr? w Technologie, która jest Najwi?ksz? Strategi?, to zagrozi?o to Satelitarnej Detekcji Z?ota NKWD-Mossadu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Wrz 15, 2019 6:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powy?ej

Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Wto Gru 24, 2019 9:24 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Wrz 21, 2019 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=8R7Mu7tjtn0//

NA BOGATO – NAJWI?KSZE SKARBY W HISTORII. HISTORIA BEZ CENZURY

Uczono mnie, ?e Najwi?kszym ?upem w Historii by?a Konfiskata przez Oktawiana-Augusta Z?ota Egiptu na podstawie dostarczonego mu przez Heroda Wlk REJESTRU z?ota egipskiego. Z?oto to jest identyfikowane z Zaginionym Zlotem Rzymu, ukrytym w LABIRYNCIE, którego Prus szuka? w Tebach Stubramnych na zlecenie cara. Ja jednak, na podstawie wywodu Profesora Krawczuka – tego co odpowiedzia? Red. Or?owskiej, CO TO, WE WROC?AWIU PROKURATORÓW NIE MACIE? zidentyfikowa?em ten Labirynt ze skarbcem Aleksandra Wielkiego na LabirynTHOSIE-Athosie, który O-A wyznaczy? na Skarbiec Cesarski.
Wg Prof. Krawczuka to Z?oto Egiptu ZAREKWIROWALI Trakowie z Aleksandrii Troja?skiej, wobec czego flota rzymska musia?a przerwa? obl??enie Taurygi-Krymu a O-A wys?a? do Aleksandrii Troja?skiej Heroda Wlk. Nic z tego nie wysz?o, bo Wali? ?BEM w ?cian?: JOWE, ZWRÓ? MI Z?OTO EGIPTU… – OKRAD?E? RZYM. ZWRÓC? CI, JAK MI ZBUDUJESZ NAJWSPANIALSZ? ?WI?TYNI? NA ?WIECIE – wi?c O-A Rad Nie Rad, musia? zakasa? tog? i budowa? BAALBEK, i to w czasie, gdy Wandalowie gospodarowali w Rzymie.
KOPI? ?wi?tyni w Baalbeku zbudowano na LIBANIE krakowskim jako Pomnik Pokoju z Rzymem w roku 14.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Paź 24, 2019 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.gazetawarszawska.com/index.php/historia/1699-slowianski-berlin
Opr. Marek Lischka, S?owia?ski Berlin?

Cytuj?: "S?owianie pojawili si? w Europie wschodniej i ?rodkowej na prze?omie V i VI wieku po Chrystusie. Na terenach dzisiejszego Berlina zadomowili si? Po?abianie, nasi pobratymcy, z którymi spokrewnieni jeste?my j?zykowo, a tak?e wspólnie tworzymy grup? S?owian zachodnich."

To jest historiografia szofera Hitlera, twórcy Krakowskiej Szko?y Archeologicznej, Oskara Schindlera. Zaczyna? karier? jako dowódca ?ydowskiego ANTYPOLSKIEGO oddzia?u terrorystycznego w Czechos?owacji, za co dosta? od czechos?owackiego s?du wojskowego Kar? ?mierci, od której uchroni?o go MONACHIUM. Po Wrze?niu 39 przyjecha? ze swymi terrorystami ?ydowskimi do Krakowa, gdzie jego ?ona zamieszka?a na Wawelu jako Fraulina Rzeszy – prawdopodobnie Habsbur?anka – która by?a z ramienia Fuehrera protektorem najwy?szego S?du SS na Hradczanie, który by? Niemieckim Komitetem NKWD.
Oskar Schindler ze swymi ?ydowskimi terrorystami nie zajmowa? si? jednak mordowaniem Polaków, ale Poszukiwaniem Z?ota, z której to racji ARCHEOLOGIA UJ dzia?a?a przez ca?? wojn?. Tam w?a?nie terrory?ci ?ydowscy SP?ODZILI Krakowsk? Szko?? Archeologiczn?, której Nie Chcia? zafirmowa? Leon Koz?owski, którego Niemcy wyci?gn?li z sowieckiego obozu a potem zamordowali.
W zwi?zku z tym musz? przypomnie? rzecz o której pisa?em 25 razy je?li nie wi?cej. Gdy za Solidarno?ci I otwarto we wroc?awskim Muzeum Archeologicznym wystaw? SKARB WI?LAN Krakowskiej Szko?y Archeologicznej to prosi?em grzecznie, ?eby t? Wystaw? ZAMKNI?TO. O ile komuni?ci traktowali mnie powa?nie to kleryka?owie nie kryli satysfakcji, broni?c Agresywnie Krakowskiej Szko?y Archeologicznej.
Gdy dosz?o, ?e PIES SZCZEKA A KARAWANA IDZIE DALEJ to zacz??em krzycze?: DAJ? Z?OTO AFRYKI ZA ZABICIE ?YWCA KRAKOWSKIEGO OD ZAWODOWEGO KOPULANTA – no i Ali Akca strzeli? papie?owi w brzuch a krakowsk? Wystaw? ZWINI?TO.
Znaleziony pod spalon? palisad? Oko?u – a wi?c bardzo ?atwy do datowania DENDROLOGICZNEGO – Skarb Wi?lan by? funduszem na budow? katedry I w Visby na Gotlandii dla dostaw rudy szwedzkiej dla P?ocka. Zosta? ukryty przez Ch?s?-Hanysa-Hanz?-Hansa-Amfiktiona przed nacieraj?cym z Bratys?awy Erychtonosem.
Podczas procesu Akcy komendant Szarych Wilków Celik krzycza?: SZARPIECIE CYNGLA, KTÓRY O SPRAWIE POJ?CIA NIE MA, PRZES?UCHAJCIE MNIE. JA TE? STRZELA?EM. - Ale nie przes?uchali, bo si? bali Erychtonosa jak diabe? ?wi?conej Wody.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lis 03, 2019 12:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TECHNIKA SP?AWU DUNAJCEM

Ile to Nag?owiono si?, Nagadano i Napisano o pochodzeniu fenomenu dunajeckich tratew. To ?e takimi tratwami transportowano do Gda?ska pszenic? sandomiersk? czy ukrai?sk?, co nie ma potwierdzenia w bogatej ikonografii gda?skiej, a poza tym tratwy-D?UBANKI by?y Drogie a po sprzedaniu pszenicy czy w?gla Koksowego z nad Buga czyli POPIO?ÓW tratwy odstawiano do ku?nic oliwskich na paliwo. Pszenic? i w?giel transportowano wi?c TRATWAMI w pryzmach pod p?ótnem ?aglowym.
Królowa Pó?nocnych Mórz DANIA p?ywa?a pod CZERWONYMI ?aglami. By? to Czerwiec Polski znad Dniestru. W Staro?ytno?ci panowa?a Purpura Fenicka, która by?a hodowanym w Palestynie, Libanie i Syrii skorupiakiem z Morza Czerwonego. Po II bitwie pod STOLICA POLSKI Lechem-Augsburgiem (???) Polacy skapitulowali i w Pokoju Krakowskim w r. 14 ne. oddali Rzymowi Ba?kany z granic? na Dunaju i Renie. Rzymianie oddali Alpy Swebom nadre?skim, którzy celtyckie plemiona alpejskie Sprzedali w Niewol?.
Za to Rzym zgodzi? si? na import Czerwca Polskiego, który w ten sposób zdoby? przewag? na Purpur? Fenick?. Po podboju Palestyny przez Arabów Purpura Fenicka zbankrutowa?a i wielki rynek bliskowschodni z Iranem dosta? si? Czerwcowi Polskiemu z Czerwonego Horwata-Zaleszczyk. To trwa?o do odkrycia przez Portugalczyków Brazylii, która ma nazw? drzewa Czerwiennego.
Czerwiec Polski by? III polskim atutem handlowym na Bliskim Wschodzie: po rudzie krzyworoskiej dla Armrenii i drewnie szkutniczym, które kupowa? su?tan za marmur marmaryjski, co zapewnia?o mu Wyp?acalno??, a Polakom budow? Wspania?ego Kijowa.
Skoro tratwy dunajeckie nie mia?y nic wspólnego z Dnieprem i chyba Dunajem (?) to trzeba poszuka? ich Funkcjonalno?ci bli?ej. – Ja twierdzi?em, ?e s?u?y?y do sp?awu rudy tatrza?skiej, ale chyba Wtórnie, dzi?ki czemu ta technika zachowa?a si?. Otó? wydaje mi si?, ?e by?y one NIEZB?DNE do transportu kolumn z czerwonego granitu tatrza?skiego pa?acu Olimpiady na Gargamellu. Obrobione kolumny mog?y by? transportowane torem BOBSLEJOWYM do Dunajca i wtaczane na tratwy z wielkich koryt-D?UBANEK, które sp?awiono do Wis?y i holowano do Krakowa.
Potem u?ywano Tratew do sp?awu rudy tatrza?skiej, przy u?yciu jednak koryt Mniejszych i w bateriach po 5 sztuk, a po Rozbiorach jako Patriotycznej Atrakcji Turystycznej – dzi?ki czemu technika ta zachowa?a si? Do Dzi?. Technika ta by?a KONIECZNA tylko przy budowie pa?acu Olimpiady na Gargamellu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lis 03, 2019 12:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2019/11/02/wolne-tematy-57-2019/
Ad. 8: STARO?YTNY LAPTOP. ZADZIWIAJ?CY MECHANIZM Z ANTYKITHIRY

T?umaczy?em G?upim Niemcom, ?e to CHRONOMETR do ?eglugi po Oceanie Indyjskim, bo na Morzu ?ródziemnym nie by? potrzebny. To jest miniaturowa kopia zegara astronomicznego na latarni FAROS w Aleksandrii, a je?li tak to identyczny zegar wykonany w Aleksandrii by? na KRAKOWSKIEJ wie?y Babel na Gargamellu, zbudowanej przez Seta Ptolemeusza, m??a Semiramidy Grakchówny, który – odpychany przez Sejm od w?adzy – wy?ywa? si? w Architekurze.
By? on za?o?ycielem dynastii Polskich Faraonów z Konina GOPLANDII-Gepidii gdzie by? zamek KASZUBY, w którym by? Arsena? Rzeczpospolitej, wysadzony przez Szwedów i rozebrany przez Prusaków. Poniewa? by?a to MAJESTATYCZNA Góra Lecha wi?c mo?na domniemywa?, ?e by?a to kopia pa?acu Ptolemeuszy w Alekandrii, który by? Poprawion? kopi? pa?acu Olimpiady na krakowskim GARGAMELLU.
Je?li wi?c Set Ptolemeusz zbudowa? na Gargamellu kapi? latarni FAROS – zwan? Krakowskim BABELEM – to musia?a w nim by? wykonana w Aleksandrii kopia aleksandryjskiego zegara astronomicznego, którego miniaturow? kopi? znaleziono w?ród ?upów rzymskich pod Antikthitier?
Gajowy zamkn?? tag o SKATOWANIU przez policj? kosowarsk? rosyjskiego komisarza w Kosowie, z dwukrotnym z?amaniem czaszki i górnej szcz?ki. Mia?em zamiar si? tam wpisa?, z racji zaszanta?owania przez Kosowarów Amerykanów, ?e je?li nie przyst?pi? do wojny jugos?owia?skiej to Kosowarzy uznaj? MÓJ Komisariat obligacji dla marsza?ka Broz-Tito: 2 biliony dolarów Z?OTYCH na Obron? Australii przed sojuszem japo?sko-chi?skim i 6 bilionów dolarów Z?otych na IV front na Ba?kanach. Obligacje zosta?y anulowane przez S?d Londy?ski z Zaskar?enia rz?du Australii, który widocznie liczy?, ?e ja, jako ojciec Wielkiego Eunucha Jerozolimskiego, protestowa? nie b?d?.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lis 05, 2019 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek Brunon Siwi?ski, WCZESNE DZIEJE POLAN, KSI??Y M?YN Dom Wtdawniczy Micha? Koli?ski, 90-345 ?ód?, ul. Ksi??y M?yn 14. Redakcja Ma?gorzata Zakrzewska, ?ód? 2018, Wydanie I;

I egzemplarz tej ksi??ki kupi?em w styczniu br. Za 29 z?, a II dzisiaj na Przecenie za 26,90 z?, gdy? mia?em zamiar wytoczy? Autorowi i Wydawcy Proces Naukowy. Dzisiaj jednak zorientowa?em si?, O Co Tu Chodzi, wi?c Proces taki nie jest potrzebny. Odpowied? na to daje tytu? rozdzia?u 3: Kraj namiotów i n?dznych chat.
By?em komisarzem WOAK na wykopaliskach archeologicznych Franza Josefa Straussa na wroc?awskim zamku Biskupim. FJSt kupi? w Akademii Nauk NRD Moj? Funkcjonaln? Chronologi? Architektury Niemieckiej za 8 miliardów DM i postanowi? sprawdzi? J? na wroc?awskim Zamku Biskupim. Przestraszone tym KW PZPR wyznaczy?o komisarzem WOAK mnie, gdy? chcia?o wiedzie?, CO SI? TAM DZIEJE ???
Ja zjawi?em si? tam, gdy odkopano spod kilkumetrowego nasypu Chlewy ?redniowieczne, zakopane przy budowie Wa?u Antymongolskiego z gliny i wikliny, który Górowa? nad zamkiem Neolitycznym. Potem odkopano, te? pod kilkumetrowym nasypem, Chlewy Wczesno?redniowieczne, gdy? znaleziono tam ostrog? Franko?sk?.
Poniewa? nie prowadzono bada? dendrologicznych – których domaga?em si? – to chronologia DOLNYCH Chlewów nie jest pewna, bo stercz?ce kilkumetrowe pale mog?y by? suportami Chlewów ?redniowiecznych, jakby zbudowanych Na Wodzie, ?eby odchody chlewne sp?ywa?y do Odry ??? co spowodowa?o kilkumetrowe Namulisko, które z chlewami ?redniowieczymi ZAKOPANO przy budowie wa?u Antymongolskiego z gliny i wikliny.
To Gmatwanie by?o wyra?nie SZALBIERSTWEM dla Omini?cia mojej stratygrafii. Co wi?cej, Panowie Profesorowie i Jego Eminencja uznali te Chlewy za Mieszkania ??? ca?kowicie ignoruj?c kilkumetrowe pale No?ne, które mia?y sens w budownictwie NAWODNYM, i to Nie Mieszkalnym, ale chlewnym, aby si? pozby? odoru chlewnego. W ten sposób Chlewy Biskupie awansowa?y do zabudowa? mieszkalnych, co Uzna?a Jego Eminencja Gulbinowicz WBREW MNIE. - Za pieni?dze Franza Josefa Straussa mo?na wi?c by?o napisa? KRAJ NAMIOTÓW I N?DZNYCH CHAT.
Teraz, KOMU te Namioty i N?dzne Chaty by?y potrzebne. Otó?, gdy Wykaza?em, ?e ?ydzi NIE ZBUDOWALI STONEHENGE to Co? Trzeba By?o Zrobi? z 10 Zaginionymi Plemionami Izraela. - Wi?c wymy?lono, ?e Wyw?drowa?y do Kraju, GDZIE STRUMIENIE ZAMARZAJ? I S? KAMIENIE, z których uzyskuje si? ?elazo, czyli do Polski, aby Ucywilizowa? troklodytów-Niewolników.
T? teori? Po?ar?a Herezja Rosyjska o JEROZOLIMIE nad Bosforem, któr? Moj?esz oblega? 10 lat, co zako?czy?o si? Zag?ad? Obozu. Obóz na 2 miliony wojowników z Rodzinami by? AGLOMERACJ?, która mog?a by? tylko na Z?otym Rogu i by? zaopatrywan? w ?ywno?? z Egiptu.
Je?li jednak Bzdury o podboju Europy przez Ord? Habirsk? zakasowa?a Herezja Rosyjska to dlaczego? Wciska nam te Nieaktualno?ci pretenduj?ca do Szko?y Naukowej historiografia ?ódzka ??? której teraz ju? Procesu Naukowego wytacza? nie b?d?, gdy? na to nie zas?uguje. jak mo?na przenosi? HORWAT do Przemy?la skoro to Czerwony Horwat, Czerwonogród, Czerwie? a po zniszczeniu przez Baru Chana Zaleszczyki od ?alków pogrzebowych.
Nie mog? wzi?? udzia?u w Marszu Niepod?eg?o?ci, gdy? prowadzi go Andrzej Stefa?ski. Zosta?em ZEL?ONY przez Ambasad? Autonomii Palesty?skiej za upominanie si? o zap?at? za kataster jerozolimski, na podstawie którego Kanclerz Kohl zabra? Wzgórze ?wi?tynne ?ydom i da? Palesty?czykom. Nie wiem, ile wynosi podatek katastralny Jerozolimy, ale jest to najdro?szy kataster na ?wiecie. Pomy?la?em wi?c sobie, ?e zwróc? si? do Narodowców, oferuj?c im 5% z 10 nale?nych mi z rocznego podatku katastralnego – do wykupienia przez urz?d miejski. Odpowiedzia? mi Rzecznik Stefa?ski OBELGAMI... To wygl?da?o na atak Biskupków na Bundestag. Ja jestem jednak od Paderewskiego wi?c ataku biskupków si? nie boj?.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lis 07, 2019 7:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_270&sName=25.-archeologia-niezgody
http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_186&sName=blef-pokerowy

Ja czu?em si? silny, gdy? za mn? sta? BUNDESTAG, który finansowa? odbudow? krypty II katedry wroc?awskiej z konta na Moje Nazwisko. Podejrzewa?em jednak, ?e Jego Eminencja Gulbinowicz nie chce na mnie Spojrze?, gdy? chce sobie urz?dzi? grobowiec w krypcie III: KOPII krypty Grobów Królewskich na Wawelu, tylko pi?kne zeszklonej, gdy KGKr jest przepalona i otynkowana – czyli ?e Nauczyli Si? szkli? fosforem z Annopola.
Maja interpretacja krypty III jako zbudowanego przez Wand?, Co Nie Chcia?a Niemca, Grobowca Rydygiera opiera?a si? na reliefie Kury Roso?owej, ale po powrocie do Polski stwierdzi?em, ?e to jest rysunek WTÓRNY – wobec czego krypta zosta?a tylko adaptowana na Grobowiec Rydygiera, czemu przygl?da? si? z uwag? wezwany przeze mnie Bundestag.
Gdy stwierdzi?em, ?e Krypta Grobów Królewskich na Wawelu zosta?a zbudowanym przez Walesk? Z?otow?os? na mauzoleum GEREONA to nie ulega?o w?tpliwo?ci, ?e krypta III we Wroc?awiu by?a mauzoleum Waleski, czym narazi?em si? Jego Eminencji, która Rychtowa?a ten Najwspanialszy Grobowiec dla Siebie.
Bundestag zosta? Rozgromiony przez Biskupki, wobec czego Funkcjonaln? Chronologi? Architektury Niemieckiej przej?? Kanclerz Kohl i za?atwi? to Korupcyjnie i SI?OWO z Gulbinowiczem. Próbowa? to powtórzy? Stefa?ski z Konfederacji, wi?c musieli mu obieca? WI?CEJ od Katastru Jerozolimskiego – tylko KTO ???[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Lis 30, 2019 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://bialczynski.pl/2014/11/27/stanislav-aleksander-wielki-w-krakowie/

Polska WIE?A BABEL nie mog?a by? na krakowskim Kamedule. Poni?ej Kamedu?u móg? by? natomiast pa?ac matki Aleksandra Olimpiady, który zosta? Powtórzony w Aleksandrii jako Pa?ac Ptolemeuszy – Architektoniczny Cud Wszechczasów. Wie?a Babel musia?a by? na kulminacji Gargamella, gdy? by?a nie tylko Widokowa, ale i dla Telegrafu ?wietlnego z Aleksandri?.
To okre?la wysoko?? FAROS. Z Faros musia?a by? widoczna flota Inwazyjna WIECZOREM, aby nie mog?a dop?yn?? w ci?gu nocy, gdy? sygnalizacja z Kret? powinna i?? przez Seren?-Tobruk. W razie z?ej pogody morze by?o patrolowane i o?wietlane z Farosu reflektorami ELEKTRYCZNYMI.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Lis 30, 2019 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wandaluzja.pl said
2019-11-23 (Sobota) @ 09:11:39

Ja jestem WYP?ACALNY. Chcia?em np. sprzeda? Niemcom za ma?e pieni?dze ?wi?tyni? Salomona, która kwalifikuje Wzgórze ?wi?tynne na PA?AC Salomona, przebudowany przez Rzymian na PRETORIUM – sk?d ?ciana P?aczu, z której og?aszano Wyroki surowych s?dów rzymskich. Przestraszony tym Kanclerz Kohl zabra? Wzgórze ?wi?tynne ?ydom i da? Palesty?czykom, którzy nie rozliczyli si? ze mn?.
Gdy si? upomina?em to Ambasada Autonomii Palesty?skiej odes?a?a mnie do Domu Wariatów. Wobec tego zwróci?em si? do Narodowców, oferuj?c im 5% z nale?nych mi 10% podatku katastralnego. Nie wiem, ile wynosi podatek katastralny Jerozolimy, ale poniewa? jest to najdro?szy kataster na ?wiecie ze wzgl?du na wielki przemys? turystyczny to musi by? Dobr? Dol?. O ile Palesty?czycy odes?ali mnie do Domu Wariatów to rzecznik Narodowców Stefa?ski odpowiedzia? mi NIENAWISTNIE.
Nie wiedzia?em, co to jest? wi?c Przyczai?em si?, i dopiero gdy okaza?o si?, ?e to jest Zamach Biskupków na KATOLOFOBA Pi?sudskiego to wyst?pi?em jako Paderewszczak – no i Policja ROZP?DZI?A prowadzony we Wroc?awiu przez Stefa?skiego „11 Listopada” – czyli ?e NOWY atak Biskupków na Bundestag nie uda? si?.
Podobnie sprawa ma si? z hipotek? Rzymu, gdzie Niemcy Poparli mnie Oboma R?kami. Hipotek? Rzymu za?o?y? Pizon za Z?oto Afryki w bankach aleksandryjskich. Neron chcia? j? anulowa? jako spowodowan? Po?arem Rzymu, ale uzna? Wespazjan. Z?oto Afryki pochodzi?o z drena?u za ?elazo ?l?skie na podstawie konwencji Pelopsa z wezyrem Józefem, która uznawa?a to z?oto za W?asno?? Królewsk?.
Poniewa? Kapita? nie ulega przedawnieniu, i mo?e by? anulowany tylko prawomocnym Wyrokiem S?dowym, to po zamordowaniu przez egipsk? policj? polityczn? II emisariusza, Magdaleny ?uk, W?A?CICIELEM Z?ota Afryki i Z?ota Egiptu jestem JA.
To nie znaczy, ?e mam zamiar zaw?aszczy? z?oto w skarbcu Hitlera w Wa?brzychu, ale tylko Rekwiruj?. Poniewa? Serbowie Wyeliminowali si? Nie Uznaj?c MEGO KOMISARIATU obligacji ameryka?skich dla Czang Kai-szeka i Broz-Tito-Pindara, co UZNALI Kosowarzy, to przy skarbcu wa?brzyskim pozostali Bu?garzy jako Z?ocie Egiptu i W?grzy jako Imperialnym Z?ocie Attyli. Do 4 poci?gów ze Z?otem Serbskim pod zamkiem KSI?? nie roszcz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Gru 24, 2019 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poni?ej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Gru 24, 2019 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2019/12/11/na-pomorzu-istnieja-megality-zwane-polskim-stonehenge/

W?SIORY czy Odry nie maj? nic wspólnego z angielskim STONEHENGE. Odry i W?siory s? przyk?adem sztuki i architektury LUDOWEJ Atlantyckiej kultury ?eglarskiej amfor kulistych, która ok. r. 2600 p.n.e. dokona?a inwazji Wybrze?a Bursztynowego. Poniewa? kiepsko im sz?o w walce z Hellenami to eponim S?owian i Polaków Wandaluz odes?a? kobiety i weteranów na Gotlandi?, gdzie ci zbudowali TAKIE SAME astronomiczne kr?gi kalendarzowe.
Wojenn? Granic? by?a rzeka Rega. Pod zamkiem DOBRA k?pa?y si? w jeziorze NAGIE dziewczyny helle?skie, które by?y Podgl?dane przez ch?opców aryjskich, których by?o coraz wi?cej. Te widocznie niezadowolone, ?e Wrogowie robi? sobie Darmowy Teatr postanowi?y zaatakowa? ich Na Golasa
Ch?opaki nie przestraszy?y si? udaj?c, ?e ?pi?, ale gdy naguski obrzuci?y ich kamieniami to zerwali si? rzucili w pogo?, co zako?czy?o si? tragicznie, bo by?y asekurowane przez uzbrojonych ojców i braci.
Na skutek tej prowokacji wojna zosta?a wznowiona, w trakcie której Ariowie oblegli twierdz? na Wolinie, gdzie w Wise?ce zgin?? Wandaluz. Nast?pc? Wandaluza zosta? Szreniawa, który wycofa? si? za Reg? i zbudowa? Wandaluzowi wspania?y grobowiec megalityczny w Krajnie, który zosta? przebadany w latach 70.
Szreniawa zawar? pakt z Egipcjanami z Adrii, z którymi wznowi? wojn? z Hellenami, wyp?dzaj?c Zeusa i Her? za Karpaty. Gdy jednak zbudowa? sobie Zamek Biskupi w Kielcach to zosta? Wyproszony przez Egipcjan kultury pucharów dzwonowatych za Pilic?, wobec czego zbudowa? sobie pod Warszaw? zamek UJAZDOWSKI.
STONEHENGE to Kamienna Architektura kultury lendzielskiej, zbudowana przez Chejrona z Megalitycznego P?ocka w pocz?tku V tysi?clecia p.n.e., ale uko?czona sekwojami francuskimi przez Pana Oceanów POSEJDONA z Poznania, czyli GREKA. Swego czasu zebrano najlepszych kamieniarzy angielskich, którzy orzekli, ?e budowa Stonehenge WYMAGA?A narz?dzi ze stali STOPOWEJ, która by?a wówczas tylko w Kielcach.
Mo?na zapyta? Ci To Ma do Wawelu? – Otó? bardzo du?o, gdy? Egipcjanie kultury pucharów dzwonowatych zburzyli Przedroma?ski kasztel Wschodni Wawelu i zbudowali na tym miejscu Pa?ac Marii Egipcjanki z baszt? Senatorsk?, który sta? si? WZORCEM dla zamków Mazurskich kultury amfor kulistych, zwanych KRZY?ACKIMI.
Pa?ac Marii Egipcjanki zburzy? Leszek Z?otnik buduj?c dla Sejmu Austriackie Kuchnie Szpitalne, które potem by?y Pa?acem Biskupim i Królewskim.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Sty 10, 2020 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kultura Amfor Kulistych, NEOLITYCZNE GROBOWCEPODOPATOWEM, 2 Super FOCUS, SUPER Express, 9.I.2020

Nikt si? pod tym nie podpisa? imiennie i jest tylko adres IN: www.naukawpolsce.pap.pl// oraz monogram (jf). S?dz?, ?e jest o WYBRYK uniwersytetu JANA KOCHANOWSKIEGO.
Pod Opatowem znaleziono kultur? niew?tpliwie neolityczn?, ale z Grobami Skrzynkowymi. Poniewa? Nie Wiedziano, co z tym zrobi? to uznano te Groby za Kultur? Amfor Kulistych, ale poniewa? niektóre artefakty s? niew?tpliwie Starsze to POPRAWIONO datacj? tej kultury do roku 3500 czy nawet 4000 pne – co jest HEREZJ?.
Pod mapk?: Zasi?g Wyst?powania Kultury Amfor Kulistych, mamy podpis: "To kultura neolityczna (m?odsza epoka kamienia czyli kamienia g?adzonego). Wyst?powa?a w latach 4000-2600 p.n.e. Jej ?lady spotykamy w dorzeczu ?aby, Wis?y Dniestru, na terenach dzisiejszych Niemiec, Polski, Mo?dawii oraz na Wo?yniu i Podolu.
Podpis jest Z?Y, bo powinno by? "Wyst?powa?a w latach 2600-2100 pne. Jej ?lady spotykamy na terenach dorzecza Wis?y, ?aby i Dniestru, na terenach obecnej Polski, Niemiec, Mo?dawii oraz na Wo?yniu i Podolu," Na mapce mamy na terenie Polski nadruk: 3500 lat p.n.e., na terenie Niemiec 3200 lat p.n.e. a na Zachodniej Ukrainie do Dniepru: 2900 lat p.n.e. Mapka jednak obejmuje tereny Za Wezer?, gdy znane mi stanowiska archeologiczne tej kultury nie przekraczaj? Wezery.
To jest bardzo wa?ne, gdy? Od Kultury Amfor Kulistych zaczyna si? Historiua Polski. Wcze?niej mieszkali tu GRECY kultury pucharów lejkowatych, którzy podbili rolnicze ludy kultur naddunajskich. Eksponowany szkielet w grobie Skrzynkowym jest antropologicznie Naddunajcem.
Groby skrzynkowe by?y robione ze ska?y ?UPANEJ i CIOSANEJ, co wymaga?o m?otów STALIWNYCH czyli Stalownictwa Kieleckiego, które by?o dzie?em Naddunajców – by? mo?e przyniesionym z Indii, bo archeolodzy ameryka?scy odkryli na mezolitycznym cmentarzysku w Pakistanie FACHOWO plombowane z?by. Poniewa? najlepsi kamieniarze angielscy orzekli, ?e Budowa Stonehenge WYMAGA?A narz?dzi se stali STOPOWEJ to Stenehenge budowa? Chejron z P?ocka narz?dziami z KIELC a Posejdon z Poznania (Grek) je tylko uko?czy? sekwojami francuskimi.
Zeus z Poznania Smali? Cholewki do Hery z Pragi. Zeus zbudowa? Zamek Hamleta w Danii oraz GRYF i GRABOWIEC na Wa?ach Chrobrego, ale w trakcie tych konkurów dosz?o do wojny, w trakcie której wódz Hery Herakles pobi? Zeusa. Hera da?a si? jednak udobrucha?, ale Zeus za??da? oddalenia Heraklesa, który go upokorzy?, wi?c ta wys?a?a go do Hiszpanii, sk?d ten wyp?dzi? Feaków. Przestraszony Tartess-Tanger wezwa? na pomoc Ariów z Gór Skalistych, którzy przybyli Wielk? Flot? na Wybrze?e Bursztynowe, gdzie zdobyli najwspanialsze miasto Polski Borodziej, który przemianowali na cze?? swego wodza na WENED?-Bydgoszcz.
Zeus musia? zawrze? z naje?d?cami rozejm, ale na skutek Prowokacji w Dobrej nad Reg? rozejm zosta? zerwany wi?c Ariowie oblegli wielk? twierdz? na Wolinie, gdzie w Wise?ce zgin?? Wandaluz. .
WIELKI BY? P?ACZ ARIÓW. Jego nast?pca Szreniawa wycofa? si? za Reg? i zbudowa? Wandaluzowi wspania?y grobowiec megalityczny w Krajnie. Potem zawar? sojusz z Egipcjanami kultury pucharów dzwonowatych z Adrii i wyp?dzi? Zeusa i Her? na S?owacj?. Pami?tk? tego jest zbudowany przez Szreniaw? Zamek Biskupi w Kielcach, sk?d zosta? jednak Wyproszony przez Egipcjan Za Pilic?, wobec czego zbudowa? sobie Zamek UJAZDOWSKI.
To trwa?o do wybuchu powstania Antyegipskiego w Bohemii, gdzie gubernator Kassateryd k'ORYRYS-Kazimierz wezwa? wojowników kultury amfor kulistych z Kujaw. Ci dokonali okupacji Czech i Moraw, ale nie sz?o im ?atwo. Wobec tego dali si? przekona? Zdradzieckiemu Albionowi: PO CO MAMY SI? GANIA? PO LASACH I GÓRACH SKORO JEST TAKA PI?KNA UKRAINA DO WZI?CIA...
Pami?tk? kultury amfor kulistych s? zamki Mazurskie na kapitale bursztynu kopalnego ako KADZID?A oraz analogiczne zamki nadodrza?skie. Inspiracj? ich by?y jednak NIE zamki Zeusa na Wa?ach Chrobrego, ale kasztel Marii Egipcjanki na Wawelu egipskiej kultury pucharów dzwonowatych.
Z tej racji wnosz?, ?e ZAGADKOWE groby opatowickie s? typow? dla Kielecczyzny SYNTEZ? KULTUR pó?noneolitycznych. Poniewa? w Polsce by?o ZIMNO to spali z podkurczonymi nogami z owini?ci kocem i chowali si? w takowej pozycji w grobach z obstaw? kamienn?. W S?oniowicach Wielkich k. Kazimierzy Wlk odkryto DREWNIANE PA?ACE z grobami z P?YT WAPIENNYCH – niczym Sarkofagi – które przypisuje si? kulturze pucharów lejkowatych czyli GREKOM.
Te Pa?ace pochodz? SPRZED podboju Kielecczyzny przez Egipcjan i Ariów ok. r. 2600 pne. Nazwa S?oniowice pochodzi od mamutów, które by?y CZCZONE – jak ?wiadczy nazwa KIELCE, maj?ca wg tradycji pochodzi? od drewnianej ?wi?tyni, w której na o?tarzu le?a?y okaza?e ciosy S?ONIA czyli Fi?skiego Zwierza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Sty 19, 2020 2:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2020/01/15/wolne-tematy-3-2020/
122. Wandaluzja.pl said - 2020-01-18 (Sobota) @ 04:22:28
Ad. 96:

MOJ? Hipotek? Rzymu mo?na porówna? do kilkuletniej okupacji Rzymu przez Wandalów, gdy Oktawian-August budowa? BAALBEK. Fatalnie to si? dla Wandalów sko?czy?o, bo Warus, który WAROWA? nad Renem, podj?? ofensyw? w Ma?ej Germanii, wobec czego Wandalowie musieli si? z Rzymu wycofa?.
Po powrocie do Rzymu Oktawian-August podj?? wypraw? na STOLIC? WANDALÓW Lech-Augsburg, co doprowadzi?o do I. Bitwy Nad Lechem, w której Rzymianie ponie?li Kl?sk? a Warus zgin?? w Lesie Teutoburskim.
Wed?ug Profesora Woro?czaka to Rzymianie obiecali wówczas Swebom NARODY ALPEJSKIE, wobec czego podczas II. bitwy Nad Lechem Swebowie uderzyli na Wandalów, aby potem SPRZEDA? ALPEJCZYKÓW W NIEWOL?, jak wcze?niej Teutonów, - sk?d OSZWABIENIE. Poniewa? do niewoli rzymskiej dosta?o si? kilkadziesi?t tysi?cy Wandalów to w roku 12 Sejm Wandalski PRZYJ?? Poselstwo Rzymskie z Pro?b? o ZBUDOWANIE W KRAKOWIE ?WI?TYNI POKOJU – takiej jak Jowisza-Balla w Baalbeku.
Pami?tk? tego jest miedzioryt KRAKÓW SCHEDLA, na którym wszystkie Krzy?e s? Wandalskie, z wyj?tkiem jednego Greckiego. Je?li nie oznaczona Krzy?em ?wi?tynia z p?askim dachem na Krzemionce jest on? ?wi?tyni? Pokoju to Miedzioryt wypada datowa? na rok 14. Wyeksponowanie WAWELU jest zrozumia?e jako Siedziby Sejmu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 41, 42, 43, 44  Następny
Strona 42 z 44

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group