Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Historia Polityczna
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 392, 393, 394 ... 415, 416, 417  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Maj 10, 2019 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na końcu striny

Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Pon Maj 27, 2019 8:14 am, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Maj 15, 2019 6:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz Kosiński, RUNY SŁOWIAŃSKIE, BELLONA W-wa 2019.
Część I
Powinno być od założenia mennicy Filipa II Macedońskiego w Hedebach-Szlezwiku po bitwie pod Wiedniem w r. 339 pne, w której Macedończycy i Epiroci pobili Lechitów i Scytów. Młodociany Aleksander został Królem Krakowskim a jego matka Olimpiada kanclerzycą. Mennica w Szlezwiku wybiła STO monet Filipa i JEDNĄ Aleksandra. Filip jest bez prawego oka wybitego Obuchem, bo kość jest wgnieciona, ma na głowie misiurkę z diademem a Aleksander hełm misiorny w postaci fantastycznej fryzury, ale bez diademu. Mennica ta robiła biżuterię brązową dla luksusowej i paradnej broni.
To też można powiedzieć o krakowskiej mennicy Olimpiady, skąd wyszły statery Aleksander-APOLLO – Filip-SZCZUR, żeby paryżanki Głosowały na Aleksandra. Jak pisałem wielokrotnie to Złoto Aleksandra pochodziło z Wojny Greckiej, na którą Aleksander przyprowadził jazdę scytyjską, która pod Heroneą pobiła Beotów. Wracając Aleksander anektował Pangajon-Siedmiogród, którego kopalnie dawały Filipowi tysiąc talentów złota rocznie, za co prowadziło agresywną politykę w Azji Mniejszej. Ponieważ u Greków królem jest ten, Kto Ma Złoto to Grecy zamordowali NIEWYPŁACALNEGO Filipa i przywołali WYPŁACALNEGO Aleksandra.
Pod Issos Macedończycy zdobyli ogiera dromadera, więc Aleksander udał się do Siwy, żeby założyć stadninę wielbłądzią, o której Grecy marzyli od tysiąclecia. Jednak gdy dochował się dromadnicy to broniony przez dromadnicę skarbiec perski w Koł-Kryłgan-Kała k. Chiwy zachachmęciła mu królowa Sarmatów Artemiza-Diana i wywiozła łodziami do Warszawy, a na pocieszenie wyszła mu naprzeciw jej rywalka, która była Tak Piękna, że SKAPITULOWAŁ.
Po podboju Indii pogonił na pagajach do Suezu a potem do Triestu, aby komunikiem udać się do Pragi i Krakowa, gdzie sformował armię, która zaatakowała Dianę w KIELCACH, ale został POBITY, z której to racji Bawarzy nazywają statery Aleksandra PŁACZKAMI. Diana ogłosiła protektorat nad Azją Mniejszą, kazała odbudować spalony przez Herostratesa ARTMIZJON oraz zbudować dłuższą o jedno przęsło kopię na mauzoleum dla siebie na kieleckiej KADZIELNI. Trzeba przy tym dodać, że Architektoniczny Cud Wszechczasów, pałac Ptolemeuszy w Aleksandrii był kopią pałacu Olimpiady na Gargamellu, od którego pochodzą Pasiaki Krakowskie i nasze Barwy Narodowe: Pałac z kłodzkiego marmuru Biała Marianna i schodząca do Wisły kolumnada z czerwonego granitu tatrzańskiego.
Taki pałac zbudował też Set Ptolemeusz na Górze Stołowej w Koninie, gdzie była mennica bijąca Guldeny Kujawskie, nazywane CELTYCKIMI, gdyż Francuzi stwierdzili, że były ze złota galijskiego. Złoto galijskie mogło jednak pochodzić z eksportu stali kaszubskiej, produkowanej w wielkich ilościach, gdyż starożytny port w Pucku był KILKAKROTNIE większy od średniowiecznego portu w Gdańsku, który uchodził na Największy w Europie. Saga śląska mówi, że gdy Leszek Chytry (Ariovist) i Juliusz Cezar zbliżali się do Konina to Polski Faraon kazał napełnić statki zbożem i odpłynął DO AMERYKI - jakby Amerykę odkryli Goplanie-Gepidowie ???
To trwało do zburzenia przez Hunów Kanału Przemysłowego, gdyż im metalurgia Powiślańska wystarczała. Tą wojną huńską można tłumaczyć Złoto Hitlera w Wałbrzychu. Poselstwo romejskie czekało w Budzie na Attylę Bardzo Długo, który był w Wiedniu, ale tam posłów przyjąć nie chciał. Tłumaczono to, że prowadził wojnę z Wandalami – ale prawdopodobnie posłów przyjąć Nie Chciał, gdyż chciał się z Wandalami DOGADAĆ przeciw Romejom, co przesądzało los Konstantynopola. Gdy Attyla przybył do Budy to postawił posłom romejskim ULTIMATUM, które zostało PRZYJĘTE. Ultimatum to zawierało prawdopodobnie żądanie Wydania Skarbca Aleksandra Wielkiego w LabirynTHOSIE-Athosie.
ARTEMIZY NIOSĘ SŁAWE A NIĄ WŁADA RAMIĘ WPRAWE...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Maj 15, 2019 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://video.wp.pl/i,25-lat-warcrafta-i-15-world-of-warcraft-suweniry-w-los-angeles,mid,2037325,cid,8054,klip.html?ticaid=11d6d7
BOLESŁAW ZAPOMNIANY, Okrutny król czy pomyłka kronikarzy?

„Miał być pierworodnym synem Mieszka II i panować w Polsce w latach 1034 – 1036. Był okrutnikiem i zwolennikiem powrotu pogaństwa, dlatego został zabity i skazany na zapomnienie. Czy Bolesław Zapomniany istniał naprawdę? Jednym dowodem na to jest wzmianka o nim w napisanej w XII w. kronice wielkopolskiej, która tak opisuje jego dzieje: ” (…) z powodu srogości i potworności występków, których się dopuszczał, źle zakończył życie i choć odznaczony został koroną królewską, nie wchodzi w poczet królów i książąt Polski”. Po śmierci Bolesława wg Kroniki nastąpił okres pełen chaosu i wojen domowych. Faktycznie, po śmierci Mieszka II kraj pogrążony był w chaosie. Powszechne były mordy na duchownych i pogańskie bunty, a każdy z możnowładców starał umocnić władzę.”
**********
Bolesław Zapomniany był Pierworodnym synem Mieczysława II i jego SŁOWIAŃSKIEJ żony Dobrawy II, której grób znaleziono w archikatedrze gnieźnieńskiej, w którym była niezachowana tabliczka ołowiana z cyrylickim napisem DĄBRÓWKA, ŻONA MIECZYSŁAWA KRÓLA.
Był on szwagrem królewicza węgierskiego Emeryka. Emeryk anektował Słowację, osadził w KRUSZWICY Bezpryma i ożenił się z siostrą Bolesława, znaną z kronik jako Grecka Mniszka. Na Nowy Rok 1031 Bezprym i Emeryk zostali jednak otruci winem przez Podczaszego Frankensteina, który uciekł na Śląsk do Ottona, którego też otruł i został Czeskim Palatynem Śląska. Ponieważ Bezprym był podobny do Chrobrego to brano go za Wielkiego Króla a w Kronice Ruskiej zapisano pod rokiem 1031: W LACHACH UMARŁ BOLESŁAW WIELKI.
Kodeks Weingardeński zamieszcza rysunek Frankensteina wręczającego kwiaty Matyldzie Szwabskiej, która patrzy na niego Koso, ale kwiaty przyjmuje. Matyldy z Kodeksu Matyldy z roku 1018 mogła chcieć ODZYSKAĆ wykastrowanego przez Czechów Mieczysława II, który po tym mordzie oddał Miśnię synowi Bezpryma Dytrykowi i powrócił do Poznania. W katedrze miśnieńskiej są rzeźby Pary Królewskiej Emeryka i Ofelii Mieszkówny interpretowana BŁAZEŃSKO i Antypolsko jako Henryka Ptasznika z żoną. Rzeźby te kazał wykonać Mieczysław II przed podróżą do Poznania w r. 1031.
Mieczysław już jednak Szwabii dla Hunsfridigerów nie odzyskał a o dalszym losie Matyldy historia milczy. W roku 1O34 Mieczysław II też został otruty więc całą władzę w Kruszwicy i Poznaniu przejął Bolesław, który rozpoczął Krwawe Prześladowania Łacinników jako WINNYCH tych mordów politycznych.
W r. 1036 Brzetysław wyprawił się na Kraków, gdzie Bolesław został zabity przez czeskiego kusznika wyborowego. W obozie czeskim był uwolniony od ślubów zakonnych Kazimierz Mnich, ale po zajęciu Krakowa Czesi WYGNALI go. Ten udał się na Węgry, gdzie został przyjęty łaskawie a król węgierski dał mu Stu Rycerzy, którzy przeprowadzili Kazimierza przez pograniczne lasy do Miśni, gdzie rządził przyjazny mu Dytryk, i do berlińskiej Kolonii, która była w uposażeniu rozwodowym jego matki Ody.
Gdy w 1038 r. Brzetysław najechał na Wielkopolskę to zbrojny opór stawili mu tylko Mazurzy na zamku Cytadeli poznańskiej. Ponieważ załoga nie starczała na obsadzenie murów to jej komes Michał wezwał Kazimierza Mnicha, który przybył z Berlina w 500 Koni i zaatakował śpiących Czechów, co dzięki wypadowi Mazurów udało się. Po bitwie Michał rzucił miecz i tarczę pod kopyta konia książęcego, na co ten powiedział po niemiecku HAB DANK więc Michał podniósł tarcze i założył na prawym ramieniu – skąd HABDANK jako Odwrócone M.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Maj 17, 2019 8:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.money.pl/gospodarka/szykuja-sie-wysiedlenia-w-kotlinie-klodzkiej-domy-moze-opuscic-nawet-25-tys-osob-6381645629224577a.html//

SZYKUJĄ SIĘ WYSIEDLENIA W KOTLINIE KŁODZKIEJ. DOMY MOŻE OPUŚCIĆ NAWET 2,5 TYS. OSÓB.
Plany Wód Polskich mocno zaniepokoiły mieszkańców Dolnego Śląska. Instytucja chce w okolicach m.in. Starego Gierałtowa, Radochów, Nagodzic i Nowej Bystrzycy wybudować 16 zbiorników przeciwpowodziowych. Mieszkańcy protestują.

Zaproponowany przeze mnie dla Kłodzka System Antypowodziowy został zrealizowany w Kuala Lumpur. Jest to metro SAMOCHODOWE, które w razie zagrożenia Powodziowego zmienia się w kanał DESZCZOWY, co uchroniło metropolię od Klęsk Powodzi.
Zamiast więc budować kilka ZAPÓR retencyjnych dla ochrony Kłodzka przed powodziami, bardzo gwałtownymi w tym regionie, należy zbudować tam Metro Samochodowe dla DESZCZÓWKI, co jest uzależnione od VDTW w Takiej lub Innej wersji, gdyż VDTW Umożliwia budowę metr Samochodowych BEZ specjalnych urządzeń wentylacyjnych – drogich i Niebezpiecznych.
Kurwy Kalifornijskie chciały rządzić światem moim VDTW, ale zostały Oszalbierzone i Rozgromione przez Holokausta Busha-Juniora. Ten Holokaust – bo wnuk Dyrektora obozu pracy NIEWOLNICZEJ Auschwitz-Birkenau – po rozgromieniu Kurew Kalifornijskich PODTARŁ SIĘ imperialną doktryną Teodora Roosevelta. TAK JAK GUAM BYŁ KLUCZEM DO AZJI, TAK MORZE POŁUDNIOWOCHIŃSKIE ZAPEWNI USA WŁADZTWO ŚWIATOWE a hrabia Kurowski powiedział jeszcze więcej... [/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Maj 21, 2019 3:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2019/05/20/gwozdz-do-trumny-elektromobilnosci/
GWÓŹDŹ DO TRUMNY ELEKTROMOBILNOŚCI

Zgadzam się, że Niemcy ZAPIERDZIELI, bo polscy fizycy 20 la temu wydali oświadczenie: NIGDY NIE BĘDZIE SAMOCHODÓW NA PRĄD, bo to jest ABSURD Techniczny, Ekologiczny i Finansowy. Prąd i Wodór nie są bowiem Źródłami Energii tylko jej NOŚNIKAMI, czym Flick OTRUŁ USA jako fekaliami, które nazywały się Kanadyjsko-Kalifornijskim Systemem Energetyki Wodorowej. Większego Zajoba Technicznego nie widziałem,
Amerykanie musieli to ZJEŚĆ, żeby nie jeść fekaliów polskich w postaci Systemu Kowalskiego. Flick był HOLOKAUSTEM jako Górnośląski Komisarz Hitlera, który powołał Górnośląski Kapitał Amerykański, bo kazał polskim kapitalistom górnośląskim obrzezać się i przyjąć paszporty amerykańskie. Gdy złapano Flicka w Essen: SKĄD MASZ FLICKU TYLE PIENIĘDZY, to wyznał szczerze, że rabował w Oświęcimiu Żydów. Policmajster przemówił mu do sumienia: OJ NIE ŁADNIE NIE ŁADNIE FLICKU. IDĄ ŻYDZI DO GAZU, DZIECI BOŻE, A TY ZABIERASZ IM BIŻUTERIĘ, WALIZKI Z DOLARAMI TUDZIESZ AKCJE MERCEDESA. - A POMAGA CI W TYM NIECNYM PROCEDERZE TEN SUKINSYN PRESKOTT BUSH... Flicka ruszyło sumienie, bo odpowiedział AUUUUU... i spłacił Cudownie Ocalone Dzieci Boże akcjami Mercedesa.
II akt Trucia USA rozegrał się na Polsko-Niemieckiej Konferencji Ekologicznej w Jeleniej Górze w r. 1996, na której Kanclerz Kohl powoła niemiecko-japońskiego komisarza mojego silnika spalinowo-parowego VDTW. Nie mogłem sobie przypomnieć, SKĄD znam tego Komisarza, i dopiero, gdy Sekretarz Paliw Kanclerz Merkal oświadczył: PRAWDZIWI WŁADCY ROPY MIESZKAJĄ W BERLINIE to przypomniałem sobie, że pilnował mnie na Szpandale przed gówniarzami tureckimi.
Przyjechały do Berlin Japonki z kapitałem i wybrały sobie na dyrektora Najprzystojniejszego Niemca. Ten Dyrektor rzucił na kolana amerykański przemysł samochodowy i ZHOŁDOWAŁ rządzący światem Pierdzeniem Rokefelera kapitał żydoarabski pod pretekstem, że Ja i Kurwy Kalifornijskie Odbiorą Ropie Naftowej Cenę Monopolową, co jest bzdurą.
Finał sprawy był na Polsko-Niemiecko-Amerykańskiej konferencji w gdańskim NAPTUNIE w r. 1999, na której Amerykanie za odstąpienie Niemców od produkcji Volkswagena-LUPO na moim VDTW, który KOŃCZYŁ Pierdzenie Rokefelera, przyznali Niemcom koncesje na kapitał asekuracyjny w USA, o czym Niemcy marzyli od wieku. Niemiecki kapitał asekuracyjny zakwaterowano prowizorycznie w WTC, a ponieważ Bushowie von Auschwitz-Birkenau SKRYMINALIZOWALI amerykański kapitał asekuracyjny – a jest to kapitał RZĄDZĄCY, bo każdy głosuje na Swoje Pieniądze – to Amerykanie zaczęli się pchać do NIEKRYMINALOISTÓW Drzwiami i Oknami, co groziło ZAWALENIEM USA, przed czym UCHRONIŁ je Bin-Laden. Tą moją wersję POTWIERDZIŁO wymuszone przeze mnie śledztwo Bundestagu, które miało być opublikowane w kobiecym magazynie politycznym CICERO.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Maj 23, 2019 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2019/05/21/NAJDAWNIEJSZE-SIEDZIBY-SLOWIAN-2/
NAJDAWNIEJSZE SIEDZIBY SŁOWIAN -Sytuację, jaka w V wieku wytworzyła się w środkowej Europie wykorzystali Słowianie, którzy podjęli ekspansję zajmując w ciągu dwustu lat ogromne terytoria. Posted by Marucha w dniu 2019-05-21 (Wtorek)

Tą NĘDZĘ Antypolską ogłosiła MAGNA POLONIA, w obronie Starego Kiejkuta Leszka Millera, który podczas Powodzi Tysiąclecia wywiózł Największy Skarbiec Świata metrem fortecznym do Niemiec. Gdy Armia Czerwona weszła do tego Skarbca to był ZAPCHANY starymi dokumentami. Skarbiec ten chciał zabrać LENINGRAD, ale Bierut uprosił Pitrowców by zostawili go we Wrocławiu, każąc go pilnować UB i Lwowskiej Szkole Archeologiczno-Historycznej, która – dzięki temu – przekwalifikowała się na Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną.
Do wali o Największy Skarbiec Świata stanęła jednak Krakowska Szkoła Archeologiczna szofera Hitlera Oskara Schindlera, która zleciła LWSAiAH odatowanie starej architektury Krakowa. Wysłano Hawrota, który kopał na Wawelu, gdy mój przyjaciel Leszek Zdek, który umarł miesiąc temu, robił Remanent Wawelu. Hawrot dokonał rekonstrukcji Wawelu Przedromańskiego, który OBOWIĄZUJE, datując go na kulturę Przedłużycką. Potem krakowscy HITLEROWCY zaprosili historyka architektury z Oxfordu, który odatował wszystko – jak leci – Kazimierzem Wielkim, BO ZASTAŁ POLSKĘ DREWNIANĄ A ZOSTAWIŁ MUROWANĄ, co ja uznałem za zamach na moskiewski KREML: http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_199&sName=krzyzacka-bydgoszcz – skan//.
Wobec tego Lwowsko-Wrocłwską Szkołę Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną WYTRUTO jako Nacjonalistyczną, że zostałem Tysko Ja. Na mnie też były zamachy.
W ten sposób przy Największym Skarbcu pozostało UB, dzięki czemu Stary Kiejkut mógł WYWIEŚĆ go do Niemiec. Po ogłoszeniu tego przeze mnie Stary Kiejkut został PŁACZKIEM u Rydzyka na miejsce OTRUTEGO Poręby, ale miejmy nadzieję, że Rydzyk i Cesarz Japonii Starego Kiejkuta Nie Otrują.
Jako pierwszy na Forum Publicznym użył zwrotu RZYGANIE FEKALIAMI NIEMIECKIMI PRZEZ UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI Szydłowski z USA – asekurowany przez żonę Chinkę. Według Michalkiewicza to RZYGANIE to polega na tym, że UB najadło się fekaliów z Największego Skarbca Świata i RZYGA Wielką Lechią. Ja jednak twierdzę, że Niemcy NIE SRALI do Największego Skarbca Świata tylko złożyli tam archiwum Sejmu Śląskiego, który funkcjonował nieprzerwanie od czasów ALBAŃSKICH. Gdy zapytałem profesora Leciejewicza, czy prawdą jest, że ODRA jest nazwą Albańską to odpowiedział, że to Śląska w'ODRA. Jednym słowem ZDRADZIECKI ALBION.
Wczoraj kupiłem książeczkę: Stanisław Rosik, WORTIZLAWA – Czy Wrocław Był(a) Kobietą? Wydawnictwo CHRONICON, W-w 2018. Gamoń nie wie, że skarbca z FEKALIAMI NIEMIECKIMI pochodzą dane, iż Wrocław miał 2 nazwy: Brama Sławy (Breslau) i Wrota Sławy (Vratislavia-Wrocław). Gdy w r. 14 ne. podpisywano Pokój Krakowski to nazwa WROCŁAW już istniała. Grecy liczyli CZAS od Zdobycia Troi w r. 1183 pne, ale Ateńczycy od ZŁOŻENIA HOŁDU DLA PANA Z GDAŃSKA W ROKU 9718 PNE, która to data jest zbieżna z technicznym datowaniem tunelu Szkocja-Turcja ?????
Wykazałem m.in., że Kodeks Behema był dziełem Mikołaja Kopernika, prawdopodobnie jako studenta, ale Gamoń dokonał ZAMACHU na Plan Wrocławia Mikołaja Kopernika z ODBUDOWANEJ przez niego wieży Farnej w r. 1525, ODTAJNIONY w r. 1562 w związku z budową fortyfikacji Włoskich.
Wobec KLĘSKI Niemców i Anglików pod Moskwą z pomocą im przyszedł Marszałek Mossadu Jarosław Kaczyński: STAĆ NA ODBUDOWĘ ZAMKÓW KAZIMIERZOWSKICH W JURZE, co uzupełniłem: ZA NIEMIECKIE PIENIĄDZE.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Maj 25, 2019 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś w nocy obejrzałem amerykański film ZIMNA WOJNA, z 3 niesamowitymi Wnioskami:
Architektem Zimnej Wojny był generał Abwehry GEHLEN.
Rozkaz Ataku Nuklearnego na Honolulu wydał szef KGB Jurij Andropow.
Aldo Moro został zamordowany przez Mafię Sycylijską za pieniądze amerykańskie pod szyldem Czerwonych Brygad.
Tu chciałbym przypomnieć, że śledztwo FBI przeciw ujętemu marszałkowi KGB w Obu Amerykach Pollardowi wykazało, iż KGB i Mossad to JEDNA ORGANIZACJA. Jeśli więc Żyd Andropow wydał Rozkaz Ataku Nuklearnego na Honolulu, a komandor okrętu podwodnego, zdając sobie sprawę, że jest to Bez Wiedzy Władz Moskiewskich WYSADZIŁ OKRĘT, to znaczy, że Rozkaz Ataku na Honolulu wydał MOSSAD ???
DOWODEM, że Architektem Zimnej Wojny był generał Abwehry Gehlen jest zeznanie na Łożu Śmierci praktykującego katolika i Dobroczyńcy Kościoła Ottona Skorzenego przed hiszpańskimi hierarchami kościelnymi i bonzami Falangi: TO NIE JA ZAMORDOWAŁEM TESLĘ I KENNEDYCH TYLKO GEHLEN I BUSH, na dowód czego wręczył przytomnym pudełko ze zdjęciami hitlerowskich miliarderów nowojorskich, których obsługiwał fotograficznie: http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_361&sName=46.-zydowskie-odrodzenie-polski// Na I planie Gehlen z przyklejonym nosem a z lewej Bormann po kilku operacjach odmładzających.
Kennedy'owie zostali zamordowani z tej racji, że ich Prezydentury KOŃCZYŁY hitlerowskie władztwo w Ameryce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Maj 26, 2019 2:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=cs9X2RiKb2E
Drzwi Gnieźnieńskie - Drzwi Świętego Wojciecha: ANIMACJA JAKIEJ NIE BYŁO.

https://www.youtube.com/watch?v=i9G8PE4yjAU
Wawel przeddziejowy. Lechickie Świątnice Europy (1918) dr J. S. Zubrzycki [Książka Mówiona]

Drzwi Gnieźnieńskie mają 2 reliefy, które mogą odnosić się do Świętego Wojciecha, ale są ikonografią historycznego Hamleta Mieszka Bolesławowca. Zostały ufundowane przez wdowę po Mieszku Anastazję dla jego grobowca w Rotundzie-A na zamku Biskupim w Płocku, gdzie był ołtarz klęczny ze statuą Mieszka w postaci srebrnego ANIOŁA.
Gdy za Gierka z MOJEJ INICJATYWY wykonano kopię złupionych w Płocku w 1262 r. Drzwi Nowogrodzkich to odkuto w katedrze płockiej ORYGINALNE haki zawiasowe, na których zawieszono tą kopię. Było to z Mojej Inicjatywy, gdyż to ja uratowałem płocką skarpę przed ZJAZDEM DO WISŁY tłumacząc na PWr, że potrzebna jest NIE DROGA TECHNIKA AMERYKAŃSKA, ale austriacki regulamin saperski, który mówi, że jak less dostanie wody to robi się SZAJS więc w każdym płockim domu musi być Wodomierz. Dzięki temu ZATRZYMANO płocką skarpę Bez Amerykanów.
Czesi wykazali, że ZŁUPIONY sarkofag Bolesława Wielkiego w St. Moris w zachodniej Szwajcarii też był fundacją Anastazji Bolesławowcowej.

Przywoływanie Zubrzyckiego z książką z roku 1918 na temat Wawelu jest Głupiego Robotą, gdyż jest wprawdzie MĄDRZEJSZA od bredni Krakowskiej Szkoły Archeologicznej szofera Hitlera Oskara Schindlera, ale została zdezawuowana przez Hawrota, który kopał na Wawelu. Hawrot odatował jednak Wawel Przedromański na kulturę przedłużycką, gdy ja wykazałem, że był kultury lendzielskiej i został zbudowany przez Jura-Uranosa PO zamkach jurajskich i zamku Cieszyńskim, ale PRZED Kremlem Białokamiennym w Moskwie.
Kreml Białokamienny to SPRAWDZALI Hiszpanie.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Maj 26, 2019 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2019/05/22/wolne-tematy-26-2019/Ad. Ad. 188, 189:

Panie Piskorz, Pan jest Niedoinformowany. Każdy funkcjonariusz wywiadu wojskowego ma rangę wojskową o 2 stopnie zaniżoną wobec służby Tajnej, która może się nazywać Tak czy Inaczej.
Po zamachu Abwehry na Hitlera w pociągu Ameryka na trasie Warszawa-Kraków Hitler pozbawił Canarisa zwierzchnictwa nad frontem wschodnim i utworzył Obce Armie Wschód pod dowództwem Gehlena jako Generała Wehrmachtu, co znaczy, że Gehlen jako Marszałek Polny OAW był równorzędny Canarisowi. Zamach miał polegać na zatruciu wody w pociągu Ameryka Polonem przez nałożnika Hitlera Bronisława Geremka, którego ojciec, rabin Borys Lewartow, zdradził to dla SS, za co został szefem wielkiego kapitału Zachodniego Wybrzeża USA – co jest wersją komunistycznego polskiego wywiadu wojskowego.
Zamach Benesza na Heydricha był z tej racji, że Abwehra chciała usunąć Hitlera jako niezdolnego do prowadzenia wojny na Wschodzie, którego następcą zostałby Heydrich jako Możebny.
Stalin też był Niemożebny do prowadzenia wojny, ale Stalina wyeliminował chłopek-roztropek Nikita Chruszczow na stalingradzkiej radzie wojennej, wobec czego front stalingradzki podporządkował się komisarzom leningradzkim, za czym poszły inne fronty, dzięki czemu Pitrowcy WYGRALI WOJNĘ.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Maj 26, 2019 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może ktoś z Państwa wie, co to znaczy. Czesław Białczyński z Krakowa opublikował cennik mej www.wandaluzja.com jako Najpoczytniejszej i Najdroższej w USA. Potem przeczytałem, że Trumpf wygrał DZIĘKI INTERNETOWI, bo Amerykanie Telewizji NIE WIERZĄ jako Propagandzie. Trumpf jednak zaraz ZAMKNĄŁ www.wandaluzja.com, którą odzyskałem jako https://www.wandaluzja.pl//.
10 lat temu pisano do mnie, że Amerykańska Wandaluzja jest witryną SĄDOWĄ, gdyż wpływały Skargi Sądowe, więc SĄD chyba Federalny? otworzył mi witrynę i powołał Tłumaczy Sądowych, aby Łżacze mogli mnie LŻYĆ... Jeśli faktycznie tak było, to dlaczegoż to Lżenie jest aż tak DROGIE ???
Przy majstrowaniu przy Wandaluzji wyskoczyła mi NIEMIECKOJĘZYCZNA www.wandaluzja.com na serwerze w Hesji, której później odnaleźć nie mogłem. Znaczyłoby to, również Niemcy otworzyli mi witrynę Sądową, i to bez mej wiedzy, bo wpisali mnie na listę Oszustów Światowych. Śledztwo FBI, Interpolu i ONZ trwało cały rok i uwolniło moje czeki spod Protestu, ale zostało przeniesione do Niemiec, gdzie trwało Pół Roku i zostało właśnie ZAKOŃCZONE więc do Warszawy orzyjedzie misja ONZ dla SKRĘŚLENIA mnie z listy Oszustów Światowych.
Po zamknięciu przez Trumpfa www.wandaluzja.com NIE ZNIKNĘŁĄ, ale wejścia na nią jest przez planszę HUAWEI, jak i na https://www,wandaluzja.pl. Gdy otwieram CHIŃSKOJĘZYCZNĄ Wandaluzję to ukazuje się chiński HIGH-TECH w rodzaju:
http://192.168.8.1/html/quicksetup.html?randid=1459703610?updataredirect=www.wandaluzja.com// view-source:about:blank//
info@zzfangkuai.com// www.wandaluzja.com/products/ i dalej PO CHIŃSKU.
To można tłumaczyć tym, że twórcami SUPERMOCARSTWOWYCH Chin byli Kanclerz Schroeder i Jasir Arafat, którzy po SKATOWANIU mego Pełnomocnika w NASA przenieśli mego Aerobusa-SADDAMA z Dniepropietrowska do Pekinu z Globalnymi Skutkami.
Za pomoc w załatwieniu tego obiecuję udział Finansowy w www.wandaluzja.com// [/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Maj 26, 2019 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2019/02/04/miedzy-arabami-a-chazarami-slowianie-na-przedkaukazu-i-na-kaukazie/
MIĘDZY ARABAMI A CHAZARAMI – SŁOWIANIE NA PRZEDKAUKAZIU I NA KAUKAZIE

Proszę Państwa, to co pisze Wojciech Kempa na podstawie Magna Polonia to najazdy Arabów na Kubań w latach 30. VIII wieku, w związku z wojną Turecką: 715-44. W r. 617 Wandal Tugumir-Tygrys, który trzymał straż nad Bajkałem, obalił dynastię Szui, aby w roku następnym ukoronować się na Pierwszego Cesarza dynastii Tang ze stolicą w ASTRACHANIU. Po jego śmierci to Cesarstwo Tygrysie rozpadło się na 2 części, a w r. 715 doszło do Wojny Tureckiej o Mongolię, zakończoną w r. 744 Zwycięstwem Polski. Z tego właśnie skorzystali Arabowie atakując Armenię, Kaukaz, Kubań i Galię.
W dyskusji nad artykułem Kempy niektórzy cofają się aż do NEURÓWE. Nazwa ta pochodzi od GÓRY NARAD na Cytadeli poznańskiej, której podlegał Kanał Prypecki obsługiwany przez tychże Neurów. Wenedowie, zwani byli przez Rzymian WANDALAMI a nazwa ta pochodziła od WENEDY-Bydgoszczy, która zniszczyli Czesi i Krzyżacy. Historiografia europejska przypisuje zagładę Ordy Huńskiej w bitwie nad NEDAO niejakim GEPIDOM, ale tymi "z rzymska" Gepidami byli GOPLANIE czyli Wandalowie ze stolicą w Koninie, i właśnie dzięki Prokoszowi wiemy, że bitwa nad NEDAO była nad Nidą.
Ja długo szukałem opisu Bitwy nad Nedao, i ZNALAZŁEM z połączenia relacji Kadłubka ze szczegółowym opisem w Księdze Popiołów Marskiego.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Maj 27, 2019 7:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.salon24.pl/u/kacpro/518822,jak-marszalek-zukow-odsunal-zydow-od-wladzy-w-rosji

JAK MARSZAŁEK ŻUKOW ODSUNĄŁ ŻYDÓW OD WŁADZY W ROSJI?
CZY TO SAMO ZROBIŁ PUTIN, WYGRYWAJĄC ROSYJSKIE WYBORY PREZYDENCKIE?

Sprawę tą opisałem w książce INCYDENTU NIE BYŁO (Gdańsk 2001) która przeleżała w Wydawnictwie 2 lata. To DZIĘKI NIEJ Putin uzyskał Prezydenturę, co było Planem Sobczaka z Sankt Petersburga. To powtórzył sztab Donalda Trumpfa z www.wandaluzja.com, bo Amerykanie TV Nie Wierzą jako propagandzie żydowskiej.
Berię, który był lepszym technikiem władzy od Stalina, zastrzelił mój stryj, co opisałem w Incydentu Nie Było: http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_322&sName=polityczny-kapital-kryminalny-cz.-i,ii// W książce tej nie napisałem tylko, że Stalina OSKALPOWAŁ a Berię ZASTRZELIŁ mój stryj, poniekąd z winy Antoniego Macierewicza, który obiecywał mi ŚLEDCZE wyjaśnienie tych spraw i spotkanie z Jarosławem Piaseckim, który trzymał się jednak Żydowskich Biskupów jak Pijany Płota. Za to zostałem nawet zelżony: BOLESŁAW PIASECKI KURIEREM DYPLOMATYCZNYM NIE BYŁ. Mój stryj miał mazowiecką urodę i był podobny do Bolesława Piaseckiego, a Berię zastrzelił w masce Bolesława Piaseckiego, do którego Beria miał ZAUFANIE.
Zastrzelenie Berii wywołało Pucz NKWD. Beria miał w Moskwie i Leningradzie po 2 garnizony NKWD a w Moskwie dodatkową załogę Kremla 4,5 tysiąca enkawudzistów. Marszałek Kulikow mówił Siwakowi, że Rozstrzelał załogę Kremla Na Rozkaz Żukowa: TAM ROJANINA NIE MA, ale 2 moskiewskich garnizonów NKWD Nie Rozstrzelał, gdyż moskiewski pucz NKWD zakończył się KOMPROMISEM, czego dowodem jest awans Sierowa, który Zastąpił Berię choć Bez Dyktatury. Żukow został WYELIMINOWANY śmiercią jego generałów w Bułgarii przez zestrzelenie samolotu, którym lecieli z Czyty do Belgradu.
Żukow osadził na stolcu Genseka Breżniewa, przez którego został zaraz wyeliminowany z Polityki. Książę Demidow zaprosił mnie na to Wyrzucanie Żukowa. Wykidajłami byli Polacy: Generał w młodszym wieku oświadczył, że na Berlińskiej Radzie Wojennej Polacy byli Obrażeni na Koniewa za rzucenie niedozbrojonej II armii na Schoernera, który szedł na odsiecz BERLINA, i gdyby nie Patton to by nic z II armi nie pozostało. Z tej racji na radzie wojennej polscy generałowie poparli Plan Żukowa, spodziewając się za to NAGRODY w postaci Politechniki Berlińskiej, która była cytadelą FESTUNGU.
Żukow nie zgodził się jednak na danie Polakom Politechniki i dopiero, gdy przyszedł raport, że pod Politechniką stracono 242 czołgi to zatelefonował do Popławsdkiego BIERI ETO. - ALE TANKI POD MOJU KOMENDU. - POD TWOJU. W I polskim ataku na Politechnikę stracona 2 czołgi a II nie było, bo Politechnika skapitulowała.
Za Politechniką był Park Centralny w którym był Plac Broni a atak czołgów na Plac Broni KOŃCZYŁ Festung Berlin, Za Placem Broni był Reichstag, zdobyty ogniem czołgów sowieckich i Polaków.
WIEKOPOMNYM czynem Putina było ODZYSKANIE kapitału sowieckiego według planu Sobczaka. Do Moskwy przybyła delegacja Polaków z USA, która oświadczyła, że posiadają listę 11,5 miliona Polaków zamordowanych przy Przemysłowej Produkcji Amerykanów i czy Rosjanie mogli by tą listę Uzupełnić. Na to Władymir Władymirowicz odpowiedział: WEDŁUG NASZYCH DANYCH TO ZAMORDOWANO WÓWCZAS 15 MILIONÓW POLAKÓW, 20 MILIONÓW UKRAIŃCÓW I STO MAŁYCH NARODÓW ROSJI – na co Grecy oddali kapitał sowiecki.
Togliatti bolał nad Renesansowymi Praktykami Włoskimi w XX-WIECZNEJ MOSKWIE.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Maj 29, 2019 2:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stephen Clark, JAK FRANCUZI WYGRALI POD WATERLOO (A przynajmniej tak im się wydaje), Copyright C Stephen Clark 2015, Warszawa MMVI

Ta notka wydawnicza świadczy, że jest to trawestacja Mego Wniosku, że WATERLOO było Giełdowym Zamachem na Anglię, jak spowodowany przez Rotszyldów KRACH giełdowy 1873. O ile jednak WATERLOO udało się to WIEDEŃ 1873, obliczony na Wywłaszczenie Niemców, nie udał się, bo Żelazny Kanclerz nakazał śledztwo KRYMINALONE, które ujawniło żydowskich Schweinerajów.
Bismarck pojechał do Frankfurtu i powiedział Rotszyldowi PANIE SZACHRAJ – bo tak go zarekomendował w Reichstagu – CHCE PAN ZGANĄĆ CAŁY KAPITAŁ GRINDERSKI, składający się głównie z z papierów hipotecznych. TO SIĘ PANU NIE UDA, GDYŻ ZOSTANIE PAN ARESZTOWANY PRZEZ POLICJĘ KRYMINALNĄ. Maleńki Rotszyld zmalał jeszcze bardziej.
Ponieważ po WATERLOO angielska policja nie aresztowała Rotszylda i jego żydowskich agentów to tryk z wykupieniem za psie pieniądze angielskich obligacji wojennych powiódł się więc tenże Rotszyld mógł grozić carowi Aleksandrowi na Kongresie Wiedeńskim, że ROSJA PODZIEI LOS POLSKI.
POTOP czyli Najazdy ze Wszystkich Granic z wyjątkiem austriackiej został sfinansowany przez BANKSTERKĄ Kreację Pieniądza. Polegało to na udzielaniu Pożyczek przez Banki na 1/10 hipoteki skarbca bankowego. W ten sposób 90% pieniądza dłużnego stawało się nominalnym pieniądzem bankowym, czyli że Pieniądz Rodził Pieniądz RAZY DZIESIĘĆ. Na tym zostało zbudowane Imperium Brytyjskie, gdyż Ludwik XIV dał przekazany mu Raport Colberta nałożnicy:
WASZA WYSOKOŚĆ PODJĘŁA WOJNĘ FINANSOWĄ ZE WSZYSTKIMI PAŃSTWAMI EUROPY. DOTYCHCZAS PODBOJOWI ULEGŁY NIEMCY, ANGLIA, HISZPANIA, WŁOCHY ORAZ KILKA INNYCH PAŃSTW, W KTÓRYCH ZAPANOWAŁ NIEDOSTAEK I CIERPIRENIA,.A PRZEZ ZŁUPIENIE ICH WZBOGACIŁA SIĘ WASZA WYSOKOŚĆ SAMA. POZOSTAŁA TYLKO HOLANDIA. Ponieważ Król Słońce Zapomniał o tym Raporcie to ta, niezadowolona z uposażenia jej, sprzedała go Anglikom.
Już w XVIII wieku zastanawiano się, Co Będzie, jeśli Kapitał – jako IV Władza – wymknie się spod kontroli politycznej i społecznej i ZACZNIE RZĄDZIĆ PAŃSTWAMI JAK FOLWARKAMI ??? To dlatego cesarz Franciszek Józef – czując na gardle rękę Rotszyldów – POWIERZYŁ krakowski patent Łukasiewicza SZKOTOWI Rokefelerowi, który po bitwie nad Niemnem, ZABRAŁ ROSJĘ ROTSZYLDOM. Mauserom płacili bowiem Rotszyldy przez Lenina, których Piłsudski kazał ROZSTRZELIWAĆ, a Kitajcom i Nipkom Rokefelery przez Stalina – w jaki to sposób Rosja stała się folwarkiem amerykańskim, jak Kongo folwarkiem Leopolda II, który sprzedał 10 milionów Kongijczyków Arabom.
Wieloletni premier Australii powiedział na odchodnym: NIC NIE UDAŁO MI SIĘ ZROBUĆ, BO AUSTRALIA TO FOLWARK ŻYDÓW NIEMIECKICH czyli Piastów-Rotszydlów. Ponieważ ustanowiona przez Cromwella dla handlu niewolnikami masoneria dała Anglię Żydom to Francuzi PIERDOLNELI Anglików pod Waterloo ogierkami żydowskimi PIASTAMI.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Maj 30, 2019 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał Guz, MALBORK: Krzyżacka Twierdz Nad Nogatem, Super FOCUS 2-3, SUPER Ekspress, 30 V 2019

SUPER Ekspress przeszedł na żołd niemiecki, bo to nie jest historiografia Pruska tylko HITLEROWSKA. Prusacy publikowali bowiem akty WYKUPU zamków od wielmożów polskich i pruskich, co Hitler ZAKAZAŁ i Zanegował i co realizuje Rafał Guz za niemieckie pieniądze. Kaplica Świętej Anny była fundacją Wielkiej Księżny Kurskiej, którą widzimy jako składającą trybut w PŁOCKU.
Świadczy o tym Komiks Fundacyjny Kaplicy Świętej Anny, gdyż zagrożeni przez Połowców-Seldzuków Prawdzice oddali Astrachań Bolesławowi Wielkiemu, żeby bronił ich przez Połowcami, który wypędził z Turkiestanu Seldzuków, którzy poszli na Zachód i podbili Azję Mniejszą. Prawdzic z Kurska jednak Piastom nie ufał, ale żona Wypchnęła Go do Turkiestanu, gdzie Padł na Kolana przed Bolesławem II, błagając o Wybaczenie, że kilka lat wcześniej bronił Zantyra-Malborka tak, że polska ciężka jazda POTOPIŁA SIĘ w Nogacie. Mury Kaplicy Świętej Anny POGRUBILI Krzyżacy.
Również relief WALKA KRÓLA POLSKIEGO Z CZESKIM jest Głupiego Gadaniem, bo przestawia pojedynek Beli Halickiego z Siemiosiłem Szczecińskim w roku 1042, itd itp…
Gdy Szwedzi wymieniali nad Nogatem pale fundamentowe to domagałem się Badań Dendrologicznych, ale dopiero po 10 latach ktoś napisał, że Szwedzi takie badania zrobili, i że Malbork to NAJSTASZY CEGLANY ZAMEK W EUROPIE.
Dla mnie nie było to zaskoczeniem, gdyż przypisywałem budowę Malborka Machaonowi – synowi Asklepiosa ze Lwowa – na emporium Żelaza Powiślańskiego z Avonem w Truso-Elblągu. Do takiego wniosku doszedłem podczas wykopalisk Franza Josefa Straussa na wrocławskim zamku Biskupim, gdzie byłem komisarzem WOAK. KW PZPR zrobił mnie Komisarzem, za co grosza nie dostałem, bo chciał wiedzieć, co Strauss tam robi ??? A Robił Ciekawie, bo zapłacił Eminencji 10 miliardów dolców ze Skarbca III Rzeszy na tajnych kontach szwajcarskich za zakatowanie Księdza Popiełuszki dla ZJEDNOCZENIA NIEMIEC. Dzisiejsza prasa piszę zaś, że ksiądz na Nowym Dworze przygotowywał dziewczynki do Pierwszej Komunii Świętej Własnym Prąciem ???


Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Czw Maj 30, 2019 11:20 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Maj 31, 2019 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś po północy obejrzałem filmy Wołoszańskiego: RADA POLITYCZNA NIEMIECKICH SIL ZBROJNYCH W PSZCZYNIE PO BITWIE POD VERDĘ oraz KURSK. Na radzie tej zapadła decyzja o Nieograniczonej Wojnie Podwodnej, która miała wyeliminować Anglię. Rada była w Pszczynie ze względu na Górnośląską Metalurgię, która miała WYELIMINOWAĆ metalurgię angielską.
Najpierw zaproponowano omówienie sytuacji w Rosji, co odrzucono jako Nieistotne.
Cesarz został ZMUSZONY do podpisania Uchwały, łamiąc tym swe Słowo Honoru dane Kongresowi USA, więc Kanclerz Bethman-Hollweg podał się do dymisji. Według Wołoszańskiego o zwycięstwie angielskim zadecydowała akcja Houme Fleet PRZECIĘCIA kabla telefonicznego Hamburg-NowyJork, wobec czego wszystkie rozmowy Berlina z Waszyngtonem szły przez Londyn. Można się tylko dziwić dyplomacji niemieckiej, że Plan Podziału USA załatwiała przez Londyn i Nowy York ???
II filmem była BITWA POD KURSKIEM. Tu Wołoszański wyeksponował kontrofensywę Armii Czerwonej na Orzeł jako PRZEŁOMOWĄ. Suworow piszę, że wobec sowieckiego natarcia na Orzeł komisarz Stalina Żukow napisał Raport dla Stalina: KOSTIN PONUJE NAD SYTUACJĄ, po czym wsiadł do samolotu i poleciał na SWÓJ front do Jelni. Rokossowski skarży się zaś, że Żukow nie zabrał głosu na Radzie Wojennej i NIE PODPISAŁ PROTOKOŁU.
Ja się NIE ZGADZAM, że kontrofensywa sowiecka Na Orzeł była Przełomowa. PRZEŁOMOWĄ była ofensywa Koniewa na południe od Kurska. Koniew zastosował tu taktykę DRAGONII w postaci piechoty na stoodebackerach, przy czym każdy stoodebacker ciągnął DZIAŁO. To zmieniło charakter wojny z pancernej na MANEWROWĄ, wobec czego Operacja Cytadela pod Kurskiem UTRACIŁA SENS, toteż Hitler odesłał dywizje pancerne spod Kurska do Włoch.
Gdy realizowano dokumentalny film KURSK to Rokossowskie NIE PODPISAŁ SCENARIUSZA, wobec czego Film Upadł. Miast tego nakręcono bułgarsko-czechosłowacko-enerdowsko-jugosłowiańsko-polsko-rumuńsko-węgierski film ŻOŁNIERZE ZWYCIĘSTWA. Film zaczyna się jazdą Feldmarszałka Paulusa do sztabu Rokossowskiego pod Stalingradem z KAPITULACJĄ. Marszałkowie rozmawiają przez Wilhelma Picka, przy czym Rokossowski oświadcza, że Kapitulacji przyjąć nie będzie, gdyż musi być złożona w sztabie Frontu.
I jeszcze jedno. Satanowski mówił w TVP, że Chruszczow PROSIŁ GO, żeby nie włączał – jeśli to możliwe – do Operacji Kursk WACHLARZA, gdyż ma Fatalną Opinię w Moskwie.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 392, 393, 394 ... 415, 416, 417  Następny
Strona 393 z 417

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group