Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell

FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Architektura
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator

PostWysłany: Sro Gru 06, 2017 10:08 am    Temat postu: Architektura Odpowiedz z cytatem

2017-05-31 (?roda) @ 08:53:41
https://www.google.pl/search?q=&hl=pl&tbm=isch&tbs=rimg:CccWiSqMMcjEIjgQHN7URFSySACzSg6A9_1IAG0gwpa6UAYImpV14EfQqV0PuIkgod6o10GQXMoxoQXv7ByO6rH7BFSoSCRAc3tREVLJIEa6nw5BrTvDcKhIJALNKDoD38gARy1lRChYqbGMqEgkbSDClrpQBghG-XObBLk4EMioSCSalXXgR9CpXEa-KK4Lc2uZaKhIJQ-4iSCh3qjURviBAnjEBu2UqEgnQZBcyjGhBexGZ5-BItl5GySoSCfsHI7qsfsEVEU_1KQ282cTDa&tbo=u&sa=X&ved=0ahUKEwivutOkx5nUAhUJkSwKHdkxCUkQ9C8IHA&biw=853&bih=625&dpr=1.5#imgrc=CItEPz_jRJU2wM
Pan ??cki i jego zamek
Epoznan800 × 457Wyszukiwanie obrazem
#inwestycje #zamek przemys?a #wywiad #wzgórze przemys?a #komitet odbudowy zamku #zamek gargamela//

Wypisa?em w Google GARGAMEL i znalaz?em Niesamowito?ci – jak Architektoniczny Sen w Muzeum OHIO z r 1840 oraz zgraj? Gargamelów z has?em GARGAMEL BY? POLAKIEM, ale bez mego nazwiska, cho? pierwszy to powiedzia?em ja. Najbardziej zadziwi? mnie jednak PAN ??CKI I JEGO ZAMEK, z czego wyniki, i? Pan ??cki zbudowa? ju? JEDEN Gargamel a teraz chce wybudowa? DRUGI na Cytadeli ???
10 lat temu, gdy prasa pisa?a o Odbudowie Zamku Przemys?awa w Poznaniu to pojecha?em tam, ?eby zobaczy? si?, CO SI? TAM DZIEJE ? i zaraz zorientowa?em si?, ?e Spo?eczny Komitet Odbudowy Zamku Pozna?skiego NIE WIE, gdzie ten zamek by? ???
W Urz?dzie Wojewódzkim dano mi Cegie?ki na Odbudow? Zamku, ale nie powiedziano, czy w ?ród 19 licz?cych si? w Poznaniu instytucji kapita?owych JEST Urszula Sipi?ska, gdy? proponowa?em, aby SKARBIEC Henryka I z Wroc?awia da? JEJ, bo mia?a pieni?dze na Odbudow?. Skarbiec ten odegra? rol? w wojnie Rekuperacyjnej, bo gdy do Wroc?awia przysz?a wie?? o zaj?ciu przez ksi???t kraje?skich Poznania to niemieccy najemnicy Króla Polski Boles?awa Dzikiego wzi?li go na arkan i powlekli ZA KO?MI do Legnicy. Przed ko?cio?em Franciszkanów – jako I. ko?cio?em jezuickim, którego wystrój zachowa? si? – sma?ono te? jezuitów.
Gdy w Muzeum Archeologicznym mówi?em o tym z Panem ??ckim to przemówi? mi Do Rozs?dku – ?e z Pot?g? Finansow? Berlina NIE MAMY SZANS wi?c wsta?em i wyszed?em – co okaza?o si? trudne, bo drzwi by?y Zaryglowane a otwieranie trwa?o kilka minut.
Zap?aci?em Panu ??ckiemu Pi?knym za Nadobne, bo pisa?em kilkakrotnie do Ziobry i Kaczy?skich, a? przys?ali komisj?, która ANULOWA?A Bony Podatkowe na Odbudow? Zamku, ale BEZ PODZI?KOWANIA MI za uratowanie Skarbowi Pa?stwa stu milionów z?otych, za które chcieli te? chyba odbudowa? zamek LECH na Cytadeli, o którym dowiedzieli si? ODE MNIE. Gdy Rzeczypospolita zacz??a pisa? o MANIERYSTYCZNEJ odbudowie zespo?u podominika?skiego, obecnie jezuickiego, to wrzasn??em PASZLI WON, bo to pa?ac Pana Oceanów POSEJDONA, którym pozna?scy jadacze fekaliów hitlerowskich GARDZ?.
Jeden stary krakowiak mówi? mi, czego bym si? nie domy?li?, ?e Warszawiacy zazdroszcz? Krakowowi Wawelu. By?o to w czasach studenckich 60 lat temu, wi?c dopiero potem Wymy?li?em, ?e miast Zazdro?ci?, mog? odbudowa? Kultowy a’MAZON w P?ocku, od którego pochodzi nazwa Mazowsza.
DLACZEGO Wac?awowie nie odbudowali zburzonego przez Brandenburczyków HRADCZANU, co podj?? Karol Luksemburg. Otó? dlatego, ?e byli koronowani PRZEZ Jakuba ?wink? w Gnie?nie, który wprowadzi? ich na Tron w Sieradzu. Jan Luksemburski urz?dowa? na krakowskim Gargamelu a ewakuuj?c przed W?adys?awem ?okietkiem Sieradz i Gargamel rozebra? je DO GRUNTU.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator

PostWysłany: Sro Gru 06, 2017 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-06-01 (czwartek) @ 07:36:18
https://marucha.wordpress.com/2017/05/31/piszcie-pamietniki/

Transparent: TO WSZYSTKO WYBUDOWALI NIEMCY z Angel? Merkel w tle.

To nie jest historiografia Pruska tylko HITLEROWSKA, córki Hitlera, która U?miecha Si? B?ogo nad g?owami. Szczytem bezczelno?ci by?o Kryterium Chronologiczne architektury – ?e Po Naje?dzie Mongolskim przyszli tu Niemcy i NAUCZYLI polaczków Wypalania Ceg?y, wobec czego Wszystkie budowle Ceglane w Polsce nale?y datowa? PO NAJE?DZIE MONGOLSKIM, co Powtórzy? odno?nie Krakowa TRUCICIEL z Oxfordu.
Tak jak za?atwi?em Normana Dawiesa, który na pytanie, CZEGO SZUKA W POLSCE? odpowiedzia?, ?e Swej Celtyckiej Praojczyzny, na co krzykn??em: PASZO? NACH Z?OTY RÓG, tak odpowiadam zwolennikom Polskiej Architektury Profanistycznej, którzy wyci?gaj? ?apy po pieni?dze z Berlina, ?e jadanie fekaliów hitlerowskich zwyci?stwem Nie Jest, tak jak Zwyci?stwem okaza?a si? NIE BY? Satelitarna Detekcja Z?ota.
Doktor Siut, który dowiedzia? si? tego chyba w Niemczech? powiedzia? mi: JAK NA UKRAINIE BY? MUROWANY BUDYNEK TO WIADOMO BY?O, ?E POLSKI… Mnie CIESZY?O to, ?e w XVIII w. suhaki na Ukrainie by?y WSZ?DZIE wi?c bolszewicy postanowili reaktywowa? Suhaka Ukrai?skiego w hodowli ?owieckiej. Suhak jest jednak antylop? PUSTYNN? a na Ukrainie ?y? jako Polskie Zwierze PARKOWE – jak daniel w Nieczech. – Hrabiego Kurowskiego cieszy?o to, ?e Lenin kopulowa? Afanasj? Kap?an a mnie Suhak Ukrai?ski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator

PostWysłany: Sro Gru 06, 2017 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-06-02 (pi?tek) @ 09:11:46
http://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/polska-mo%c5%bce-odbudowa%c4%87-bursztynowy-szlak/ar-BBBB3Ia?ocid=spartandhp

POLSKA MO?E ODBUDOWA? BURSZTYNOWY SZLAK

Bursztynowy Szlak to RZEKA Wiados, której Nikt Nie Znalaz?. Rzeka Wiados to jednak Widawa czyli Kana? Przemys?owy: WENEDA-Bydgoszcz – Sosnowiec – Racibórz – Bratys?awa. Tu radz? uwa?a?, bo tam urz?dowa? s?ynny Pies na Krzy?aków, Diabe? z Wenecji wielkopolskiej, przy którym Jurand ze Spychowa by? ma?ym pieskiem i NIEUDACZNIKIEM.
Dla Skandynawów RAJEM by? zawsze Dunaj wi?c trzeba odbudowa? Kana? Przemys?owy dla jachtingu skandynawskiego, który jest wielkim przemys?em, co wymaga Wojny z Francj?, aby Francuzi odbudowali zbudowany za kontrybucj? francusk? ?AGIEWNIK w Kruszwicy.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sro Gru 06, 2017 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

www.wandaluzja.com said - 2017-06-05 (poniedzia?ek) @ 10:00:02

http://strefatajemnic.onet.pl/extra/zwykle-skaly-czy-dziela-zaginionych-cywilizacji-ocencie-sami/e5lwv6//
ZWYK?E SKA?Y CZY DZIE?A ZAGINIONYCH CYWILIZACJI? OCE?CIE SAMI – Istnieje kilka formacji skalnych, które wed?ug zwolenników teorii o”zakazanej archeologii” nie s? dzie?ami natury, ale wytworami zaginionych cywilizacji. Nale?? do nich m.in. tajemniczy Sfinks z rumu?skich gór Bucegi oraz podwodna „droga gigantów” na Bahamach. Czy to rzeczywi?cie dzie?o czyich? r?k sprzed tysi?cy lat?

Dyskusja:
~Stamcki : Witam, zainteresowanych i chc?cych wyja?ni? tego typu sprawy zapraszam na forum gdzie mo?na porozmawia? a tak?e pobra? ksi??k? „Zaginiona ksi?ga Enki ” w której dok?adnie opisane jest o przyby?ych na ziemi? innych cywilizacji. To w zasadzie t?umaczone s? kamienne tablice Sumerow.

http://strefatajemnic.onet.pl/extra/bosnia-potezna-kamienna-kula-sladem-zaginionej-cywilizacji/mh08bh//
Bo?nia: Pot??na kamienna kula ?ladem „zaginionej cywilizacji” – Tak twierdzi dr Semir Osmanagi?, który w Podubravlju odkopa? pó?torametrowej ?rednicy kamienn? kul?. Jego zdaniem stanowi ona kolejny dowód, ?e w Bo?ni przed tysi?cami lat kwit?a nieznana cywilizacja. Jej najwi?kszym dzie?em jest kontrowersyjna Piramida S?o?ca w Visoko, o któr? od 10 lat Osmanagi? toczy spór z naukowcami…

~matti : Co? mi tu nie gra z t? Solidarno?ci?. Nie jest tajemnic?, ?e przewrót w?adzy w Polsce dokona? si? za przyzwoleniem Gorbaczowa i to jemu nale?? si? wszelkie laury zwyci?stwa w tej dziedzinie a nie Wa??sie, który spad? z deszczu pod rynn?, pouk?ada? si? z kolesiami, którzy w zamian za niedopuszczenie do dekomunizacji i cieplutkie, anonimowe posadki w spó?kach skarbu pa?stwa oddali mu w?adz? (swoj? drog? i tak nie mieli innego wyj?cia bez poparcia militarnego Moskwy). Wygl?da wi?c na to, ?e Gorbaczow by? albo jednym z tych „nowoporz?dkowych” tudzie? ameryka?skim agentem (jedno nie wyklucza drugiego). Ale nasuwa si? dobre pytanie – skoro Chiny i Rosja staj? oporem przed globalnym opanowaniem ?wiata przez grup? 300 – jak ci drudzy sobie z tym chc? poradzi?? W ko?cu Chiny to nie Luksemburg ani te? nawet Niemcy czy Francja. W zasadzie Chiny maj? w tej chwili najwi?ksze zasoby gotówki i udzielaj? wszystkim kredytów. Mo?e wymy?lili sobie, ?e pewnego pi?knego dnia wszyscy kredytobiorcy porostu przestan? sp?aca? swoje zobowi?zania…

~matti do ~m: Gorbaczow by? przed Jelcynem kolego. Jak zatem wyt?umaczysz wy?cig zbroje? i konfrontacj? mi?dzy Kennedym i Chruszczowem? Czy to te? by?a czysta mistyfikacja? Bo ja nie s?dz?
Najlepiej zachowanym obiektem sprzed wielu tysi?cy lat jest Piramida Yonaguni – japo?ska Atlantyda w po?udniowo-zachodniej Japonii, gdzie mo?na obliczy? stanowiska DOKERSKIE do prze?adunku towarów. Za NAJWA?NIEJSZY tego rodzaju obiekt uwa?am jednak Piramidy w Bo?ni, których datowanie jest niedorzeczne, gdy? zosta?y przykryte warstw? humusu, z którym dosta?y si? materia?y STARSZE, na podstawie których datowano obiekty – jak Sfinksa na podstawie Wodnego Wietrzenia, pochodz?cego z okresowego MYCIA.
Je?li idzie o Chruszczowa i Kennedy’ego to by? to TEATR, gdy? Chruszczow zaczyna? karier? jako polski najemnik przy wyganianiu Austriaków z Kijowa. Po czym zosta? eksponentem JEZUICKIEGO rodowodu Józefa Stalina z Warszawskiego S?du Szlacheckiego, jak Adolf Hitler; na Rozkaz Sikorskiego z?ama? Samow?adztwo na stalingradzkiej radzie wojennej, wobec czego Wojn? pokierowa? Leningrad; uciek? do Boles?awa Piaseckiego w Nowogródku, gdzie podpisa? ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu, za co dosta? POSAD? Kata w Treblince, gdzie zas?yn?? jako Iwan Gro?ny, bo Codziennie prowadzi? przez obóz ?yda bij?c go kijem, za co Hitler Pogratulowa? mi: TAK NALE?Y EGZEKWOWA? ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL. Potem zosta? Prowodyrem polskiej partyzantki nacjonalistycznej na Ukrainie, gdzie przyczyni? si? do wzi?cia Generalissimusa, który wióz? do Pragi z?oto na wykupienie przez Halokaustów USA. Poniewa? wed?ug prawa wojennego komendantowi przypada ca?e z?oto zdobyczne i wybór dzie? sztuki to mój ojciec wys?a? to z?oto statkami do Szwajcarii, ale rz?d francuski nie zgodzi? si? i skierowa? Z?oto Stalina do polskiego skarbca wojennego pod jurysdykcj? francusk?, wobec czego mój ojciec za??da? te? depozytora angielskiego. Mój ociec sp?aci? marsza?ków ?ukowa, Role-?ymierskiego, Broz-Tit? i Gór?-Dolin? a Chruszczowa obieca? sp?aci? Po Wojnie. – Chruszczow zdradzi? jednak swego komendanta, bo zwióz? Je?ca do Moskwy, gdzie utworzy? Tryumwirat z Beri? i ?danowem. Gdy w Kongresie interpelowano Trumana, CZY TYM HOLOKAUSTEM W NORYMBERDZE BY? STALIN, CZY TE? KTO? DO NIEGO PODOBNY ? to odpowiedzia?: ?AL MI TEGO FACETA. JEST WI??NIEM BIURA POLITYCZNEGO.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sro Gru 06, 2017 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-06-08 (czwartek) @ 08:54:14
http://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/turysta-nowy-gatunek-cz%c5%82owieka/ar-BBC8St7?ocid=spartandhp//

TURYSTA – NOWY GATUNEK CZ?OWIEKA.
Rocznie, jak si? szacuje, ponad miliard ludzi wyrusza w poszukiwaniu pi?kna, historii i przygody, czyli – staje si? turystami. – Turystyka to pragnienie przemieszczania si? i doznawania czego? niezwyk?ego, na co brakuje czasu w codziennym ?yciu – uwa?a Jean-Claude Kaufmann, socjolog badaj?cy codzienne zwyczaje turystów – ich nawyki ?ywieniowe, zachowania erotyczne i techniki przetrwania.

To jest temat z lat SIEDEMDZIESI?TYCH. Gdy w 1990 r. wróci?em z Niemiec to próbowa?em powróci? do tej sprawy podkre?laj?c, ?e Polska NIE MA TAKSY TURYSTYCZNEJ a Turyzm jest najbardziej dynamicznie rozwijaj?cym si? i dochodowym przemys?em. Taks? Kimatyczn? i nap?dzan? tym taks? Turystyczn? ma Hiszpania, W?ochy, Francja czy Szwajcaria (NARTY), ale Anglia i Niemcy taksy Klimatycznej nie maj? a mimo to s? POT?GAMI TURYSTYCZNYMI, co wynika z ich pot?gi przemys?owej i finansowej oraz turystyki Nostalgicznej, jak AJRISZOMANIA w USA; The long way to Tipereri czyli irlandzkie GÓRALU, CZY CI NIE ?AL…
?wiatowym kapita?em historycznym jest generowana przez Bibli? JEROZOLIMA i RZYM. W latach 60. Ponad Polowa studentów ameryka?skich Najbardziej chcia?a zobaczy? Moskw? i KREML, który zdystansowa? nawet Jerozolim? – bo Nic Na ?wiecie nie mo?e równa? si? wizualnie z Kremlem. Prelegent mówi?, ?e gdy pokazywa? ameryka?skim studentom zdj?cia z Polski to NAJBARDZIEJ podoba? si? im Pa?ac Stalina w Warszawie – a? ucapili go: Przyznaj si?, ROSJANIE WAM GO ZBUDOWALI. – Szkoda, ?e nie odpowiedzia?, ?e Budowniczym MAJESTATU ROSJI I ?WIATA by? Kazimierz III Wielki po rozgromieniu Z?otej Ordy pod Be?zem.
Ten MAJESTAT zdezawuowa?em dopiero ja Troj? na Z?otym Rogu z Mauzoleum Eurydyki HAGIA SOPHIA, której zbudowan? przez faraona Sezostrisa III kopi? by?a ?wi?tynia Salomona. Architektonicznym Cudem WSZECHCZASÓW by? Pa?ac Ptolemeuszy w Aleksandrii, który Konstantyn Wlk kaza? rozebra? i przenie?? do Konstantynopola, ?eby odebra? Aleksandrii Majestat ?wiatowy. Latarni? FAROS Bizantyjczycy musieli rozebra? wobec zagro?enia przez Arabów, gdy? UNIEMO?LIWIA?A desant Egiptu z Zaskoczenia, poniewa? flota inwazyjna by?a widoczna na WILI?.
W 630 r. Lechici z Sambora-Kijowa zdobyli i ANEKTOWALI Konstantynopol, który zacz?? mówi? Po Polsku – nie bu?garsku. Bizantyjczycy odbili Konstantynopol po zdobyciu przez Arabów i Chi?czyków Sambora po bitwie pod Talat k. Fergany. Podczas KOLEJNEJ próby odzyskania Konstantynopola wojewoda Kij kaza? przewie?? Pa?ac Ptolemeuszy z Galaty do Sambora, który zacz?to zwa? od tego KIJOWEM. Pa?ac ten zniszczy? Mehmed IV My?liwiec; Jan Kazimierz przebudowa? na cytadel?, która kaza?a rozebra? Katarzyna II, ?eby Polacy Nie Bronili Si?.
Fryderyk II Wielki zbudowa? sobie pomnik architektoniczny MOSZNA w. Opolskiem dla Zast?pienia Ukrainy W?GRAMI, cesarz Wilhelm II za? w postaci POSONIUM, marz?c o Pa?acu Imperialnym na miar? KREMLA na Cytadeli pozna?skiej. Aby go odwie?? od zburzenia Cytadeli sztab cesarski kaza? opracowa? plan Pa?acu Cesarskiego na Wa?ach Chrobrego w Szczecinie CYCAMI NA ZACHÓD w Parku ?eromskiego, który mia? by? zbudowany Po Zwyci?skiej Wojnie.
Pisz? o tym, gdy? atutami przemys?u Turystycznego Polski jest jachting skandynawski a dla Skandynawów RAJEM by? zawsze Dunaj p?yn?cy do Konstantynopola. NAJLEPSZ? inwestycj? turystyczn? XXI wieku jest tandetna kopia Wenecji w Las Vegas, zbudowana zreszt? na Mojej Dupie – wobec czego domagam si? zbudowania solidniejszej kopii Wenecji nad Balatonem jako POMNIKA Kultury W?gierskiej.
?wiatowym polskim atutem turystycznym winne by? festiwale w P?ocku: tolkienowski i szekspirowski, jako lokum .?RÓDZIEMIA i 2 najwa?niejszych sztuk Szekspira.
Niemcy KWICZELI i kwicz?, ?e ja jestem Boles?aw Dziki, który po utracie Poznania zosta? wzi?ty przez najemników niemieckich na arkan i poci?gni?ty ZA KO?MI z Wroc?awia do Legnicy, gdzie SPRZEDA? Brandenburczykom Ziemi? Lubusk? czyli Gorzów Wielkopolski z Gorzowem Górno?l?skim.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 6:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-06-08 (czwartek) @ 08:54:14
http://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/turysta-nowy-gatunek-cz%c5%82owieka/ar-BBC8St7?ocid=spartandhp//

TURYSTA – NOWY GATUNEK CZ?OWIEKA.
Rocznie, jak si? szacuje, ponad miliard ludzi wyrusza w poszukiwaniu pi?kna, historii i przygody, czyli – staje si? turystami. – Turystyka to pragnienie przemieszczania si? i doznawania czego? niezwyk?ego, na co brakuje czasu w codziennym ?yciu – uwa?a Jean-Claude Kaufmann, socjolog badaj?cy codzienne zwyczaje turystów – ich nawyki ?ywieniowe, zachowania erotyczne i techniki przetrwania.

To jest temat z lat SIEDEMDZIESI?TYCH. Gdy w 1990 r. wróci?em z Niemiec to próbowa?em powróci? do tej sprawy podkre?laj?c, ?e Polska NIE MA TAKSY TURYSTYCZNEJ a Turyzm jest najbardziej dynamicznie rozwijaj?cym si? i dochodowym przemys?em. Taks? Kimatyczn? i nap?dzan? tym taks? Turystyczn? ma Hiszpania, W?ochy, Francja czy Szwajcaria (NARTY), ale Anglia i Niemcy taksy Klimatycznej nie maj? a mimo to s? POT?GAMI TURYSTYCZNYMI, co wynika z ich pot?gi przemys?owej i finansowej oraz turystyki Nostalgicznej, jak AJRISZOMANIA w USA; The long way to Tipereri czyli irlandzkie GÓRALU, CZY CI NIE ?AL…
?wiatowym kapita?em historycznym jest generowana przez Bibli? JEROZOLIMA i RZYM. W latach 60. Ponad Polowa studentów ameryka?skich Najbardziej chcia?a zobaczy? Moskw? i KREML, który zdystansowa? nawet Jerozolim? – bo Nic Na ?wiecie nie mo?e równa? si? wizualnie z Kremlem. Prelegent mówi?, ?e gdy pokazywa? ameryka?skim studentom zdj?cia z Polski to NAJBARDZIEJ podoba? si? im Pa?ac Stalina w Warszawie – a? ucapili go: Przyznaj si?, ROSJANIE WAM GO ZBUDOWALI. – Szkoda, ?e nie odpowiedzia?, ?e Budowniczym MAJESTATU ROSJI I ?WIATA by? Kazimierz III Wielki po rozgromieniu Z?otej Ordy pod Be?zem.
Ten MAJESTAT zdezawuowa?em dopiero ja Troj? na Z?otym Rogu z Mauzoleum Eurydyki HAGIA SOPHIA, której zbudowan? przez faraona Sezostrisa III kopi? by?a ?wi?tynia Salomona. Architektonicznym Cudem WSZECHCZASÓW by? Pa?ac Ptolemeuszy w Aleksandrii, który Konstantyn Wlk kaza? rozebra? i przenie?? do Konstantynopola, ?eby odebra? Aleksandrii Majestat ?wiatowy. Latarni? FAROS Bizantyjczycy musieli rozebra? wobec zagro?enia przez Arabów, gdy? UNIEMO?LIWIA?A desant Egiptu z Zaskoczenia, poniewa? flota inwazyjna by?a widoczna na WILI?.
W 630 r. Lechici z Sambora-Kijowa zdobyli i ANEKTOWALI Konstantynopol, który zacz?? mówi? Po Polsku – nie bu?garsku. Bizantyjczycy odbili Konstantynopol po zdobyciu przez Arabów i Chi?czyków Sambora po bitwie pod Talat k. Fergany. Podczas KOLEJNEJ próby odzyskania Konstantynopola wojewoda Kij kaza? przewie?? Pa?ac Ptolemeuszy z Galaty do Sambora, który zacz?to zwa? od tego KIJOWEM. Pa?ac ten zniszczy? Mehmed IV My?liwiec; Jan Kazimierz przebudowa? na cytadel?, która kaza?a rozebra? Katarzyna II, ?eby Polacy Nie Bronili Si?.
Fryderyk II Wielki zbudowa? sobie pomnik architektoniczny MOSZNA w. Opolskiem dla Zast?pienia Ukrainy W?GRAMI, cesarz Wilhelm II za? w postaci POSONIUM, marz?c o Pa?acu Imperialnym na miar? KREMLA na Cytadeli pozna?skiej. Aby go odwie?? od zburzenia Cytadeli sztab cesarski kaza? opracowa? plan Pa?acu Cesarskiego na Wa?ach Chrobrego w Szczecinie CYCAMI NA ZACHÓD w Parku ?eromskiego, który mia? by? zbudowany Po Zwyci?skiej Wojnie.
Pisz? o tym, gdy? atutami przemys?u Turystycznego Polski jest jachting skandynawski a dla Skandynawów RAJEM by? zawsze Dunaj p?yn?cy do Konstantynopola. NAJLEPSZ? inwestycj? turystyczn? XXI wieku jest tandetna kopia Wenecji w Las Vegas, zbudowana zreszt? na Mojej Dupie – wobec czego domagam si? zbudowania solidniejszej kopii Wenecji nad Balatonem jako POMNIKA Kultury W?gierskiej.
?wiatowym polskim atutem turystycznym winne by? festiwale w P?ocku: tolkienowski i szekspirowski, jako lokum .?RÓDZIEMIA i 2 najwa?niejszych sztuk Szekspira.
Niemcy KWICZELI i kwicz?, ?e ja jestem Boles?aw Dziki, który po utracie Poznania zosta? wzi?ty przez najemników niemieckich na arkan i poci?gni?ty ZA KO?MI z Wroc?awia do Legnicy, gdzie SPRZEDA? Brandenburczykom Ziemi? Lubusk? czyli Gorzów Wielkopolski z Gorzowem Górno?l?skim.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 6:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-06-10 (sobota) @ 09:41:18
MÓJ FRANCUZIE NADSTAW BUZIE

??dam od Francuzów Ma?ej, wr?cz Symbolicznej kontrybucji: ODBUDOWY zniszczonego przez Fryderyka II Wlk zbudowanego przez Popiela Gnu?nego za kontrybucj? francusk? zamku ?AGIEWNIK w Kruszwicy, a Francuzi ??daj? od W?adymira Putina pieni?dzy na KONSERWACJ? katedry Notre Dame w Pary?u ??? Je?li nie dostan? tej kontrybucji to b?d? musia? si? z Francuzami Rozliczy?, co b?dzie ich kosztowa?o 100 razy dro?ej, poczynaj?c od anulowania ich praw do Ptolemejskiej Aleksandrii, o której si? dowiedzieli ODE MNIE.
To nie s? ?arty, bo np. Najbardziej dochodowa inwestycja XXI wieku: tandetna kopia Wenecji w Las Vegas, zosta?a zbudowana NA MOJEJ DUPIE: Pi?kna Polka bierze np. spraw? W?gierskiej Wenecji, znajduje multimilionera, który stwierdza, ?e mo?na na tym dobrze Zarobi? i NIE MA SPRAWY. Ostatnio np. wywiad wojskowy chcia? sprzeda? Egipcjanom Bibliotek? Ptolemeuszy, prohibicyjn? i 20 wi?ksz? od Aleksandryjskiej, co doprowadzi?o do BÓJKI Magdaleny ?uk z egipsk? policj? polityczn?. Ostatnio te? kto?, kto ma dost?p do danych Stambu?u, og?osi?, ?e system wodoci?gowy Troi na Z?otym Rogu by? taki jak LWOWA, a by?y to systemy PIERWOTNE, gdy? BEZ tych wodoci?gów nie mo?na by?o tam mieszka? i Budowa? miasta, jak w Kadyksie.
Fortem wodoci?gowym SKAMANDER by? monastyr S?odkousty: http://www.ancient.eu/uploads/images/564.png?v=1485682440//, który kierowa? wod? Lykosu b?d? KANA?EM b?d? dwoma SZTOLNIAMI do miasta wewn?trz murów Troi. Z tych WSPANIA?YCH murów Starcy obserwowali GANIANIE si? Hektora z Achillesem wokó? GRODU czyli Fortu Wodoci?gowego, zdobyciem którego bombami zapalaj?cymi Achilles ZMUSI? Troj? do Rozejmu i przepuszczenia 200 tysi?cy Ariów, Frygów i Mosków do Azji Mniejszej, którzy rozgromili Imperium Hetyckie.
W Konstantynopolu Karas mia? kiedy? uj?cie w porcie Teodozjusza, gdzie przy budowie stacji metra JENICAPI znaleziono NAJSTARSZY PORT z zatopionymi SZKWA?EM statkami kabota?owymi. Uzna?em ?e Szkwa? by? skutkiem przekopania przez Kara z Krakowa BOSFORU, przez który Marmara wp?yn??a do JEZIORA Pontyjskiego z si?? KILKUNASTU Niagar tworz?c MORZE Pontyjskie, zwane od bitwy nad Seretem w Czarnym Lesie CZARNYM. Pami?tk? po tym jest Hagia Sophia jako mauzoleum Eurydyki, która podczas ta?ca uk?si? w??.
Po ZAKOPANIU uj?cia Karasu w Jenicapi i skierowaniu Z?otego Rogu do Bosforu trzeba by?o budowa? AKWEDUKT Walensa, bo by?o to ta?sze od bicia sztolni pod bulwarem Ata-Tirka.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 7:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rubaszny Rubens said - 2017-06-13 (wtorek) @ 17:09:36

Artyku? o rosyjskich megalitach:
https://lukaszkulak92.wordpress.com/2017/06/04/megality-z-rosji-slady-po-dawnej-cywilizacji/
2017-06-14 (?roda) @ 08:50:55
Ad. 8: Artyku? o rosyjskich megalitach:
https://lukaszkulak92.wordpress.com/2017/06/04/megality-z-rosji-slady-po-dawnej-cywilizacji/

NAJWI?KSZE megality odkryto na Uralu i kraju Krasnojarskim. O ile Kamie? Rodz?cej w Baalbeku wa?y od 1000 do 1600 ton to bloki megalityczne na Syberii s? 3-4 razy WI?KSZE. Bloki w Baalbeku s? odkute z wapienia dla maszynerii budowy pa?acu Ptolemeuszy w Aleksandrii – sprzedanej na licytacji i kupionej przez ?wi?tyni? Baala, wielkiego plantatora lasów. Obrabiane narz?dziami OSTRZONYMI s? te? megality na Bahamach sprzed 7 tysi?cy lat, które ja zinterpretowa?em jako Pla?owe Porty Wielorybnicze, co zosta?o POTWIERDZONE.
Równie? Stonehenge by?o budowane narz?dziami OSTRZONYMI, z piaskowca TWARDEGO JAK GRANIT, wymagaj?cego do obróbki narz?dzi ze stali STOPOWEJ. Stonehenge by?o pochodn? Megalitycznego P?ocka, zbudowanego z wapienia budowlano-drogowego z Kazimierza Dolnego, który Jan Luksemburg sp?awi? na wapno dla Królewca.
Megality syberyjskie s? z ANDEZYTU, który jest bliski bazaltowi. Po?udniowoameryka?skie megality Poligonalne s? z bazaltu lub andezytu wi?c mog?y by? odlewane LEJZN? topiona fosforem. Wed?ug mej Wandaluzji to technik? t? opracowano przy odbudowie przez Walesk? Z?otow?os? zniszczonego przez Tyfona z Pragi Wawelu. Krypta Grobów Królewskich jest PRZEPALONA i otynkowana, gdy? zosta?a zbudowana z Wapienia, natomiast BLI?NIACZA jej krypta III w katedrze wroc?awskiej jest pi?knie ZESZKLONA, bo zosta?a zbudowana z Granitu.
Sprowadzi?em w tej sprawie Bundestag, który finansowa? odbudow? krypty II przez konto ma MOJE nazwisko. Bundestag przygl?da? si? z uwag? krypom katedry wroc?awskiej, ale zosta? rozgromiony przez BISKUPKI, wobec czego protektorat nad m? Funkcjonaln? Chronologi? Architektury Niemieckiej przej?? Kanclerz Kohl: http://www.wandaluzja.com/?p=p_186&sName=blef-pokerowy//. Po ujawnieniu tego ?ona Kanclerza Kohla powiesi?a si?.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-06-26 (poniedzia?ek) @ 07:49:44
https://turystyka.wp.pl/polka-zidentyfikowala-fragmenty-poszukiwanej-egipskiej-swiatyni-6135257998821505a//

POLKA ZIDENTYFIKOWA?A FRAGMENTY POSZUKIWANEJ EGIPSKIEJ ?WI?TYNI – Poszukiwane od lat przez archeologów pozosta?o?ci egipskiej ?wi?tyni niespodziewanie znalaz?y si? w magazynie niedaleko Luksoru. Zalegaj?ce tam tysi?ce kamiennych bloków zidentyfikowa?a polska egiptolog Jadwiga Iwaszczuk.

Gratuluje Pani Iwaszczuk IDENTYFIKACJI ?wi?tyni grobowej Totmesa I. Chcia?bym tylko Uzupe?ni?, ?e skoro elementy NO?NE s? w Piaskowca a ?ciany z Wapienia to znaczy, ?e ?wi?tynia by?a PI?TROWA. Wapie? pod wp?ywem Ci??aru KRUSZY si? za? mniej efektowny architektonicznie Piaskowiec P?KA, co umo?liwia WYMIAN? elementu No?nego.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-06-27 (wtorek) @ 00:03:56
http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/metro-w-krakowie-jest-dofinansowanie-ue/ar-BBDhe83?ocid=spartandhp

Tomasz Torbus, TAKICH ZAMKÓW JAK POLSKA NIE MA NA ?WIECIE NIKT – Zamki krzy?ackie w Polsce to jeden z najciekawszych w Europie zespo?ów tak dobrze zachowanych obiektów wojskowych z europejskiego ?redniowiecza. Nale?y jednak pami?ta?, ?e jeszcze do niedawna by? to niezwykle trudny temat. Bo dla Polaków zakon krzy?acki przez wieki by? synonimem z?a p?yn?cego z Niemiec.

TAKIEJ KAFFY JAK W POLSZSCE NIE MA W CA?YM ?WIECIE…
Kapita? niemiecki jako Wirtualna Polska serwuje z TORBY fekalia hitlerowskie, bo Prusacy byli na to ZA UCZCIWI. Publikowali bowiem akty Zakupu zamków od wielmo?ów polskich i pruskich, które Hitler ANULOWA?.
T? metod? córka Hitlera OTRU?A USA, które obieca? Uratowa? Donald Trumpf Uznaniem 19 bilionów $ D?ugu Ameryka?skiego. Niech wi?c Wirtualna Polska zbiera swego Torbusa z fekaliami hitlerowskimi dla Komitetu Obrony Demokracji Donalda Tuska.
Wed?ug bada? DENDROLOGICZNYCH pali fundamentowych nad Nogatem to ten Najstarszy Ceglany Zamek Europejski zbudowali Asklepios i Machaon w ramach metalurgii powi?la?skiej, której najwspanialszym pomnikiem jest TORU?. Zamki mazurskie zosta?y za? zbudowane przez kultur? amfor kulistych na kapitale bursztynu kopalnego jako kadzid?a ?wi?tynnego, które zlikwidowa?a Saba z Salomonem mir? arabsk?.
Kilka lat temu mówiono mi w Gda?skim Urz?dzie Konserwatorskim, ?e gdy wymieniano pale fundamentowe spichrza Daleka Droga to „zbiegli si? rze?biarze”, ale pale by?y tak Skamienia?e, jakby mia?y tysi?ce lat. UGd orzek?, ?e s? PRZEDKRZY??CKIE, ale UJ uzna? je za ?ELBETOWE z 2100-2300 lat pne.
Jakie? 2 lata temu 2 ?wiatowe agencje nada?y film o Klinicznym Ratowaniu Syreny W WARSZAWIE lub POD WARSZAW? ??? Potem zosta?o to zdementowane jako heppening, ale dosta?em list z informacj?, ?e film zosta? nakr?cony nie w Warszawie a TORUNIU – czyli, ?e Syrena przyp?yn??a do Torunia Drw?c? z Pojezierza I?awskiego?
Tylko jak diugo? AZJATYCKI – bo taki mia?a ogon – móg? zimowa? BEZ LODOWYCH hipopotamów liberyjskich: Hipopotam robi? stóg trzciny, który fermentuj?c tworzy? oparzelisko, gdzie zagrzebywa? si? diugo? syberyjski.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-08-10 (czwartek) @ 19:51:55

ZDJ?CIE DANIA, Latem du?o pracy maj? nie tylko rolnicy. Trawa sezon archeologiczny. Na zdj?ciu: Archeolog Anna Siwiak bada ruiny bydgoskiego zamku; Gazeta Wroc?awska, czwartek, 10.08.2017, s. 2.

Czy Kto? mo?e powiedzie? O JAKIE RUINY TU CHODZI? Ja znam 2 bydgoskie zamki, ale oba stoj? na swych miejscach, a na Zdj?ciu mamy KAMIENNY fundament w g??bokim wykopie w centrum miasta ???
10 czy 12 lat temu by?a we wroc?awskim Ratuszu wystawa Uniwersytetu Miko?aja Kopernika w Toruniu: WYKOPALISKA NA WZGÓRZU „KA?DUS” W CHE?MNIE. Wystawa MUSIA?A by? we Wroc?awiu, gdy? TYLKO JA t?umaczy?em ten Fenomen. Stwierdzono w Toruniu i POTWIERDZONO w Niemczech, ?e Wzgórze Zamkowe KA?DUS zosta?o NADSYPANE oko?o 2700 roku p.n.e. a WCZE?NIEJ istnia? na nim KAMIENNY ko?ció?, który przed Nadsypaniem wzgórza Rozebrano.
Wed?ug mnie ZAMEK w Che?mnie by? potrzebny Zeusowi z Poznania lub Szreniawie jako zdobywcy dolnego Powi?la, ale po podboju przez Ariów kultury amfor kulistych Kujaw i Mazowsza taki zamek sta? si? ZBYTECZNY. Szreniawa zbudowa? sobie Zamek Biskupi w Kielcach, a po Wyproszeniu przez Egipcjan kultury pucharów dzwonowatych powiedzia? BIEDNEMU ZAWSZE WIATR W OCZY i wyniós? si? za Pilic?, gdzie zbudowa? sobie zamek Ujazdowski.
?eby by?o ciekawiej na Ka?dusie jest Staro?ytny Du?ski Cmentarz CHRZE?CIJA?SKI czyli Gepidzki.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-08-12 (sobota) @ 04:48:26

Dzi?kuj? AMAZONOWI za Ofert?. Zrozumia?em, ?e chodzi o LEGALIZACJ? nazwy ?wiatowej firmy w oparciu o m? Wamdaluzj?: http://www.wandaluzja.com//. Nazwa AMAZON jest ?ród?os?owem MAZOWSZA, jako a’MAZON, nie nale?y jednak do mnie, ale do miasta P?OCKA, jaki miejscu zamku Królewskiego AMAZON, na miejscu którego urz?dzono Wy?sz? Szko?? Zawodow? i Ogród Zoologiczny.
Zamek AMAZON by? bli?niakiem Najwspanialszego Pa?acu Cesarskiego na OVERSBURGU w Kolonii, rozebranego przez mieszczan w 1106 r, gdy cesarz odpowiedzia? im CO CESARSKIEGO CESARZOWI, co znaczy?o Murzyn Zrobi? Swoje…, wi?c ci sprzedali cesarza niesfornemu synkowi.
Ów synek cesarski, jako Król Niemiecki i Burgundzki Henryk, ws?awi? si? najwi?ksz? bitw? ?redniowiecza, na Psim Polu, po której musia? uzna? granic? z Polsk? na ?abie a z Czechami na Solawie, za co uzyska? od Polaków POZWOLENIE na koronacj? Cesarsk? w Rzymie na Henryka V. Poniewa? mieszczanie kolo?scy rozebrali Oversburg to musia? budowa? nowy zamek Cesarski w Heidelbergu.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-08-15 (wtorek) @ 04:41:25

Najwspanialsze ?wi?tynie Staro?ytnego Rzymu by?y w Baalbeku – na kapitale lasów liba?skich. Poniewa? ostatnim cesarzem wizytuj?cym Baalbek by? Trajan to znaczy, ?e Najwspanialsze ?wi?tynie zosta?y zniszczone w II wojnie ?ydowskiej, gdy chrze?cija?scy talibowie wymordowali na Bliskim Wschodzie i Afryce setki tysi?cy Rzymian i Greków a Trajan zburzy? za to Babilon-Amaus, gdzie by?o centrum talibizmu. Talmud Babilo?ski by? bardziej ANTYGOJOWSKI od Jerozolimskiego.
?wi?tynie Baalbeku by?y pochodn? architektury Pa?acu Ptolemeuszy w Aleksandrii, który by? protektoraln? KOPI? pa?acu Imperialnego na zamku GARGAMELL w Krakowie. Z KILKU kopii pa?acu Waleski Z?otow?osej zachowa?a si? tylko prezbiterium bazyliki ?wi?tego Piotra na Watykanie jako KOPIA Rotundy PA?ACOWEJ na Galacie w Konstantynopolu. Ten Pa?ac – zwany przez S?owian S?DEM – wojewoda Kij kaza? ZNOWU Rozebra? i przewie?? na okr?tach do Sambora, który od tego zacz?to zwa? KIJOWEM. Wojewoda Kij to pó?niejszy Popiel II z Kruszwicy i P?ocka.
Najwspanialszym dzie?em Architektury Polskiej by?a prawdopodobnie Weneda-Bydgoszcz. By?a to AGLOMERACJA, od zamku Biskupiego na wyspie M?y?skie da zamków Królewskich na Fordonie i Ostromecku, pomi?dzy którymi kursowa?y szybkie pagaje. Fordon – po polsku Fronton – zosta? przebudowany przez Prusaków na Najwi?ksze Wi?zienie dla kobiet, za? Ostromecko by?o emporionem dla ?elaza i stali powi?la?skiej dla sp?awu do Elbl?ga, Szczecina, Magdeburga, Kolonii czy Bratys?awy.
Jest pytanie, DLACZEGO BYDGOSKA OPERA JEST NAJWI?KSZA NA ?WIECIE? – OTÓ? DLATEGO, ?E ZOSTA?A ZBUDOWANA NA FUNDAMENTACH HAGIA SOPHIA dla Zatarcia ?ladów – jak w Opolu czy Kaliszu.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-08-20 (Niedziela) @ 09:10:40

Bodaj w ostatni? ?rod? ogl?da?em film o KALISZU, gdzie by?a mowa o Archikatedrze w postaci PRZEDROMA?SKIEGO ko?ció?ka na Zawodziu. Jest to konsumpcja fekaliów pruskich za co Niemcy dobrze p?ac?, a najbardziej ?ase s? Biskupki.
Zamek Biskupi I Archikatedr? na kaliskim Ostrowie ZBURZY? Henryk I z Wroc?awia w 1229 r. wyganiaj?c Arcybiskupa do Gniezna, gdzie JEST Bydlny ko?ció? Boles?awa Chrobrego jako DZISIEJSZA Archikatedra Polski – bo Polska z powodu ?wi?topietrza nie dorobi?a si? PRAWDZIWEJ archikatedry.
Zamek Arcybiskupi rozebrano a spalon? Archikatedr? przebudowano na Teatr, gdzie spotykali si? carowie z królami pruskimi. W I wojnie ?wiatowej Niemcy zburzyli ten teatr, na miejscy którego Polacy zbudowali Teatr Bogus?awskiego.
Królewski zespó? pa?acowy przy Staromiejskiej: Pa?ac, Ko?ció? i wykorzystany na cmentarz Arsena?, zachowa? si? chyba najlepiej w Polsce, tak jak przebudowany przez Rosjan na WI?ZIENIE Zamek Królewski, o nazwie PRZEDINDOEUROPEJSKIEJ Tyniec. Je?li jest on ceglany to powsta? PO Prometeomachii. Kalisz zosta? zbudowany przez Kara-k’Orfeusza z Krakowa – a wi?c GREKA-Indoeuropejczyka – po aneksji przez niego dziadowizny Innachosa z Wroc?awia, bohatera Wojny Bogów.
Orfeusz zosta? jednak wyp?dzony przez rodze?stwo: Lyrkosa, Apisa i ?nie?k? z Pragi, którzy wezwali króla Hellenów skandynawskich Stafylosa, któremu zap?acili Meklemburgi? i Nadreni?; wi?c Orfeusz uda? si? z Setem nad Bosfor, gdzie zbudowa? Troj? na Z?otym Rogu.
Orfeusz zbudowa? na Z?otym Rogu EURYDYCE Mauzoleum, w postaci Hagia Sophia, b?d?ce prawdopodobnie KOPI? ?wi?tyni na Wyspie M?y?skiej w Bydgoszczy, któr? zburzy? Jan Luksemburski na ceg?? dla Królewca. Od tego? mauzoleum pochodzi nazwa EUROPY.
Jego Eminencja broni?a z Po?wi?ceniem Kazimierza III Wielkiego – ?e NIE ZBUDOWA? KREMLA tylko Zamki Jurajskie. Tu zyska? poparcie Jaros?awa Kaczy?skiego, który o?wiadczy?: Sta? Nas na Odbudow? Zamków KAZIMIERZOWSKICH w Jurze. Zamki te zbudowa? jednak Grecki Bóg Prapocz?tku Jur-Uranos, od czego od?egnuj? si? Niemcy OBRZYDZONYM ?l?zakom Kazimierzem Wielkim. Naj?mieszniejsze jest jednak to, ?e JEDYNY argument za roszczeniami Jasnej Góry do OLSZTYNA Mam Ja.
Tak jak Kazimierz III kaza? wsadzi? POD LÓD kanonika Baryczk? tak Antykatolikus Józef Pi?sudski chcia? Upa?stwowi? Tyniec za spisek przeciw Boles?awowi ?mia?emu. Ze zdziwieniem wi?c wys?ucha?em oracji pod Czarn? Madonn? o OBRONIE CZCI MARSZA?KA PI?SUDSKIEGO, szarpanej ostatnio przez nacjonalistów. Ja zawsze broni?em Godno?ci Marsza?ka, ale nie mog? ?cierpie? Cudu Nad Wieprzem, w którym skomasowana polska kawaleria nie odda?a Ani Jednego Strza?u – gdy? wobec kl?ski nad Narwi? Tuchaczewski wycofa? wszystkie si?y z Lubelszczyzny za Bug.
Przed Bitwa Warszawsk? rada wojenna pozbawi?a Pi?sudskiego Naczelnego Dowództwa za plecenie BZDUR, ?e Tuchaczewski uderzy na Warszaw?, które zosta?o mu zwrócone po Cudzie Nad Wieprzem. Podj?to te? uchwa?? o Internowaniu Wszystkich ?ydów.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Gru 10, 2017 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-08-20 (Niedziela) @ 09:10:40

Bodaj w ostatni? ?rod? ogl?da?em film o KALISZU, gdzie by?a mowa o Archikatedrze w postaci PRZEDROMA?SKIEGO ko?ció?ka na Zawodziu. Jest to konsumpcja fekaliów pruskich za co Niemcy dobrze p?ac?, a najbardziej ?ase s? Biskupki.
Zamek Biskupi I Archikatedr? na kaliskim Ostrowie ZBURZY? Henryk I z Wroc?awia w 1229 r. wyganiaj?c Arcybiskupa do Gniezna, gdzie JEST Bydlny ko?ció? Boles?awa Chrobrego jako DZISIEJSZA Archikatedra Polski – bo Polska z powodu ?wi?topietrza nie dorobi?a si? PRAWDZIWEJ archikatedry.
Zamek Arcybiskupi rozebrano a spalon? Archikatedr? przebudowano na Teatr, gdzie spotykali si? carowie z królami pruskimi. W I wojnie ?wiatowej Niemcy zburzyli ten teatr, na miejscy którego Polacy zbudowali Teatr Bogus?awskiego.
Królewski zespó? pa?acowy przy Staromiejskiej: Pa?ac, Ko?ció? i wykorzystany na cmentarz Arsena?, zachowa? si? chyba najlepiej w Polsce, tak jak przebudowany przez Rosjan na WI?ZIENIE Zamek Królewski, o nazwie PRZEDINDOEUROPEJSKIEJ Tyniec. Je?li jest on ceglany to powsta? PO Prometeomachii. Kalisz zosta? zbudowany przez Kara-k’Orfeusza z Krakowa – a wi?c GREKA-Indoeuropejczyka – po aneksji przez niego dziadowizny Innachosa z Wroc?awia, bohatera Wojny Bogów.
Orfeusz zosta? jednak wyp?dzony przez rodze?stwo: Lyrkosa, Apisa i ?nie?k? z Pragi, którzy wezwali króla Hellenów skandynawskich Stafylosa, któremu zap?acili Meklemburgi? i Nadreni?; wi?c Orfeusz uda? si? z Setem nad Bosfor, gdzie zbudowa? Troj? na Z?otym Rogu.
Orfeusz zbudowa? na Z?otym Rogu EURYDYCE Mauzoleum, w postaci Hagia Sophia, b?d?ce prawdopodobnie KOPI? ?wi?tyni na Wyspie M?y?skiej w Bydgoszczy, któr? zburzy? Jan Luksemburski na ceg?? dla Królewca. Od tego? mauzoleum pochodzi nazwa EUROPY.
Jego Eminencja broni?a z Po?wi?ceniem Kazimierza III Wielkiego – ?e NIE ZBUDOWA? KREMLA tylko Zamki Jurajskie. Tu zyska? poparcie Jaros?awa Kaczy?skiego, który o?wiadczy?: Sta? Nas na Odbudow? Zamków KAZIMIERZOWSKICH w Jurze. Zamki te zbudowa? jednak Grecki Bóg Prapocz?tku Jur-Uranos, od czego od?egnuj? si? Niemcy OBRZYDZONYM ?l?zakom Kazimierzem Wielkim. Naj?mieszniejsze jest jednak to, ?e JEDYNY argument za roszczeniami Jasnej Góry do OLSZTYNA Mam Ja.
Tak jak Kazimierz III kaza? wsadzi? POD LÓD kanonika Baryczk? tak Antykatolikus Józef Pi?sudski chcia? Upa?stwowi? Tyniec za spisek przeciw Boles?awowi ?mia?emu. Ze zdziwieniem wi?c wys?ucha?em oracji pod Czarn? Madonn? o OBRONIE CZCI MARSZA?KA PI?SUDSKIEGO, szarpanej ostatnio przez nacjonalistów. Ja zawsze broni?em Godno?ci Marsza?ka, ale nie mog? ?cierpie? Cudu Nad Wieprzem, w którym skomasowana polska kawaleria nie odda?a Ani Jednego Strza?u – gdy? wobec kl?ski nad Narwi? Tuchaczewski wycofa? wszystkie si?y z Lubelszczyzny za Bug.
Przed Bitwa Warszawsk? rada wojenna pozbawi?a Pi?sudskiego Naczelnego Dowództwa za plecenie BZDUR, ?e Tuchaczewski uderzy na Warszaw?, które zosta?o mu zwrócone po Cudzie Nad Wieprzem. Podj?to te? uchwa?? o Internowaniu Wszystkich ?ydów.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

Skocz do: