Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Średniowiecze
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 46, 47, 48  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Sie 08, 2008 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jan Bończa-Szablowski, TRUDNO O POMYSŁ NA HAMLETA, Rzeczpospolita, 08 VIII 2008, s. A17

Mowa jest o festiwalu szekspirowskim w Gdańsku, na którym I rolę gra HAMLETOMACHINE Heinricha Millera w reżyserii Dragosa Galgetiu, z inspiracji HAMLETA Jarosława Bielskiego w teatrze REPLIKA w Madrycie. Zlokalizowanie festiwalu szekspirowskiego w Gdańsku wynika z polskiej recepcji Szekspira, więc szuka się teatru w którym grano Szekspira w Gdańsku.
Nie jestem tym zachwycony, gdyż przynajmniej od Stanu Wojennego głoszę, że Szekspir zaczerpnął AMLETUSA z Saksa Gramatyka, a ten wziął go od Anonima Roskildzkiego – u których Amletus jest anachronizmem historycznym – wynikało z tego, że archetyp dramatu został przyniesiony do Danii przez repatriantów z Polski.
Większość uprowadzonych Duńczyków została osiedlona we Wrocławiu, ale Mieszko przebywał na dworze stryja, Władysława Hermana w Płocku, gdzie też musiało być ich dużo, więc po tragicznej śmierci Mieszka od zatrutego sztyletu Herman uwolnił Duńczyków, którzy przenieśli dramat NA PŁOCKIEJ SKARPIE do Danii, lokalizując go w Helsingorze, gdzie Mieszko mieszkał jako okupant Danii. Podbój Danii był dla Polski koniecznością, gdyż Kanut Święty szykował się do rekonkwisty Anglii jako wasal cesarza Henryka IV.
Pałac Królewski w Płocku runął do Wisły podczas renesansowej przebudowy przez Królową Bonę. Była to VI-wieczna kopia pałacu Merowingów w Kolonii, rozebranego przez mieszczan kolońskich po sprzedaniu przez nich Henryka IV jego niesfornemu synkowi za odpowiedź MURZYN ZROBIŁ SWOJE... Z tej racji uważam, że festiwal szekspirowski powinien się odbywać w Płocku, gdyż ikonografia pałaców w Kolonii i Płocku zachowała się więc możliwa jest ich rekonstrukcja. - W pałacu płockim zapadały decyzje do KILKU podbojów Chin.
Na tej samej stronie Rz. jest mowa o inscenizacji Wiedźmina. Najwybitniejszym naszym wiedźminem jest Odyseusz, który w KOŃCU skapitulował przed Naupliosem ze Strzegomia – historycznym Neptunem – który oddał go czarownicy we Florencji, która używała Odyseusza jako osła do wózka. Ponieważ sposób narracji Odysei różni się zasadniczo od Iliady więc wnoszę, że Odyseja została spisana u Czarownicy a Iliada była śledztwem Naupliosa ws. zamordowania przez Odyseusza i Diomedesa syna Naupliosa Palamedesa. Przeredagowane przez Homera archetypy znaleziono w archiwum frygijskim w Ilionie-Kanakkale, który Troją nie był.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sie 20, 2008 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara Jaśkowiec, ŚW. HIERONIM ZNOWU W GŁOGOWIE, Polska Gazeta Wrocławska, 19 VIII 2001

Jest to obraz Mistrza z Góry Śląskiej, wówczas Wielkopolskiej, przedstawiający POKUTĘ MIESZKA STAREGO na zniszczonym przez arcybiskupa gnieźnieńskiego zamku na Cytadeli poznańskiej. W poznańskim pałacu Arcybiskupim jest obraz tegoż autora z datą 1201 i herbem AWDAŃCÓW. Uważam obraz poznański za pierwotny a głogowski za powstały, gdy Mieszko – po odprawieniu egzorcyzmów na Ostrowie - mógł przenieść się na Cytadelę.
Poznań był II po Kamieńcu Podolskim punktem obronnym Polski. Z tej racji wniosek o budowie tam twierdzy BASTIONOWEJ padł już za Zygmunta Starego, ale komisja królewska uznała, że istniejący tam zamek spełnia warunki obronne. Twierdzę zbudowali tam dopiero Wazowie – przez NADSYPANIE wzgórza 2 kondygnacje. Widok zamku poznańskiego mamy na obrazie ŚW. FLORIANA, który przedstawia grupę rodzinną Odonicza z plafonu nowego pałacu książęcego na Śródce w postaci obecnego klasztoru Reformatów, zbudowanego po wygnaniu Odonicza z Poznania lewobrzeżnego przez Henryka I z Wrocławia za rzekomy zamach w Gąsawie, po którym Henryk leczył się 2 lata.
Zamek poznański nie jest widoczny na ikonografii Poznania, gdyż był silnie ZALESIONY. Był na tyle silną twierdzą, że Napoleon nie uważał za potrzebne modernizowanie go. Prusacy rozebrali jednak nadziemne kondygnacje zamku poznańskiego a podziemne wykorzystali na FUNDAMENTY Cytadeli i kazamaty artyleryjskie.
Poznań ŚLĄSKI przedstawia miasto PRZED budową przez Henryka I zamku Staromiejskiego, który był potrzebny na SKARBIEC
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrick Graham, EWANGELIA WEDŁUG SZTANA, Copyright C Paris 2007, Wydawnictwo ALBATROS, C Warszawa 2008

W r. 1348 miało miejsce 2 zdarzenia: W Wenecji dziewczynka z objawami stygmatów Chrystusa przepowiedziała wyludnienie Europy przez dżumę a na nie bronioną alpejską twierdzę, gdzie mieszkały zakonnice Pustelnice, napadło 900 zbrojnych, którzy zakonnice wymordowali i zrabowali przetrzymywaną przez Pustelnice Ewangelię Szatana. Pustelnice były zakonem elitarnym, bezpośrednio podlegającym Rzymowi, do którego przyjmowano tylko dziewczyny o dużej inteligenci i seksie, a PG uważa, że były to niewolnice seksualne. Były one zwykle mordowane, co trwało do końca średniowiecza, kiedy ten zakon zlikwidowano.
Ten rabunek Ewangelii Szatana miał jednak wpływ na cały świat, gdyż Ewangelia ta posłużyła do szantażowania Rzymu, który w ten sposób dostał się pod władzę templariuszy, którzy byli zakonem i sekstą FINANSOWĄ, która stworzyła kapitał globalny, który rządzi światem DO DZIŚ. Podczas kasacji zakonu templariuszy w r. 1307 król Francji zawarł z Papieżem umowę, że król oddaje papieżowi Ewangelię Szatana, zdobytą przez templariuszy w Palestynie podczas III krucjaty, za prawa do BAJECZNYCH SKARBÓW TEMPLARIUSZY. Ponieważ nie było zgody, co zrobić z Ewangelią Szatana, więc oddano ją KONTRAKTOWO seksualistkom w twierdzy alpejskiej.
Ewangelia mówiła, że Rzymianie ukrzyżowali Jezusa, żeby PRZEKLĄŁ NA KRZYŻU boga żydowskiego Jehowę, po czym zdjęli go z krzyża. Zgadza się to z Memorandum Afraniusza, szefa rzymskiego wywiadu wojskowego w Palestynie, który przedstawia sprawę Jezusa jako grę tajnych służb rzymskich z tajną służbą Świątyni Salomona. Rzymianie chcieli posłużyć się Jezusem do ANTYTERRORYSTYCZNEGO spacyfikowania Palestyny, gdyż uważali, że za terrorem stoi Świątynia Salomona. Chodziło o sektę zelotów-nożowników, kierowaną przez faryzeuszy-kapitalistów.
Królowie Francji marzyli o Bajecznych Skarbach Templariuszy, o których mówi niemiecka śpiewaka: JEST W POLSCE ZAMEK WSPANIAŁY, TEMPLARIUSZE W NIM SIĘ OSTAŁY. ICH SKARBÓW NIE POLICZYCIE, BO WIĘKSZYCH NIE MA NA ŚWICIE... Zamek ten nie był jednak na Pomorzu tylko na cytadeli ryskiej, gdzie zagrożeni przez wracającego z II wyprawy do Chin Bolesława III Prawdzice przewieźli flotyllą swe złoto z Moskwy, a władali oni syberyjskim złotem przez 2 wieki. Gdy w r. 1168 Duńczycy podbili Rugię to Bajan z Rygi dokonał okupacji Danii, ale został zamordowany przez templariuszy z Bornholmu, którzy w sojuszu z Duńczykami, Sasami i Mazurami ZDOBYLI RYGĘ.
Dzięki tym skarbom templariusze opanowali świat. Najpierw chcieli kupić od Mongołów Rosję, ale Polscy i Litwini zlikwidowali okupację mongolską, oddając Moskwę Iwanowi Kalicie. Potem finansowali wojnę stuletnią, chcąc wykupić Francję przy pomocy lenna pieniężnego, co im się niemal udało w pokoju w Brettigny w r. 1360, ale Polacy zdobyli na Wielkiej Ordzie artylerię turkiestańską, która zepchnęła Anglików do 5 twierdz nadmorskich, a przez zniszczenie SETEK zamków zafundowała absolutyzm francuski.
Wg powołanej przez Stalina komisji historycznej do badania skarbu templariuszy to po zakończeniu wojny stuletniej, która była WYKUPYWANIEM FRANCJI, w skarbcu ryskim pozostało jeszcze ok. 6 tysięcy ton złota, które w XVI w. wobec zagrożenia przez Polaków, kawalerowie mieczowi ewakuowali do Szkocji, gdzie złożyli w prochowni zamku edynburskiego, skąd poszły – jak twierdzą Niemcy – na finansowanie Waszyngtona. Szukanie więc tego skarbu k. Kostrzynia odrzańskiego jest głupiego robotą.
Największym więc sukcesem Filipa Pięknego było ZDOBYCIE EWANGELII SZATANA, którą sprzedał papieżowi za prawa do Bajecznego Skarbu Templariuszy, ale templariusze, jako kawalerowie mieczowi, ODBILI EWANGELIĘ w r. 1348, co dało im RZYM I ŚWIAT. - Tu muszę zadać pytanie, czyżby Ewangelia Szatana była ważniejsza od HIPOTEKI RZYMU? Może tak, ale nie od mojego katastru Wielkiej Jerozolimy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Wrz 07, 2008 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Beata Maciejewska, ŚWIĘTYCH POTYCZKI HERBOWE - ... Prof. Rościsław Żerelik zdemaskował XVI-wiecznych rajców, którzy wyrzucili z godła miasta św. Dorotę, żeby zrobić miejsce dla św. Jana Ewangelisty. Okazuje się, że Dorota łatwo nie ustąpiła; Gazeta Wyborcza, 6-7 IX 2008, s. Wrocław 2

Święta Dorota WROCŁAWSKA występowała rozpuszczonymi jasnozłotymi włosami i gołymi piersiami, w towarzystwie 2 anielic w czepkach i JESZCZE WIĘKSZYMI nagimi piersiami – czego luterański Wrocław NIE ZDZIERŻYŁ. Wobec tego rajcy wrocławscy przywołali Jana Ewangelistę, ale Dorota nie poddawała się, bo to była dobra fajterka. Ja wykazałem, że św. Jan Apostoł i Jan Ewangelista to JEDNA OSOBA.
Św Dorota WROCŁAWSKA nazywała się Agnieszką Meranką i była młodszą siostrą Świętej Jadwigi Śląskiej. Awansowała do GODŁA Wrocławia, gdyż król Francji Filip II August kupił jej w odprawie rozwodowej kasztelanie Jawor i Strzegom, co nazwano Księstwem Jaworskim. W farze strzegomskiej są jej 2 tympanony, z których II jest naśladownictwem tympanonu Matyldy Szwbskiej w minsterze strasburskim, narzeczonej Mieszka II z r. 1013.
Sprawa Agnieszki Meranki stała się EUROPEJSKA, gdy na śmietniku znaleziono JEJ krucyfiks z manufaktury w Limoges. To dzieło, godne najlepszych muzeów światowych, zostało WYRZUCONE, gdyż było przed wojną opracowane i opublikowane naukowo jako przedmiot z KOLEKCJI dewocjonaliów zamku w Gołuchowie w Wielkopolsce. Kolekcję tą przywłaszczył Adolf Hitler a w r. 1944 Ewa Braun podarowała ją muzeum w Innsbucku, które widocznie chciało się pozbyć trefnego egzemplarza.
Zdaje się, że Niemy Epitaf w katedrze wrocławskiej przedstawia Agnieszkę. Książęta Meranu byli seniorami alpejskiej twierdzy, na którą w r. 1348 napadli templariusze ryscy, mordując mniszki Pustelniczki i rabując przetrzymywaną przez nie Ewangelię Szatana, która miała dać templariuszom WŁADZĘ NAD ŚWIATEM. Nie wykluczone więc, że Agnieszka też była Pustelniczką.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Wrz 24, 2008 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrick Graham, EWANGELIA WEDŁUG SZTANA, Wyd. ALBATROS Warszawa 2007 – część II

5 bm. ogłosiłem I część omówienia ESz, która przestawia sprawę jakoby Ewangelia ta została zdobyta przez Templariuszy w III krucjacie i przejęta przez Filipa Pięknego podczas kasacji Zakonu w r. 1308. Potem na mocy układu Króla Francji z Papieżem została zdeponowana w twierdzy alpejskiej, gdzie urzędowały mniszki Pustelniczki seksualistki. W r. 1348 na klasztor-twierdzę napadło 900 zbrojnych, którzy mniszki wymordowali a Ewangelię zabrali. Byli to Templariusza z Rygi, którzy wykorzystali Ewangelię Szatana do zdobycia władzy nad światem jako MASONI przez szantażowanie Rzymu. Niecenzuralność Ewangelii Szatana ma polegać na tym, iż Rzymianie mieli ukrzyżować Jezusa mówiąc mu, że jeśli PRZKLNIE NA KRZYŻU boga żydowskiego Jehowę to zdejmą go krzyża i wyleczą – do czego Jezus miał się zastosować.
Są to tylko półprawdy, gdyż jest mało prawdopodobne, żeby Papież zgodził się na zdeponowanie TAKIEGO kapitału kryminalnego u seksualistek, które obsługiwały seksualnie głowy KORONOWANE. Półprawdą jest już tytuł Ewangelia Szatana, bo była Biblia Szatana. co zmienia postać rzeczy. Biblia Szatana była genealogią Templariuszy jako Synów Jezusa od księżniczki marsylskiej, z której Jezus zawarł ślub RZYMSKI podczas odbywania kary twierdzy w Tulonie. Do Tulonu przyjechała wówczas I żona Jezusa, Maria Magdalena, z którą Jezus miał już córkę Salome Marię, ale rodzice Księżniczki poskarżyli się naczelnikowi twierdzy, który – po stwierdzeniu, że Jezus ma z Marią Magdaleną ślub wyznaniowy – deportował ją do Palestyny, gdzie znalazła się z córką bez środków do życia. W Palestynie przebywał wówczas Neron, który ożenił się z Salome, w jaki to sposób Jezus został teściem cesarza, z którego to związku pochodzi dynastia MEROWINGÓW.
Jezus Chrystus po Ukrzyżowaniu i ozdrowieniu wyjechał do Hidzasu, gdzie został przyjęty jako spadkobierca Króla Hidzasu Jana Chrzciciela, z czego pochodzi II harem Jezusa Chrystusa. Jezus musiał jednak opuścić Hidzas po interwencji dyplomatycznej Rzymu, wobec czego przeniósł się do Iranu.
Biblia Szatana, jako odnosząca się do Chrześcijańskich Synów Jezusa, a nie muzułmańskich, mogła być zdobyta przez książąt Meranu podczas krucjaty przeciw katarom, którzy chcieli nią szantażować Rzym, dając ją mniszkom-seksualistkom. Skutecznie mieli to jednak zrobić dopiero Templariusze z Rygi, zdobywając jakoby przez szantażowanie BSz Rzymu WŁADZĘ NAD ŚWIATEM. Wydaje się mało prawdopodobnie, żeby BSz mogła znaleźć Bławatska w bibliotece Jezusa Chrystusa w Siringarze w Kaszmirze, którą opiekowali się MUZUŁMAŃSCY Synowie Chrystusa, mieszkający tam zresztą do dziś.
Jezus Chrystus powołał strukturę Nauczycieli Talmudu. RABINAMI byli tylko Synowie Chrystusa, który to urząd przechodził z ojca na syna, co nazywa się POKOLENIEM KAPŁAŃSKIM. Dlatego Lassalle nazywał Żydów Dziećmi Bożymi Jezusa Chrystusa.
Mieszkałem w Barlinku na Pomorzu Zachodnim, gdzie doszło do wojny Świadków Jehowy z ubowcami. Świdkowie zelżyli Józefa Stalina od Syna Szatana Jezusa Chrystusa, ale kilka dni później Stalin zmarł. - Z tego możnaby wnosić, że Stalina zamordował nie mój dziadek, ale Świadkowie Jehowy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poniżej

Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Pią Kwi 24, 2009 7:09 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin Torz, WZGÓRZE POLSKIE BĘDZIE STRASZYĆ – Urząd nie wie, co zrobić ze wzgórzem w sercu Wrocławia. Miał tu powstać hotel, restauracja i wieża widokowa. Ale nic z tego (s. 1); NIE MA POMYSŁU NA WZGÓRZE – Wzgórze Polskie nie doczeka się żadnej inwestycji (s. 4); Rozmowa z prof. Mirosławem Przyłęckim, byłym wojewódzkim konserwatorem zabytków: TO MIEJSCE MUSI BYĆ PRZYWRÓCONE WROCŁAWIOWI (s. 4); Polska Gazeta Wrocławska, 9 X 2008

Nazwa Wzgórze Polskie pochodzi stąd, że Niemcy wiedzieli, iż na terenie rektoratu WSzSzPl był pałac Bolesława Chrobrego. Potem na Nowym Mieście była cytadela, którą patrycjat po najeździe mongolskim rozebrał, gdyż wobec śmierci księcia i małoletności jego następców PRZYJĄŁ prawo magdeburskie, które zakazywało budowli cytadelowych. Statua księcia Henryka Białego na wieży farnej z r. 1260, jest LEGALIZACJĄ tego prawa.
Z zamkiem Królewskim we Wrocławiu jest taka sprawa jak z zamkiem Przemysława w Poznaniu, który miał być po praskim Hradczanie najwspanialszym zamkiem królewskim w Europie. Pisałem 23 razy do Ziobry i Kaczyńskich ws. otrucia Kowalskiego u Urszuli Sipińskiej i odbudowy zamku Przemysława w Poznaniu za BONY PODATKOWE, bo komitet Odbudowy Zamku NIE WIEDZIAŁ, gdzie ten zamek był, choć zachował się w 50%, ale po raz XXIV pisać nie mogłem, gdyż Mężydło zdetonował Kaczyńskich.
Sprawą zamku Królewskiego we Wrocławiu zajmuję się od 25 lat, gdy konserwator wojewódzki Cempa podjął jego ODBUDOWĘ. Finansowy plan Cempy był najlepszy ze znanych mi koncepcji wykorzystania tego zamku, ale powiedziałem Cempie, że musi uwzględnić MOJE wnioski przy badaniach archeologicznych i interpretacji historycznej, na co on odpowiedział logicznie, że JAKO URZĘDNIK, musi się kierować wskazaniami Czernera i Małachowicza, więc może przyjąć moje wnioski tylko PORZEZ NICH.
Ponieważ ja nie mogłem dopuścić, żeby JADACZE FEKALIÓW PRUSKICH I HITLEROWSKICH tańczyli na zamku Królewskim we Wrocławiu więc sprowadziłem na niego NIK, który – za II razem – WYRZUCIŁ GO. Cempa był tym zaszokowany.
Po raz II zająłem się sprawą po mym powrocie z Niemiec, gdy zaczęli tam dokazywać Francuzi, którzy chcieli tam budować HOTEL. Tych wygnałem łatwo, bo ratowanie rosyjskich papierów wartościowych za cenę 12 KONTRYBUCJI zwycięstwem nie było.
Po raz III musiałem wrócić do sprawy 4 lata temu, gdy Muzeum Architektury dostało unijne pieniądze i ogłosiło KONKURS na rozbudowę. Projektów nie widziałem, ale ogłosiłem, że do rozbudowy zespołu benedyktyńskiego nie dopuszczę a MAr może sobie odbudować Zamek Królewski – z uwzględnieniem moich wskazań – gdzie będzie miało 10 razy więcej zwiedzających. Ponieważ nie odpowiedzieli na moje 3 pisma więc WYGNAŁEM pieniądze do Brukseli.
Prof. Przyłęckiego znam dobrze, gdyż pracowałem z nim kilka lat i rozmawiałem o moich sprawach wielokrotnie, ale poróżniłem się wobec JEGO interpretacji mongolskiej broni chemicznej pod Legnicą. Nie zgadzam się, że NIE MA POMYSŁU na Wzgórze Polskie, gdyż koncepcja Cempy jest logiczna. Ja uzupełniłem ją wnioskiem do historii architektury – że Henryk Brodaty wybudował tam SYPIALNIĘ, którą podczas urzędowania w Zantyrze-Malborku w czasie polskiej krucjaty przeciw Czyngis Chanowi w l. 1222-25, POWTÓRZYŁ w postaci Pałacu Wielkiego Mistrza, co wykopaliska archeologiczne zweryfikują.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał Wójcik, NIE TAKI GALL I NIE TAKI ANONIM – Gall Anonim pochodził z Wenecji lub Dalmacji i oprócz „Kroniki Polskiej” napisał „Translację św. Mikołaja i jego towarzyszy” - uważa prof. Tomasz Jasiński, autor studium „O pochodzeniu Galla Anonima”. Zdaniem historyka Gall był wybitnym stylistą i śledził najnowsze trendy w europejskiej poezji i prozie; Fokus HISTORIA, XI/2008

Malunek przedstawia WĘGIERSKIEGO dożę weneckiego, w diademie z pereł i mitrze. Mitra egipska jest tu na miejscu, gdyż patronem Wenecji była kupiona od muzułmanów mumia św. Marka, którą ma być mumią Aleksandra Macedońskiego z rzymskiego grobowca Alabastrowego w Aleksandrii, którą Egipcjanie – dla uchronienia przed chrześcijanami – nazwali Świętym Markiem Ewangelistą. Nazwisko Gall jest też na miejscu, gdyż była to węgierska wówczas Galia Przedalpejska.
Galla Anonim przybył do Polski z dworem Księcia Wołoskiego Mieszka Bolesławowica, który w r. 1084 wypędzał z Węgrami i Normanami Sycylijskimi z Rzymu Niemców, jako nadworny panegirysta. Wobec tego to on napisał archetyp Amletusa, którego streszczenie zamieścił Anonim Roskildzki w Kronice Duńskiej, skąd przejął go Sakso Gramatyk. Jest to anachronizm, gdyż akcja rozgrywała się nie na zamku w Helsingorze tylko na zamku Królewskim w Płocku.
Gall Anonim został też w 1113 r. NARZUCONYM przez Węgrów kronikarzem pokutnym Bolesława III Krzywoustego, co miało poważne skutki, gdyż bezpośrednio po tej pokucie Polacy i Węgrzy zdobyli ważny zamek Prawdziców Wyszogród w Bydgoszczy po prawej stronie Wisły, aby potem uderzyć na Chiny, w trakcie czego opanowali Mandzurię.
Gall zdyskontował pobyt w Polsce dla przeniesienia kultu św. Mikołaja do Wenecji, zastępując tam kodeks św. Jakuba kodeksem św. Mikołaja, co POZBAWIŁO ŻYDÓW MONOPOLU NA FINANSE I HANDEL. W Polsce rycerzami kodesku św. Mikołaja byli Prawdzice.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Irahim ibn-Jakub pisze o Państwie Mieszka jako najrozleglejszym z ZACHODNIOSŁOWIAŃSKICH, tj. Obodrycji, Wielecji i Czech ze Śląskiem lewobrzeżnym, Małopolską i protektoralnym KIJOWEM. Ponieważ HS nie wie, gdzie TEN MIESZKO panował, więc muszę mu przypomnieć, że kiedyś historycy poznańscy ogłosili, że ŻADNEJ WYPRAWY MARGRABIEGO GERONA NA POZNAŃ NIE BYŁO, a relacja mówi o wojnie Wichmana.
W bitwie nad Regnicą w roku 955 Geron przyrzekł w imieniu króla niemieckiego Rugianom Bornholm, ale Mieszko, który w tej bitwie udziału nie brał, ogłosił się protektorem Połabia, aby w r. 962 zawrzeć z Niemcami pokój odstępując im Howolin i Branibor a samemu anektując Strzałów-Stralsund i Lubuszę-Berlin. Wywołało to bunt Wieletów i Wolinian, którzy przywołali byłego jarla Bractwa Śmiałych Żeglarzy Wichamana, który na czele floty wolińskiej i rańskiej rozgromił koło Bornholmu Haralda Sinozębego, który – żeby ratować Bornholm – uznał się trybutariuszem Cesarza. Wichman na czela flot wolińskiej i rańskiej, oraz Wieletów, rozgromił też Mieszka i ZDOBYŁ SZCZECIN – wobec czego Mieszko musiał śladem Haralda złożyć trybut Cesarzowi. To było właśnie powodem matrymonialnego aliansu polsko-czeskiego, gdyż jazda polska walczyła wówczas w CHINACH, żeby podczas bitwy nad Wołgą w 965 r. uderzyć od tyłu na Chazarów.
Formuła trybutu DO RZEKI WARTY jest niejednoznaczna, gdyż jeśli Odra płynęła do Hamburga to Warta do Szczecina, gdzie Mieszko budował Drugi Londyn, co straszyło Wolinian, którzy mieli ponoć NAJWIĘKSZE MIASTO W EUROPIE, choć Ibn-Jakub przybył z Kordowy, która miała półtora miliona mieszkańców. Wineta była na klifach zachodniego Wolinia, skąd Brandenburczycy, Szwedzi, Prusacy i Niemcy czerpali kamień na fortyfikowanie ujścia Odry i budowę Szczecina. Podstawą ekonomiczną Winety był śledź ATLANTYCKI, który w r. 1425, na skutek przełowienia przez Duńczyków i Hanzeatów, poszedł na tarło do Holandii, stając się podstawą jej mocarstwowości, gdyż dawał tyle co Hiszpanom SREBRO I ZŁOTO AMERYKI. Drugi Londyn był kilkakrotnie większy od magdeburskiego, gdyż był częścią PIERWOTNEJ HOLANDII.
Polacy od Lecha Afrykańskiego orali TYLKO PŁUGIEM, co było możliwe dzięki Żelazu Gdańskiemu. Żelazo Gdańskie, na którym „wisiały” Holandia, Hiszpania i Portugalia, zniszczył Oliver Cromwell, zastępując je lichym żelazem angielskim na patencie z Wałbrzycha, który kupił u Braci Czeskich. Wg Wandaluzji to Żelazo Gdańskie założyła Waleska Złotowłosa, córka Gereona, który dokonał „greckiego” podboju metalurgii powiślańskiej i śląskiej jako kultura pucharów lejkowatych, zakładając metalurgię ryską, którą zniszczył Wojewoda Kij jako Popiel II Myszowaty budując kanał Prypeć-Bug dla eksportu pszenicy ukraińskiej, co zbankrutowało kanał Dniepr-Dzwina.
HS pisze, że „W państwie Mieszka kursowały z pewnością różne płacidła - czyli pieniądz niemetaliczny.” W Państwie Mieszka obowiązywała moneta ARABSKA, na podstawie konwencji Prawdziców z Samanidami w Samarkandzie, ale istniał też obrót bezgotówkowy na podstawie kodeksu handlowego św. Mikołaja.
Państwo Mieszka nie było państwem a despotią, która wyłoniła się z Rzeszy Pieczyngów ze stolicą w Rostowie nad Donem po bitwie nad Regnicą. W Rzeszy Pieczyngów obowiązywał RZYMSKI kodeks handlowy Świętego Mikołaja, gdy w Europie Zachodniej i Bizancjum obowiązywał KATOLICKI kodeks handlowy Świętego Jakuba, więc Niemcy rozróżniają NIEMIECKIE kościoły św. Jakuba do SŁOWIAŃSKICH św. Mikołaja. Z tej racji przeniesienie handlowego wyznania św. Mikołaja przez Galla Anonima z Polski do węgierskiej Wenecji umożliwiło założenie w północnych Włoszech PIERWSZYCH BANKÓW EUROPEJSKICH.
Poza śledziem, pszenicą, żywcem wołowym, wołowiną marynistyczną, miodem pitnym, bursztynem, czerwcem polskim znad Dniestru, miedzią kielecką i cyną izerską ważnym polskim atutem handlowym było drewno szkutnicze, zwłaszcza dla Bizancjum i państw muzułmańskich, toteż Waleska musiała budować Gdańsk Staromiejski już w XXXIV w. pne. Wszystkie kościoły, poza krzyżackim św. Elżbiety, są jej.
Dopraszałem się o próbki dendrologiczne z drewnianych fundamenów ratusza gdańskiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 12, 2008 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztof Kowalski, MISTRZOWIE MECZA I MODLITWY – w Kwidzynie na Pomorzu, w katedrze Jana Ewangelisty archeolodzy wydobyli drewniane trumny z XIV wieku. Są w nich szczątki wielkich mistrzów krzyżackich; Rzeczpospolita, 12 XII 08, s. A20

Węgrzy mówią, że przyszło im żyć miedzy niemieckim kłamstwem a tureckim jadem. Turecki jad to jezuici z haremów sułtańskich a niemieckie kłamstwo to zniszczenie Napoleona twierdzą wrocławską czy Heinrich Schliemann, którym Żelazny Kanclerz otruł Rosję i Francję. Egzemplifikuje to OPŁACALNOŚĆ polityki historycznej, choć jeszcze nie tej bardzo agresywnej, którą uprawia Berlin obecnie.
Ta agresywność zaczęła się od żądania śląskiej NSDAP „germanizacji prehistorii i historii Śląska”, na co Adolf Hitler ANEKTOWAŁ Wandalów. Dla ZAGWOŻDZENIA funkcjonalności historii Śląska wrocławski zamek Biskupi nazwano KSIĄŻĘCYM, czego musiał bronić biskup, bo by mu Strauss marek do koryta nie nasypał i Popiełuszki nie zabił. FJSt wykupił też z Akademii Nauk NRD mą Funkcjonalną Chronologię Architektury Niemieckiej za 8 mld DM, gdyż zdetonowanie tego kapitału historycznego w warunkach konfrontacji Ost-West mogło mieć nieobliczalne skutki, więc z 6 strzałów Abu Nidala w Wiktorii 3 były Jaruzelskiego.
Tytułowy artykuł jest przykładem NIEMIECKIEGO KŁAMSTWA. Wg FChAN to na Zjeździe Gnieźnieńskim w Szczecinie-Gnieźnie Rzym potępił sakralną architekturę halową, jako pogańską, zalecając model kościoła śwśw. Afry i Ulryka w Augsburgu – wobec czego Prawdzice musieli przebudować katedrę kwidzyńską PSEUDOBAZYLIKOWO.
Z Kwidzyniem jest podobnie jak z Fromborkiem. Na rycinie Adlerholda jest wieża KOPERNIKA, ale katedra NIE MA prezbiterium i brakuje kościoła św. Mikołaja, na miejscu którego jest Młyn na STARYM planie Fromborka. Wynika to z tego, że miedzioryt powstał bezpośrednio PO zbudowaniu przez Kopernika Obserwatorium na latarni morskiej, przed założeniem iglicy. Potem Kopernik przebudowywał Frombork, przebudowując Młyn na kościół św. Mikołaja, żeby w olbrzymiej dzwonnicy zawiesić dzwony Kopernika, które wysadzili z dzwonnicą Szwedzi, gdyż były za duże by załadować je na okręty, a w pierwotną Dzwonnicę katedralną przebudował na grobowiec dla siebie i Dantyszka, z którego WYRZUCIŁ ich Szembek. Potem zaś dobudował prezbiterium z kryptą grobową dla kanoników a wreszcie zakopał stare ujście Baudy i zniwelował mury obronne. Działalność tą mógł finansować Dantyszek, który był krezusem.
OBECNY zamek kwidzyński istniał w r. 1233, a katedrę dobudowano doń, gdy budowano katedrę fromborską. Jest to architektura kościoła Targowego w Halle i Zamkowego w Kwedlinburgu. Przy I podpisał się witeź Prawdzic jako Roland a na II jego przyjaciel Henryk Ptasznik, gdy czaili się na Francuzów, żeby zabrać im Lotaryngię Wielką. Zamek kwidzyński jest jednak dużo starszy, gdyż architektonicznie należy do zamków Panów Bursztynu czyli ARYJSKIEGO odłamu kultury amfor kulistych. Aż do Saby i Salomona kadzidłem świątynnym był bursztyn kopalny. Słowianie też potrafili budować, o czym świadczy zbudowanie przez Pelopsa z Poznania najwspanialszego pałacu mykeńskiego w Pylos na Peloponezie dla handlu żelazem śląskim. Wojna trojańska zbankrutowała stalownictwo kieleckie, co umożliwiło Słowianom wygnali Ariów do Azji; ale Kijowa pieniacze nie dostali, bo Indra dał Kijów Aleksandrowi-Parysowi.
Drzeworyt WARGENBURG jest datowany na XVI w, ale ja datuję go bezpośrednio po wykupieniu Kwidzynia od Stańków w r. 1293. Brak tam jeszcze WIADUKTU – najsłynniejszego w Polsce po kamienieckim, którego niektórzy dopatrują się na Kolumnie Trajana. Doda nie zbankrutowała, bo sprzedaje swe biustonosze i majtki.
Środowa Rzeczpospolita podaje, że wybuch Santorynu na Therze był w r. 1613 pne (Zagłada wyspy, 10 XII 08, s. A23). Mam list Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian, że wybuch ten był w 1628 pne. Myślałem, że to datowanie dendrologiczne a więc ścisłe. Data ta jest ważna dla historii Słowian, gdyż na skutek wyludnienia Egei i zachodniej części Azji Mniejszej panońscy Grecy zajęli Egeę, co nazywa się cywilizacją MYKEŃSKĄ, a Słowianie po raz I starali się wygnać Ariów do Azji. Mykeńskie zamki MAGALITYCZNE są jednak reliktem cywilizacji egejskiej z V tysiącl. pne.
Norman Davies pisze w dziele EUROPA – Rozprawa historyka z historią, ZNAK Kraków 2003, że największym zamkiem w Europie był Coucy w Pikardii, na zachód o Laon. Ponieważ książęta Burgundii używali tytułu de Coucy więc może to był zamek najwspanialszy?
Podczas konsekracji HALOWEJ katedry na Hradczanie w r. 1096 kronikarz zapisał, że jest GODNA RZYMU. Katedrę tą zburzyli Brandenburczycy po bitwie pod Suchymi Krutami, których niemiecki patrycjat wezwał przeciw Ślązakom. Mnie zaś uczono, że Praga była faktyczną stolicą Cesarstwa, również ze względu, że z Hradczanem nie równał się żaden zamek niemiecki – mimo zburzonej katedry – ale w Polsce był taki zamek w POZNANIU czy Wałach Chrobrego w Szczecinie. W Rzymie była Rotunda św. Piotra, stanowiąca 2/3 OBECNEJ bazyliki Piotrowej, którą wystawił Grzegorz Wielki na miejscu rzymskiej bazyliki cmentarnej Voto Canne, gdzie był stadion Hannibala. Chciałem to sprzedać za pałacyk pod Rzymem dla kuzynki, która jest historykiem sztuki, ale muszę trzymać się Hradczanu ze względu na megality. 40 lat temu Hrabia Nałęcz-Ciechanowicz, którego przodka ochrzcił św. Otton z Bambergu, mówił mi – co pochodziło chyba od Hawrota - że TECHNIKA MEGALITYCZNA MOŻE POCHODZIĆ Z CZECH, co puściłem mimouszu.
Teraz nie mogę wykluczyć, że Jur-Uranos, udając się na Ural, wyznaczył Krokowi Pragę a Kronosowi Kazimierz D, zakazując im fortyfikowania techniką murarską. Wobec tego I budował meaglityczny Hradczan a II megalityczną cytadelę w Kazimierzu, która padła ofiarą WAPIENNICTWA jak megalityczny Płock. Krok poprowadziłby oślą czy mulną drogę do Triestu, skąd żelazo pławiono do Koryntu – i stąd megalityczne Mykeny jako zaczyn Cywilizacji Egejskiej.


Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Pon Gru 15, 2008 10:11 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dariusz Łukasiewicz, PRZEKLĘTA LICHWA, Polityka, 20-27 XII 2008

Podstawą katolicyzmu był handlowy kodeks św. Jakuba, zakazujący chrześcijanom pożyczania pieniędzy na procent i działalności finansowej formułą: ZŁOTO TO ŚLISKA I NIEBEZPIECZNA DLA DUSZY CHRZĘŚCIJANINA RZECZ A BÓG PRZEBACZY DZIECIOM SWOIM tj. Żydom. Kodeks Świętego Jakuba wprowadził monarchizację walorów skarbowych, którymi administrowali Żydzi jako NIEWOLNICY SKARBU. Była jednak sprzeczność między Dziećmi Bożymi Jezusa Chrystusa a Niewolnikami Skarbu, ale dawało to Dzieciom Bożym społeczny monopol finansowy, co przejawiała się głównie LICHWĄ.
Lichwa była podstawą NIEWOLNICTWA ANTYCZNEGO, gdyż niewypłacalny dłużnik był sprzedawany z rodziną przez milicję miejską na targu niewolniczym. Lichwa rzymska była ostrzejsza od greckiej, ale najostrzejsza była fenicka, którą znamy jako ŻYDOWSKĄ.
Poza katolickim kodeksem Świętego Jakuba był w Europie jeszcze handlowy kodeks św. Mikołaja, którego ZBROJNYM RAMIENIEM był ród Prawdziców z Moskwy. W l. 900-902 Prawdzice rozgromili Rzeszę Karolińską, z której wyłoniły się PONOWNIE Królestwo Francuskie, Cesarstwo Włoskie jako Lotaryngia Wielka oraz Królestwo Niemieckie. Sejm Niemiecki skapitulował przed Prawdzicami za pomoc w wojnie z Francją o Lotaryngię Wielką, wobec czego stalicą Rzeszy stała się Kolonia, gdzie był wspaniały pałac Merowingów – jeszcze wspanialszy do zachowanego Reichstagu w Koblencji, zbudowanego przez cesarza Ludwika Pobożnego jako protegowanego polskiego.
Kodeks św. Mikołaja nie zabraniał chrześcijanom pożyczania pieniędzy na procent, ale dłużnik DZIELIŁ się zyskiem z wierzycielem. Z tej racji Niemcy rozróżniali kościoły katolickie św. Jakuba od słowiańskich św. Mikołaja.
W roku 1085 powrócił do Polski historyczny Hamlet Mieszko Bolesławowic, który po pobiciu Turków pod Sandomierzem, podboju Danii i wypędzeniu Czechów ze Śląska przebywał przez 3 lata u swego stryja w Płocku jako Książę Krakowski i Wołoski, gdzie został zamordowany przez Prawdziców, co opisał jego nadworny kronikarz Gall Anonim w Amletusie.
Gall Anonim, jako pokutny kronikarz Bolesława III, SPROWADZIŁ RELIKWIE ŚW. MIKOŁAJA Z HALICZA DO WĘGIERSKIEJ WENECJI, przez co uzyskał prawo posługiwania się kodeksem handlowym św. Mikołaja i został DOŻĄ. Na podstawie tego kodeksu powstały w północnych Włoszech PIERWSZE BANKI, co powołało cywilizację alpejsko-nadreńską, która jako Związek Miast Nadreńskich rozgromiła w r. 1288 pod Worringen k. Duesseldorfu Habsburgów.
Małachowicz jest z Wilna a przybył do Wrocławia jako żołnierz trofiejnego komanda NKWD. Ponieważ jeden próbował mi wmówić, że z Płocka więc powiem, że lichwa miała wpływ na architekturę. Najbardziej znaną lichwiarką średniowiecznej Polski jest Dobiechna, żona palatyna i chyba też kasztelana płockiego. Powinna być Żydówką, gdyż Żydzi mogli zajmować się lichwą bo Prawdzice byli już zlikwidowani przez Bolesława III. Otóż Dobiechna ufundowała TRZECIĄ katedrę płocką, prawdopodobnie na zamki Kasztelańskim, który Prusacy przebudowali na Więzienie.
Jest opinia, że gdyby nie Luter to FRANCJA BYŁABY AFGANISTANEM - ale Luter był tylko przedstawicielem cywilizacji nadreńskiej a Kolonia, bez Polski i Poznania, nie odważyłaby się go poprzeć. Jest to taka prawda, jak to, że cywilizacja europejska jest cywilizacją WANDALSKĄ, gdyż Wandalowie zdusili – czasem okrutnie – fundamentalizm chrześcijański czyli albigensyjsko-katarski kodeks św. Jakuba.


Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Sob Gru 20, 2008 12:11 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Gru 20, 2008 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JEDYNA TAKA NA ŚWIECIE – Wracamy do tematów, które poruszyły czytelników „Słowa Polskiego”. Zbigniew Figet pisze o bazylice św. Elżbiety; Gazeta Wrocławska, 18 XII 08, s. 30

Jest to FARA czyli Kościół Garnizonowy. Budował ją warsztat minsteru strasburskiego, co ja w Wandaluzji tłumacze, że Ludwik Niemiecki, który pomagał Ludwikowi Lebediuszowi rozgromić Ordę Turecką nad Wołgą w r. 830, został mianowany przez tegoż Wojewodą Śląskim. Gdy Lotariusz i Karol obalili cesarza Ludwika to Niemiec zajął ze Ślązakami Paryż, ale sejm Franków WYPROSIŁ GO, dając mu jednak Teutonię na prawym brzegu Renu. Ślązacy, wracając do Wrocławia, uprowadzili warsztat strasburski, który wzniósł farę św. Elżbiety Węgierskiej. Minster strasburski był jednak konsekrowany w r. 840 – czyli jakby był wzniesiony przez warsztat wrocławski? gdyż podpisy są TE SAME.
To co znaleźli Lasota, Rospędowski, Czerner i Małachowicz w podziemiach fary jest architekturą dużo wcześniejszą. Taka architektura jest pod kościołami Marii Magdaleny, św. Wojciecha, św. Jakuba i na Ostrowiu Tumskim. Niemcy nasrali Głupim Polaczkom do talerzy Zamkiem Książęcym – żeby zdechli jak Napoleon od Twierdzy Wrocławskiej. Stan obronny twierdzy fryderycjańskiej wynosił 80 tys żołnierza, tyle co twierdzy Paryż. W twierdzy były pruskie strategiczne zapasy zboża węgierskiego więc Clausewiz ukrył w niej ponad stutysięczną armię, która – gdy Napoleon był w Moskwie - podjęła pruską wojnę wyzwoleńczą, wobec czego Napoleon musiał uciekać z Moskwy w najsroższą zimę, pozostawiając kilkaset tys zasolonych i zamrożonych koni, a ponieważ Berezyna wylała JAK MORZE to z 600-tysięcznej armi ocalał co 20. Wg masona i enkawudzisty Małachowicza to był jednak inny powód opuszczenia przez Francuzów Moskwy w NAJWIĘKSZĄ ŚNIEŻYCĘ niż Spisek Ryski, wywołany przez armię pruską w Twierdzy Wrocławskiej - bo Napoleon ROZEBRAŁ JĄ. Taka była moja rozmowa jako komisarza WOAK ds. Twierdzy Pruskiej z Panami Profesorami.
Robotnicy na Zamku Biskupim pytali mnie, co takiego powiedziałem dr Lasocie, że CIURNOŚCI DOSTAŁ. Pytali go, ale klękał, machał ręką za mną i powtarzał przez łzy: Wariat, wariat, wariat... Sądzę, że zorientował się, że ja WIEM po co Franz J. Strauss przyjeżdża do biskupa. FJSt wykupił z Akademii Nauk NRD mą Funkcjonalną Chronologię Architektury Niemieckiej i przyjeżdżał do biskupa, żeby finansować badania archeologiczne na Ostrowie – co było kamuflażem ŻARZYNANIA Związku Sowieckiego przez mord na CIELAKU-Popiełuszce.
Małachowicz twierdził, że TO ZAMEK KSIĄŻECY, a ja że to fekaliomachia niemiecka. Ogłosiłem w Gazecie Robotniczej OBRONA WYSPY KSIĄŻECEJ PRZED HALABARDNIKAMI (22 XII 1994), gdzie powtórzyłem, że zamek Książęcy był na terenie Uniwersytetu. Zostało to potwierdzone znalezieniem majestatycznej pieczęci Henryk IV Probusa podczas wykopalisk k. Rektoratu. Tylko ja potrafiłem to wyjaśnić: Gdy halabardnicy weszli na zamek to książę kazał służącemu ukryć pieczęć, którą ten schował w szczurzym kącie. Wobec SKONFISKOWANIA przez radę miejską zamków za długi książę WPROWADZIŁ SIĘ do Złotego Biskupa, wobec czego zamek Ostrowski został OKUPACYJNIE książęcym co jest polskim hepeningiem historycznym.
W Wandaluzji piszę, że Ulica Mikołaja jest od WIEŻY Mistrza Mikołaja, którą Kopernik odbudował na Obserwatorium Zimowe. W Gdańsku Kopernik korzystał z obserwatorium Dantyszka na wieży Mariackiej. Dantyszek był cenzorem papieskim Kopernika, z którym zawarł umowę, że będzie finansował jego projekty za KOPIE DLA SIEBIE. Letnie obserwatorium we Fromborku było na przebudowanej w tym celu latarni morskiej w OBROTOWEJ KOPULE, ale Kopernik musiał mieć też poszukiwane właśnie PAVIMENTUM, jakie we Wrocławiu powinno być w ogrodzie Legatury Polskiej na Zamku Biskupim, ale gdzie było w Warszawie to nie wiem.
Asystent Tychona Brahego, Eliasz Cimber przybył do Fromborka w celu zakupienia obserwatorium Kopernika. Nie chciano z nim gadać pokazując mu jako obserwatorium Basztę Kopernika, gdzie był lamus. Ponieważ znał się na tym więc w to nie uwierzył, ale zakupił obserwatorium Dantyszka z wieży fary gdańskiej. Obserwatorium Kopernika we Fromborku zostało zagrabione przez Gustawa Adolfa, jaki los spotkał też olbrzymie dzwony Kopernika, ale Krystyna Wazówna oddała je swemu hiszpańskiemu kopulantowi, który wysłał je do Rzymu, gdzie zostało spalone na STOSIE.


Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Sro Gru 24, 2008 11:08 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Gru 21, 2008 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej Zieliński, KRONIKA PRZYPRAWIONEJ GĘBY – Czarny piar nie jest wynalazkiem dzisiejszym. Jednym z wielkich jego mistrzów był największy polski kronikarz Jan Długosz...; Polityka, 20-27 XII 08

JD był patriotą polskim, szowinistą małopolskim i Wiernym Synem Kościoła Katolickiego. Spostponował Mieszka II jako NIEKATOLIKUSA, który urodzonego z katolickiej matki Kazimierza oddał do klasztoru a syna słowiańskiego wyznania nałożnicy Dobrawy II uczynił następcą tronu.
To że M.II sprawował Sądy Królewskie na Kujawach, w Płocku i Łęczycy świadczy o Domenie Królewskiej, gdyż wg konstytucji chrobrowskiej stolicą, czyli Gopłem-Gnieznem, była Kruszwica, której domenę wyłączono z systemu wojewódzkiego, jako Własność W województwach były sądy wojewodziańskie, od których było odwołanie do sądu Królewskiego jako OSTATECZNEGO.
Kodeks Matyldy był odpowiedzią na zerwanie narzeczeństwa w r. 1013, w którym chodziło o Pokładziny Matyldy, które zostały OTRĄBIONE w Strasburgu i Fryburgu Bryzgawijskim. Przez te Pokładziny Mieszko został protektorem Hunsfridigerów, którym groziła rewindykacja Reichstagu, gdyż byli herzogami z ŁASKI HUNÓW-Węgrów.
Nie jest prawdą, że M.II otruł Bezpryma, gdyż jak mówi WĘGIERSKI DRAMAT NARODOWY to Bezpryma i Emeryka otruł Frankensztajn-Wszebor, sportretowany na tympanonie rotundy w Strzelnie, gdyż dostał od Bezpryma Cały Las Stołowy. FWsz uciekł do Ottona we Wrocławiu, który był Palatynem Śląskim na Śląsku lewobrzeżnym, którego też otruł zostając Palatynem CZESKIM.
FWsz jeszcze jako doradca Bezpryma i Emeryka, którzy z Jarosławem Mądrym atakowali Małopolskę, zagrał Złotem Chazarów, które Bolesław Srogi zdobył nad Wołgą w l. 965-7 i złożył w zamku bratysławskim. Ponieważ było ono atakowane przez Węgrów i Niemców więc panowie czescy zwrócili się o protektorat do Chrobrego, co wymagało polskiej okupacji Czech, nazywanej przez Czechów ANEKSJĄ. Gdy Bolesław Rudy wyciął z Niemcami polskie załogi na zachód od Wełtawy to panowie czescy pochwycili go na moście Judyty, dziś Karola, i przewieźli do Krakowa, gdzie został oślepiony. Na mocy pokoju budziszyńskiego Czechy zostały zwrócone synowi BR, Udalrykowi a Morawy zostały Polskim Protektoratem z racji polskiego protektoratu nad złotem Chjazarów, którym administrowali Czesi – wobec czego Frankensztajn zyskał dołączenie Ud do koalicji Bezprym-Emeryk-Jarosław za Bratysławę.
Mieszko to ZAAKCEPTOWAŁ i spotkał się z Ud na przełęczy sudeckiej, co Niemcy przebili obiecując Ud księstwo Miśnieńskie za zamordowanie M.II, wobec czego Ud porwał go. Chcąc przekonać Niemców o dopełnieniu kontraktu zainscenizował kaźnię, w której prawdziwe było tylko kastrowanie. To usatysfakcjonowało Niemców, bo powiedzieli Ud, iż Miśnia, Praga i Bratysława są NIEMIECKIE, na co Ud WYPUŚCIŁ EUNUCHA, który wypędził Niemców z Miśni i spustoszył część Saksonii zagarniając „wiele kobiet”, przez co Niemcy przezwali go Biczem Bożym. Do niewoli dostał się syn Bezpryma Dytryk, który został mianowany przez M.II Księciem Miśnieńskim.
Sprawę Złota Chazarów załatwił Brzestysław najazdem na Polskę, co obaliło Bolesława Zapomnianego, wobec czego Dytryk osadził w Poznaniu Kazimierza Mnicha. To umożliwiło Brzetysławowi przeniesienie Złota Chazarów do Pragi, na co tylko czekali Niemcy, więc na Pragę poszedł z Dytrykiem landgraf Turyngii Ekkehard II, który wywiózł Złoto Chazarów i olbrzymi skarb srebrny flotyllą do Erfurtu. Czechy zostały spustoszone niemiłosiernie a pamiątką tego jest Wspaniały Erfurt.
TRYUMFATORA widzimy w katedrze naumburskiej w portrecie Małżeńskim z Regelindą, która pozuje na Pierwszą Damę Rzeszy, gdyż siadała sobie na pryzmie chazarskiego złota. Podstarzały Ekkehard został jednak uwiedziony przez piękną Jutę z ludu więc Regelinda wyniosła się do Naumburga po polskiej stronie granicy, wobec czego pozbawiony polskiego protektoratu Ekkehard padł ofiarą cesarza i arcybiskupa, którego agentem okazała się Juta. Złota tego szukał Józef Stalin jako ANTYFASZYSTOWSKI protektor Szwajcarii, głosząc, że było go 35 tysięcy ton, co było kamuflażem familijnego złota Romanowów i Złota Trockiego.
Długosz nie tylko robił ideologię, ale niszczył też dokumenty. Kupił np. za kasztelanię Smoleń kronikę rodową Lisów, która po wykorzystaniu ZNISZCZYŁ. Opisał bitwę pod Mozgawą tak, żeby WYELIMINOWAĆ Ślązaków. Opisał Największą Bitwę pod Turskiem tylko na podstawie raportu dowódcy ataku na obóz mongolski, żeby ukraść bitwę Wielkopolanom i Mazurom. Połączył w jedną operację bitwę z Tatarami pod Chmielnikiem w r. 1241 z bitwą pod Zaraszynem i Tarczkiem w r. 1246, żeby WYELIMINOWAĆ Mazurów; opisał szczegółowo bitwę pod Legnicą na podstawie akt beatyfikacji Henryka Pobożnego i konsekracji Jadwigi Meranki w klasztorze cysterek w Trzebnicy, które zaginęły, choć mogły zostać zniszczone przez Prusaków, którzy robili takie rzeczy. Gerard Labuda ogłosił to jako Zaginiona Kronika w Rocznikach Długosza.
AZ pisze, że zapodana przez JD historia, iż Bolesław II zrobił w KOŚCIELE STRIPTIS SWEJ NAŁOŻNICY-KLACZY jest czarną propagandą. Frankensztajn-Wszebor był w prostej linii przodkiem Adolfa Hitlera, który wg śledztwa Bundestagu ws. hitleryzmu i holokaustu był wnukiem młodego Frankenbergera, a Frankenbergerowie byli powróconymi na łono synagogi Frankenbergami śląskimi, z których najsłynniejszym był Frankenberg-Frankenstein, którego akta procesu w Świdnicy w r. 1602 czytał w Wiedniu lord Byron.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 25, 2008 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Czw Gru 06, 2007 1:08 am na stronę 1 Europejska Atlantyda
Byłem na filmie Beowulf. Hollywood zrobił z elegii na śmierć Swena Widłobrodego Godzillę w konwencji indyjskiego Bollywoodu, przy której gady jurajskie są konkursem piękności, bo jest to orgia trupiej obrzydliwości.
Znam Beowulfa ze streszczenia i rozmowy z Profesorem Worończakiem, który zgadzał się ze mną więc mogę napisać, że akcja filmu zaczyna się na zamku Gryf lub bliźniaczym Grabowcu w Szczecinie-Gnieźnie, podczas oczekiwania na przybycie cesarza Ottona III, który otworzył uroczystości MILENIJNE. Impreza została jednak zakłócona wpłynięciem na Bałtyk flot Roberta Złodzieja i Olafa Tryggvasona, którzy zostali zaproszony na organizowaną przez Prawdziców KONKURENCYJNĄ imprezę milenijną, w Królewcu, Malborku i Kwidzyniu.
Żeby rozbić NIEKATOLICKĄ imprezę Prawdziców Bolesław Chrobry zaprosił Roberta do Szczecina, a ponieważ prośba została poparta mobilizacją flot Polski, Danii i Szwecji więc Robert dał się namówić, pozostawiając Olafa, który k. Rugii został rozgromiony przez floty sprzymierzone pod wodzą Swena-Beowulfa i skoczył w ZBROII do morza. Olaf był przystojnym blondynem.
Wobec wpłynięcia floty francuskiej do Winety na zachodnim Woliniu cesarz OPUŚCIŁ SZCZECIN, co było przerwaniem obchodów milenijnych, a o Olafa upomniała się jego żona, księżna Wiskaut-Littawy-Królewca Gejra. Żeby zażegnać kazus wojenny Rosji z Danią Swen uiścił długi Olafa u Gejry, co w filmie przedstawiono jako wręczenie Syrenie Złotego Rogu. Syrena nie była z tego widocznie zadowolona, bo odprawiła Beowulfa KOPNIAKAMI a Złoty Róg rzuciła w bagno.
Kariera Beowulfa-Niedzwiedzia, zaczęła się od rozgromienia przez Polaków i Gotlandczyków Haralada Sinozębego, dzięki czemu jarl Gotlandii Eryk został królem Szwecji z przydomkiem ZWYCIĘSKI, zaś jego żona Storrada Dumna została księżną Skanii. Następca zmarłego w polskiej niewoli Haralda, Swen-Beowulf, wszczął jednak wojnę rewanżową, ale w r. 997 został rozgromiony przez Obodrytów i Szwedów pod Hedebami-Szlezwikiem i wysłany jako jeniec do Szczecina. Tam ożenił się z wdową po Eryku, Storradą, i już jako Jarl Jutlandii udał się na podbój Anglii, czego dokonał do spółki z Olafem. Wypłynięcie Swena na podbój Anglii uchodziło za NAJWIĘKSZĄ POLSKĄ PARADĘ – cały Zalew zajaśniał światłami.
Przy podziale łupów doszło jednak do kłótni, z której zwycięsko wyszedł wspierany przez Roberta Olaf. Teraz, po skoku Olafa do morza Anglia i Norwegia przypadły Swenowi jako protegowanemu Szczecina. Swen chciał jeszcze podbić Irlandię, ale zginął w bardzo krwawej bitwie. Film kończy się ponownym wręczeniem Złotego Rogu Syrenie, wdowie po Olafie, tym razem przez Chrobrego, co było bardzo ważne ze względy na ciężką wojnę z Niemcami.
W Wandaluzji piszę, że najstarszym zamkiem szczecińskim jest Trzygław. Nazwa ta kojarzy się z Tryggvasonem, który mógł być gubernatorem Szczecina wdowy po Mieszku I, Ody Teodorykówny, skąd został wygnany przez Chrobrego w r. 995 za przewiezienie skarbca Piastów do Strzałowa-Stralsundu. Trzygław romański został prawdopodobnie zbudowany przez Lyrkosa dla eksportu żelaza sudeckiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Julia M. H. Smith, EUROPA PO RZYMIE – Historia kulturowa lat 500-1000. Nowe ujęcie; C with Oxford Uniwersity Press 2005; C Wydawnictwo UJ Kraków 2008;

Nie podoba mi się to, gdyż powinno być raczej POSTRZYMSKA EUROPA ZACHODNIA, ale wówczas należałoby zacząć od SZTUKI MEROWIŃSKIEJ, która był nie rzymska a SARMACKA, gdyż Merowingowie zaczynali karierę na dworze Attyli, gdzie dominowała sztuka sarmacka z Kurska. W Europie zachodniej było to tworzenie się feudalizmu, którego podstawą była taktyka RYCERSKA i prawo chrześcijańskie, gdy Bizancjum kontynuowało imperialne prawo rzymskie.
Po ZESLAWIZOWANIU przez Wandalów Bałkan pokój w Adrianopolu w 568 r. oddał Włochy Longobardom a Bohemię między Dunajem a Sudetami zajęli słowiańscy Czesi, zaś oblegający Konstantynopol pod wodzą Moskwy i okupujący Bałkany pod wodzą Rusa Wandalowie Afrykańscy przenieśli się do Smoleńska i Rygi. W wyniku tego Konstantynopol utracił rzymski charakter i stał się GRECKIM Bizancjum. Ta likwidacja rzymskiego imperializmu wyszła Bizancjum na dobre, gdyż ROZWÓJ TECHNOLOGII pomimo klęsk z Arabami doprowadził do tego, że w Cesarstwie Bizantyjskim, a głównie Konstantynopolu, skoncentrowało się 2/3 BOGACTW ŚWIATA.
Jeden z królów merowińskich woził ze sobą tacę ze złotniczym modelem, który pokazywał gospodarzom ze słowami: OTO CO ZROBIŁEM DLA WIELKOŚCI RODU FRANKÓW. Mógł to być model obecnej katedry w Tournai w Belgii, albo pałac Merowingów w Kolonii? wspanialszy od pałacu Karola Wielkiego w Wiesbaden i pałacu Ludwika Pobożnego w Koblencji, Pałac ten nie zachował się, gdyż po odpowiedzi Henryka IV mieszczanom kolońskim CO CESARSKIEGO CESARZOWI, co znaczyło Murzyn zrobił swoje, ci sprzedali go niesfornemu synowi a pałac rozebrali. Kopią tego pałacu był pałac Lecha Afrykańskiego w Płocku, który ma ikonografię.
JMHS stawia pytanie, gdzie była APULIA nad Bałtykiem. Nazwa zdaje się pochodzić od świątyni Apollina, z których największą był obecny sobór św. Zofii w Nowogrodzie Wielkim. Chronologia i treść zapisu zdaje się mówić, że Ruryk okupował z Rusami z Rygi Sambię, ale wobec odbicia przez Kija z Sambora-Kijowa Wiednia, i jego marszu do Płocka musiał się z Wiskaut-Littawy-Królewca wynosić, wobec czego namówił przez Ansgara Swewów na SKARBY Apollina, aby wprowadzić się tam.
Wielka Schizma była w r. 1054, więc Rzym wysłał na Konstantynopol Bolesława II, który w r. 1064 zdobył miasto, gdzie była PONAD połowa bogactw świata. Zamiast jednak zachować się PO LUDZKU – jak mu radzili Rusini – to wycałował się i wziął CO ŁASKA, za co zbudowano gotycki Kraków. - Mógł jednak wiedział, że skarbiec znajdował się na Athosie?
Cywilizacja europejska powstała na DWÓCH NOGACH. I nogą był handlowy kodeks św. Mikołaja, który Gall Anonim przeniósł w 1115 r. z Halicza do węgierskiej Wenecji, dzięki czemu powstały w północnych Włoszech PIERWSZE BANKI EUROPEJSKIE; a II złupienie przez Wenecjan Konstantynopola w r. 1202. Największym skarbem były OKULARY czyli technologia, dzięki którym powstała cywilizacja alpejsko-nadreńska.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 46, 47, 48  Następny
Strona 2 z 48

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group