Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Architektura
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Paź 30, 2020 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZAMEK GRANITOWY NA WYSPIE PIASKOWEJ I MAUZOLEUM PANA.

W trakcie wykopalisk archeologicznych Franza J. Straussa na wroc?awskim zamku Biskupim, gdzie by?em komisarzem WOAK, sporz?dzi?em Relacj? zamków Biskupiego do Piaskowego. Dzi? wygl?da to tak: Innachos utraci? Wroc?aw, ale utrzyma? zamek Biskupi na Ostrowie Tumskim, gdzie zbudowa? wielki gród RUSZTOWY. Wobec tego Asklepios kaza? zbudowa? na zamku Piaskowym za kana?em M?y?skim II ko?ció? Mariacki, ?eby WIDZIE?, co si? w tym grodzie Biskupim dzieje ??? Wobec tego Innachos kaza? zbudowa? dwie ogromne wie?e: obecnie OGROMNE przypory kaplicy ?w. Marcina i kaplicy Dworskiej, ?eby WIDZIE?, co dzieje si? za wielkim II ko?cio?em Mariackim.
Pierwotnie na wyspie Piaskowej by? zamek GRANITOWY z I Granitowym Ko?ció?kiem Mariackim. Ten ko?ció?ek Granitowy uwa?a?em i uwa?am za mauzoleum Pana z Wroc?awia. Zamek GRANITOWY by? bowiem inicjacj? Budowy Wroc?awia a podczas budowy Pa?acu Biskupiego – z powtórzenia Legatury Polskiej – biskup wyrazi? si?, ?e Stary Pa?ac Biskupi JEST SPRZED BUDOWY MIASTA. Znaczy?oby to, ?e Stary Pa?ac Biskupi by? DROPI – matki Pana.
Zamek GRANITOWY na Wyspie Piaskowej mia? sens przy tamie GRANITOWEJ na mo?cie Piaskowym. Tam? t? zbudowano z USYPISKA GRANITU, które rozebrano przy budowie tamy na mo?cie Pomorskim – prawdopodobnie te? z usypiska granitu. Wobec tego Tymoteusz podj?? budow? Fosy Miejskiej jako kana?u ?EGLOWNEGO, którego Górna ?luza by?a powy?ej zamku Królewskiego na Nowym Mie?cie) a Dolna przy Arsenale Ksi???cym (Szpitalu Wojewódzkim). Tama Piaskowa by?a GROBL? któr? sz?a prosta droga z Wyspy Piaskowej do ul. Komandorskiej.
Podnoszony przeze mnie Zamek Granitowy i Mauzoleum Pana wywo?a?o AWANTUR? – ?ebym nie Gada? G?upstw. W zwi?zku z tym wyci?gn??em a Archiwum rycin? "Opactwo NMPanny Na Piasku (...) u góry na osi portret opata (...) Jana Henryka, 1668 r., miedzioryt" i poszed?em z tym do prof. Czernera mówi?c mu, ?e To Jest Zamek Granitowy, rozebrany przy budowie przez Austriaków klasztoru OBECNEGO. Chodzi?o mi o wirydarz na po?udnie od obecnego ko?cio?a Mariackiego Pieszki z XIV wieku, z przed?u?enia o 3 prz?s?a ko?cio?a Asklepiosa.
To wywo?a?o irytacj? Profesora Czernera, który NAWYMY?LA? MI, ale rycin? zabra? i opublikowa? (Olgierd Czerner, Wroc?aw w dawnej rycinie, Wroc?aw-Warszawa-Kraków-Gda?sk-?ód?, Zak?ad narodowy imienia Ossoli?skich, Wydawnictwo 1989, str. 229).
Rok pó?niej wróci?em z RFN i stwierdzi?em w Urz?dzie Konserwatora Miejskiego ZAGINI?CIE teczki z Wykopalisk Doktora Jerzego Romanowa na Wyspie Piaskowej. Zrobi?em Awantur? i zg?osi?em na Policj?, która odpowiedzia?a mi, ?e NIE ZJAMUJ? SI? TAKIMI SPRAWAMI – wobec czego musz? pisa? Z Pami?ci. Otó? Doktor Romanow odkopa? na dziedzi?cu DZISIEJSZEGO Klasztoru posadzk? granitow? – jakiej Nie Widzia?em. P?yty granitowe musia?y mie? po 25 m2, gdy? by?y "rogowane" pod nieistniej?cych bazami kolumn. By?y tak SCHODZONE jakby by?y Deptane przez TYSI?CE Lat. Poniewa? kolumnada zosta?a zlikwidowana przy budowie OBECNEGO Klasztoru w XVIII wieku to znaczy, ?e To By? MÓJ Zamek GRANITOWY, za co by?em L?ONY.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lis 01, 2020 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZAMEK GRANITOWY NA WYSPIE PIASKOWEJ I MAUZOLEUM PANA.

W trakcie wykopalisk archeologicznych Franza J. Straussa na wroc?awskim zamku Biskupim, gdzie by?em komisarzem WOAK, sporz?dzi?em Relacj? zamków Biskupiego do Piaskowego. Dzi? wygl?da to tak: Innachos utraci? Wroc?aw, ale utrzyma? zamek Biskupi na Ostrowie Tumskim, gdzie zbudowa? wielki gród RUSZTOWY. Wobec tego Asklepios kaza? zbudowa? na zamku Piaskowym za kana?em M?y?skim II ko?ció? Mariacki, ?eby WIDZIE?, co si? w tym grodzie Biskupim dzieje ??? Wobec tego Innachos kaza? zbudowa? dwie ogromne wie?e: obecnie OGROMNE przypory kaplicy ?w. Marcina i kaplicy Dworskiej, ?eby WIDZIE?, co dzieje si? za wielkim II ko?cio?em Mariackim.
Pierwotnie na wyspie Piaskowej by? zamek GRANITOWY z I Granitowym Ko?ció?kiem Mariackim. Ten ko?ció?ek Granitowy uwa?a?em i uwa?am za mauzoleum Pana z Wroc?awia. Zamek GRANITOWY by? bowiem inicjacj? Budowy Wroc?awia a podczas budowy Pa?acu Biskupiego – z powtórzenia Legatury Polskiej – biskup wyrazi? si?, ?e Stary Pa?ac Biskupi JEST SPRZED BUDOWY MIASTA. Znaczy?oby to, ?e Stary Pa?ac Biskupi by? DROPI – matki Pana.
Zamek GRANITOWY na Wyspie Piaskowej mia? sens przy tamie GRANITOWEJ na mo?cie Piaskowym. Tam? t? zbudowano z USYPISKA GRANITU, które rozebrano przy budowie tamy na mo?cie Pomorskim – prawdopodobnie te? z usypiska granitu. Wobec tego Tymoteusz podj?? budow? Fosy Miejskiej jako kana?u ?EGLOWNEGO, którego Górna ?luza by?a powy?ej zamku Królewskiego a Dolna przy Arsenale Ksi???cym (Szpitalu Wojewódzkim). Tama Piaskowa by?a GROBL? któr? sz?a prosta droga z Wyspy Piaskowej do ul. Komandorskiej.
Podnoszony przeze mnie Zamek Granitowy i Mauzoleum Pana wywo?a?o AWANTUR? – ?ebym nie Gada? G?upstw. W zwi?zku z tym wyci?gn??em a Archiwum rycin? "Opactwo NMPanny Na Piasku (...) u góry na osi portret opata (...) Jana Henryka, 1668 r., miedzioryt" i poszed?em z tym do prof. Czernera mówi?c mu, ?e To Jest Zamek Granitowy, rozebrany przy budowie przez Austriaków klasztoru OBECNEGO. Chodzi?o mi o wirydarz na po?udnie od obecnego ko?cio?a Mariackiego Pieszki z XIV wieku, z przed?u?enia o 3 prz?s?a ko?cio?a Asklepiosa.
To wywo?a?o irytacj? Profesora Czernera, który NAWYMY?LA? MI, ale rycin? zabra? i opublikowa? (Olgierd Czerner, Wroc?aw w dawnej rycinie, Wroc?aw-Warszawa-Kraków-Gda?sk-?ód?, Zak?ad narodowy imienia Ossoli?skich, Wydawnictwo 1989, str. 229.
Rok pó?niej wróci?em z RFN i stwierdzi?em ZAGINI?CIE z Urz?du Konserwatora Miejskiego teczki z Wykopalisk Doktora Jerzego Romanowa na Wyspie Piaskowej wi?c zrobi?em Awantur? i zg?osi?em na Policj?, która odpowiedzia?a mi, ?e NIE ZJAMUJ? SI? TAKIMI SPRAWAMI – wobec czego musz? pisa? Z Pami?ci. Otó? Doktor Romanow odkopa? na dziedzi?cu DZISIEJSZEGO Klasztoru posadzk? granitow? – jakiej Nie Widzia?em. P?yty granitowe musia?y mie? po 25 m2, gdy? by?y "rogowane" pod nieistniej?cych bazami kolumn. By?y tak SCHODZONE jakby by?y Deptane przez TYSI?CE Lat. Poniewa? kolumnada zosta?a zlikwidowana przy budowie OBECNEGO Klasztoru w XVIII wieku to znaczy, ?e To By? Ten Mój Zamek GRANITOWY, za co by?em L?ONY.

Granitowa kolumnada I ko?ció?ka Mariackiego na Wyspie Piaskowej MUSIA?A mie? p?yty granitowe po 25 m2 powierzchni ze wzgl?du na Wilgo? powodowan? TAM? na mo?cie Piaskowym. Posadzka jest z granitu szarego, ale kolumnada MUSIA?A by? z czerwonego granitu k?odzkiego, ze wzgl?du na wytapetowanie beczkowego sklepienia MIEDZI?.co zawa?y?em na g?owicach kostkowych zachowanych kapiteli.
Profesor Olgierd Czerner nie tylko nawymy?la? mi, ale i NAGROZI?, ?e Jak Mnie Jeszcze Raz Zobaczy w Muzeum Architektury TO..., na co odpowiada?em DZI?KUJ? i kierowa?em si? do Wyj?cia. To wywo?ywa?o jego Agresj? i Naskakiwanie na mnie. Wi?c powtarza?em znowu DZI?KUJ?, ale wyj?? nie mog?em, bo Atakowa? Mnie..., co trwa?o do?? d?ugo.
Ta agresywn? irytacj? mo?na t?umaczy? przyznaniem przez Uni? Europejsk? funduszu na ROZBUDOW? Muzeum Architektury. Poniewa? MAr jest w ?redniowiecznym Szpitalu HIOBA to POCz sporz?dzi? Pi?kny Plan PODZIEMNEJ rozbudowy MAr, co ZAPROTESTOWA?EM pisz?c, ?e do takiej Rozbudowy MAr stosowny jest pobliski Bastion Polski – ale NIGDY Szpital Hioba – wobec czego UEu cofn??a dotacj?.
U Konserwatora Miejskiego dowiedzia?em si?, ?e zewn?trzn? ekspozycj? MAr przenosi si? do Parku Tysi?clecia na peryferii Wroc?awia, wi?c pomy?la?em, ?e nie chcieli Bastionu Polskiego to wyl?dowali na Wygwizdowie. Do Bastionu Polskiego prawo pierwokupu mam ja.
CIEKAWE, CO NA TO MAGANA POLONIA ???[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lis 03, 2020 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polska ?CIANA P?ACZU

Jeden a forumowiczów Maruchy zwróci? mi uwag?, ?e opisany przeze mnie pochówek na wroc?awskim O?binie pasuje do Pana z Wroc?awia? Przemy?la?em to i im d?u?ej my?l? nad tym tym bardziej jestem ku temu sk?onny.
Niewielka kaplica grobowa by?a z cegie?ki bizantyjskiej "w jode?k?", co jest SZTUKATERI? MURARSK? czyli Luksusem. Kapliczka by?a posadowiona bezpo?rednio na piasku aluwialnym, który musia? by? MOKRY. Wygl?da na to, ?e przy rozbiórce kaplicy wyj?to cia?o z miedzianego sarkofagu i z?o?ono na piasku na poziomie posadowienia murów, co przykryto gruzem rozbiórkowym. Szkielet m??czyzny 180 cm zachowa? si? w idealnym stanie, ale z wyposa?enia zosta?a tylko miedziana obr?czka. Poniewa? zespó? klasztorny O?bina budowa? NIEW?TPLIWIE Pan z Wroc?awia na swój Pa?ac to Luksusowy grobowiec na piasku aluwialnym, nale?y si? JEMU.
To SPYCHA Granitowy Zamek na Wyspie Piaskowej PRZED PANA jako Starszy. Znam kilka ko?cio?ów Pana z Niemiec i ?l?ska i ?aden nie jest taki ma?y jak I ko?ció?ek Mariacki na Wyspie Piaskowej. Wygl?da na to, ?e to jest ko?ció?ek PRZEDABSYDOWY czyli Hramowy. Wszystkie ko?cio?y Pana s? za? Absydowe a absyda s?u?y?a do palenia ognia – jak w kaplicy grobowej na O?binie.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Lis 07, 2020 6:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2020/11/06/wolne-tematy-77-2020/

Ad. 4: O ile dobrze zrozumia?em wed?ug pana Wandaluzji w tym wroc?awskim ko?ciele pod jedn? z bocznych naw znajduje si? granitowy sarkofag Dropi, matki mitycznego Pana:
.https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Naj%C5%9Bwi%C4%99tszej_Marii_Panny_na_Piasku_we_Wroc%C5%82awiu

Zosta?em ?le zrozumiany: Wed?ug chronologii Hawrota to Architektura Przedroma?ska dzieli si? na ABSYDOW? i starsz? HRAMOW?. Otó? I ko?ció?ek Przedroma?ski na Wyspie Piaskowej jest HRAMOWY: https://paskonikstronik.blogspot.com/2020/04/wrocawkoscio-nmpanny-na-piasku.html// gdy ko?cio?y Pana s? raczej du?e i ABSYDOWE. Ten ko?ció?ek wi?c Pana by? nie mo?e, gdy? jest STARSZY systemowo i chronologicznie. Matka Pana Dropia mog?a by? w nim pochowana jako ?ona Dropia, bo Pan zosta? pochowany prawdopodobnie w kaplicy z cegie?ek bizantyjskich na O?binie, który ZBUDOWA?.
Jakie? 250 lat Po Panu Wroc?aw zosta? zaj?ty przez Asklepiosa ze Lwowa, ale Innachos utrzyma? si? na Ostrowie Tumskim. Poniewa? Innachos fortyfikowa? Ostrów RUSZTOWO to Asklepios kaza? zbudowa? I GOTYCKI ko?ció? Mariacki, czyli konstruktywistyczny, w postaci OBECNEGO masywu wie?owego i 3 prz?se? zachodnich + prezbiterium treflowe, ?eby WIDZIE?, co si? w tym Ostrowie Dzieje? - Wobec tego Innachos kaza? zbudowa? na Ostrowie 2 wielkie wie?e, ?eby WIDZIE?, co si? dzieje ZA TYM Ko?cio?em?
Ko?ció? Asklepiosa zosta? w XIV wieku przed?u?ony przez Pieszk? o 3 prz?s?a na wschód.
Poza tym Asklepios kaza? zbudowa? OLBRZYMI? wie?e na terenie Forum Muzycznego, do komunikacji ?wietlnej z Sobótka i Prag?.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lis 15, 2020 7:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://curiosmos.com/the-power-of-sound-stonehenge-was-able-to-amplify-sound-and-contain-it-within-the-stone-circle// Ivan Petricevic, September 3, 2020

It has already been proven – see this study – how people from Anatolia ventured out into what we call Europe today, more than 8,000 years ago. As these people traveled across Europe, they left their megalithic building technique behind in each place they settled. As I’ve revealed in previous articles, after migrating from Anatolia, ancient farmers traveled through different routes across Europe. Some are thought to have followed the River Danube and made their way towards different parts of Europe. Others traveled in large groups making their way westward across Europe.
While some of these people would end up in present-day countries such as Spain, or Portugal, others made their way to England, and through their journey, they seeded the necessary knowledge for the construction of many of the megalithic monuments we see today, Stonehenge being one of them.


Nie z Anatolii tylko z P?OCKA a na Morzu ?ródziemnym z Krokowa-HRADCZANU, i nie sprzed 8 tysi?cy lat, ale 7, bo wtedy rozpocz?? si? handel ?elazem Brdne?skim i Sudeckim. Ja to zinterpretowa?em HISTORYCZNIE. Ta moja interpretacja zosta?a POTWIERDZONA przez Heiricha Kusche identyfikacj? g?stej siatki na zdj?ciach satelitarnych Europu jako NEOLITYCZNYCH tuneli, które ja zinterpretowa?em jako Lochy Zamkowe, co zosta?o potwierdzone archeologicznie w Austrii i na Lubelszczy?nie, gdzie znajdowano na tej podstawie rekultywowane rolniczo ZAMKI. KATEGORYCZNIE potwierdzi? to dr Franc Zalewski w 8 kamienio?omach krakowskich, eksploatowanych NIEZNAN? nam technik? i opuszczonych NAGLE wed?ug niego 8 a wg mnie 7 tysi?cy lat temu. Ja to uzasadni?em UKO?CZENIEM budowy Kana?u Przemys?owego, gdy? wapie? z Chrzanowa jest ta?szy i lepszy.
Przy datowaniu istotne jest zidentyfikowanie przez LASEROWE badanie megalitów Stonehenge sto kilkadziesi?ciu rytów Topora Bojowego z KRAKOWA, które ja zidentyfikowa?em jako Podpisy wojowników Gereona-Gerwazego kultury pucharów lejkowatych z XXXV wieku pne. Stonehenge zosta?o ZBURZONE przez imperializm kultury pucharów dzwonowatych Starego Pa?stwa w XXV wieku pne, skutkiem tego by?o zaprzestanie wymiany pali Drewnianego Stonehenge oraz spo?ytkowanie BRUKU Drogi Ceremonialnej na budow? emporium-katedry.
Przy przegl?daniu literatury Stonehenge napotka?em DZIWOWANIE nad Zeszklonymi Murami Zamku. To jest kazusem Wizyty Bundestagu w Krypcie II katedry wroc?awskiej, odbudowywanej z konta na Moje Nazwisko, w trakcie czego Bundestag ogl?da? te? krypt? III Waleski Z?otow?osej zeszklonej fosforem z Annopola. Poniewa? Lordowie Szkoccy dostarczali ?elazo ?l?skie na Malt? to zidentyfikowali fosfor maroka?ski, który dostarczali do Ameryki Po?udniowej – gdzie odlewano in situ poligonalne mury megalityczne LEJZN?.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Strona 10 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group