Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Architektura
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Gru 11, 2017 1:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-08-25 (piątek) @ 18:44:19
Robert Herbaczewski, PAŁAC ODMIENIŁ GMINĘ – Gmina Kamieniec Ząbkowicki 5 lat temu zdecydowała się przejąć zabytek. Na tej decyzji skorzystał i obiekt i samorząd; Rzeczpospolita, 25 VIII 2017, s. R6.

W połowie lat 50. spędzałem w Kamieńcu wakacje. Ojciec biadolił nad losem Pięknego Pałacu, gdzie hitlerowcy urządzili w olbrzymich i luksusowych stajniach składy ewakuowanych ze Wschodu dzieł sztuki – Mniej Wartościowych. Właściciele, jako Obywatele Holenderscy, przyjęli Armię Czerwoną w osobliwy sposób, bo Pozamykali się.
Czerwonoarmiści Wyłamali drzwi i obeszli się z domownikami, mimo ich holenderskiego obywatelstwa, bezceremonialnie. Potem wywieźli zdeponowane Mniej Wartościowe zbiory i bardzo bogate wyposażenie pałacu, który następnie PODPALILI. Płonący Pałac kamieniecki widać było w Kłodzku, co tuszowano urzędową plotką, że podpalili go polscy szabrownicy.
Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim był średniowiecznym zamkiem, w którym przebywał małoletni Bolesław III jako Hrabia Kłodzki. W r. 1096 zamek został zdobyty przez Czechów, którzy go Odnowili. W r. 1209 Jadwiga Śląska oddała włość augustianom, których po najeździe mongolskim zastąpili cystersi. W ich władaniu zamek-klaszor przetrwał do kasacji zakonów za Napoleona, stając się własnością Korony Pruskiej.
W latach 40 XIX w. król pruski podarował zamek-klasztor swej bratowej Mariannie Orańskiej, która najęła najwybitniejszego ówcześnie architekta pruskiego Schinkla zlecając mu przebudowę Zamku-klasztoru na Pałac MAURETAŃSKI – jakie budowali polscy napoleończycy.
Ruinę uratował pracownik Akademii Rolniczej w Poznaniu Włodzimierz Sobiech, który włożył weń mnóstwo pracy i dorobek życia. Może to dlatego Pałac Schinkla, który gmina MUSIAŁA przejąć po śmierci Pana Sobiecha, okazał się dobrym interesem, bo gmina zarabia na nim jak na Zamku Szkockim.
Trzeba wziąć pod uwagę, że jest to obiekt mniej historycznie i krajobrazowo ciekawy i dużo gorzej turystycznie usytuowany od Zamków Jurajskich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Gru 11, 2017 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-09-19 (wtorek) @ 21:40:15

Tadeusz Jurkowlaniec (W-wa, Instytut Sztuki PAN), Historia Krzyża Świętego na portalu kaplicy św. Anny w Malborku, Biuletyn Historii Sztuki, 1/2017.

TJ datuje Portal na XIV wiek, gdy jest to plastyka XI-wieczna. Portal przedstawia złożenie Hołdu i Daniny przez żonę witezia Litewskiego – niewątpliwie Prawdzica – na zamku Wysokiem w PŁOCKU w r. 1065, po zdobyciu Konstantynopola przez Polaków i Rusinów.
Ze stratygrafii wynika, że Kruchtę i bramę ZEWNĘTRZYNĄ dobudowali Krzyżacy, co polegało na Obudowaniu Kaplicy murem ZEWNĘTRZNYM jako fortecznym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Gru 11, 2017 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-09-20 (środa) @ 09:03:04

Nie wiem, czy ten Cejrowski wie, co mówi. Polska uzyskała Szczecin nie na podstawie rewindykacji historycznych – choć był on stolica Polski w l. 899-1005, ale na podstawie aktu Likwidacji Prus jako państwa Rozbójniczego (Pruski Sztab Wojny Handlowej i Gospodarczej). Likwidację Prus powierzono komendantom Okupacyjnym a Uchwała Wielkiej Czwórki miała być zrealizowana POD BRONIĄ: czyli że każdy sprzeciwiający się miał zostać ROZSTRZELANY, co dotyczy również Cejrowskiego.
W Instrukcji Wielkiej Czwórki napisano: BERLIN MA BYĆ NIEMIECKI I MA MIEĆ NAJDOGODNIEJSZE POŁĄCZENIE WODNE Z BAŁTYKIEM. Tu wystąpiła różnica zdań, bo komendant Amerykański uznał to za SZCZECIN a komendanci Brytyjski, Francuski i Sowiecki za STARORZECZE ODRY.
Była to sprawa oznaczeniu ŚWIATOWYM. Szczecin był podstawą niemieckiego marynizmu dzięki Odrze Przemysłowej: Węgiel górnośląski płynął barkami do WULKANA, ale większą jego część ładowano na rudowęglowce, które w Szwecji ładowały RUDĘ dla Wulkana, której większą część transportowano barkami frachtem powrotnym na Górny Śląsk. Tam produkowano stale gatunkowe, które spławiano z węglem do stoczni nadodrzańskich, które produkowały PODZESPOŁY, z których montowano w Szczecinie okręty nawodne i PODWODNE.
Wrocławska stocznia rzeczna miała 70 tysięcy pracowników, z którym to systemem nie mógł się równać marynizm angielski czy amerykański.
Hohenzollernowie nie mieli pałacu Imperialnego na miarę Kremla czy Wersalu. Wilhelm II chciał zbudować taki pałac na Cytadeli poznańskiej, ale sztab Cesarski zaoponował proponując Wały Chrobrego w Szczecinie. Nazwa Wały Chrobrego pochodzi od zjazdu milenijnego w Szczecinie-Gnieźnie.
Z tej racji zlikwidowano cytadelę szczecińską ODKOPUJĄC zamki i pałace: Kleszcz, Belweder, Gryf, Grabowiec i Trzygław, które miały tworzyć Wschodnią fasadę pałacu Imperialnego, gdy secesyjna miała być Cycami na Zachód.
KONTROWERSJA: Szczecin czy Starorzecze Odry była EPOKOWA. W tym miejscu miała powstać NAJWIĘKSZA MORSKA AGLOMERACJA ŚWIATA – większa od Holandii – z olbrzymim zapleczem przemysłowym w postaci Śląska i Czech.
Zjednoczeniu Niemiec sprzeciwiła się tylko Margaret Thatcher mówiąc, że ZJEDNOCZONE NIEMCY TO EUROPA NIEMIECKA czyli IV Rzesza, co Cejrowski chce uzupełnić o największą aglomerację morską świata, z pałacem IMPERIALNYM na Wałach Chrobrego.
Multimilioner norweski kupił w niemieckim antykwariacie plany Imperialnego Pałacu Cesarskiego w Szczecinie, który chciał zbudować na hotel dla Skandynawów – bez naruszania substancji historycznej zamków i pałaców. Miał do tego historyczne prawo, gdyż król norweski Olaf Trygvason przybył na Zjazd Milenijny w towarzystwie króla francuskiego Roberta Złodzieja. Roberta wpuszczono, ale Olafa zaatakowały floty duńska, szwedzka i polska, wobec czego wskoczył w PEŁNEJ ZBROI do Morza.
Szczecin stał się Papieski podczas II Krucjaty, gdy Henryk Lew poprowadził na Połabie 10 razy więcej krzyżowców zachodnio- i środkowoeuropejskich niż cesarz na Bliski Wschód. Henryk I z Wrocławia ZADECYDOWAŁ w wojnie o Burgundię wyłączając z wojny wschodnie Niemcy i anektując Szczecin, co umożliwiło Francuzom zwycięstwo pod Bouvines w r. 1214. Odpadł jednak znowu od Polski po zdobyciu Poznania przez książąt krajeńskich w wojnie rekuperacyjnej w r. 1246, kiedy to najemnicy niemieccy wzięli Króla Polski Bolesława Dzikiego na arkan i pociągnęli za końmi z Wrocławia do Legnicy.
Szczecin odzyskał Władysław Jagiełło po zhołdowaniu Brandenburgii, ale odpadł on od Rzeczypospolitej wobec napadu Iwana Groźnego na Kijów w r. 1556. W traktacie Westfalskim Polska uzyskała zaś Prawy brzeg Środkowej i Dolnej Odry.
20 lat temu zaproszono mnie na polsko-holenderką konferencję ODRA 2006, w/s Odbudowy Odry Przemysłowej, ja byłem tam nieodzowny jako WYPŁACALNY, toteż banki niemieckie, które miały finansować tą Odbudowę, zażądały MOJEGO PODPISU. Wszedłem na trybunę i zadałem retoryczne pytanie: KTO ZA TO ZAPŁACI? i odpowiedziałem NIEMCY. – CZY TAKA ODRA SIĘ SPŁACI? – W Polsce Korupcyjnej NIGDY. – WOBEC CZEGO NIEMCY PRZEJMĄ ODRĘ ZA DŁUGI.
Mamy dużo lepszy system marynistyczny, w postaci Kanału Przemysłowego: Sosnowiec-Bydgoszcz-Elbląg lub Suwałki. Kto chce zarobić na marynistyce niech NIE TRACI, ALE PŁACI 10 RAZY MNIEJ i ZARABIA jak na zamkach nadreńskich. Niemcy naharowali się Jak Woły przy kanale Ren-Dunaj, ale żaden Skandynaw tam Nosa Nie Wsadził. Jest to przykład inwestycji, która NIE ZWRÓCI SIĘ NIGDY.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Gru 11, 2017 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-09-23 (sobota) @ 10:57:52
https://marucha.wordpress.com/2017/09/17/wolne-tematy-75-2017/
Ad. 160. http://www.wandaluzja.com said
2017-09-19 (wtorek) @ 21:40:15
Tadeusz Jurkowlaniec (W-wa, Instytut Sztuki PAN), Historia Krzyża Świętego na portalu kaplicy św. Anny w Malborku, Biuletyn Historii Sztuki, 1/2017.

Ad. 224. http://www.wandaluzja.com said – 2017-09-21 (czwartek) @ 07:12:38
Juliusz Raczkowski, MALBORSKI ZAMEK WYSOKI – Uwagi na temat książki Kazimierza Pospiesznego: Domus Malbork. Zamek krzyżacki w typie regularnym (Monografie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika ), Toruń. Wydawnictwo Naukowe UMK, 2014, ss. 336, 283 il. Cz-b, 30 il barwnych; Biuletyn Historii Sztuki, 1/2017.

Uważam, że da się wykazać, czy BRAKUJĄCE łuki Złotej Bramy w Malborku pochodzą z USZKODZEŃ czy NIEUKOŃCZENIA warsztatowego ??? Bo jeśli z Niedorobienia to mankament pochodzi z Nagłego opuszczenia zamku przez dwór Agnieszki Meranki w związku z przeprowadzką do budowanego Drugiego Luwru w Strzegomiu.
Filip II August kupił jej w 1200 r. w odprawie rozwodowej kasztelanie Jawor i Strzegom, a ponieważ jako Królowa Francji nie mogła mieszkać Byle Gdzie to zakwaterowano jej dwór w Malborku do zbudowania LUWRU w Strzegomiu. Luwr ten Austriacy i Prusacy przebudowali przez ZAKOPANIE na twierdzę STRZEGOM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Gru 11, 2017 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

www.wandaluzja.com said - 2017-09-28 (czwartek) @ 06:09:39

http://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/nie-pary%c5%bc-nie-rzym-nawet-nie-nowy-jork-kt%c3%b3re-zatem-miasto-tury%c5%9bci-odwiedzaj%c4%85-najcz%c4%99%c5%9bciej/ar-AAsxxm6?ocid=spartandhp#page=2//

NIE PARYŻ, NIE RZYM, NAWET NIE NOWY JORK. KTÓRE ZATEM MIASTO TURYŚCI ODWIEDZAJĄ NAJCZĘŚCIEJ?

Za moich studenckich czasów to JEDYNYM miejscem, które pokonało Wenecję był moskiewski KREML Kazimierza III Wielkiego.
Nie ma to jak Renesansowe Praktyki Włoskie. Matką Rosji była królowa Bona Sforza, która BAŁA SIĘ, że Sulejman Wspaniały, po zdobyciu Oranu, uderzy Słowianami bałkańskimi na Włochy, więc wysłała luterańską armię z Turyngii na Wołgę.
To ZAMAZAŁO Domysły o zburzeniu przez nią Antycznego Rzymu PAPIESKIEGO Wandalami czyli Serbołużyczanami, odium czego wziął na siebie Henryk VIII.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Gru 12, 2017 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-10-03 (wtorek) @ 22:09:38
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bodzentyn#Nazwa

Ruiny zamku biskupów krakowskich wzniesionego przez Floriana z Mokrska i przebudowanego w XIV w

W herbie BOŻĘCINA-Bodzentyna mamy INFUŁĘ biskupią między dwoma wieżami. Zamek został PRZEBUDOWANY w związku z zarekwirowaniem WAWELU przez Władysława Łokietka z powodu zburzenia królewskiego GARGAMELLA na Bielanach Krakowskich.
Po spaleniu przez mieszczan ŚWIECKIEGO Uniwersytetu Włastów Na Kazimierzu król odbudował fragment Gargamella pod nazwą PRZEGORZAŁY i dał Wawel na tymczasową siedzibę Uniwersytetowi. Król zabrał bowiem wszystkie moce budowlane do budowy Gotyckiej Moskwy, której symbolem jest KREML.
Stanisława Michalkiewicza za atak na Imperium Lechitów (https://marucha.wordpress.com/2017/09/30/wolne-tematy-78-2017 – 147) został spostponowany nie tylko przez Adolfa Kudlińskiego (https://www.youtube.com/watch?v=Lt94uD-f3P4 – 193), ale i FRONTALNIE przez Pola Lechickiego: https://marucha.wordpress.com/2017/09/30/wolne-tematy-78-2017/ – 146.
Adolf Kudliński powiedział wprost, że Pan Michalkiewicza nie jest historykiem czy archeologiem z wykształcenia, nie zajmuje się tym i nie ma w tych dziedzinach Dokonań, toteż jego inwektywy są LŻEŃSTWAMI: Jakie prawo ma pan, Panie redaktorze, żeby o LŻYĆ takich jak ja? Zna się Pan na tym jak KURA NA PIEPRZU, ukończył Pan Akademię SB czyli NKWD jak Leszek Moczulski, a Lży Pan takich jak ja od RZYGOWIN UBECKICH czyli Enkawudowskich.
Pol Lechicki zarzuca zaś Michalkiewiczowi ŻYDOGERMAŃSKI Katolicyzm Polityczny, co uwiarygodnia suponowany agenturalizm Mossadu z wyznaczeniem na Antysemitę: DESYGNOWANY NA POLAKA. Prusacy POPIERALI polską historiografię Lechicka, nauczając polskie dzieci, że Historia Polski zaczyna się w roku 550, od przybycia Lecha i Czecha z Belgradu nad Wisłę – właściwie przez Pragę do Wrocławia. Teraz jednak Niemcy ZREZYGNOWALI z tej doktryny, gdyż powstało Hitlerowskie LEHI, czyli Juden-SS ze stolicą w Stalingradzie, choć nazwa pochodzi od stolicy Leszka III Wyścigowego LECH w Boguczarze nad Donem od BOGA I CARA, jak to przezywali Rusini.
Niemcy zwietrzyli to bowiem interes ze zdyskontowania Wielkiej Germanii ze stolicy w Krakowie czyli historiograficznego Wyeliminowania Słowian, co jest wg doktryny konserwatyzmu angielskiego DOSKONAŁYM interesem, jak okaleczenie papizmu przez katarów-templariuszy identyfikacją Świątyni Salomona z PRETORIUM Rzymskim czy OTRUCIE Rosji i Francji fekaliami pruskimi.
Przekwalifikowanie słowiańskiej Lechii na LEHI z Haify jest fekaliem hitlerowskim z arsenału Wojny Ukraińskiej, której OGONEM była Wojna Ukraińska: W Ostatnim Rozkazie Hitler kazał dla SS OBRZEZAĆ SIĘ I IŚĆ NA PODBÓJ PALESTYNY, ŻEBY PRZY POMOCY TAJNYCH KONT SZWAJCARSKICH PRZENIEŚĆ WŁADZĘ Z MOSKWY DO TEL AWIWU, zaś Profesor Cyprian Iwo Pogonowski z USA grzmiał w TV Trwam, że 232 tysiące wziętych na Ukrainie enkawudzistów uzbrojona w broń czechosłowacką i wysłano na wojnę palestyńską.
Gdyby wówczas powstała Samoistinna Ukraina Banderowska – bo Bandera na Wojnę Ukraińską NIE POSZEDŁ – to mielibyśmy dziś Izrael ze stolicą w STALINGRADZIE czy Konstantynopolu jak chcą niektórzy: http://www.wandaluzja.com/?p=p_361&sName=46.-zydowskie-odrodzenie-polski//.
Z drugiej strony Izba Lordów dokonała zamachu na Żydowską Amerykę Złotem Włastów z MODLINA, więc Michalkiewicz dezawuuje Włastów twierdząc, że Feudalne Władztwo Gruntowe w Magna Karta zostało przyjęte na synodzie łęczyckim w r. 1185 a nie po zamordowaniu przez Prawdziców Bolesława III, gdy ogłoszono Falsyfikat Bulli Gnieźnieńskiej, gdzie jest UDZIELNOŚĆ Arcybiskupa Gnieźnieńskiego jako Pana Na Łowiczu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Gru 12, 2017 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-10-06 (piątek) @ 23:27:31
https://gry.wp.pl/spotkalem-ludzi-z-doslownie-calego-swiata-wszystko-przez-wiedzmina-6173528896927873a

Plansza: Barnaba Siegel, DO MIEJSCOWOŚCI NA OPOLSZCZYŹNIE PRZYJEŻDZAJĄ LUDZIE Z CAŁEGO SWIATA. ZASKAKUJĄCY POWÓD

Udało mi się wypromować MOSZNĄ. Zaczęło się od tego, że HARRY POTER chciał kupić zamek CZOCHA więc przemówiłem mu do rozsądki – że jak chce zrobić Biznes to nich kupi MOSZNĄ. Nie uwierzył i Pożałował, bo MOSZNĄ wydzierżawił czy kupił WIEDŹMIN, czym ZATKAŁ Wszystkich.
Zamek-pałac w MOSZNEJ Nie miał Metryki, którą mu Wyrobiłem. Jest to ROKOKOWY pałac Fryderyka II, który MARZYŁ o zastąpieniu w Europie Pszenicy i Wołowiny ukraińskiej WĘGIERSKĄ. Z tej racji chciał przenieść stolicę Prus z Berlina do Opola więc zaczął się budować w Mosznej, ale w II wojnie śląskiej Daun zgarnął mu pod Ołomuńcem tabory więc musiał ewakuować Morawy, i z kanału Odra-Dunaj, którym miano transportować pszenice węgierską wyszły nici.
Król stracił serce dla Mosznej, którą ukończył jego marszałek Dworu na pałac Rezydencjonalny. Ponieważ był Za Drogi to urządzono w nim hotel dla podróżujących na Górny Śląsk NA ZŁOŚĆ polskiej Świętej Annie. Po zbudowaniu Kolei Górnośląskiej hotel zbankrutował, ale Pałac uratował przed rozbiórką górnośląski i europejski Król Cynku Godula, który kupił go dla swej córki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Gru 12, 2017 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-10-07 (sobota) @ 08:38:08
http://opolskie.regiopedia.pl/wiki/bolko-ii-ksiaze-opolski
BOLKO II KSIĄŻĘ OPOLSKI
Danuta Adamska + Współautorzy:

Książę Opolski Bolko II (1295/1300 – 1350) – był drugim synem księcia opolskiego Bolka I i Grzymisławy–Agnieszki. Urodził się między 1295 a 1300 rokiem, choć bliżej 1300 r. Nie jest jasne, dlaczego dwóch synów Bolka I nosiło identyczne imiona – starszego w historii nazywa się Bolesławem a młodszego Bolkiem. W chwili śmierci ojca był zapewne pełnoletni. Nie wiemy czy jeszcze za życia Bolka I zdecydowano o podziale księstwa między jego trzech synów. Tak się chyba stało ponieważ nie słyszymy o konfliktach braterskich na tle podziału ojcowizny. Bolesław otrzymał Niemodlin i Głogówek z okręgami a Bolko II Opole i Olesno a Albert Strzelce i Lubliniec. Dlaczego nie najstarszy z synów objął stolicę księstwa – tego nie potrafimy wyjaśnić.

Artykuł jest POPRAWIENIEM oryginalnej biografii Bolka II Opolskiego POD MOIM WPŁYWEM. 2 lata temu zostałem zaproszony przez właściciela zamku NIEMODLIN do Odatowania tego zamku, którego PRZEBUDOWĘ z zamku Kasztelańskiego na Książęcy odatowałem na PO ROKU 1313. Powiązałem to ze śmiercią w tym roku Bolesława Opolskiego (Bolka I) powrotem Bolka Juniora (Bolka II) z wojny Luksemburskiej we Włoszech. Pamiątką tego była budowa Ratusza Opolskiego na wzór Palacio Veccio we Florencji z przełomu XIII i XIV w, wyraźnie przez architekta florenckiego i za łupy z wojny Luksemburskiej, za które Junior KUPIŁ Starszeństwo od Bolesława Pierworodnego, który został księciem NIEMODLIŃSKIM.
Zauważyłem jednak, że Bolesław Opolski jako czeski starosta Krakowa, Małopolski i SIERADZA tytułował się Księciem NA OPOLU I NIEMODLINIE – czyli, że PRZEBUDOWA niemodlińskiego zamku z Kasztelańskiego na KSIĄŻĘCY czyli Dzisiejszy musiała się odbyć za OJCA Bolesława Pierworodnego i Bolka II.
Zamek niemodliński wygrał internetowy plebiscyt na NAJBARDZIEJ ATRAKCYJNY ZAMEK W POLSCE, choć nie jako Średniowieczny według mnie a Późnorenesansowy, choć późnorenesansowego Manieryzmu nie ma tam za grosz. Europejskim pomnikiem manieryzmu jest sobór Wasyla Błogosławionego na Placu Czerwonym w Moskwie. Zastanawiam się, czy ROKOKO jako Chińszczyzna pochodzi z Chin czy z Placu Czerwonego w Moskwie ???
Za NIEMODLINEM ustawiły się RADZYŃ podlaski, FROMBORK, PSZCZYNA i ŁAŃCUT. Niemodlin zawdzięcza prawdopodobnie zwycięstwo Bursztynowej Komnacie – chyba z pracowni SS w ŚWINACH? gdzie zatrudniano najlepszych złotników żydowskich.
Podczas rewolucji neoperonowskiej w Argentynie powiedziałem, że Bursztynowej Komnaty należy szukać w banku argentyńskim, bo nadawała się tylko na podarunek dla Ewy Peron. Alfons Rega przestraszył się i wysłał Bursztynowa Komnatę do Bonn, skąd odesłano ją do Ost-Berlina, gdzie ją renowowano i – żeby nie płacić mi Znaleźnego – zametrykowano jako REKONSTRUKCJĘ. – Myślałem, że kopię ze Świn kupiła Urszula Sipińska.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Gru 12, 2017 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-10-10 (wtorek) @ 19:45:19
http://niemodlinzamek.pl// ZAMEK KSIĄŻĘCY W NIEMODLINIE Z XIII WIEKU
Ad. 218, https://marucha.wordpress.com/2017/10/03/wolne-tematy-79-2017//

7 bm. skomentowałem artykulik w Angorze, NAJBARDZIEJ ATRAKCYJNY ZAMEK W POLSCE, Warszawa-Chicago-Dortmund-Paryż-Toronto-NowyJork-Wilno, 8 X 2017, Angorka 2. Podkreśliłem, że przed 2 laty zostałem zaproszony przez właściciela zamku do odatowania go. Wówczas stwierdziłem, że zamek Kasztelański został przebudowany PAŁACOWO po powrocie Bolka II z wojny luksemburskiej we Włoszech w związku ze śmiercią jego ojca Bolesława I Opolskiego w r. 1313, STAROSTY Krakowa i Sieradza.
Bolko II nie tylko zbudował za łupy włoskie Ratusz Opolski na wzór Palacio Veccio we Florencji, ale i kupił od Bolesława II Pierworodnego STARSZEŃSTWO rodowe, stając się Księciem Opolskim, wobec czego Bolesław II Pierworodny został księciem Niemodlińskim, co WYMAGAŁO przebudowy zamku Kasztelańskiego na PAŁAC.
Stwierdziłem przy tym, że datowanie zamku-pałacu w Niemodlinie na Późny Renesans – jak to zrobiono w Angorze – nie ma sensu, gdyż w pałacu tym Nie Ma Krzty MANIERYZMU, którego europejskim pomnikiem jest cerkiew Wasyla Błogosławionego na Placu Czerwonym w Moskwie. To daje do myślenia, że Impulsem ROKOKA nie była Chińszczyzna, ale Cerkiew Wasyla Błogosławionego jako pomnik Podboju Powołża.
Zauważyłem przy tym, Bolesław I Opolski tytułował się PANEM NA OPOLU I NIEMODLINIE, co WYMAGAŁO Reprezentacyjnego zamku lub pałacu, czym niemodliński zamek Kasztelański NIE BYŁ – a to suponuje na budowniczego niemodlińskiego zamku-pałacu Bolesława I Opolskiego.
Proszę sobie więc wyobrazić me zdziwienie, gdy dziś po otwarciu witryny NIEMODLIN przeczytałem, że zamek-pałac niemodliński nie jest Późnorenesansowy, ale ŚREDNIOWIECZNY, fundacji Bolesława Pierwszego – czyli wyraźnie Starosty Krakowa i Sieradza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 5:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-10-16 (poniedziałek) @ 10:42:30 - Ad. 143:

Panie Yagiel, Czerwińsk jest starszy od Warszawy, gdyż ma kościół KAMIENNY, który z tej racji nie został rozebrany przez Krzyżaków czy Czechów. Kościoły kamienne budowano PRZED Prometeomachią w 48. wieku pne. Prometeusz, który zbudował piękną bazylikę w Palermo, został pojmany w Bohemii przez Posejdona, który kazał go przykuć do pręgierz na Chojniku i wycinać co jakiś czas część ciała – że stał się żywym preparatem anatomicznym.
Podczas tej wojny wynaleziono Duńską czy Lombardzką? Cegłę Konstrukcyjną, która zainicjowała Nową Architekturę konstruktywistyczną, wobec czego onych rozebranych przez Krzyżaków czy Czechów 6 kościołów Czerwińska powstało PO PROMETEOMACHII.
Prometeusz miał być PRZYKUTY NA KAUKAZIE, co znaczyło Góry Wapienne, gdy Sudety znaczyły po grecku Górami Żelaznymi a Bohemia jako KASSATERYDY Krainą Cyny. W takim razie skąd Cyna na KASZUBACH? – więc może dlatego, że Brytowie płacili za żelazo kaszubskie w Pucku Cyną ??? Metalurgia Kaszubska był GRECKĄ alternatywą metalurgii Powiślańskiej, zbudowaną przez kulturę trypolską, czego pamiątka jest Wspaniały TORUŃ, jak pomnikiem metalurgii Kaszubskiej jest Wspaniały GDAŃSK.
Hunowie zburzyli Kanał Przemysłowy Sosnowiec-Bydgoszcz, którym dostarczano węgiel cieszyński do przeróbki rudy szwedzkiej a zwycięscy Wandalowie nie odbudowali, gdyż WYSTARCZAŁA im metalurgia Powiślańska, na szwedzkiej rudzie i sokalskim węglu. To jest tajemnica, DLACZEGO Starożytny port pucki był KILKAKROTNIE większy od Średniowiecznego portu gdańskiego, który był największy w Europie, bo na Żelazie Gdańskim WISIAŁY Trzy Imperia Kolonialne: Holenderskie, Hiszpańskie i Portugalskie – co zniszczyli Rękami Szwedów Cromwell z Mazarinem.
To nie był żaden Szlak Bursztynowy tylko SPŁAW ŻELAZA: do Wenedy-Bydgoszczy, skąd albo do Belina i kanałem Śródlądowym do Kolonii, albo do Sosnowca i kanałami Górnośląskim i Morawskim do Dunaju. Ptolemeusz pisał Wielką Germanię przed Pokojem w Gubine w r. 174, gdy Goci przenieśli się na prawy brzeg Wisły. Nazwa Germania pochodzi od zamku GARGAMELL w Krakowie.
ASKAUKALIS Ptolemeusza identyfikuje się z Inowrocławiem, z czym się nie zgadzam. Askaukalis znaczył Wapienną Górę, co pasuje do Megalitycznego Płocka, zbudowanego z wapienia budowlano-drogowego w Kazimierzu Dolnym, z którego wypalano najlepsze wapno. Również nazwa GOCI jest nazwą Mazowiecką i pochodzi od GEPIDÓW z Góry Płowej czyli Jasnej – skąd PŁOCK.
Megalityczny Płock kazał rozebrać Jan Luksemburski na WAPNO dla Królewca. Imperialny zamek AMAZON runął zaś do Wisły podczas renesansowej przebudowy z powodu nieszczelnego wodociągu – czym uratowałem płocką skarpę krzycząc, że potrzebna jest nie Technika Amerykańska, ale Austriacki Regulamin Saperski.
ASGARD to aryjski KIJÓW. Po bitwie pod Bełzem w 1362 r. Litwini zajęli Kijów Górny a Polacy miasto dolne zwane Podolem.
Dzielnicą Inowrocławia jest Krusza Zamkowa. Odkryto tam fundamenty zamku NA KTÓRYCH urządzono animalistyczne sanktuarium kultury amfor kulistych. W pobliżu zaś Grób Księżniczek starszej kultury badeńskiej, które poległy prawdopodobnie w walce z najazdem Hellenów-Greków. Najciekawsze jest jednak to, że nazwa KRUSZA ZAMKOWA przetrwała 4500 lat !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 5:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-10-17 (wtorek) @ 07:59:13

Od kilkudziesięciu lat interesuję się aktywnie fenomenem architektonicznym wrocławskiego Dworca Głównego jako Cudu Europejskiego. Architekturę tą tłumaczy się PRZEBUDOWĄ Dworca w latach 1900-1902, z czym się nie zgadzałem.
Na Północnym prospekcie Rynku eksponuje się historyczne widoki Wrocławia, Śląska i Europu Środkowej, wśród czego jest obecnie zdjęcie Władysława Syrokomli, który w r. 1860 jechał pociągiem z Wilna do Poznania przez WROCŁAW. Zapisał w Dzienniku: PRZEBIEGŁEM PRZEZ DWORZEC SPOGLĄDAJĄC STRACHLIWIE NA JEGO WIELKOŚĆ I WSPANIAŁOŚĆ – z czego wynika, że Wielkość i Wspaniałość Dworca Wrocławskiego nie pochodzi z Przebudowy w l. 1900-1902.
Dworzec Wrocławski powstał z PRZEBUDOWY Cytadeli Fryderycjańskiej, czyli jakby jego obecny kształt został nadany w czasie budowy Kolei Dolnośląskiej w l. 1850-60 ??? Gdy się wchodzi wejściem Głównym to są najpierw kolumny Wysokie a potem 4 Niskie na Podiach. Wysokość Podiów odpowiada poziomowi locjów, w których można rozpoznać Sypialnie dla żołnierzy. Otóż te 4 kolumny Niskie, między którymi schodzi się na poziom konstruktywistycznej Hali Dworcowej, pochodzą z Cytadeli Austriackiej, z czasów Potopu.
CEGLANY wrocławski wiadukt kolejowy – Secesyjny ŻELBETOWY byłby dużo tańszy – był naśladownictwem rozebranego przez Fryderyka II wiaduktu i pałacu LAGIER w Kruszwicy, zbudowanego przez Popiela I Gnuśnego za kontrybucję francuską.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 5:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-10-17 (wtorek) @ 10:06:05
https://turystyka.wp.pl/skarby-polskie-poznaj-tajemnice-twierdzy-srebrna-gora-6175995920373377a

SKARBY POLSKIE. POZNAJ TAJEMNICE TWIERDZY SREBRNA GÓRA – Polskie zamki, klasztory i twierdze skrywają wiele, często wciąż nieodkrytych, skarbów. Od setek lat krążą o nich legendy i opowieści, które często przyprawiają o zawrót głowy. Najciekawsze z nich możecie poznać oglądając odcinki programu „Skarby polskie” realizowanego przez History. Jeden z nich opowiada o tajemnicach Twierdzy Srebrna Góra.

To jest architektura BASTYLII Francuskich z wojny stuletniej i SPRZED bitwy pod Bełzem w r. 1362, gdzie Polacy zdobyli artylerię TURKIESTAŃSKĄ, która URATOWAŁA FRANCJĘ: http://www.wandaluzja.com/?p=p_155&sName=37.-cierniowa-korona//
Wynika z tego, że Twierdzę w Srebrnej Górze budował Jan Luksemburski w trakcie Podboju Śląska. Pretekstem tej wojny było wykąpanie przez mieszczan ziębickich legata papieskiego Świnki w szambie, którego prowadzali po mieście na drążku jak buhaja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 6:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-10-23 (poniedziałek) @ 20:46:48
https://turystyka.wp.pl/skarby-polskie-opactwo-cystersow-w-lubiazu-6178498841430145a//

SKARBY POLSKIE. OPACTWO CYSTERSÓW W LUBIĄŻU

Po co 12 mnichom był lokum 3 razy większe od Wawelu ??? Nie był to bowiem Żaden Klasztor, ale PAŁAC CESARSKI, którego budowę podjęto po bitwie pod Wiedniem – za fundusz POMNIKA Bitwy Wiedeńskiej – który budowali i administrowali CYSTERSI.
Po bitwie pod Wiedniem Austriacy poczuli się zagrożeni przez Prusaków, a ponieważ główną austriacką twierdza antypruską był Głogów, której asekurować Wrocław NIE MÓGŁ, to trzeba było budować nową Stolicę Śląska w LUBIĄŻU.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 7:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-10-29 (Niedziela) @ 17:09:25
http://strefatajemnic.onet.pl/duchy/nawiedzony-kreml/tcz8v
Strefa tajemnic › Duchy › Józef Stalin – 28 lip 11 08:58

Nawiedzony Kreml
Lenin powraca do budynku dość często, a rezyduje głównie w swym dawnym apartamencie. Pracownicy Kremla twierdzą, że dochodzące z jego pokoju dźwięki brzmią jak ludzkie kroki, a pomieszczenie to jest przecież od czasów śmierci wodza zamknięte i niedostępny.
Kreml moskiewski. Jeden z najcenniejszych zespołów obronnych średniowiecznej Europy. Pierwsze wzmianki o zabudowie wzgórza pojawiły się już w dwunastowiecznych kronikach. W XIV wieku stał się rezydencją książąt moskiewskich, później carów rosyjskich, dziś jest oficjalną siedzibą prezydenta Rosji. Serce Moskwy i miejsce, gdzie historia wielokrotnie, i to wyjątkowo mocno, postawiła swoją stopę.
Nic więc dziwnego, że przez wieki obrósł w mity i legendy. Wiele z tych historii sugeruje, że Kreml jest miejscem nawiedzonym przez duchy. I to jakie! Najpopularniejsze z nich skupiają się bowiem wokół trzech wielkich dyktatorów: Iwana IV Groźnego, Lenina i Stalina.

Budowniczym Preromańskiego KREMLA i Moskwy był grecki bóg Prapoczątku Jur-Uranos z Krakowa, który – chcąc się uwolnić od gderliwej żony Geii – wybrał się z kochanką na Ural, w trakcie czego zbudował Białokamienną Moskwę. Białokamiennego Kremla NIE MODERNIZOWANO tylko zbudowano KILKANAŚCIE ceglanych kremlinów, aż do wypędzenia z Moskwy przez Polaków i Litwinów Wielkiego Tumnika tatarskiego w 1306 r., gdzie osadzili Iwana Kalitę.
Ponieważ KILKANAŚCIE kremlinów CEGLANYCH zostało obsadzonych przez Polaków i Litwinów to Iwanowi został stary KAMIENNY Kreml, więc Rad Nierad zabrał się do jego przebudowy przez NADSYPANIE wzgórza. Szło to dość niemrawo, ale w r. 1362 doszło do bitwy pod Bełzem, w której Polacy i Węgrzy rozgromili Wielką Ordę i Litwinów.
Chan zginął a Wlk Książę Litewski dostał się do niewoli, z której został uwolniony za złożenie hołdu Ludwikowi Wlk Węgierskiemu, który kazał mu ścigać Tatarów, w trakcie czego Litwini zajęli ZAMEK Kijowski. Polacy obsadzili zaś południową część Kijowa zwaną PECZERSKIEM i MOSKWĘ.
W wojnie tej Kazimierz III zdobył ogromne państwo – od Odry do Uralu – którym nie sposób było rządzić z Krakowa. Wobec tego zdecydował się, że miast odbudowywać zburzone przez Jana Luksemburskiego Gargamell czy Sieradz wybuduje nowa stolicę w MOSKWIE – co odpowiedzią na Zagadkę, DLACZEGO w Gotyckiej Moskwie nie ma krzty bizantynizmu.
Dlaczego Duch Lenina pojawił się na Kremlu kilka tygodni PRZED śmiercią Lenina w Gorkach ??? Na to pytanie odpowiadam w książce Incydentu nie było, Gdańsk 2001. Otóż był to francuski sobowtór Lenina Dickis, który wobec Śmierci Lenina chciał przejąć władzę. Stalin kazał go za to WYKAPAĆ W TUSZU.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.farmbook.webd.pl/magazyn/ppcin_03.jpg

wapiennik na Kujawach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 2 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group