Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell

FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Architektura
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 6:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-11-03 (pi?tek) @ 09:01:27
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/miejsca-kt%c3%b3re-znikn%c4%85-z-mapy-%c5%9bwiata-za-naszego-%c5%bcycia/ss-AArGPvb?ocid=spartandhp#image=11
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/miejsca-kt%c3%b3re-znikn%c4%85-z-mapy-%c5%9bwiata-za-naszego-%c5%bcycia/ss-AArGPvb?ocid=spartandhp
WENECJA ZNIKNIE Z MAPY ?WIATA ZA NASZEGO ?YCIA – Miejsca, które znikn? z mapy ?wiata za naszego ?ycia

Kadafi i Berlusconi wykorzystali moja ksi??k? INCYDENTU NIE BY?O, Gda?sk 2001 do zgarni?cia brukselskiej puli pokerowej EXODUSU BIBLIJNEGO. Poniewa? ZAG?ADA Armii faraona Jechnatona-Jehowy na tafli solnej Wlk Jeziora Gorzkiego przez otwarcie TAMY w Goszem-Suezie jest podobna do kataklizmu Wenecji to program Ratowania Wenecji za cz??? tej puli nazwali MOJ?ESZ.
Ja od razu ZAPROTESTOWA?EM tego Moj?esza Weneckiego, wykazuj?c jego Absurdalno??, gdy? nie mniejsza on ?adnego z parametrów Kataklizmu Weneckiego a tylko pot?guje Wenecki Smród. Miast tego zaproponowa?em technik? MOSKIEWSKO-WARSZAWSK?, tj. podniesienia pa?aców i kamienic weneckich sterowanymi elektronicznie podno?nikami hydraulicznymi do PIERWOTNEGO poziomu, przez co uzyskuje si? PARTERY na infrastruktur? techniczn? i trety handlowe za przy?mionymi szybami, co likwiduje wenecki smród i przed?u?a sezon turystyczny na ca?y rok.
Moje wo?anie by?o G?osem na Puszczy, ale t? technik? mo?na zastosowa? w setkach HISTORYCZNYCH miast turystycznych w Europie, Azji i Ameryce. Poza tym NAJKORZYSTNIEJSZ? inwestycj? XXI Wieku jest bardzo tandetna replika Wenecji w Las Vega, co ja podchwyci?em proponuj?c budow? repliki Wspania?ej Wenecji W?GIERSKIEJ (1084-1177) nad Balatonem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-11-24 (pi?tek) @ 02:01:25

OPRAC.BL, BUDOWLE III RZESZY W POLSCE aneks artyku?u Ewa Jab?o?ska, STYL IMPERIALNY w architekturze Hitlera, Super-HISTORIA – Super Express, 23 XI 2017.

Prospekt otwiera wroc?awski budynek Urz?du Wojewódzkiego, który by? sztabem LUFTWAFFE. Na str. 2-3 jest makieta Tryumfalnego Berlina – GERMANII, cz??ciowo zgodny w pogl?dem, ?e GERMANIA mia?a by? Monstrualnym Watykanem.
Watyka?ska rotunda ?w. Piotra jest zbudowan? na prze?omie VI i VII w. kopi? rotundy pa?acu Konstantyna Wlk w Konstantynopolu, który by? PRZENIESIONYM z Aleksandrii pa?acem Ptolemeuszy, ?eby odebra? Aleksandrii Majestat ?wiatowy. Poniewa? pa?ac by? z bia?ego MARMURU to Wojewoda Kij, pó?niejszy nasz Popiel II Myszowaty, po zdobyciu Konstantynopola w 864 r. kaza? Pa?ac Konstantyna Przenie?? do Sambora, który od tego zacz?to zwa? KIJOWEM.
Pa?ac ten kaza? ZBURZY? po bitwie pod Batohem su?tan Mehmed IV My?liwiec wraz ze Wspania?ym Kijowem z bia?ego marmuru za litewskie drewno szkutnicze – ?eby Nie Mówiono, ?e Jest Miasto WSPANIALSZE OD KONSTANTYNOPOLA. W ten sposób z Architektonicznego Cudu Wszechczasów zachowa?a si? tylko kopia Rotundy Konstantyna, któr? po zburzeniu Antycznego Rzymu przez lancknechtów Lutra rozbudowano na bazylik? Watyka?sk?.
Do architektury Hitlerowskiej BL zalicza te? zamek Przegorza?y jako WARTENBURG. Przegorza?y znaczy SPALONY, gdy? jest o cz??? zburzonego przez Jana Luksemburskiego KRÓLEWSKIEGO zamku krakowskiego GARGAMELL, któr? odbudowa? Kazimierz Wlk. Od tego Gargamella pochodzi nazwa Germanii: Wielka Germania si?ga?a URALU a najwi?kszym ludem germa?skim byli S?OWIANIE.
Gdy ?ydzi zacz?li domaga? si? Zwrotu Wawelu to og?osi?em, ?e zarekwirowany przez W?adys?awa ?okietka BISKUPI Wawel Nie Móg? By? zbudowany za ?ydowskie pieni?dze, za które Kazimierz Wielki MÓG? budowa? Gotyck? Moskw? z KREMLEM, który uko?czy? prowizorycznie dopiero Stalin.
W ten sposób uda?o mi si? Od?egna? od ?ydowskich roszcze?, co zosta?o potwierdzone anonimowym listem do Wandaluzji, ?e WAWEL JEST W?ASNO?CI? WATYKANU – co lepsze od roszcze? holokaustycznych von ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu. – A nich si? z Holokaustami u?eraj? Rosjanie.
W dzisiejszej prasie jest ca?a plejada bardzo ciekawych artyku?ów. Najpierw wymieni? Zajoba Ameryka?skiego Anonima, ?MIG?OWIEC PRZYSZ?O?CI – Bell V-280, który jest wersj? nies?awnego Ospreya V-22, produkowanego prawdopodobnie przez SS w ?WIDNIKU? Amerykanie kupili Ospreya u FIATA i tak si? nim Zachwycili, ?e o ile Francuzi, Anglicy i Rosjanie po przetestowaniu dali sobie spokój to jankesi eksperymentowali Do Oporu, Wykosztowuj?c si? i Nawypadkowuj?c Do Usranej ?mierci.
Pisz? DO USRANEJ ?MIERCI, jak mi powiedzia? jeden kleryk, bo tym Ospreyem Prezydent Bush Junior POBI? mego AEROBUSA, ka??c SKATOWA? mego pe?nomocnika w NASA, ze skutkiem Z?AMANIA 2 doktryn Imperialnych USA: Teodora Roosevelta i Monrooego, co ZAAKCEPTOWA? Donald Trump. Pisa?em o tym Sto Razy wnioskuj?c, ?e hitlerowski Osprey by? potrzebny Bushom dla dystrybucji narkotyków. Bushowie byli habsburskimi komisarzami Rockefellerów jako dzier?awców krakowskiego patentu ?ukasiewicza, na którym powsta? Imperializm Ameryka?ski, a Preskott Busch-Scherff-Bush zosta? mianowany przez Hitlera szefem narkotykowej mafii nowoorlea?skiej, która zamordowa?a Tesle i Kennedych.
Z t? spraw? ??czy si? Wielki Smog, którego ZA?YWANIE kosztuje Obywateli drogo z Kieszeni, Wygl?du i Zdrowia: https://marucha.wordpress.com/2017/11/18/wolne-tematy-91-2017 – Ad. 156: W?CHASZ SMOG, B?DZIESZ GRUBSZY//. Sprawa ta zosta?a rozwi?zana ju? 47 lat temu, ale moje Wnioski do Efektu Cieplarnianego zosta?y zrelatywizowane przez Anglików, ?e URATOWA? ?WIAT I CYWILIZACJ? TECHNICZNA MO?E TYKO NAWODNIENIE SAHARY.
Zignorowa?em to, ale potem doszed?em, ?e to jest na MOIM Wniosku Patentowym. Potwierdzi? to list Pani Zast?pcy Sekretarza Generalnego ONZ, która pisze, ?e mój Wniosek Nawodnia Sahary zosta? wniesiony do ONZ przez Prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza, które przeznaczy?o na ten cel 10 miliardów $. Na spotkaniu wiceministra Sa?ka z Pani? Wicesekretarz Generaln? w VII br. postanowiono ten fundusz PODZIELI?, przeznaczaj?c mi jako Autorowi 10 milionów $.
Z bie??cych artyku?ów o Perfumach Rokefelera wymieni? tylko: Rados?aw Omachel, PRZEPRASZAM, CZY TU TRUJ?? – Mia?a by? walka ze smogiem. S? kpiny. Wed?ug Komisji Europejskiej zanieczyszczenie powietrza kosztuje Polsk? równowarto?? 110 mld z? rocznie. To mniej wi?cej 4 proc. polskiego PKB, Newsweek Biznes, 20-26.11.2017, s. 69-73. Zwró?my uwag?, ?e to s? tylko straty WYMIERNE a niewymierne i Skutki s? zwykle kilkakrotnie wi?ksze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-11-25 (sobota) @ 09:24:36
https://marucha.wordpress.com/2017/11/23/aleksandr-dugin-herman-wirth-runy-jul-i-arktyczna-ojczyzna/
„3. http://www.wandaluzja.com said – 2017-11-24 (pi?tek) @ 09:10:12
Ja zaczyna?em od Wirtha. Wirth opanowa? KILKASET j?zyków, Mickiewicz kilkadziesi?t a Aleksander Humboldt „mniej od Mickiewicza”. Wirth szuka? mitycznej HIPERBOREI, któr? ja znalaz?em po frazie TAM, GDZIE ?AB?DZIE ?PIEWAJ?, co mog?o by? tylko Nowogrodem Wielkim. CEGLANY Nowogród zbudowa? za? Apis, którego wys?a? tam jego dziad, Innachos z Wroc?awia, by zbudowa? o?rodek handlu byd?em pontyjskim i przywiód? mu Bia?e Tury, z których wyprowadzono byd?o holenderskie. Bia?okamienn? Moskw? zbudowa? wcze?niej, prawdopodobnie w tym samym celu, grecki nóg Prapocz?tku Jur-Uranos z Krakowa.
Hipotezie Wirtha ZAPRZECZY? Werner Sombart, wykazuj?c, ?e Nordycy nie byli autochtonami skandynawskimi, bo pojawili si? tam z kultur? MEGALITYCZN?. To da?o asumpt spekulacjom ?RÓDZIEMNOMORSKIEJ genezie kultury megalitycznej. To zdezawuowa?em ja AMERYKA?SK? genez? Megalitycznych Kultur ?eglarskich, co zosta?o potwierdzone przez Greków i Rosjan znalezieniem MEGALITÓW na Bahamach – niew?tpliwie starszych od Zachodnioeuropejskich i du?o starszych od Bliskowschodnich.
Wirth ANALIZUJ?C nazwy ?rodkowoeuropejskie doszed? do wniosku, ?e Grecy przybyli do Egei z terenów na Wschód od Odry a Italikowie w Apeniny z terenów na Zachód od Odry. Ja to POPRAWI?EM, ?e Hellenowie pochodzili znad Wis?y a Italikowie znad Renu. Potem okaza?o si?, ?e Italików przywiód? w Apeniny ODYSEUSZ po Wojnie Troja?skie a Greków na Peloponez prawdopodobnie w’OJNOAMES? Z Bratys?awy.”

Nikt jednak nie zwróci? na uwagi na mój wpis, mo?e z racji, ?e Najwspanialsze megality s? w Rosji? O ile WAPIENNE triolity w Baalbek maj? do 1.000-1.500 ton to w Po?udniowej Rosji BAZALTOWE bloki o wadze 3.000 ton s? POWSZECHNE.
Z uwagi na niew?tpliwe Powinowactwo krypty Grobów Królewskich na Wawelu z krypt? Waleski Z?otow?osej w katedrze wroc?awskiej wezwa?em Bundestag, który finansowa? odbudow? krypty II katedry wroc?awskiej przez konto na MOJE Nazwisko. Bundestag przygl?da? si? temu uwa?nie, ale zosta? rozgromiony przez BISKUPKI: http://www.wandaluzja.comhttp://www.wandaluzja.pl// wobec czego spraw? ZA?ATWI? kanclerz Kohl PIENI?DZMI dla Gulbinowicza, ?wiechowskiego i Innych w intencji wpisania mnie na list? Oszustów ?wiatowych dla ZATUSZOWANIA Satelitarnej Detekcji Z?ota.
Wed?ug mnie Waleska uzna?a budowane na Wawelu mauzoleum zabitego przez Tyfona z Pragi Gereona (katedra ?w. Gereona) za zbyt Skromne i odes?a?a warsztat budowlany do Kamienia Pomorskiego a ojcu wznios?a OBECN? katedr? wawelsk?. Krypta Grobów Królewskich zosta?a jednak PRZEPALONA wi?c otynkowano j?, natomiast IDENTYCZNA krypta Waleski w katedrze wroc?awskiej jest pi?knie zeszklona fosforem z Annopola.
To da?o now? technik? w postaci LEJZNY, która mo?na by?o odlewa? megalityczne bloki Poligonalne i SZKLI? zamki lordów piktyjskich (szkockich), którzy p?ywali na ?l?sk po ?elazo i Stal, które dostarczali do Iberii, Berberii i na Malt?. Nie mam odwagi twierdzi?, ?e olbrzymie bazaltowe megality rosyjskie te? s? tej techniki, bo wydaj? mi si? STARSZE, ale prosz? mie? to na oku.
Krypta Grobów Królewskich jako locum dla KILKUDZIESI?CIU sarkofagów jest Po?a?owania Godna, bo by?a budowana dla JEDNEGO. By?em tam i wi?cej tam nie b?d?. Jedynym wyj?ciem jest odbudowa Gargamella, gdzie nie b?dzie ci?by i duchoty dla Setek Tysi?cy czy Milionów rocznie.

Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Nie Gru 17, 2017 11:19 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 12:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-12-01 (pi?tek) @ 10:14:28

– blik, ROSN? SZANSE NA IV KR?G BYDGOSKIEJ OPERY NOVEJ – Gotowa jest koncepcja rozbudowy siedziby opery Nowej w Bydgoszczy. Miasto jest gotowe pokry? po?ow? opiewaj?cych na niemal 80 mln z? kosztów, Rzeczpospolita, 30 XI 2017, s. R4.

Czytamy: „Budowa obiektu ci?gn??a si? latami. W 1961 roku og?oszono konkurs na opracowanie projektu architektonicznego gmachu teatru Muzycznego i Dramatycznego, a jego oddanie do u?ytku nast?pi?o dopiero w 2006 roku. W siedzibie znalaz?a si? m.in. du?a sala widowiskowa dla 800 osób …”.
Nie wiem, co to znaczy? Z tego bowiem wynika, ?e gmach Opery NOVEJ w Bydgoszczy zosta? ZBUDOWANY od podstaw w latach 1961-2006 a NIE ODBUDOWANY ??? Profesor Zin mówi?, ?e zespó? Gmachów Rejencji w Opolu powsta? TYLKO DLA ZBURZENIA ZAMKU PASIEKA: ?l?zaczki przyprowadza?y wnuków i mówi?y: PATRZCIE, JAK ROZBIERAJ? POLSK? czyli Polsk? ?cian? P?aczu.
Ja to uzupe?ni?em, ?e gdy Niemcy zorientowali si?, ?e PASIEKA by?a budowana przez Ten Sam Warsztat, co B?AZE?SKA Troja Schliemanna to wpadli w panik? i Pasiek? rozebrali z WYBRANIEM FUNDAMENTÓW – ?e Polacy znale?li gdzieniegdzie przemieszczony kamie?. Pasiek? budowa? bowiem Set, który zabi? Ozyrysa i wybi? oko Horusowi, za co zosta? wygnany z W?och przez ?nie?k? z Pragi. Przyj?? go Kar-k’Orfeusz z Krakowa i zakwaterowa? w Opolu, gdzie ten zbudowa? PASIEK?, a po wygnaniu Kara przez Lyrkosa i Hellenów ze Skandynawii koledzy udali si? nad Marmar?, gdzie Orfeusz zbudowa? TROJ? na Z?otym Rogu a Egej Set HISSARLIK nadaj?c tym nazw? morzu EGEJSKIEMU.
Niemcy, którzy OTRULI Troj? Schliemanna Rosj? i Francj?, chcieli te? Otru? USA, co uda?o si? dopiero Angeli Merkel dzi?ki WPISANIU MNIE NA LIST? OSZUSTÓW ?WIATOWYCH. Donald Trump zosta? Prezydentem USA OBIECUJ?C D?ug Ameryka?ski 19 bilionów $, ale nazajutrz po wystawieniu Aktu Oskar?enia Lechowi Wa??sie Sekretariat Stanu MARYLAND og?osi? D?ug Ameryka?ski na 2.300 czy 3.200 bilionów $ !!!!!?????
To zdaje si? t?umaczy? CENNIK http://www.wandaluzja.com – Home.pl// ze Szczecina: Yearly Unique Visitors: 345.655 DOLARS: http://wandaluzja.com.ourssite.com// czym Niemcy ?CI?GAJ? D?ug, w który wrobi? ich Zawodowy Oszust Juliusz Prawdzic-Tell, agent NKWD. Za to Polacy i Rosjanie ZAP?AC? granic? niemiecko-chi?sk? na URALU…
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 12:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-12-02 (sobota) @ 10:02:28

KATEDRA W IMPERIALNEJ BYDGOSZCZY na zamku Biskupim

Do budowy KOLEI ?ELAZNEJ najwa?niejszym o?rodkiem ?ródl?dowej handlowej ?eglugi europejskiej by? BERLIN – sk?d Berlinki, które Polacy nazywali SZKUTAMI. Najstarsze historycznie szkuty mamy na rycinie BERLINKI NA ?LUZIE STAROMIEJSKIEJ WE WROC?AWIU, opatrzonej ROKIEM 1242. Po lewej jest P?ON?CA kopia Pa?acu Wielkiego Mistrza w Malborku, któr? ROZEBRANO z Zamkiem Królewskim jako SPRZECZN? z prawem magdeburskim Cytadel?. To nie by? Historyczny PA?AC KRÓLEWSKI Henryka I Brodatego, gdy? ten by? kopi? paryskiego LUWRU w Strzegomiu – dla OBRONY ?l?ska przed ?winkami w ?widnicy i Czechami – który Austriacy i Prusacy przebudowali na Twierdz? przez ZAKOPANIE.
Gdy feudalna Europa Nie Zgodzi?a Si? na zlokalizowanie Stolicy Pa?stwa Krzy?ackiego w Prawobrze?nej Wenedzie-Bydgoszczy to Jan Luksemburski ZBURZY? Wened?, na miejscu której powsta?a Kurna Bydgoszcz. Weneda by?a bowiem EUROPEJSKIM centrum ?eglugi ?ródl?dowej, czyli Berlinem do KWADRATU, co kwalifikowa?o j? na stolic? Zjednoczonej Polski, która tak jak w Wojnach Imperialnych XIX Wieku liczy?a si?. Z tego zdawano sobie spraw? ju? w Staro?ytno?ci, o czym ?wiadczy zburzenie przez Hunów kana?u Przemys?owego zwanego Szlakiem Bursztynowym Bydgoszcz-Sosnowiec, co zbankrutowa?o metalurgi? Kaszubsk? z Puckiem jako portem KILKAKROTNIE wi?kszym od ?redniowiecznego Gda?ska, gdy? Wandalom po rozgromieniu Hunów metalurgia Powi?la?ska WYSTARCZA?A.
Jest Pytanie: GDZIE by?a zburzona przez Jana Luksemburskiego katedra bydgoska? bo ja na ?piewy jezuickie: W TEJ WSPANIA?EJ KATEDRZE BYDGOSKIEJ nabra? si? nie da?em, bo ta nadawa?o si? na Kurnik a nie Katedr?. Zamek Królewski móg? by? na Fordonie, gdzie jest WI?ZIENIE pruskie, ale zamek Biskupi MUSIA? by? na Wyspie M?y?skiej, gdzie musia?a by? katedra.
Mam tu dobre karty: Gdy Polacy zacz?li si? interesowa? zamkiem PIE? w prawobrze?nej Bydgoszczy jako PRZEDKRZY?ACKIM to Niemcy zamek rozebrali a ceg?? wywie?li Wis??, co w ko?cu XIX w. by?o BARBARZY?STWEM. Gdy polscy archeolodzy odkopali na zamku Biskupim rotund? Roma?sk? to stwierdzili nawierty mack? archeologiczna, czego Niemcy w sprawozdaniach archeologicznych nie odnotowali. Na UWr Profesor Kutzner powiedzia? o tym w obecno?ci Profesora Dziurli: ONI NIE CHCIELI I NIE CHC? WIEDZIE?, bo potrzebna im jest ziemia Bez Historii.
W zwi?zku z m? Funkcjonaln? Chronologi? Architektury Niemieckiej Niemcy UKRYLI katedr? bydgosk?, jak zamek Seta Geba-Kurnisowicza w Opolu przez ABSURDALNIE zlokalizowanie t\am budynków Rejencji. W tym wypadku nie chodzi?o tylko o Ma?pi? Z?o?liwo?? Antypolsk?, ale te? Otrucie USA technik? otrucia Rosji i Francji Troj? Schliemanna, czego dokona?a Angela Merkel wpisaniem mnie na list? Oszustów ?wiatowych.
Gdy wiadomo by?o, ?e ja znajd? POSZUKIWAN? katedr? bydgosk? to zaproponowani Knechtom bydgoskim zbudowanie NAJWI?KSZEJ OPERY NA ?WIECIE za niemieckie pieni?dze. Oper? t? zlokalizowano na Zamku Biskupim NA FUNDAMENTACH ROZEBRANEJ PRZEZ JANA LUKSEMBURSKIEGO WSPANIA?EJ PROWIDENCYJNEJ HAGIA SOPHII BEZ BADA? ARCHEOLOGICZNYCH, na wzór której Kar-k’Orfeusz zbudowa? Eurydyce mniej wspania?e mauzoleum w Troi na Z?otym Rogu, które znamy jako HAGIA SOPHIA.
Wed?ug ameryka?skiego archiwum Izaaka Newtona to Sezostris III, który wbija? egipskie s?upy graniczne nad Indusem i Wo?godonem, kaza? skopiowa? Mauzoleum Eurydyki na egipsk? ?wi?tyni? Imperialn? w Jerozolimie, ale OBRA?ENI na Egipskie S?upy Graniczne na Wo?godonie Ariowie z Asgardu-Kijowa stali zbrojeniowej z Kielc nie przys?ali, wobec czego Sezostris kaza? wyrabowa? j? z mauzoleum Eurydyki, któr? zast?piono PRZYPORAMI.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-12-06 (?roda) @ 23:34:12

EW, NAJSTARSZY KO?CIÓ? JU? PO REMONCIE – Zako?czy? si? kolejny etap prac renowacyjnych przy ko?ciele pw. ?w. Marcina na wroc?awskim Ostrowie Tumskim. ?wi?tynia, której pocz?tki si?gaj? pierwszej po?owy XIV w., na co dzie? s?u?y przede wszystkim dolno?l?skim artystom; Gazeta Wroc?awska, 6 grudnia 2017.

Czytamy, ?e ko?cio?em zarz?dza FUNDACJA ZAMKU KSI???T ?L?SKICH – czyli zamku na Ostrowie Tumskim. Jednak datowanie Najstarszego Ko?cio?a we Wroc?awiu na I po?ow? XIV wieku jest BEZCZELNO?CI?. W 1274 r. zacz?? si? konflikt Henryka IV z biskupem wroc?awskim Tomaszem II Zaremb?. Rada miejska skonfiskowa?a ksi?ciu zamku za D?UGI, który wobec tego jako BEZDOMNY wprowadzi? si? do Z?otego Biskupa ZA?YWAJ?C jego bogatego skarbca. Z tego skarbca ufundowa? s?siedni ko?ció? ?w. Krzy?a – Arcydzie?o architektury polskiej.
W r. 1282, po zawarciu Pokoju z ksi?ciem krakowskim Leszkiem Czarnym, który rozgromi? pod Rajgrodem Jad?wingów i wyp?dzi? ich Za Niemen, warsztat kolegiaty ?w. Krzy?a wyjecha? do Lublina, ?eby wznie?? tam równie wspania?? FAR? lubelsk? jako POMNIK Odsieczy Lublina i bitwy pod Rajgrodem. – Kwalifikowanie wi?c N?DZNEJ w porównaniu z Kolegiat? ?w. Krzy?a kaplicy ?w. Marcina na Najstarszy Ko?ció? Wroc?awski jest fekaliem pruskim.
WPROWADZENIE si? Henryka IV na Ostrów Tumski awansowa?o zamek Biskupi na KSI???CY, co nazywa si? Prawem Kaduka. We Wroc?awiu by?o 3 zamki: Biskupi na Ostrowie; Ksi???cy na Uniwersytecie i Królewski na Nowym Mie?cie. Po naje?dzie mongolskim, wobec ?mierci ksi?cia i ma?oletno?ci jego nast?pców, rada miejska przyj??a SAMOWOLNIE prawo magdeburskie wi?c zamek Królewski ROZEBRANO jako SPRZECZN? z prawem magdeburskim Cytadel?.
By? tam m.in. Pa?ac Chrobrego, który przebudowano na koszary milicji miejskiej, które w XIX wieku rozebrano na Rektorat WSSP i secesyjne kamienice. Ostatnie pozosta?o?ci po Pa?acu Chrobrego zlikwidowa?a Konserwator Miejska Hawrylak g??bokimi wykopami na rozbudow? Rektoratu.
Zamek Ksi???cy by? za? na Uniwersytecie, gdzie jest WSPANIA?Y Rektorat z Pomnikiem Studenta, który Przegra? Wszystko w karty, ale Szpady NIE – wi?c wróci? do bursy Nagi Jak Go Bóg Stworzy?, ale ZE SZPAD?. Korporacja Uchwali?a wystawienie mu za Bohatersk? Gr? POMNIKA, na co Anglicy Zawyli z ZAZDRO?CI.
Franz J. Strauss kupi? w Akademii Nauk NRD moj? Funkcjonaln? Chronologie Architektury Niemieckiej za 8 miliardów DM i urz?dzi? wykopaliska na wroc?awskim zamku Biskupim dla SPRAWDZENIA tego?. By?em tam komisarzem WOAK, gdy? KW PZPR chcia? wiedzie?, Co Si? Tam Dzieje? a by?o Ciekawie. Wykopaliska prowadzili Profesorowie: Zawodowy Komunista Józef Ka?mierczyk i Mistrz Maso?ski Edmund Ma?achowicz.
Wkrótce popad?em z nimi w konflikt, gdy? kwalifikowali zamek jako KSI???CY, a Ma?achowicz wprowadzi? poj?cie Wroc?awskiego Wawelu. Wawel te? by? zreszt? zamkiem Biskupim, który zosta? zarekwirowany przez W?adys?awa ?okietka po zburzeniu przez Jana Luksemburskiego KRÓLEWSKIEGO Gargamell.
Poniewa? awanturowa?em si? to Ka?mierczyk powiedzia?: TO JEST TEREN BISKUPI, NIECH BISKUP ZDECYDUJE. – I faktycznie zjawi?a si? Eminencja, która S?ucha?a Pana Profesora, S?ucha?a, S?ucha?a… a na mnie nawet Nie Spojrza?a, i by?o Po Sprawie. Wobec tego stwierdzi?em, ?e Widocznie Eminencja NIE CHCE tak Marnego Zamku – jak Biskup Krakowski WAWELU ??? Potem Labuda i Frasyniuk og?osili, ?e Gulbinowicz jest Najbogatszym Polakiem, z 40 miliardami z?, co uzupe?ni?em ?e ze skarbca III Rzeszy na tajnym koncie szwajcarskim za ZAKATOWANIE Ksi?dza Popie?uszki – bo PO TO te wykopaliska by?y. Oskar?y?em te? PUBLICZNIE Ma?achowicza o Otrucie Hawrota, co by?o epizodem WYTRUCIA Lwowsko-Wroc?awskiej Szko?y Archeologicznej i Architektoniczno-Historycznej, ?e zosta?em JA.
Podczas tych wykopalisk sformu?owa?em STOSUNEK zamku Biskupiego do Piaskowego: W Wojnie Bogów na zamku Biskupim broni? si? Innachos z Poznania przed Asklepiosem ze Lwowa. Asklepios, ?eby WIEDZIE?, co si? na Ostrowie dzieje ZBUDOWA? masyw wie?owy i 3 zachodnie prz?s?a OBECNEGO ko?cio?a Mariackiego, wobec czego Innachos zbudowa? dwie OLBRZYMIE wie?e, ?eby Widzie?, co si? dzieje Za Ko?cio?em Mariackim.
Hunowie zburzyli te wie?e wi?c parter Mniejszej przebudowano na kaplice ?w. Marcina. O tym ?wiadcz? przypory dla wie? na zaprawie JAJECZNEJ, co najmniej STUMETROWEJ wysoko?ci. Zosta?o to POTWIERDZONE przy budowie Forum Muzycznego, gdzie odkopano na dnie STAREJ fosy PRZEOLBRZYMI fundament dla wi?zy sygnalizacyjnej z Sobótk?, dla sygnalizacji z Prag?. Stara Fosa zosta?a WYKOPANA przez zi?cia Posejdona z Poznania TYMOTEUSZA, co wymaga?o Rozebrania tej OLBRZYMIEJ WIE?Y, a Star? Fos? zlikwidowa? Fryderyk Wielki dla uzyskania Placu BRONI, MUSZTRY, PARAD I PA?ACU KRÓLEWSKIEGO przez odsuni?cie fosy fortecznej na Po?udnie.
Podczas wykopalisk na Uniwersytecie znaleziono Piecz?? Majestatyczn? Henryka IV Probusa, co WYT?UMACZY?EM na podstawie artyku?u: J. Prawdzic-Tell, OBRONA WYSPY KSI???CEJ PRZED HALABARDNIKAMI, Gazeta Robotnicza, 22 XII 1994 r.: Gdy s?u??cy obudzi? ksi?cia, ?e na zamku s? halabardnicy, to ten kaza? mu ukry? Piecz??, co ten zrobi? w szczurzej norze. By?o to w r. 1274 lub 1282, ale wówczas fundatorem fary lubelskiej by?by Henryk IV Probus jako Król Polski Henryk III Prawy.
Na podstawie Orzecze? Mistrza Maso?skiego Edmunda Ma?achowicza, Zawodowego Komunisty Józefa Ka?mierczyka i Mordercy Ksi?dza Popie?uszki Kardyna?a Gulbinowicza Niemcy UZNALI Wroc?awski Wawel. To za? znaczy?o, ?e Moja Funkcjonalna Chronologia Architektury Niemieckiej jest DIAB?A WARTA i wpisali mnie na list? Oszustów ?wiatowych, czym zdezawuowali Satelitarn? Detekcj? Z?ota.
Kilka miesi?cy temu Bank Atlantycki ZABLOKOWA? realizacj? czeków dla mnie pod zarzutem, ?e JESTEM NA LI?CIE OSZUSTÓW ?WIATOWYCH i skierowa? spraw? do Wysokiego Trybuna?u Togo, gdzie by? Wojenny Skarbiec Polski, w którym mój ojciec i marsza?ek Broz-Tito-Pindar z?o?yli zdobyte w Kijowie Z?oto Stalina na wykupienie przez Holokaustów USA cho? domaga?em si? skierowania jej do Trybuna?u Paryskiego. Wysoki Trybuna? skierowa? m? spraw? SALOMONOWO do FBI, gdy? mój ojciec z?o?y? to z?oto na podstawie STAREGO paszportu ameryka?skiego a rz?d RFN Nie Wiedzia?, czy ja jestem obywatelem polskim czy ameryka?skim? cho? pisa?em Obywatelstwo Polskie. Teraz czekam na Wizyt? FBI.
Teraz sprawa jest w r?kach Ministra Sprawiedliwo?ci III RP Zbigniewa Ziobry, którego jestem Wierzycielem, gdy? pisz?c do niego 10 lat temu kilkakrotnie w/s Odbudowy Zamku Przemys?awa w Poznaniu URATOWA?EM Skarbowi Pa?stwa kilkadziesi?t milionów z?, za co Nie Podzi?kowano Mi.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-12-08 (pi?tek) @ 21:54:08
Ad. 3: Rubaszny Rubens said
2017-12-07 (czwartek) @ 22:29:34
Zamek Królewski w Poznaniu na rycinie z pocz?tku XVII wieku:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5d/Poznan_Braun_Hohenberg_zamek.jpg//

Ta sprawa przypomina mi histori? sprzed 40 lat. Po WYTRUCIU Lwowsko-Wroc?awskiej Szko?y Archeologicznej trutk? Majranowskiego, która stosowa?o tylko KGB, jadacze fekaliów pruskich ZATA?CZYLI Odkrycie w P?ocku Palatium W?adys?awa Hermana. Nie wiedzia?em, Co To Jest? a? okaza?o si?, ?e GRANITOWYM fundamentem Wie?y Zegarowej. Pogratulowa?em Jadaczom NIENAWI?CI do Króla Polskiego, gdy? to lokum nadawa?o si? tylko na wi?zienie dla Kajdaniarzy. – GRANITOWA Wie?a Zegarowa by?a elementem PRZEDCEGLANEGO P?ocka, bo CEG?? Konstrukcyjn? przyniós? do P?ocka Zelnik z Zelandii, który wzniós? ceglane mury Starówki P?ockiej, gdy? wcze?niej by? tam Zewn?trzny mur MEGALITYCZNY na nasypie ROGATKOWYM, który rozebra? Jan Luksemburski na WAPNO dla Królewca. – Otó? z Zamkiem Królewskim na POZNANIU ?L?SKIM z roku 1229, który zamieszcza Braun i Hogenberg, mamy stan SPRZED budowy Skarbca ?l?skiego. – Na wie?? o dobyciu Poznania przez ksi???t Kraje?skich w wojnie rekuperacyjnej niemieccy najemnicy Króla Polskiego Boles?awa Dzikiego wzi?li go na arkan i poci?gn?li Za Ko?mi z Wroc?awia do Legnicy, gdzie wyp?acili sobie ?o?d sprzedaj?c Santok-Landshut-GorzówWlkp arcybiskupowi magdeburskiemu. – Z tym Skarbcem ?l?skim by?a zreszt? Afera 9 lat temu. Ja stwierdzi?em, ?e Komitet Odbudowy Zamku PRZEMYS?AWA w Poznaniu, w którym by?o 19 licz?cych si? instytucji kapita?owych, NIE WIE, gdzie zamek by?. Kaczy?scy ANULOWALI wprawdzie Bony Podatkowe na Odbudow? Zamku Przemys?a, ale zostali WYPIERDOLENI przez Urszule Sipi?sk?, która zagra?a swym ochroniarzem Donaldem Tuskiem, który okaza? si? rycerzem niemieckim z wojny rekuperacyjnej.

Zwiedzanie klasztoru w Czerwi?sku. Je?li dobrze zrozumia?em pana Wandaluzj? budynek ten ma oko?o 7 000 lat,zbudowa?a go kultura Vinca:
.https://www.youtube.com/watch?v=M2hMqU0QxiI//
KO?CIÓ? w Czerwi?sku by? W Budowie, gdy podczas Wojny Bogów Zelnik zaj?? P?ock. POSEJDON z Poznania wyp?dzi? Zelnika, który ze zdobytymi w P?ocku i Sulejowie metalurgami pop?yn?? do uj?cia D?winy, gdzie zbudowa? RYG? z metalurgi? Rysk?.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Gru 17, 2017 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotr Lipi?ski, ZASKAJUJ?CA ?MIER? WIERNEGO S?UGI – Spowied? nacjonalisty kijowskieo Jaros?awa Iwaszkiewicza: I WIDZISZ, PREZYDENCIE, MNIE DZISIAJ JEST TRUDNO. JA JU? NIE JESTEM M?ODY A I?? SZYBKO TRZEBA. MY?LA?EM, ?E JU? W ?YCIU CO? NIECO? ZDOBY?EM A TU TRZEBA POJMOWA? WSZYSTKO OD POCZ?TKU; Rzeczpospolita PLUS MINUS, 16-17 XII 2017, s. 34.
Wypis z ksi??ki: Piotr Lipi?ski, BIERUT – Gdy Partia by?a Bogiem, Wydawnictwo CZARNE.

Bardziej stosowny by?by tytu? w postaci ostatniego podrozdzia?u: WSPÓ?CZUCIE DLA OFIARY TRUCICIELI. Po Okr?g?ym Stole dworowano, ?e OSTANI? OFIAR? NADWORNEJ TRUCICIELKI BIERUTA BY? JEJ SZEF. Gdy powiedzia?em, by?emu oficerowi LWP, ?e FALCMANA OTRU? KORNEL MORAWIECKI to uzupe?ni? to, ?e TRUCIZN? DA?A MU KURATOWSKA – a wi?c nie zaprzesta?a dzia?alno?ci trucicielskiej na otruciu Bieruta. Po ?mierci Stalina Chruszczow kaza? aresztowa? jego nadwornego truciciela Majranowskiego, ale Kuratowskiej nie aresztowano.
Mam ksi??k?, w której jest zeznanie przed ?ledczym NSZ polskiego lekarza z Moskwy. Mówi on, ?e zosta? porwany z ulicy i zawieziony do domu Nikity Chruszczowa, który si? Panicznie Ba? lekarzy kremlowskich. Kolega uniwersytecki Zbigniew Szyma?ski zapyta? mnie pó?g?bkiem, czy znam Wi?kszy Krymina? Pa?acowy od Lekarzy Kremlowskich, na co odpowiedzia?em, ?e NIE.
Bieruta nikt nie ?a?owa?, ale Pogrzeb, który Zakasowa? pogrzeb WIELKIEGO MARSZA?KA, by? skutkiem WSPÓ?CZUCIA OFIERZE TRUCICELI KRMLOWSKICH: Po?egnanie Edwarda Gierka na peronie, gdy? je?dzi? do Moskwy zawsze poci?giem. ?e?ski g?os: A JAK TAM WASZE ZDROWIE TOWARZYSZU GIEREK: - A DOBRZE, DOBRZE...
Otó? otrucie Bieruta przez jego nadworn? trucicielk? by? skutkiem tego, ?e Bierut przyja?ni? si? z marsza?kiem Broz-Tito, który Zaprosi? Kierownictwo Obozu ANTYSTALINOWSKIEGO na ko?duny litewskie u Bieruta. Jednak gdy wniesiono smakowite ko?duny litewskie to marsza?ek ?ukow krzykn?? NIE JE?? i kaza? 2 znanym z nazwiska genera?om Nakarmi? tymi ko?dunami Bieruta, który WYKITOWA?.
Powsta? tumult, w którym oficerowie ?ukowa PISTOLETAMI torowali drog? Ticie, który prowadzi? s?aniaj?cego si? Wilhelma Piecka, który rozkazu nie us?ucha?. Tito zawióz? go samolotem Adolfa Hitlera, który mia? od Bieruta, do Berlina, gdzie go odratowano. - To wersja P?aczka ?ydowskiego nad Renesansowymi Praktykami W?oskimi w XX-Wiecznej Moskwie
We wroc?awskim empiku Jan Dynowski przekomarza? si? ze S?awomirem Demidowem, gdzie sobie urz?dz? grobowce. - JA W JAPONII. - HIROHITO CI NIE B?DZIE PRZESZKADZA?? - NIE S?DZ?. - A TY GDZIE SI? POCHOWASZ. - JA W MONGOLII. - DZIWNE TO. MY?LA?EM, ?E W MOSKWIE. - JU? PR?DZEJ W LENINGRADZIE... Gdy kto? wtr?ci?: A PANA JULIUSZA TO POCHOWAMY NA WAWELU to ZAPROTESTOWA?EM.
W bie??cym FAKCIE jest zdj?cie wn?trza Krypty Grobów Królewskich na Wawelu. Bardzo chcia?em zobaczy? t? krypt?, ale zrobi?a na mnie niemi?e wra?enie. W krypcie dla JEDNEGO sarkofagu wt?oczono WIELE a poza tym ten straszny t?ok i zaduch... Radzi?em mnichom tynieckim by odbudowali Gargamell i, je?li tam nie ma przestronnej krypty grobowej, zbudowali takow? dla sarkofagów królewskich, gdzie nie b?dzie T?OKU.
By? to jedyny w Polsce zamek na miar? moskiewskiego KREMLA, z?upiony i zburzony Z?O?LIWIE przez Jana Luksemburskiego. Wiele z jego wyposa?enia jest na praskim Hradczanie.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Wto Gru 19, 2017 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-12-19 (wtorek) @ 10:01:12
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Slav-7-8-obrez.png//

Na g?agolickiej mapie S?OWIA?SZCZYZNA W VII-VIII WIEKU jest 3 miasta polskie: Szczecin, Pozna?-GNIEZNO i Kraków. Pa?stwo Samona jest B?aze?skie, bo by? to naczelnik sejmiku karynckiego w Wiedniu, który korespondowa? z Dagobertem Wlk wyprowadzaj?c go z równowagi. O to chodzi?o, gdy? Dagobert kaza? wymordowa? Awarów Polskich, którzy uciekli znad Wo?gi przed Persami do Panonii, gdzie zostali pobici przez Awarów Pano?skich wi?c uciekli do Bawarii, gdzie zostali wymordowani jako BU?GARZY na rozkaz Dagoberta.
Wobec tego spraw? przej?? wite? Wyzymir wi?c trzeba by?o przed?u?y? konflikt dyplomatyczny a? Wyzymir zawrze Pokój z Chinami i wycofa armi? do Panonii., co zrobi? Samon. Ofiar? tej wojny pad?a Wielka Frankonia, która podzieli?a si? na Francj?, W?ochy i Niemcy oraz Imperium Perskie.
Pozna? jako GNIEZNO zgadza si? z mym domys?em, ?e Literacka ucieczka Rolanda II do GNIEZNA odnosi si? do Poznania, który w roku 772 zyska? status Sto?eczny czyli GNIEZNA.
Wieki Herb Czech zawiera 2 Lwy: Czechy i Morawy (I i IV) oraz 2 Or?y: Polski (II) i ?l?ski (III). WHCz pochodzi od Przemy?lidów, gdy Stolic? Polski by? Sieradz, awansowany tak przez ksi?cia Wroc?awskiego Henryka IV Probusa, który po Koronacji w Gnie?nie Wielkopolskim przyj?? tytu? Króla Henryka III Prawego.
Zespó? pa?acowy w Sieradzu, zwany Rynkiem Praskim, zosta? rozebrany przez Jana Luksemburskiego na ceg?? dla Królewca, tak jak Weneda-Bydgoszcz a wcze?niej Z?O?LIWIE zamek Gargamell w Krakowie – Fenomen architektury europejskiej. To jest argumentem, ?e Jan Luksemburski, który zosta? ukoronowany przez arcybiskupa Jakuba ?wink? w POLSCE, NIE by? koronowany na Gargamellu.
Hradczan do tego si? nie nadawa?, gdy? by? spalony i zburzony przez Brandenburczyków, którzy MAJESTATYCZNE wyposa?enie wywie?li do Berlina, tote? majestatyczne wyposa?enie Hradczanu zacz??o si? od Z?UPIENIA Gargamella i Sieradza. Skarbów jest tam Co Niemiara, których Czesi nie chc? pokazywa?, bo czuj? pismo nosem.
Na lokum Koronacji Jana Luksemburskiego pozostaje wi?c Pozna?, Gniezno lub Strzegom, gdzie by? Drugi Luwr Agnieszki Meranki, z którym komuni?ci obeszli si? najgorzej jako Architektur? Niemieck? – no i mo?e dlatego Orze? ?l?ski??? Gniezno nie wchodzi w gr? jako Niekonkurencyjne majestatycznie z Kaliszem czy Sieradzem.
Proponowa?em benedyktynom tynieckim odbudow? Gargamella nie be kozery. W klasztorach jest potencja? intelektualny i s? to ludzie Uczciwi, co zapewnia, ?e zgromadzone fundusze nie zostan? rozkradzione przez masonów, co jest przekle?stwem Polski i Polaków. Na tej zasadzie Toru? mo?e odbudowa? zamek Biskupi w Bydgoszczy a Liche? pa?ac Imperialny w Kruszwicy.
Czesi nie chcieli mie? Nic Wspólnego ze skarbcem ?owczego Siedmiogrodu, który Z?UPI? BOGATE CZECHY. Lepszy biznes proponowa?em zreszt? Cechom te? ja, w postaci mego ?rutu BEZO?OWIOWEGO, który bije na g?ow? B?AZE?SKIE patenty niemieckie i ameryka?skie. By?o to chyba nawet LEPSZE od kopi W?gierskiej Wenecji nad Balatonem, jaka bardzo tandetna replika w Las Vegas jest NAJZYSKOWNIEJSZ? inwestycj? XXI wieku !!! Ale tak to jest, gdy miast BRA? co jest do wzi?cia Ogl?da si? na Piastów-Rotszyldów, którzy wzi?li do TORBY ?wiat przez kopulowanie ?ydówek.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sro Gru 20, 2017 7:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/p%c5%82ock-kaplica-kr%c3%b3lewska-po-konserwacji-dost%c4%99pna-dla-zwiedzaj%c4%85cych/ar-BBGr3HJ?ocid=spartandhp//
P?ock: KAPLICA KRÓLEWSKA PO KONSERWACJI DOST?PNA DLA ZWIEDZAJ?CYCH

Otwarto mauzoleum Piastów w katedrze na zamku Biskupim w P?ocku. Wed?ug Hawrota to katedr? na zamku Biskupim budowa? warsztat Tumu ??czyckiego, który by? MODELEM Przedroma?skiej katedry wawelskiej, z której zachowa?a si? krypta ?wi?tego Leonarda. Ja to zametrykowa?em, ?e Tum ??czycki i katedr? Przedroma?sk? na Wawelu budowa? Krok z Pragi na mauzoleum dla ojca – greckiego boga Prapocz?tku Ura-Uranosa. – Kto? chce mnie „wysiuda?” jedzeniem fekaliów pruskich i trutk? Majranowskiego, którego Chruszczow kaza? aresztowa?.
Zdaje mi si?, ?e Jagiellonowie SPECJALNIE zniszczyli zamek AMAZON, z którym w Polsce pod wzgl?dem Majestatu móg? si? równa? tylko kreml Batu Chana w Mi?sku zwany ZAMCZYSKIEM. Zamczysko to zburzyli Rosjanie w czasie Potopu jako KONKURENCJ? dla Kremla moskiewskiego, jak wcze?niej kreml smole?ski. By?o powiedzenie: P?OCK – ZDEJM KO?PAK Z G?OWY czyli czaprak wielkopa?ski.
Jagiellonom taka stolica nie by?a potrzebna. Bona trzyma?a si? Wawelu, sk?d by?o Bli?ej do W?och, ale Zygmunt August rezydowa? na Cytadeli warszawskiej kontestuj?c 10 planów zabudowy jej. Od 2 wieków szuka si? Pa?acu Królewskiego w Knyszynie, ale po zbudowaniu W?OSKIEGO pa?acu Królewskiego w Warszawie przez Zygmunta III Waz? pa?ac knyszy?ski przebudowano na MIASTO.
P?ocki AMAZON sk?ada? si? z 3 segmentów: zamek NISKI b?d?cy kopi? zamku Ateny i Hefajstosa w Bratys?awie; zamek ?REDNI, którego I pi?tro zosta?o powtórzone jako zamek ?redni w Malborku oraz zamek WYSOKI b?d?cy Bli?niakiem Najwspanialszego Pa?acu Cesarskiego na Overburgu w Kolonii, zwany przez Rzymian PRETORIUM. Z tego zachowa? si? tylko prywatny pa?ac Królewski na zamku ?rednim jako Wy?sza Szko?a Zawodowa, który Prusacy adaptowali na Koszary.
Poniewa? W?adys?aw Herman mia? l?k wysoko?ci i nie móg? mieszka? nad PRZEPA?CI?, nad któr? sta? AMAZON i Koszarowy pa?ac Popielidów zwany MA?ACHOWIANK?, to zbudowa? sobie pa?ac Królewski, który Prusacy przebudowali na Wi?zienie. Wobec tego administruj?cy pa?acem Królewskim biskup musia? budowa? pa?ac Biskupi.
W P?ocku by?o 3 katedry: Pierwotne lokum sarkofagów królewskich i ksi???cych by?o w katedrze na zamku ?rednim, która by?a powtórzeniem katedry na krakowskich Bielanach – sk?d ?redniowieczne piecz?cie kapitulne Krakowa i P?ocka s? jednakie. Katedr? na zamku Królewskim uko?czy?a i wyposa?y?a dopiero Dobiechna – wyra?nie starozakonna ?ydówka, gdy? tylko ?ydom wolno by?o zajmowa? si? lichw?.
Najwspanialszy pa?ac cesarski w Kolonii zosta? rozebrany przez mieszczan, gdy cesarz Henryk IV odpowiedzia? im Co Cesarskiego Cesarzowi, co znaczy?o Murzyn Zrobi? Swoje, wi?c ci sprzedali go niesfornemu synowi, który zag?odzi? ojca na ?mier?. Henryk V musia? budowa? Nowy pa?ac cesarski w Heidelbergu, któr? to Metryk? zadziwi?em Niemców. Fryderyk I Barbarossa zbudowa? za? sobie zamek w Aschaffenburgu nad Menem,
Wyt?umaczy?em Niemcom, ?e nazwy pochodzi ze zdobycia i Spalenia zamku przez wracaj?cym z Rzymu lancknechtów Lutra, którzy nadali mu nazw? Spalony Zamek Ma?p. Zrabowali tam skarbiec cesarski, ale równie bogatego czy Bogatszego skarbca arcybiskupów mogunckich NIE ZNALE?LI, a by?a to tak fajna nazwa, ?e przesz?a na ca?e miasto. W Polsce na?ladownictwem ASCHAFFENBURGA jest zbudowany przez Kleszcza z Gniezna zamek KLESZCZ na Wa?ach Chrobrego w Szczecinie.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sob Gru 23, 2017 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=hJuKiZaC7N8//
CZY IMPERIUM LECHITÓW ISTNIA?O NAPRAWD??

Widzia?em niejednokrotnie KRYPTY KRÓLÓW LECHICKICH w Górach ?wi?tokrzyskich i mog? zapewni?, ?e nie maj? one nic wspólnego ze ?redniowieczem. Jedyn? znan? mi analogi? do tych krypt jest bazylika Porta Maggiore w Rzymie, któr? uzna?em za grobowiec Ozyrysa – zamordowanego w Castellommare di Stabia k. Wezuwiusza przez jego brata Seta na zlecenie Tartessu-Tangeru.
Mog? si? jednak myli?, ale nie wiele. Ta KONEKSJA mi?dzy Rzymem a Kielcami mog?a bowiem pochodzi? z Prometeomachii, jako skutku wyprawy Prometeusza z Palermo po metalurgi? Brdne?sk?, pami?tk? której jest zamek KARLSTEJN. Prometeusz wyp?dzi? z KROKOWA-Pragi Trytona, który uciek? do CHEBU, wobec czego na pomoc Trytonowi po?pieszy? z Jutlandii Chejron z P?ocka, ale zosta? pobity przez Prometeusza i przykuty do pr?gierza na Chojniku.
Wobec tego przeciw Prometeuszowi pop?yn?? z Brytanii ?ab? Posejdon, który pokona? i pojma? Prometeusza, i przyku? w miejsce Chejrona, ka??c co jaki? czas wycina? mu jak?? cz??? cia?a, która zabli?nia?a si?, tak ?e po pewnym czasie sta? si? ?ywym preparatem anatomicznym.
Do Poznania pojecha?a córka Prometeusza IZYDA, aby zawrze? Pokój z Posejdonem, która zawar?a konwencj? ze STALOWNICTWEM kieleckim na dostawy Stali do W?och, z której to racji rzymski grobowiec Prometeusza móg? by? budowany na wzór grobowców KRÓLÓW Stali Kieleckiej.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Sty 04, 2018 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=3Gri5QS9apg
https://www.youtube.com/watch?v=baxBE9loBT0
CZY STARO?YTNE LUDY POSIADA?Y ZAPOMNIAN? PRZEZ NAS TECHNOLOGI? DO OBRÓBKI KAMIENIA ?

OSTATNIE BADANIA WYKAZA?Y, ?E KAMIENIE PRZED DOPASOWANIEM PODDAWANO WYSOKIEJ TEMPERATURZE.
Doszed?em do tego Wniosku 20 lat temu przy PORÓWNYWANIU krypty Grobów Królewskich na Wawelu z krypt? III, Waleski Z?otow?osej katedry wroc?awskiej. Krypta Grobów Królewskich zosta?a PRZEPALONA wi?c otynkowano j?, a krypta Waleski jest pi?knie zeszklona. Doszed?em do wniosku, ?e w obu wypadkach u?yto fosforu z Annopola, ale w Krakowie NIE WIEDZIANO, jak to robi?? wi?c krypt? PRZEPALONO. Zacz?to wi?c Eksperymentowa? i opracowano Technologi?, któr? zastosowano we Wroc?awiu. Poniewa? do Wroc?awia p?ywali lordowie piktyjscy ze Szkocji po ?elazo i stal, które dostarczali a? na Malt?, to zwiedzali krypt? Waleski i kupowali fosfor dla SZKLENIA swych zamków.
UZBROJONY w tak? Wiedz? wezwa?em Bundestag, który finansowa? odbudow? krypty II katedry wroc?awskiej przez konto na Moje Nazwisko, który przyjecha? i ogl?da? z krypt? II i krypt? Waleski, ale zosta? ROZGROMIONY przez Biskupki: http://wandaluzja.pl/?p=p_270&sName=25.-archeologia-niezgody//.
Uzna?em, ?e to Lordowie Piktyjscy upowszechnili t? technologi? Na Ca?ym ?wiecie, znajduj?c fosfor w Maroku, którym ODLEWALI in situ poligonalne bloki megalityczne.
NAJWSPANIALSZY Zespó? ?wi?tynny w Baalbeku by? budowany technik? pa?acu Ptolemeuszy w Aleksandrii wi?c bloki megalityczne by?y ODKUWANE, podnoszone podno?nikami HYDRAULICZNYMI i wo?one rolkami SZYNOWYMI. Stonehenge by?o za? budowane Hydrotechnicznie: Odkute w Walii triolity ?adowano na tratwy, które ci?gniono przez morze i w gór? ze?luzowanego Avonu, potem KANA?EM do stawu budowlanego, gdzie tratwy ROZBIERANO plasuj?c triolit in situ.
Tej techniki nie mo?na by?o stosowa? przy budowie Megalitycznego P?ocka, gdzie obrobione bloki sp?awiano z Kazimierza Dolnego a potem WCI?GANO WIELOKR??KIEM na skarp?. To wymaga?o Uprzedniego zbudowania mostu WISZ?CEGO na linach Strunowych. Technika sp?awiania triolitów P?OCKICH zachowa?a si? w postaci Sp?awu Dunajcem, dzi?ki wo?eniu tym rudy ?elaznej z Tatr Zachodnich.
Gdy zacz??em spekulowa?, ?e Tolkien, którego nazwisko pochodzi od TOLKMICKA, opisa? histori? z Megalitycznego P?ocka, to Anglicy og?osili, ?e to ODCZYTANA przez kryptologów angielskich Kronika z Oxfordu sprzed 8 tysi?cy lat ??? – Odpisa?em, ?e wed?ug mej systematyki to SPRZED 7, bo SPRZED Prometeomachii…
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Sty 07, 2018 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/indie-ogranicz%c4%85-liczb%c4%99-krajowych-turyst%c3%b3w-wpuszczanych-do-tad%c5%ba-mahal/ar-BBHTXO6?ocid=spartandhp//
INDIE OGRANICZ? LICZB? KRAJOWYCH TURYSTÓW WPUSZCZANYCH DO TAD? MAHAL – Taj Maha in Agra, India: Indie ogranicz? do 40 tys. dziennie liczb? krajowych turystów wpuszczanych do s?ynnego mauzoleum Tad? Mahal pod Agr?, najpopularniejszego zabytku na subkontynencie. Ograniczenie nie dotyczy cudzoziemców, którzy za bilet p?ac? 25 razy wi?cej.

TADZ MAHAL jest tak? ikon? Indii jak MONT-SAINT-MICHEL Francji, WAWEL Polski czy KREML Rosji. Na temat W?och nie b?d? si? wypowiada?, ale dla mnie jest to W?GIERSKA WENECJA, której n?dzna replika w Las Vegas jest CI?GLE Najlepsz? Inwestycj? Finansow? XXI wieku.
Facet, który zrobi? pieni?dze na hazardzie w Macao postanowi? zainwestowa? je w Ratowanie Wenecji na technice Moskiewsko-Warszawskiej, a poniewa? Berlusconi nie zgodzi? si? to kupi? konserwatorsk? dokumentacj? Wenecji, o?eni? z pann? z W?growa, z któr? dogada? si? po polsku, gdy? pochodzi? z s?siedniego sztetla, co da?o mu PRAWO do zbudowania Wenecji w Las Vegas. W?grzy, uciekaj?c przed Niemcami, Francuzami, Anglikami i Lombardczykami, zburzyli Wielk? Campanill? i Pa?ac Królewski, gdzie Wenecjanie urz?dzili ARSENA?.
By?em PRZESTRASZONY, gdy angielski mototurysta powiedzia? w TV, ?e nie sta? go na bilet na zamek hajdelberski: 430 E!!! Gdy Prezydent Mitterrand zdezawuowa? moj? chronologi? zamków nadre?skich jako HALSZTACKICH to znale?li si? Niemcy, którzy poparli mnie: Powo?ano KONKURENCJ? Mont-Saint-Michel – Heidelberg jako Równowartych, czego efektem by?o to, ?e ceny biletów na HEIDELBERG wzros?y wielokrotnie – mo?e Dzi?ki Mnie, gdy? zametrykowa?em zamek jako Cesarski Henryka V, a potem powi?za?em historycznie z Kodeksem Menese jako Henryka IV Probusa (króla Henryka III Prawego) i jego ?ony Konstancji, którzy osadzili Rudolfa Habsburga w ?ATANYM KUBRAKU na tronie cesarskim.
Przypominam, ?e Cudem Architektonicznym Wszechczasów by? Pa?ac Ptolemeuszy w Aleksandrii, który Konstantyn Wlk kaza? rozebra? i przenie?? do Konstantynopola, ?eby odebra? Aleksandrii MAJESTAT ?WIATOWY. Zachowa?a si? z tego kopia rotundy pa?acowej w postaci Bazyliki Watyka?skiej Grzegorza Wlk z roku 600.
W Polsce by?o KILKA takich pa?aców: PIEROWOWZÓR na krakowskim Gargamellu; KOPIA Pa?acu Aleksandryjskiego Seta Ptolemeusza w Koninie; PRZENIESIONY do Kijowa z Konstantynopola przez Wojewod? Kija (Popiela II) oraz prawdopodobnie pa?ac Leszka Wy?cigowego w Boguczarze nad Donem i Prawdziców na zamku KAZBEK w Bia?ej Wie?y (Wo?gogradzie).
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pon Sty 08, 2018 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2018-01-08 (poniedzia?ek) @ 13:27:43
GDA?SK WED?UG POLSKIEJ JOANNY DARK

Najlepiej zachowanym NEOLITYCZNYM miastem w Polce jest Posonium-POZNA? Posejdona, który zosta? Wytyczony i Zbudowany za Prometeomachii. Nie wykluczone jednak – co wymaga sprawdzenia – ?e takim miastem jest Naj?adniejsze Miasto Polski PRZEMY?L. Za Wojny Bogów o Panowanie nad ?wiatem zosta? zbudowany przez Asklepiosa kultury trypolskiej z Ukrainy Bramne-TORU? dla metalurgii Powi?la?skiej, na szwedzkiej rudzie i sokalskim w?glu.
Ten system by? prognozowany ju? podczas wizyty króla Tartessu-Tangeru Brachusa-Bachusa w Megalitycznym P?ocku, gdzie go?ci? go Ch?sa-Hanys-Hanza-Hans-Amfiktion, ale ten miast budowa? metalurgie Powi?la?sk? zdecydowa? si? na budow? Stalowni Kieleckich na TATRZA?SKIEJ rudzie i cieszy?skim w?glu. Asklepios za? wycofuj?c si? na mocy Pokoju w Pradze Czeskiej za Wis?? i Wis?ok? musia? odda? rud? tatrza?sk? wi?c POZOSTA?A mu szwedzka – sk?d budowa Torunia i Malborka.
Ten system zosta? Zma?powany przez Ogigesa-Ajgialosa budow? OGIGII-Gda?ska dla metalurgii Kaszubskiej, na szwedzkiej rudzie i cieszy?skim w?glu dostarczanym kana?em Przemys?owym Sosnowiec – BORODZIEJ-Weneda-Bydgoszcz. Z tej racji Bydgoszcz sta?a si? NAJWA?NIEJSZYM miastem w Polsce a staro?ytny port eksportowy metalurgii Kaszubskiej PUCK by? KILKAKROTNIE wi?kszy od ?redniowiecznego Gda?ska, który POWINIEN by? najwi?kszym portem w Europie.
Jak widzimy na szczegó?owym obrazie GDA?SKA GOLGOTA KRÓLA ANGLII EDWARDA IV to D?ugiego Targu wówczas Nie By?o. Zosta? on zbudowany w?a?ciwie na Rezydencji Króla na przeciw Dworu Artusa, ale wkrótce wygnano biskupa wi?c Rezydencj? przeniesiono do zamku Biskupiego a pó?no?redniowieczn? przebudowano na 3 kamienice mieszcza?skie.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Wto Sty 09, 2018 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2018-01-09 (wtorek) @ 08:53:06
https://www.tajemnice-swiata.pl/wielki-mur-chinski/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_Mur_Chi%C5%84ski//

NAJSTASZE linie Wielkiego Muru wcale nie s? w terenie Górzystym, ale du?o dalej na Pó?noc od linii Marsza?ka Meng Tiana, na RÓWNINNYCH stepach i pustyniach Mongolii Pó?nocnej. Czasami s? tak równe jakby zosta?y wytyczone LINIJK? a du?a ich cz??? zosta?a wykorzystana na DROGI ko?owe, który to proceder trwa Do Dzi?.
Poniewa? Rosjanie UPIERAJ? SI?, ?e Najstarsza Mury w Mongolii mia? blanki Na Po?udnie, co zdaje si? by? DOWODEM, ?e Mury Mongolskie zosta?y zbudowane przez jaki? Imperializm Syberyjski, a w Niemczech spotka?em nawet nazw? MURY CZYNGIS CHANA, to trzeba zwróci? uwag?, ?e ?REDNIA szeroko?? murów wynosi?a 6,5 metra, co kwalifikowa?o je na DROGI KO?OWE.
Wi?ksz? szeroko?? mia?y mury obronne Pekinu, które komuni?ci rozebrali Na Autostrady, co datuje je PRZED Upadkiem Kartaginy, która zosta?a zdobyta Dlatego, ?e nie mo?na by?o Ostrzeliwa? muru od wewn?trz gdy wdarli si? na? Rzymianie. Wobec tego mury obronne Aleksandrii zbudowano Dla Ostrza?u Od Wewn?trz. By?o pytanie, DLACZEGO mur obronny, który ??czy? Ateny z Pireusem istnia? tylko tylko na linii Po?udniowej? – Otó? dlatego, ?e by?a to Droga Forteczna, po której je?dzi?y wozy i galopowa?a kawaleria.
W takim wypadku – je?li Rosjanie maj? racj? – to pierwotny Mur Mongolski zbudowa?a kultura trypolska jako drog? Ko?ow? dla ?elaza Powi?la?skiego, gdzie by? optymalny maria? rudy szwedzkiej z w?glem wo?y?skim. ?elazo powi?la?skie mog?o p?yn?c do Jeziora Aralskiego, a nawet w gór? Syr-darii, a potem by? niesione prze baktriany, które s? najlepszymi tragarzami, do Mongolii.
Wygnani przez Ariów z Kijowa Tocharowie poszli do D?ungarii nie bez kozery. Zdaje si?, ?e to oni zmienili transport ?elaza z wielb??dziego na WOZOWY, co wymaga?o Budowy Dróg, które budowali jako FORTECZNE. Wozy by?y ci?gnione przez MU?Y.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

Skocz do: