Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Architektura
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Cze 23, 2018 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/8-miejsc-kt%c3%b3re-trzeba-zobaczy%c4%87-w-gda%c5%84sku/ar-AAz2KiN?li=BBr5MKa&ocid=UE12DHP//
Natalia Sobiech, 10 godzin temu, 8 MIEJSC, KTÓRE TRZEBA ZOBACZYĆ W GDAŃSKU
Gdańsk swoją historią sięga aż 980 roku. To położone na Żuławach Wiślanych miasto warto zwiedzić nie tylko na nadmorskie krajobrazy. To prawdziwy raj dla wszystkich, którzy chcą lepiej poznać dzieje historii oraz zachwycić się prawdziwymi dziełami sztuki. Z czego najbardziej słynie Gdańsk?

To jest fekalium pruskie – że GDAŃSK ZBUDOWALI KRZYŻACY. Zburzyli a nie Zbudowali. Gdańsk to Najwspanialsze po WENEDZIE-Bydgoszczy miasto starożytnej i średniowiecznej Polski. Nazywało się OGIGIĄ od imienia budowniczego Ajgialosa-Ogigesa.
Kilka lat temu byłem w Gdańskim Urzędzie Konserwatorskimj, gdzie mówiono mi, że gdy wymieniano pale findamentowe spichrza Daleka Droga to „zbiegli się rzeźniarze”, a;e były tak SKAMIENIAŁE jakby miały wiele tysięcy lat. Na UGd uznano je za Przedkrzyżackie, ale UJ uznał za ŻELBETOWE z 2100-2300 lat p.n.e. czyli kultury amfor kulistych. Z fundanentu kamieniczki przy kościele Mariackim sterczała belka obrabiana MASZYNOWO. Byłem w 4 instytucjach archeologicznych o Zabezpieczenie jej i zbadanie DENDROLOGICZNE. https://www.google.pl/search?q=Beton+neolityczny&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjJi96t1OrbAhWEL1AKHbhlAgEQsAQIPA&biw=1//
Mam list, że podobny artefakt znaleziono w fundantach rozebranego przez Czechów zamku RYNEK PRASKI w Sieradzu. Badacz NEOLITYCZNYCH kamieniołomów krakowskich dr. Franz Zalewski dziwuje: KOMU BYŁA POTRZEBNA TAKA ILOŚĆ BUDULCA, Z KTÓREGO MOŻNA BYŁO ZBUDOWAĆ SIEDEM KRAKOWÓW, i dlaczego kamieniołomy OPUSZCZONO nagle 7 tysięcy lat temu ??? Wytłumaczyłem, że po zbudowaniu przez Ogigesa Kanału Przemysłowego, dla dowozu węgla cieszyńskiego, musiały być Opuszczone, gdyż LEPSZY wapień jest w Chrzanowie.
Ciekawe, ILE Berliński Komitet Redakcji i Cenzury Mediów Polskich zapłacił za to FEKALIUM?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lip 11, 2018 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://r.pl/badenia-basnie-czarnego-lasu/zakwaterowanie-nbw?f=3344—badenia-basnie-czarnego-lasu_3344_77413_95150_1920x730&gclid=EAIaIQobChMIu-KizoeW3AIVjRfgCh20ugDMEAEYASABEgJASPD_BwE//

Można tańczyć Błazeńskie Tańce ZAMKI KAZIMIERZOWSKIE W JURZE a Jarosław Kaczyński obieca: STAĆ NAS NA ODBUDOWĘ ZAMKÓW KAZIMIERZOWSKICH W JURZE, na co pieniądze da nie Czarna Madonna ESTERA, a NIEMCY dla utrzymania Polaczków w GŁUPOCIE.
Wytłumaczyłem, że zamki jurajskie nic wspólnego z Kazimierzem Wielkim nie mają, gdyż zostały zbudowane przez greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa, jak Przedromański WAWEL, rozebrany przez Wazów zamek w Cieszynie i Białokamienna Moskwa. Kazimierz zabrał tylko Jasną Górę Lisom i dał swej konkubinie Esterze, za co został przez Lisów zamordowany. Estera broniąc się przed Lisami wezwała księcia Opolskiego, który eregował tam klasztor Paulinów Węgierskich.
Te Zamki Kazimierzowskie w Jurze OBLIGUJĄ do oddania Wawelu Żydom, którzy mają jakoby rachunki Wielkich Sum na budowę Zamku Królewskiego. Wytłumaczyłem jednak, że z Wawelem nie mogło to mieć nic wspólnego, ale mogło być opadatkowaniem Żydów na budowę Moskiewskiego KREMLA. W Pierwszej Rzeczypospoilitej Żydzi nie mieli praw Hipotecznych i Gruntowych toteż WAWEL czy KREML nie mogły być budowane na Hipotece żydowskiej, choć Feudalne Władztwo Gruntowe wprowadzili pierwsi w Europie Włastowie z Wrocławia. Potentatami Gruntowymi i Posesyjnymi uczynili Żydów dopiero Zaborcy przez odbieranie ziemi i posesji Polakom.
BŁAZEŃSKIE TAŃCE stwierdziłem też nad Renem, gdzie zostałem zdezawuowany przez Kochanka Hitlera Francoisa Mitterranda. Uznał mnie tylko HEIDELBERG, ze skutkiem że bilet na Zamek wynosił 430 E, gdy na IKONĘ FRANCJI Mont-Saint-Michel Francoisa Mitterranda 50 razy MNIEJ. Wg mnie Mont-Saint-Michel był emporium Żelaza Śląskiego młodszego syna Posejdona Innachosa z Wrocławia.
To wszystko Wzięło w Łeb wobec Poparcia Mnie przez archeologa austriacko-niemieckiego Heinricha Kusche, który zidentyfikował gęstą siatkę na zdjęciach satelitarnych Europy jako NEOLITYCZNE tunele, które ja zinterpretowałem jako Lochy Zamkowe, co zostało potwierdzone w Austrii i na Lubelszczyźnie, gdzie odkrywano na tej podstawie rekultywowane rolniczo ZAMKI.
Zamki nadreńskie są Atutem niemieckiego turyzmu, który jest Wielkim Kapitałem. Żaden Amerykanin nie będzie mógł jednak Kręcić Nosem na WAWEL, choć coś tak pięknego nie ma w Europie Zachodniej, WOBEC zamków Jurajskich jako oryginalnie zachowanych zamków greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa, co awansuje je z Wawelem do IMPERATYWU turystycznego, jak Pałac Dioklecjana w Splicie, który też jest Neolityczny.
W Puszczy Noteckiej buduje się NIEOPŁACALNĄ konkurencję Neuschwanstein, zainspirowaną prawdopodobnie znalezionym w antykwariacie niemieckim imperialnym pałacem secesyjnym Wilhelma II na Wałach Chrobrego w Szczecine, który jako MARINA byłby Opłacalny. Pałac ten nie zagrażał niczym najpiękniejszemu bulwarowi w Polsce czy Europie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lip 12, 2018 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/basen-sala-balowa-i-zwodzony-most-tak-ma-wygl%c4%85da%c4%87-zamek-kt%c3%b3ry-powstaje-w-puszczy-noteckiej/ar-AAzYnbJ?ocid=UE12DHP//

BASEN, SALA BALOWA I ZWODZONY MOST. TAK MA WYGLĄDAĆ ZAMEK, KTÓRY POWSTAJE W PUSZCZY NOTECKIEJ

To jest inwestycja Ministra Szyszko, który BYŁ Politykiem SIŁOWYM, realizującym zasadę PRAWO SIĘ NIE LICZY TYLKO BIZNES: http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/beata-grabarczyk-%c5%bcegna-si%c4%99-z-dziennikarstwem-%e2%80%9enie-liczy-si%c4%99-prawda-tylko-biznes%e2%80%9d/ar-AAzYbba?ocid=UE12DHP//. Podejrzewam, że to był Kontrakt Siłowy: Ponieważ Forsy nie można było ZGARNĄĆ to przeznaczono ją na inwestycję WŁASNOŚCIOWĄ.
Mam list Zastępcy Sekretarza Generalnego ONZ z informacją, że Fundusz na MÓJ Wniosek Nawodnienia Sahary techniką włosko-niemiecką został podzielony, z przyznaniem mi 0,1% sumy. Jest to dla mnie wprawdzie dużo, ale AUTOROWI należy się znacznie więcej: według prawa napoleońskiego 5% a rzymskiego Więcej. Poszedłem więc do firmy internetowej, gdzie mnie upewniono w podejrzeniu, że ochroniarz Urszuli Sipińskiej Donald Tusk jako Prezes Unii Europejskiej ZAŁATWIŁ redukcję gratyfikacji dla mnie z 1% na 0,1%. Napisałem w tej sprawie do Ministerstwa Środowiska, ale Szyszko zaraz USTĄPIŁ więc odpowiedzi nie otrzymałem.
Ponieważ nie można było UKRAŚĆ tego 1% funduszu Nawodnienia Sahary to przeznaczono go na cel Zbożny w postaci Imperialnego Pałacu Wilhelma II w Szczecinie jako URSZULA SIPIŃSKA, gdyż jej Nikt Nie Podskoczy, przenosząc Pałac ze Szczecina do Puszczy Noteckiej ??? Grają tą Sipińską jak szmacianką.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sie 20, 2018 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nabieram pewności, że budowa zamku w STOBNICY w Puszczy Noteckiej jest BŁAZEŃSTWEM pałacu Imperialnego cesarza Wilhelma II. Norweski multimilioner kupił w antykwariacie niemieckim plany secesyjnego pałacu, który miał być zbudowany po Wygranej Wojnie. Norweg postanowił wykorzystać to na MARINĘ dla Skandynawów, ale władze Szczecina nie zgodziły się na PRZEBUDOWĘ Szczecina jak to nazwano, choć projekt nie wadził Najładniejszemu Bulwarowi.
Cesarz miał kompleks BRAKU pałacu Imperialnego, na miarę KREMLA czy Wersalu, i upatrzył sobie Cytadelę poznańską, ale Sztab Generalny odwiódł go od tego zalecając Wały Chrobrego. Przy rozbiórce cytadeli na Wałach Chrobrego odkopano ZAKOPANE przez Szwedów w wojnie trzydziestoletniej starożytne i średniowieczne zamki i pałace, które Odnowiono i zametrykowano jako NOWE, co dało Najładniejszy bulwar w Europie (?) choć słyszałem, że ładniejsze są Tarasy Bryla w Dreźnie, które Saksończycy nazywają BALKONEM EUROPY. W ten sposób sprawa Pałacu Imperialnego Wilhelma II wróciła do Poznania – nie wykluczone że z jakimś Funduszem – co postanowiono realizować Błazeńsko w postaci STOBNICY.
Patrząc na mapę Bielan krakowskich to zamek PRZEGORZAŁY-Przepalony zdaje się być Pawilonem zamku południowo-wschodniego GARGAMELLA. Andegawenowie zmienili dziedziniec Przegorzelca na ZWIERZYNIEC, gdzie trzymano dzikie zwierzęta Przed Łowami, w związku z urządzeniem Na Bielanach parku łowieckiego a w Jurze Puszczy Dworskiej, pozostałością czego jest zamek Pieskowa Skała – od psiarni gończej – jedyny poza Jasną Górą PRZEBUDOWANY zamek jurajski. Ponieważ Jagiellonom takie parki łowieckie nie były potrzebne, gdyż gustowali w Lublinie, to parki te zlikwidowali.
Pałac Olimpiady – matki Aleksandra Wielkiego – winien być na WINNICY.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2018 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał Stankiewicz, POMORZE ZACHODNIE BUDUJE MARINY – Bum na żeglarstwo, Rzeczpospolita, 6 IX 2018, s. S2-3.

Główna marina szczecińska ma być na Łasztowni, a poza tym mają być mariny w Trzebieży, Dąbiu i przy Wałach Chrobrego. Nie jestem zachwycony chińskim planem budowy 2 wieżowców na Łasztowni, gdyż zdominują panoramę Szczecina, którego ośrodkiem turystycznym i prospektalnym muszą być Wały Chrobrego z ODBUDOWANYM zamkiem Zeusa Gromowładnego GRABOWIEC (bliźniaka GRYFA) i zabudową historyzacyjną północnego odcinka Wałów.
Niemcy mają też europejską drogę marynistyczną: Uznam-Berlin-Magdeburg-Drezno-Praga, której portem może być Szczecin. Najważniejszym europejskim szlakiem marynistycznym jest Ren-Rodan, z którym konkurować może TYLKO Droga Bursztynowa WIDAWA: Bydgoszcz-Konin-Sieradz-Częstochowa-Sosnowiec-Racibórz-Ostrawa-Hranice-Bratysława, jeśli odbudowałoby się Wenedę (Bydoszcz), Kruszwicę, Setowe Dziwo (Konin), Pragę-Sieradz no i krakowski GARGAMELL. Niemcy Napracowali się i Wykosztowali przy budowie kanału DLA SKANYNAWÓW Men-Dunaj, który NIE ZWRÓCI SIĘ NIGDY, bo tam żaden Skandynaw nawet nosa nie wsadził.
Dla Skandynawów Rajem był zawsze DUNAJ a jachting to wielki kapitał. Proponowałem dla UAM odbudowę dobrze zachowanego archeologicznie Najwspanialszego Pałacu Mykeńskiego Pelopsa z Poznania i Hiperdameii w Pylos na Peloponezie, które jest DOSKONAŁĄ mariną. Lepsze to od serwowania fekaliów hitlerowskich, w których lubuje się Poznań.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Mar 03, 2019 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad. https://marucha.wordpress.com/2019/02/16/osada-mszano-zamieszkala-10-000-lat-temu/ – 21
https://marucha.wordpress.com/2019/02/10/wolne-tematy-8-2019/ – 199.

Napisałem nieopatrznie, że świątynia Pokoju z Okazji Pokoju Krakowskiego z Rzymem w roku 12 n.e. została zbudowana na Gargamellu, gdy przed kilkoma miesiącami Wykazałem, że na Górze LIBAN jako kopia najwspanialszej świątyni rzymskiej BAALA-JOWISZA w Libanie. Krakowska świątynia została rozebrana przez Bolesława III jako Cyrylometodejska BAŁWOCHWALNIA, gdyż żadna ze świątyń katolickich nie mogła się z nią równać. Za ten lapsus Przepraszam. Po niesubordynacji XV legionu Wandalskiego cesarz Tyberiusz Kazał zbudować W Baalbeku DWUKROTNIE większą świątynie Imperialną, co zarzucono.
Na Krakowie Schedla i Oświadczynach Kazimierza I Opolsko-Raciborskiego dla Jadwigi Meranki w Wuerzburgu BRAKUJE fasady Wschodniej Wawelu, czyli że był to Wawel EGIPSKI. Jedyną analogią architektoniczną w Polsce do wschodniej fasady Wawelu są baszty Wspaniałego Sławna. Z tego wynika, że fundatorem Wschodniej fasady Wawelu w gotyku FRANCUSKIM był Kazimierz Wlk, który dał warsztat wawelski Kaźkowi na budowę Nowej Stolicy, której budowę przerwano po śmierci Kaźka na Mazowszu.
Kazimierz Wlk zrezygnował z Gotyku Francuskiego po zbudowaniu zamku Franca Josefa we Lwowie, zwanego NISKIM przez warsztat lubelski. Wobec tego budowę moskiewkiego KREMLA i Gotyckiej Moskwy prowadziła Lwowska Szkoła Muratorska.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Mar 09, 2019 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skarb Kościła Polskiego – ZAMKI KAZIMIERZOWSKIE W JURZE. Na pomoc Kościołowi Polskiemu przyszedł nawet Jarosław Kaczyński: STAĆ NAS NA ODBUDOWĘ ZAMKÓW KAZIMIERZOWSKICH W JURZE. To było KONTROWANIE moskiewskiego KREMLA jako dzieła Kazimierza Wielkiego.
Kościół Polski BRONIŁ Zamkami Jurajskimi oficjalnej metryki CZĘSTOCHOWY, którą ja uznałem za prastare władztwo Lisów, a zamki jurajskie za dzieło greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa. To PRZECIW MNIE sprowadzono historyka Architektury z Oxfordu, żeby WYTRUĆ Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną, a przy okazji MNIE, jako NACJONALISTÓW.
UKORONOWANIEM architektury Jurajskiej był zamek CIESZYŃSKI, po którym rozpoczyna się STYLIZACJA tej architektury, w postaci Przedromańskiego WAWELU i Białokamiennego KREMLA. Architektura ta zaczęła się na Olimpionie-Pradze, ale tam Stylizacji nie ma. Aneksja przez Kazimierza Wlk. Moskwy i zbudowanie przez niego Gotyckiego Kremla, tudzież zainicjowanie Gotyckiej Moskwy, ZAKOŃCZYŁO Błazeńskie Kontrowanie mej chronologii architektury polskiej Kazimierzem Wielki i Anglikami., którzy – w obronie Stonehenge – szermują Żydami i Murzynami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Mar 15, 2019 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ttps://marucha.wordpress.com/2019/03/13/wolne-tematy-13-2019/
53. Wandaluzja.pl said - 2019-03-14 (Czwartek) @ 17:49:58
Ad. 27:
Panie Rubensie, pan robi ze mnie Wariata. Wcale nie napisałem że katedrę Wawelską zbudowali Egipcjanie kultury pucharów dzwonowatych, tylko WYKAZAŁEM, że obecną katedrę wawelską ufundowała Waleska Złotowłosa na mauzoleum swemu ojcu GEREONOWI. To nie jest domysł czy Hipoteza, tylko KONSEKWENCJA archeologiczna, architektoniczna i histoartystyczna, co obserwował z uwagą Bundestag, który finansował odbudowę krypty II katedry wrocławskiej z konta na Moje Nazwisko. To STRZELA i ZABIJA, tak jak Deklaracja egiptologów angielskich, francuskich i amerykańskich w roku 2006, że PIRAMIDY BUDOWANO Z BETONU, co nazwałem Kapitulacją Niemiec przed imperializmem Starego Państwa kultury pucharów dzwonowatych.
Na tej podstawie zawnioskowałem, że CEGLANY Wawel Konstruktywistyczny czyli wczesnogotycki zbudowała Waleska, co Nie Wytrzymało Próby. Wobec tego musiałem Odmłodzić Wawel Wczesnogotycki o tysiąc lat, bo EGIPCJANOM coś takiego było potrzebne. – Chodziło mi więc nie o Katedrę Wawelską, ale o Ceglany Wawel Konstruktywistyczny, bo obecna katedra wawelska jest o TYSIĄC LAT STARSZA, co też Strzela i Zabija, ale nie BETONEM tylko lejzną bazaltową, w której Zakochali się Lordowie Piktyjscy.
To prowadzi do TUNELU ze Szkocji do Turcji sprzed 12 tysięcy lat i ze wszech miar odpowiedzialnej historiografii greckiej, że Ateńczycy byli HOŁDOWNIKAMI Pana z Gdańska od 9.718 roku p.n.e. ???
Z drugiej strony WYKAZAŁEM, że Egipcjanie ZBURZYLI Stonehenge. A jeśli Zburzyli to NA CO była im potrzebna kostka brukowa Drogi Ceremonialnej? Albo więc zużyli ta kostką na drogę Ważniejszą, albo jako budulec ??? Gereon po podboju Brytanii jako KRAKOWSKA subkultura Toporów Bojowych zbudował prawdopodobnie katedrę Salisbury II, na co Kostki rabować Nie Mógł, natomiast Egipcjanom katedra Salisbury II zupełnie wystarczała. Dopiero Normandowie za pieniądze Templariuszy zbudowali katedrę GOTYCKĄ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Mar 22, 2019 1:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZAMKI W POLSCE – Zabytkowe warownie, współcześni rycerze, tajemnicze legendy, P.H.W. FENIX, C Dom Wydawniczy PWN, Redaktor prowadzący Katarzyna Kucharczuk, Tekst Jerzy Smoczyński, Wydanie drugie, dodruk.

Albumik kupiłem w DEDALUSIE na Wyprzedaży, bo do czego innego się nie nadaje. Niemcy reklamują się turystycznie jako Kraj 10 Tysięcy Zamków, które są GNOJEM Historiograficznym. Niemiecka historiografia HITLEROWSKA postanowiła uruchomić też kapitałowo Turyzm Polski, gdyż Niemcy pozostawili na Wschodzie nie lada kapitał architektoniczny i turystyczny, który pretenduje do Niemieckiego Dziedzictwa Kulturowego Polski jako kraju Tysiąca Zamków – skąd takie Gówno jak tytułowe ZAMKI W POLSCE.
ATUTAMI turyzmu są Rzym, Piramidy, Jerozolima, Paryż, Londyn. Ikoną turystyczną Anglii jest zainspirowany Ratuszem toruńskim londyński Parlament czy zbudowane przez Chejrona z Płocka STONEHENGE, a Rosji KREML, zaś Francji zbudowany przez Innachosa z Wrocławia w Wojnie Bogów Mont-Saint-Michel na emporium żelaza śląskiego. MSM został OSZPECONY renowacją neogotycka, co ponownie chciał zrobić Prezydent Mitterrand, który uważał się za Wielkiego Planistę i Architekta, ale mu Nie Pozwoliłem.
Ja wprowadziłem do tej konkurencji STAMBUŁ jako Żydowski Stalingrad i Troję na Złotym Rogu z Hagia Sophia jako mauzoleum Eurydyki w postaci nieukończonej kopii CZWOROKONCHU z Borodzieja-Wenedy-Bydgoszczy.
Manifestacją judaizmu jest trykanie w Ścianą Płaczu, aż ja wytłumaczyłem Biednym na Umyśle Żydom od TRYKANIA, że to NIE Świątynia Salomona, ale Pretorium Rzymskie, skąd ogłaszano Wyroki SUROWYCH sądów rzymskich więc PŁAKANO. Wytłumaczyłem też Włochom, że Rzymu zniszczyli żadni Wandale czy LECHICI tylko lancknechty Lutra. Wcześniej Pałacem Papieskim było Forum Romanum a potem Biskup Rzymu musiał się budować na Watykanie.
Niemcy chcieli do tej konkurencji wprowadzić Zamki Jurajskie – że niby Kazimierz Wielki nie budował Kremla tylko Zamki JURAJSKIE - w intencji czego jest tytułowa Książka. Po kupieniu jej poszedłem do sklepu spożywczego Nad Fosą, gdzie Po Po Pierwszy w Życiu przestraszyłem się DROŻYZNĄ. Korwin Mikke mówił: Kaczyński to Noga Ekonomiczna i Finansowa a Morawiecki to HOLARY MINC. I ta Noga Ekonomiczna i Finansowa, która chce ZGNOIĆ Polaków, kopnęła mnie: STAĆ NAS NA ODBUDOWĘ ZAMKÓW KAZIMIERZOWSKICH W JURZE – co uzupełniłem: ZA NIEMIECKIE PIENIĄDZE...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Mar 22, 2019 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KRUŻGANKI jako korytarze są właściwe dla klimatu gorącego, gdzie nie ma lodowatych wiatrów. Z tej racji Lidzbark Warmiński wypada uważać za oryginalnie zachowane MAŚLADOWNICTWO Wawelu Egipskiego. Waleska Złotowłosa, poza przebudową NIEUKOŃCZONEJ katedry Gereona na szambo i latrynę, zbudował też Kamienicę 24 na Skarbiec na FILARACH na I piętrze i Pałac KOLUMNOWY - czyli że byłaby to I na Wawelu świecka budowla WERTYKALNA.
Kamienicę 24 i Szambo zburzyli Egipcjanie budując Wawel Egipski, ale kto U Licha zbudował Wawel WERTYKALNY. Kiedyś twierdziłem że Biskup Szczepanowski, który jako Kanclerz budował Gotycki Kraków. Wynikało to stąd, iż sądziłem, że Budowla Czworokątna jako WIEŻA z integralnym jej Budynkiem Prostokątnym została zachowana jako klatka schodowa a Budowla Czworokątna jako Wartownia. Z klatki schodowej były zaś wejścia po pomostach na Piętra Kamienicy 24 a potem Wawelu Egipskiego, co zapewniało Maksimum Bezpieczeństwa.
Ostatnim artefaktem w budowli Czworokątnej jest CZESKA krzyżówka wendyjska, czyli że Budowla istniała do okupacji Krakowa przez Czechów w l. 1079-1086, co suponuje, że budowę Wawelu Wertykalnego podjęto dopiero za Kazimierza II Sprawiedliwego, którego ROZEŚMIANY portret jest na zworniku sali Kazimierzowskiej. Można jednak to COFNĄĆ do Anastazji Bolesławowicowej w l. 1089-1099. Węgrzy urzędowali na GARGAMELLU a ona z Biskupem na Wawelu, gdzie Podpisała się na katedrze OBECNEJ.
Mamy zapis, że Kazimierz budował Kraków OD FUNDAMENTÓW, co ja traktuję jak IDIOTYCZNĄ Katedrę Hermanowską. Kazimierz I i II bogatymi nie byli, natomiast Anastazja była szafarką skarbu Bolesława Wielkiego w Czorsztynie, który po bitwie na Przełęczach Karpackich poszedł na wykup jeńców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Mar 24, 2019 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Czesławie, góra PEŁKA (Peuke) nie miała nic wspólnego z AMAZONEM. Amazon to zamek Imperialny w Płocku, od którego pochodzi nazwa a'MAZOWSZE po prawej stronie Wisły, zaś PEŁKA to ludowa nazwa zamku KASZUB na górze Stołowej w Koninie, od której pochodzą nazwa PAŁUKI w północno-wschodniej Wielkopolsce.
Amazon został zbudowany przez syna Asklepiosa Machaona jako bliźniak Najwspanialszego Pałacu Cesarskiego na OVERBURGU w Kolonii, zbudowanego przez Foroneusza z Wrocławia dla Pragi, którego imię przetrwało jako FRANCJA, zaś Kaszub został zbudowany przez męża Semiramidy Grakówny Seta Ptolomeusza jako kopia pałacu matki Akeksandra Wielkiego Olimpiady na krakowskim Gargamellu.
Pierwotna nazwa Konina to k'Avaris czyli Kair, gdyż góra Stołowa przypomina cytadelę kairską a spiętrzona i skierowana do Gopła Warta NIL. Najstarszy zapis o Koninie mamy u Klaudiusza Ptolemeusza jako SETIDAWA czyli ludowe Setowe Dziwo. Wydaje mi się, że Cud Architektoniczny Wszechczasów w postaci Pałacu Ptolemeuszy w Aleksandrii był powtórzeniem pałacu Olimpiady na Gargamellu, od którego pochodzą nasze Barwy Narodowe: Pałac z marmuru kłodzkiego Biała Marianna a schodząca do Wisły kolumnada z czerwonego granity tatrzańskiego – wyeksploatowanego przez Austriaków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Mar 25, 2019 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://sputniknews.com/world/201903231073479183-mike-pompeo-jerusalem-third-temple-model/?fbclid=IwAR3pf_z8C8YhzhmWHRRZWucIUC1OgwjdqQtzro62PaX6haXJCX6s_7VimaE
POMPEO’S VIDEO SHOWS ‘THIRD TEMPLE’ MODEL, SPARKS FEARS OVER BIBLICAL END TIMES

Tak jak nie pozwoliłem kochankowi Hitlera OSZPECIEĆ ikony Francji Mont-Saint-Michel, bo zostało zbudowane przez Innachosa z Wrocławia, tak nie pozwolę gamoniom żydowskim zniszczyć Pretorium Rzymskiego w Jerozolimie II, bo Pierwsza była według Herezji Rosyjskiej nad Bosforem.
Jak tłumaczyłem Niemcom to Wzgórze Świątynne nie miało nic wspólnego ze Świątynią Salomona, która była CYTADELĄ, wobec czego Kanclerz Kohl ZABRAŁ Wzgórze Świątynne Żydom i dał Palestyńczykom, którzy okazali się NIEGODNYMI beneficjentami. Z tej racji Świątynia Salomona była rekwirowana przez kolejnych zdobywców i okupantów, aż odzyskał ją Herod Wieli po zbudowaniu dla Rzymian Cezarei Palestyńskiej, i przebudował w stylu rzymskim na Świątynię Jerozolimską.
Rzymianie zdobyli bronioną przez POTRÓJNY mur Jerozolimę dzięki Arcykapłanowi, który podczas nocnego upału otworzył Złote Okienko, na co czekał komandos, który wspiął się po murze megalitycznym i wrzucił Arcykapłanowi bombę ZAPALAJĄCĄ.
Świątynia została zarekwirowana przez Tytusa na Pałac Flawiuszów i sanktuarium Jowisza Zwycięskiego. Senat kazał Trajanowi Zburzyć ją, ale ten dał ją Żydówkom. Po powstaniu Bar-Kohby świątynia stała się znowu sanktuarium Jowisza, aż cesarzowa Helena urządziła w niej Sanktuarium Maryjne. Sanktuarium rozebrali Omajadowie, ale zbudować tam Pałacu Imperialnego nie zdołali, bo zostali wypędzeni przez Abbasydów, którzy budowali Bagdad.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Mar 27, 2019 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agata Kulczycka, ZAROBIĆ NA UTRZYMANIE KLASZTORU – Zakon Karmelitów Bosych w Przemyślu chciałby wynająć część klasztoru. W mieście przyda się ekskluzywny hotel. Tylko czy znajdzie się ktoś, kto zechce zainwestować w wydzierżawione od zakonników zabytkowe pomieszczenia, Gazeta Wyborcza, 28 III 2019, Mój Biznes 9.

Kupiłem ten egzemplarz GW ze względu na zdjęcie fasady klasztoru, który zdaje się nie mieć nic wspólnego z funkcją klasztorną. Z tej racji zalecam muratorskie zbadanie budynku – czy nie jest to architektura PRZEDROMAŃSKA, czyli SPRZED konwencji Chęsy z BrACHUSEM z Tartessu-Tangeru na dostawy Żelaza i Stali do Iberii i Berberii, na podstawie której przybyli do nas muratorzy iberyjscy z architekturą Romańską ??? Ważne jest czy budynek z Kamienia czy Cegły oraz Parter z Ciosów czy Boniowany? Cegła konstrukcyjna pojawiła się u nas z Danii podczas Wojny Bogów, wiek po Chęsie.
Poniedziałkowa Gazeta Wrocławska zamieściła na stronie tytułowej Rapsod: CO ROBIC Z KLASZTOREM W LUBIĄŻU? To jest sprawa sprzed 45 lat, gdy tłumaczyłem Komunistycznym Ciołom i jednemu Decyzyjnemu masonowi, że to NIE Klasztor tylko Pałac Cesarski, zbudowany za fundusz POMNIKA BITWY WIEDEŃSKIEJ choć nie ukończony. Żeby nie był Kulą u Nogi a zarabiał na siebie i Na Nas to musi pełnić 3 funkcje: Być MOTELEM przy autostradzie; być Muzeum Miedzi i ośrodkiem naukowo-konferencyjnym Kombinatu Górniczo-Hutniczego MIEDZI oraz ośrodkiem rekreacyjnym dla Legnicy a nawet Wrocławia, który nie ma tak atrakcyjnego plenerowego obiektu architektonicznego jak Wałbrzych.
Przykładem SZKODNICTWA ówczesnych Decydentów było zrobienie Grotowskiego Panem na Grodźcu, który był mu potrzebny jak Piąte Koło więc okradł Grodziec. Gdyby mu dano reprezentacyjny apartament w Lubiążu to mógłby sobie przyjmować Lordów, co lubił Najbardziej. Grodziec to jest dla Mannicy Państwowej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Mar 27, 2019 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek Komuda, MIESZKO III OTRUTY, Do Rzeczy – tygodnik Lisickiego, numer bieżący , str.92.

Marne to wyrobnictwo, bo sprawę tą Rozpracowałem w latach 80. Chodzi tu o Historycznego Hamleta, który jest anachronizmem w Gesta Danorum Saksa Gramatyka, gdyż został przyniesiony przez repatriantów duńskich z Płocka i zinterpretowany Antypolsko przez Szekspira
Pałacem rezydencjonalnym Mieszka Bolesławowica w Płocku klasztor dominikanów, z czego zachowała się ikonografia. Można mniemać, że Dramat na Płockiej Skarpie rozegrał się w Imperialnym zamku AMAZON, który runął do Wisły w czasie renesansowej przebudowy przez Bonę w z powodu nieszczelnego wodociągu, aleja ja w to nie wierzę.
Władysław Herman miał lęk wysokości i nie mógł mieszkać Nad Przepaścią, i dlatego zbudował sobie pałac z dala od Skarpy. W pałacu tym mieszkał biskup, ale król pruski rewindykował Pałac Królewski więc biskup musiał się budować przy zamku Biskupim a pałac Królewski Prusacy przebudowali na Więzienie. To zdaje się świadczyć, że Tragedia Hamleta rozegrała się w pałacu Hermanowskim.
Głównym wrogiem Mieszka był Palatyn Sieciech, kanclerz Władysława Hermana. Stronnikiem Mieszka był bowiem potężny palatyn śląski Magnus Włast, którego Sieciech mógł się obawiać. Wobec Magnusa Sieciech był biedakiem, co przekładało się na Władzę, bo Magnus mógł aspirować od stanowiska kanclerza. Obaj reprezentowali też różne opcje polityczne, bo gdy Sieciech orientował się na sojusz niemiecko-turecki to Magnus chciał, sojuszu z Węgrami przeciw Turkom i Niemcom.
Szekspir pisze, że Hamlet w sypialni swej matki zaszlachtował Barona Poloniusza, którym był wyraźnie Prawdzic. Na to przyjechał z Paryża baronett. Wiemy skąd inąd, że gdy podczas uczty aktor recytował panegiryk na cześć Bolesława Wielkiego to Baronett przerwał mu dość bezczelnie, na co Mieszko zażądał Krwawej Satysfakcji.
Zaczęli walczyć na SZTYLETY, w trakcie czego Mieszko został zraniony i UMARŁ, gdyż sztylet baronatta był ZATRRUTY.
W klasztorze w Starym Sączu są dowody na to. Jest Gemma z włosami Mieszka, łyżka, którą jadł i rękojeść sztyletu ze Sfinksem Prawdziców i twarzą baronetta POGRYŻIONY przez Anastazję, bo ostrze zostało zarekwirowane przez medyka, no i dużo danych ikonograficznych.
Po śmierci Mieszka Turcy ponownie najechali Polskę, licząc na znalezienie w Polsce kolaborantów, ale zdecydowane wystąpienia Magnusa zniweczyło te kalkulacje. Po tej wojnie Magnus osadził w Kruszwicy ZBROJNIE starszego syna Hermana Zbigniewa, co było zamachem stanu, gdyż Kruszwica chciała rządzić Polską jak londyńska City Anglia. Wdowa po Mieszku Anastazja wezwała do Krakowa Węgrów, którzy Sieciecha wypędzili.
Zdesperowany Sieciech uderzył na Kruszwicę, którą WYMORDOWAŁ i obsadził, bo gdy nadeszli ponownie Ślązacy to Herman udał się do niego ŁÓDKĄ i skłonił go do pójścia na Wygnanie. Ten udał się do swych włości koło Krakowa, ale nowy kanclerz Magnus wezwał Węgrów wydania go więc ci odesłali Sieciecha do Płocka w KAJDANACH. - Sąd Królewski był farsą bo król PŁAKAŁ i nie mógł Ułaskawić skazańca.
Po OŚLEPIENIU Sieciecha Magnus podjął wojnę z Turkami gromiąc armię Jerozolimską, która WYPAROWAŁA w I krucjacie. - Był to TESTAMENT Mieszka Bolesławowica.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Kwi 05, 2019 6:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=8Hj1pEwvZ6Q
NA JAKICH FUNDAMENTACH BUDOWANO ZAMKI W POLSCE? CYKL: GDY PRZEMAWIAJĄ KAMIENIE (CZ.1)

Doktor Franc Zalewski odatował zamek OGRODZIENIEC na 7 tysięcy lat, na podstawie TECHNIKI. Ja to zrobiłem DUŻO WCZEŚNIEJ na podstawie kwalifikacji na greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa.
Dr Zalewski stawia Pytanie: KOMU BYŁA POTRZEBNA TAKA ILOŚĆ WAPNA z kilku kamieniołomów krakowskich, z którego można było zbudować Kilka Krakowów ??? Na to odpowiedziałem, że OGIGESOWI, gdy budował kanał Sosnowiec-Bydgoszcz dla transportu koksującego węgla cieszyńskiego oraz transportu do Dunaju Żelaza Gdańskiego. Gdy Kanał zbudowano to wapienniki krakowskie można było zamknąć, gdyż tańsze i lepsze wapno było w Chrzanowie.
Karmi się głupich polaczków fekaliami hitlerowskimi, że to zamki Krzyżackie, gdy Prusacy publikowali dokumenty o Wykupie tych zamków od wielmożów polskich i pruskich. Zamki Mazurskie to w większości zamki ARYJSKIEJ kultury amfor kulistych, na kapitale bursztynu kopalnego jako kadzidła świątynnego, zastąpionego przez Sabę i Salomona MIRĄ arabską. WZOREM architektonicznym tych zamków był Egipski Wawel kultury pucharów dzwonowatych.
Architektura ta nie odnosi się jednak do MALBORKA. Gdy 10 lat temu Szwedzi wymieniali pale fundamentowe nad Nogatem to żądałem badań DENDROLOGICZNYCH. Kilka lat temu KTOŚ ogłosił w IN, że Szwedzi takie badania zrobili, i że to Najstarszy Zamek Ceglany w Europie. 4 lata temu byłem w Gdańskim Urzędzie Konserwatorskim, gdzie powiedziano mi, że gdy wymieniano pale fundamentowe spichrza Daleka Droga to zbiegli się rzeźbiarze, ale były tak SKAMIENIAŁE jakby miały wiele tysięcy lat. Na UGd orzeczono, że są Przedkrzyżackie, ale na UJ odatowano je na Stare Państwo egipskie czyli kulturę pucharów dzwonowatych. Nie była to jednak kultura pucharów dzwonowatych tylko sprzymierzona z nią kultura amfor kulistych.
MALBORK nie ma nic wspólnego z architekturą Egipskiego WAWELU. Niemcy, którzy trzymają się Boskiego Adolfa jak Pijany Płota wyszli spod MEGO Szacha, że Malbork nie stosuje się do chronologii i systematyki architektury niemieckiej, WNIOSKIEM iż był naśladownictwem Pałacu cesarskiego w Kolonii. Pałac w Kolonii został jednak rozebrany w roku 1106 a między nim a Malborkiem jest Heidelberg Henryka V i Aschaffenburg Fryderyka I Barbarossy.
Najwspanialszy Pałac Cesarski w Kolonii był Bliźniakiem płockiego AMAZONA sprzed Niecałych 7 tysięcy lat. Fasada nadreńska pałacu kolońskiego miała 180 m. Według ikonografii to Parter był FILAROWY, I piętro KOLUMNOWE a II PALMOWE, co suponuje, że był budowany przez muratora z Tartessu-Tangeru. System Palmowy został powtórzony w krótszym wymiarze na zamku Średnim w Malborku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 5 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group