Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Imperium Lechitów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Mar 23, 2018 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mnemosyne_(mitologia)
https://www.bisnode.pl/firma/?id=2378499&nazwa=MNEMOSYNE_STOWARZYSZENIE_WYZSZEJ_KONIECZNOSCI
https://www.memrise.com/course/1055209/historia-architektury-polskiej/

Kursy Languages Slavic Polish
Historia Architektury Polskiej
Lista obiektów wspomnianych na wykładach z historii architektury polskiej, mogących pojawić się na egzaminie.
Witamy w Memrise!
Dołącz do milionów ludzi, którzy uczą się już za darmo na Memrise! Nauka z Memrise jest szybka, przyjemna i niewiarygodnie skuteczna.
Rozpocznij naukę!
*****
Podstawą NAUKOWĄ fundacji MEMRISE jest książka: Piotr Dyczek, MNEMOSYNE – Zapiski archeologiczne, Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawa 1998//. Fundacja MEMRISE publikuje DATACJE wszystkich ważnych obiektów Architektury Polskiej, patronując również
KATEDRZE HISTORII I TEORII ARCHITEKTURY I KONSERWACJI ZABYTKÓW Wydziału Architektury//.
Pan Piotr Dyczek podpisuje Wstęp swej MNEMOSYNE Do Czytelnika: Warszawa-BielskoBiała, z czego wnoszę, że jest synem pisarza wrocławskiego Ernesta Dyczka, który pochodził z Bielska-Białej, gdzie jego rodzina deklarowała narodowość niemiecką, ale on twierdził, że jest Pisarzem Polskim..
Poglądy historiograficzne pana Ernesta dobrze znam, i mogę powiedzieć, że reprezentował historiografię hitlerowską, przy czym nie stawiał tych rzeczy Dyskursywnie a KATEGORYCZNIE. Jest to historiografia całkowicie sprzeczna nie tylko z Lwowsko-Wrocławską Szkołą Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną, która została WYTRUTA, że zostałem tylko ja, ale WYKLUCZAJĄCA też historiografię Lechicką.
Nasz Kapłan Historiografii Lechickiej, Paweł Szydłowski, oskarżył Uniwersytet Jagielloński o OBRZYGIWANIE fekaliami hitlerowskimi za Niemieckie Pieniądze, co można powiedzieć o Fundacji MEMRISE na Uniwersytecie Warszawskim, która patronuje Politechnice Gdańskiej.
Kilka lat temu byłem w gdańskim Urzędzie Konserwatorskim, gdzie dowiedziałem się rzeczy Arcyciekawej. Otóż gdy wymieniano pale fundamentowe spichrza Daleka Droga to zbiegli się Rzeźbiarze, ale były tak SKAMIENIAŁE jakby miały wiele tysięcy lat. UGd uznał te pale i DŹWIGARY za Przedkrzyżackie, a UJ za ŻELBETOWE sprzed 2100-2300 lat pne.
Sprawa jest Co najmniej OTWARTA, toteż organizowanie przez fundację MEMRISE wycieczek krajoznawczych NAUCZYCIELI, gdzie Uczy się ich historiografii HITLEROWSKIEJ jest Anektowaniem przez Adolfa Hitlera we Wrocławiu Wandalów, co przekwalifikowało Wielką Lechię do Uralu ze Słowiańskiej na NIEMIECKOJĘZYCZNĄ. Gdy Niemcy dostali ode mnie Po Ryju to pojawiła się Przedantyczna Jerozolima w STALINGRADZIE.
*********************************************************************
https://www.google.pl/search?q=imperium+lechit%C3%B3w+dowody&oq=Imperium+Lechit%C3%B3w&aqs=chrome.0.69i59j69i57j0l4.13487j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Blog: IMPERIUM LECHITÓW DOWODY

Gdy zacząłem pisać na ten temat to PRZEŚMIEWCZY blog Imperium Lechitów dowody ZNIKNĄŁ i pojawił się bardziej rzeczowy. Ja jednak DOWODÓW na Imperium Lechitów nie znalazłem a JEDYNA rzeczowa chronologia Imperium Lechitów jest na: www.wandaluzja.pl//.
Jest to tzw. Historia Zakazana i Proskrybowana, co świadczy że istnieje Organizacja eksterminująca zwolenników polskiej historiografii przedjezuickiej, którą był Kościół Katolicki, który przegrał, bo Polacy PRZESTALI SIĘ BAĆ, więc rolę Prześladowców przejęła Żydogermania Unijna, która ma środki Zastraszenia, Szantażu, Represji i ELIMINACJI Groźnych Historyków, promując Błaznów naukowych i Prześmiewców.
WYŚMIAĆ MOŻNA WSZYSTKO a krytykę Lechii prowadzi się metodą Małpiej Krytyku Tablicy Logarytmicznej czy LŻENIA. Jedynym rzeczowym Kontrargumentem jest krótki artykuł: CZY MAPA LECHINA IMPERIUM JEST PRAWDZIWA? BZDURA! https://www.facebook.com/sigillum.authenticum/photos/a.637834806350612.1073741828.514952278638866/1177008302433257/?type=3//. Ja jestem wdzięczny za ten artykuł, gdyż dostarczył on DOWODU za Imperium Lechickim. Obie mapy zostały opracowane przez Anglików – prawdopodobnie Oxford i Cambridge – na podstawie danych JEDNEGO KARTOGRAFA, który przestawia stan polityczny PRZED Pokojem w Adrianopolu w r. 568 i PO Pokoju w Adrianopolu, którego efektem było Imperium Lechitów, od Renu, Alp i Adriatyku do Uralu.
Otóż granica na Renie jest DOWODEM rzeczowości tej mapy, gdyż Niemcy ZABLOKOWALI publikację mapy ROK 565 argumentem, że Awarowie okupowali wówczas ziemie na południe od górnej Wisły i Odry, którędy wyprawiali się na Paryż – ale podczas podpisywania Pokoju w Adrianopolu Awarowie OBLEGALI PARYŻ więc dostali Rozkaz wycofania się za Ren, który w ten sposób stał się Zachodnią Granicą Lechii. Dodatkowym argumentem jest to, co zaznacza Kartograf 568, że była to granica DO ROKU 600, w którym Lechici mieli się wycofać na linię Łaby i Solawy.
Polityczny motyw ODMOWY Niemców publikacji mapy ROK 565 podaje mapa: https://www.google.pl/search?q=lechici+mapa&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiAsuSLgoHaAhWG_aQKHe0uAjcQsAQIJg&biw=1164&bih=835#imgrc=fD9faY2JEvO9LM: GERMANIA MAGNA...
Imperium Lechitów - WordPress.com
Już trzy tysiące lat przed naszą erą, pomiędzy Renem a Wołgą, istniała bardzo rozwinięta germańska cywilizacja. To tutaj, nad Wisłą, wymyślono koło, … Czyli, że chodzi o ZASTĄPIENIE słowianojęzycznej Lechii SWEBOJĘZYCZNĄ WIELKĄ GERMANIĄ ze stolicą w Krakowie.
WYKAZAŁEM: http://forum.wandaluzja.pl/viewtopic.php?p=9629#9629//, że to – jak to mówiła Polska Historiografia Przedjezuicka – iż PAŃSTWO POLSKIE MA 3 TYSIĄCE LAT, wynikało z ustanowienia przez Popiela Wielkiego, zwanego LWEM-Lechem, SEJMU na Górze Narad na Cytadeli poznańskiej w r. 1625 p.n.e. KAŻDE PLEMIĘ, NIEZALEŻNIE DO WYZNANIA I JĘZYKA, MIAŁO PRZYSŁAĆ DO POZNANIA 2 POSŁÓW.
WYKAZAŁEM, że Polska Historiografia Przedjezuicka spełnia kryteria HISTORIOGRAFICZNE. Początkiem było zdobycie przez Wandalów i Skandynawów Miasta Bogów, zwanego ASGARDEM-Kijowem. Saga Skandynawska mówi: WANOWIE I ASOWIE RZĄDZILI ŚWIATEM – czyli że Światem rządzili Wandalowie z Gdańska i Ariowie z Kijowa, ale doszło między nimi do wojny, w której Skandynawowie poparli Wandalów. Wandalowie płynęli Prypecią a Skandynawowie Dźwiną i Dnieprem. Asgard upadł, gdyż BUDOWA murów obronnych nie była ukończona.
Po zdobyciu Asgardu Wandalowie UCAŁOWALI SIĘ Z ARIAMI - że tak dawno się nie widzieli.
Profesor Sulimirski z Londynu zajmował się zaś ATLANTYCKIM IMPERIUM LECHITÓW, jakich to spraw w historiografii lechickiej jest 20. Dajmy więc spokój z NIEMIECKOJĘZYCZNYM imperium nad Wołgą czy Przedantyczną Jerozolimą w STALINGRADZIE.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Mar 23, 2018 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Saga skandynawska mówi, że WANOWIE I ASOWIE RZĄDZILI ŚWIATEM. To jest rzeczowe jęśli zwarzymy, że Wandalowie z Gdańska i Wenedy-Bydgoszczy mieli metalurgię Kaszubską i Śląską a Ariowie z Asgardu-Kijowa metalurgie Powiślańską, Kielecką i prawdopodbnie Kurską. Pokój w Pradze (Czeskiej) w r. 2133 p.n.e., gdzie Ariowie ZLIKWIDOWALI metalurgię Brdeńską, której pomnikiem jest zamek BRDEŃ-Karlstejn, zakładał wyraźnie Podział Euroazji i Afryki pomiędzue metalurgie Kaszubską i Powiślańską: Granica był archeologicznie Kanał Przemysłowy, Wisła, Kanał Górnośląski, Odra, Kanał Morawski, Srodkowy Dunaj, kołowa droga Belgrad-Dubrownik, Adriatyk, Morze Jońskie i prawdopodbnie Syrta.
Wandalowie byli niezadowoleni z takiego Podziału, w czym wtórowali im Skandynawowie, którzy chcieli Wyzwolić się spod Aryjskiego monopolu Żelaza, Marząc o opanowaniu metalurgii Ryskiej i pływania na Morze Pontyjskie, skąd frachtem Powrotnym, przywoziliby dla Rygi węgiel Donbaski i rudę Kurską. Na mocy Pokoju w Asgardzie w r. 1625 p.n.e. Skandynawowie otrzymali dorzecze Dolnej i Środkowej Łaby, gdzie powtała kultura Nordyjska, oraz MOŻE Prawo pływania na morze Pontyjskie do WSPANIAŁEJ Troi na Złotym Rogu, aby z powrotem wozić do Rygi rudę kurską i węgiel donbaski ???
W każdym razie po Pokoju w Asgardzie Słowianie z Poznania otrzymali Adrię, którą nawali Małą Wenedą WENECJĄ a ponieważ Pelops z Poznania zawarł konwencję z hyksoskim wezyrem Egiptu Józefem na dostawy Żelaza i Stali Śląskiej do Egiptu, to znaczy, że granuicą Handlowa Poznania z Kijowem została przesunięta z Syrtu na INDYJSKI Kanał Sueski.
Tego też było Za Mało Synkom Posejdona z Poznania, bo WYWOŁALI Wojnę Triojańską, aby wygnać Ariów do Indii i opanować Europę DO URALU.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Mar 28, 2018 12:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przypuszczałem, że tak Nędznie skończą RZYGACZE fekaliami hitlerowskimi z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Okazało się, że po bitwie pod Poitiers (732) LECHICI-Polacy po raz II uratowali świat przed dyktaturą spermy jezuickiej. Tłumaczyłem Niemcom, że Frankowie bitwę pod Poitiers PRZEGRALI a Arabowie zajęli ziemie DO LOARY – ale jeśli Arabowie po bitwie pod Poitiers zajęli ZACHODNIĄ I POŁUDNIOWĄ EUROPĘ: https://www.google.pl/search?q=IMPERII+ROMANI+PARS+OCCIDENTALIS&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjU7t7vj4vaAhXH16QKHYxnCC0QsAQILg&biw=1164&bih=835#imgrc=YDOlz1KRrhk4dM:// to była to Największa Bitwa Średniowiecznej Europy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Mar 31, 2018 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.google.pl/search?q=THE+SPREAD+OF+ISLAM+622-750+CE&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=AHEd3p2ZthM3JM%253A%252CLPo1deAJ5kAexM%252C_&usg=__ry8a3hStD0KLz-GgcwKxeDZ68R8%3D&sa=X&ved=0ahUKEwj10da7j5PaAhUkMuwKHXWABMYQ9QEIKTAA#imgrc=AHEd3p2ZthM3JM://

Ja w Niemczech przyjąłem kwlifikacje Niemiecką: NIE BYŁO BITWY POITIERS-TOURS, gdyż Twierdze są od siebie o sto kilometrów, tylko bitwa pod Poiters w r. 732 i pod Tours w r. 733. UZUPEŁNIŁEM to, że bitwa pod Poitiers, zakończyła się ROZEJMEM, z grnicą na Loarze i obietnicą wydania skarrbca Wizygotów w Mont-Saint-Michel Arabom.
Z opisów bitwy pod Paitiers pewne jest tylko zajęcie OPUSZCZONEGO obozu arabskiego przez Franków a prawdopodobnie przez Akwitanów Odyna. W czasie OBLĘŻENIA przez Arabów Poitiers, któremu z odsieczą szedł Karol Młot Abd ar-Rahman musiał obsadzić mosty i przeprawy na Loarze, wobec czego udał się z częścią armii do Tours. W tym czasie jednak do Karola doszła wieść o BUNCIE Fryzów (Holendrów) i Burgundów więc WYCOFAŁ SIĘ pozostawiając księcia Akwitanii Odyna.
Abd ar-Rahman też musiał się WYCOFAĆ, gdyż do Narbonne przybyła flota arabska z posiłami azjatyckimi – wobec czego można wnosić, że Rozejm z Arabami podpisał Odyn, zgadzając się na granicę LENNĄ na Loarze i obiecując Wydanie skarbca wizygockiego w Mony-Saint-Michel.
Jak tłumaczyłem Niemcom to do wydania Skarbca wizygockiego nie doszło na skutek dyplomatycznej interwencji Polaków – przedstawiając za tym Dokument – wobec czego Abd ar-Rahman został zamordowany w Narbonne przez Azjatów ZA OPUSZCZNIE FRONTU a armia Azjatycka pomaszerowała z Odynem do Tours, gdzie w r. 733 starła się z Frankami i Lechitami. Zapis frankijski mówi, że Austrazyjczycy rozpruwali Arabów od Twarzy do Podbrzusza – co świaczy, że byli to Lechici, gdyż długie miecze robiono TYLKO W GDAŃSKU i istniał zakaz eksportowania ich. HISTORYCZNIE Azjaci odstąpili od Tours z powodu rekonkwisty Biznatyjczyków w Azji Mniejszej.
Wydaje mi się, że tej Rekonkwisty bizantyjskiej NIE BYŁO, tylko że wobec wystąpienia Lechitów w obronie Franków Arabowie i Lechici zdali się na pośrednictwo Bizantyjczyków, którzy otrzymali za to LIKWIDACJĘ Okupacji Arabskiej w Azji Mniejszej. Bizantyjczycy uznali TRYBUTARNY Protektorat Arabski nad Chrześcijańską Europą i Azją Mniejszą, przyznając Lechitom Austrację do Wezery z Wetfalią i dorzecze Dunaju.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2018 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=RNUtex4XA48//
WIELKA LECHIA ORAZ DLACZEGO HISTORYCY POLSCY ZAPRZECZAJĄ ISTNIENIU IMPERIUM LECHITÓW

https://www.youtube.com/watch?v=_4bKqkzrv7U
Radosław Patlewicz, XIV. WIELKA LECHIA
Opublikowany 30 lis 2017
Link do pierwszej strony lechickiej: racjapolskiejlewicy.pl Żywoty królów lechickich: https://tajnearchiwumwatykanskie.word... Wywiad z Ryszardem Dąbrowskim: http://racjapolskiejlewicy.pl/wywiad-...
*******
W odpowiedzi na moją HISTORIOGRAFIĘ Imperium Lechitów: m/n http://forum.wandaluzja.pl/viewtopic.php?p=9676#9676 – Imperium Lechitów// doszło do nowych WŚCIEKŁYCH ataków na polską historiografię przejezuicką, choć niektórzy Rzygacze fekaliami hitlerowskimi ZNIKLI czyli wycofali swe elaboraty. Radosław Patlewicz – chyba pseudonim od NAD ODRĄ PADŁ – jednak Nie Wycofał się, ale jakby UZUPEŁNIŁ melancholijnie swój porównaniem do mitów państwowtwórczych Macedońskich, Koreańskich czy Murzyńskich itp., przemawiając Naiwnym Polakom do rozsądku, Jak im Nie Wstyd stawiać się w randze Mauczkich i zakompleksionych, jak z ahistoryczną Wielką Tartarią.
Wszyscy widzieli, przynajmniej w dzienniku TV, Władymira Putina zwiedzjącego moskiewską wystawę kartograficzną WIELKA TARTARIA, kojarzoną przez niektórych historyków z Wielką PRZEDHISTORYCZNĄ Rosją, co WYŚMIAŁ Padły Nad Odrą. Ja wytłumaczyłem jednak, że Wielka Tartaria była efektem Największego Europejskiego Zjazdu Feudalnego w XIII wieku z okazji koronacji Daniela Romanowicza na Króla Rusi Kijowskiej na dworze chana Złotej Ordy Batego w Drohiczynie w roku 1253. Ponieważ Daniel koronował się insygniami RZYMSKIMI to setki feudałów przybyło na ten Tryumf Katolicyzmy, który rozprzestrzeniał się NA AZJĘ – skąd Największe Państwo w Historii; od Renu, Alp i Adriatyku do Oceanu Indyjskiego, Himalajów, Jangcy i Pacyfiku. Ten Daniel 4 lata wcześniej w rozmowie z Królem Czech NIE ZGODZIŁ się jednak na okupację Niemiec, toteż granicę na Renie diabli wzieli.
Aktem z Koronacji Daniela jest obraz: http://wandaluzja.pl/?p=p_195&sName=zlota-orda// Daniel składa Hołd Madonnie z Dzieciątkiem, Batu SALUTUJE a Bolesław V z Bela IV asystują.
Granica Wielkiej Tartarii na RENIE wzięła się z Kurułtaju w Lublinie – czyli parlamentu Wodzów Złotej Ordy w r. 1246 – na którym podjęto uchwałę o ponownej wyprawie na Wegry. W związku z tym Tatarzy po zajęciu Kielc ruszyli na Kraków, ale pod Zaryszynem przed Miechowem mieli napotkać MAZURÓW, Przed Którymi cognęli się i SKAPITULOWALI w Tarczku.
Ja w ten tryumf Mazurów nie bardzo wierzę, gdyż wydaje mi się, że pod Zaryszynem Tatarów pobili Węgrzy i Małopolanie a Batu skapitulował przed Mazurami w Tarczku. W konferencji w Krakowie Pierwszy Głos miał Konrad Mazowiecki – ale nie dlatego, że Zajął Kraków, jak twierdzą niektórzy, ale dlatego, że wziął do niewoli Batego. Ponieważ wobec wyprawy Tatarów na Węgry Fryderyk Waleczny z Wiednia i cesarz Fryderyk II Hochenstauf zajeli Wegry Zachodnie to w Krakowie podjęto uchwałe o wyprawie przeciw Niemcom i Czechom. Wodzem skapitulowanych Tatarów zostali marszałkowie Batego; Daniel Romanowicz i tatarski książę Litwy Mendog, toteż Tatarzy wyruszyli na Zachód pod znakami LITEWSKIMI.
Do bitwy doszło nad rzeką, która nazywa się od tej bitwy Litawą. Fryderyk Waleczny zginął, Król Czeski uciekł a cesarz Fryderyk II skapitulował, godząc się na granicę NA RENIE I ALPACH. To powołało WIELKĄ TARTARIĘ ze stolicami w Wyszehradzie węgierskim, Drahiczynie, gdzie Mazurzy więzili Batu-Chana, i Karrakorum, gdzie urzędował nominat Batego, Wielki Chan Mongołów Gujuk. Daniel Romanowicz został Królem Kijowskim więc uwięziony Batu musiał się budować w Mińsku. Miński kreml Batego, zwany przez Polaków ZAMCZYSKIEM rozebrali Rosjanie za Potopu jako Konkurencyjny moskiewskiemu. Obecny zamek miński w Parku Mickiewicza to zamek Witeziów.
Królowi Węgierskiemu, też jako największsy potentat chrześcijńskiemu tez obecny pałac Attyli w Budzie nie wystarczał, toteż atrudnil muratora krakowskiego, żeby mu zbudował TAKI zamek jak na Bielanach krakowskich. Imperialny zamek wyszehrodzki zniszczyli Turcy a mury rozebrano przy budowie Budapesztu przez Habsburgów.
Ta idylla trwała do bunty Gujuka w r. 1249, który wyprawił się na Kraków, ale zginął w bitwie pod Jarosławiem, wobec czego następcą jego został Mendog jako Mengke.
Barany historiograficzne myśla, że u nas była Puszcza, aż przyszli katarzy i albigensi i pobudowali KOŚCIOŁY, gdy eregowanie Kościołów polegało na wyświęcaniu starych świątyń, które miały niejednokrotnie TYSIĄCE lat – tak jak zamki. Prusacy publikowali akty zakupu przez Krzyżaków zamków od wielmożów polskich i pruskich, czego Hitler Zakazał: PO NAJEŹDZIE MONGOLSKIM PRZYSZLI TU NIEMCY I NAUCZYLI DZIKICH POLACZKÓW WYPALANIA CEGŁY, gdy Konstruktywizm Ceglany, zwany Gotykiem Nadwiślańskim, istnieje tu od Prometeomachii: WSTEP wandaluzja.pl//.
Najważniejszym i Największym miastem Polski była Borodziej-Weneda-Bydgoszcz, skąd Wenedowie i Wenecja jako Mała Weneda. Tu bowiem kończył się Kanał Przemysłowy, którym dowożono węgiel cieszyński dla metalurgii kaszubskiej, z ktrórej to racji Starożytny port w Pucku był KILKAKROTNIE większy od średniowiecznego portu gdańskiego, który Wienien Być Największym w Europie. W Bydgoszczy zaczynał się też spław żelaza Kaszubskiego i Powiślańskiego kanałem Przemysłowym do Dunaju i Notecią do Łaby i Renu. Nie było więc Szlaku Bursztynowego czy Rzeki WIADOS tylko Kanał Przemysłowy, który zniszczyli Hunowie, po rozgromieniu których Wandalowie nie odbudowali, gdyż starczało im Żelazo Powiślańskie na szwedzkiej rudzi i sokalskim węglu.
Do II najazdu huńskiego w r. 400 Kręgosłupem Gospdarczym Polski i Europy był Kanał Przemysłowy, który zbudował bratanek Pana Oceanów Posejdona z Poznania OGIGES, od którego pochodzi Wspaniały Gdańsk a pochodziła jeszcze Wspanialsza Borodziej-Weneda, która po zburzeniu przez Krzyżaków i Jana Luksemburskiego została nędzną Bydgoszczą – jaki to los spotkał też Sieradz, Płock, Kruszwicę i Kraków.
Wykazałem, że Imperium Lechitów nie Legenda, ale HISTORIOGRAFIA, od której Rzygacze fekaliami hitlerowskimi Odwracają się, aby Halokauści-Amerykanie NIE OTRULI a Niemcy ZAPŁACILI z Satelitarnej Detekcji Złota. Rokefelery zrobiły najlepszy interes na przmysłowej produkcji Holokaustów dla zaludnienia USA, w trakcie czego zamordowali 20 milionów Ukraińców, 15 milionów Polaków i Sto Małych Narodów Rosji.
I jeszcze jedno: Przeczytałem, że cesarz chiński wysłał na wojnę z Koreańczykami armię MILIONSTUTYSIĘCZNĄ, co dezawuuje wszystkie znane kampanie do XIX wieku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2018 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://rgrunholz.wordpress.com/2018/04/03/lechickie-fakty-i-mity/
Blog Roberta Grünholz - 3 kwietnia 20183 kwietnia 2018 robertgrunholz Historia, Uncategorized
LECHICKIE FAKTY I MITY

Czytamy: „A co ze znaną nam wszystkim mapą z Imperium Lechitów, która krąży po Internecie? Oryginalna mapa pochodzi z amerykańskiego atlasu historycznego ,,The Historical Atlas” autorstwa Williama R. Shepherda, a przerobił ją najpewniej któryś z anonimowych autorów Turbosłowiańskich. Wskazują na to liczne błędy, jakich nie popełniłby żaden prawdziwy historyk, gdyby przystąpił do tworzenia podobnej fałszywki. Historyk twierdząc, że autorem mapy jest Tacyt, na pewno nie użyłby cyfr arabskich (XIII wiek n.e), południka zerowego Greenwitch (XIX wiek n.e), ani współczesnego kroju pisma. To tylko nieliczne z wielu błędów wskazujących na fałszerstwo. Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą…”
William R. Shepherd mógł się tłumaczyć, że MAPA „IMPERIUM LECHITÓW” POCHODZI OD TACYTA – Może z Tajnego Archiwum Watykanu? Jeśli tak to byłaby z Pokoju Krakowskiego w r. 12 naszej ery, w którym Rzym uznał zachodnią granicę Wandalii na Renie, Alpach i Adriatyku za oddanie mu Południowej Tracji z Aleksandrią Trojańską (Troja na Złotym Rogu, Konstantynopol). Jak pisze Apoloniusz z Krakowa to Pokój uświetniono położeniem kamienia węgielnego pod Świątynię Pokoju, której szukano na Wawelu, ale powinna być w miejscu GODNIEJSZYM, czyli na zamku Królewskim GARGAMELL, od którego pochodzi RZYMSKA Germania.
Tacyt rozróżnia Swebię od Scytii-Sarmacji na Ukrainie, zaznaczając, że między Swebami a Scytami mieszkają 3 Ważne ludy: Peucynowie, Wenedowie i Fennowie. Z Wenedami kłopotu nie mamy, gdyż to po łacinie Wandalowie-Słowianie z Wenedy-Bydgoszczy; Peucynowie to PAŁUKI z Poznania a Fennowie to prawdopodobnie Finowie z Prus Wschodnich i Bałtycji, gdzie Bałtów z Białorusi osiedlili dopiero Prawdzice w r. 902.
To nie przeczy Imperium Lechickiemu, którego centrum był Sejm, który obradował na Górze Narad na Cytadeli poznańskiej, w konińskim Kaszubie, płockim Amazonie, Gargamellu i w Samborze-Kijowie, a po najeździe Hunów na kieleckiej Kadzielni, gdzie cytadelę na TARASACH zlikwidowali Rosjanie w ramach konwencji wiedeńskiej o Niefortyfikowaniu Granicy.
Scytowie zostali POLAKAMI, gdy poszli bronić Greków pod Maratonem. Wówczas Kaszub Leszek Złotnik zdobył z partyzantami antyscytyjskimi Płock, gdzie był skarbiec scytyjski, a potem pokonał Scytów w Puszczy Sandomierskiej i wbijał HORWACKIE (nie chorwackie) słupy graniczne nad Donem. Macedończycy i Epiroci rozgromili SCYTÓW pod Wiedniem w r. 339 p.n.e., ale byli to Scytowie w służbie polskiej; na skutek tej bitwy Aleksander został Królem Krakowskim.
Mennica w Hedebie-Szlezwiku wybiła STO monet z podobizną Filipa II a tylko JEDNĄ Aleksandra. Gdy w Grecji wybuchła wojna Macedońska to Aleksander przyprowadził tam jazdę scytyjską, która rozgromiła Beotów pod Heroneą, aby w drodze powrotnej anektować Pangajon-Siedmiogród, który dawał Filipowi tysiąc talentów złota rocznie, za co prowadził agresywną politykę w Azji Mniejszej. Ponieważ u Greków królem jest ten, kto ma złoto to Grecy zamordowali NIEWYPŁACALNEGO Filipa i przywołali WYPŁACALNEGO Aleksandra. Manifestacją tego są bite przez Olimpiadę statery z podobizną Aleksandra-APOLLINA i Filipa-SZCZURA – żeby Paryżanki głosowały na Apollia. Statery te Bawarzy nazywają PŁACZKAMI od pobicia przez królową Sarmatów Dianę oblegąjącego Kadzielnię Aleksandra NIEZYCIĘŻONEGO.
OCZYWISTE powinowactwo między mapami CESARSTWO WSCHODNIORZYMSKIE, DIECEZJE a mapą IMPERIUM LECHITÓW wytłumaczyłem tym, że obie mapy pochodzą od jednego kartografa: I. mapa SPRZED Pokoju w Adrianopolu w r. 568 a II. PO Pokoju w Adrianopolu. DOWODEM tego jest zachodnia granica Lechii na RENIE. Miałem list Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian z informacją, że w roku 2000 we Frankfurcie nad Menem zostanie wydana mapa Polski ROK 565 ze stolicą w KALISZU i ważnymi miastami Polski ze SMOLEŃSKIEM. Mapa nie została jednak wydana, gdyż Niemcy ZAPROTESTOWALI ja, że ziemie na południe od górnej Wisły i Odry były okupowane wówczas przez Awarów, którzy wyprawiali się tędy na Paryż. Otóż Paryż został uwolniony od oblężenia awarskiego na mocy Pokoju 568, który nakazywał im wycofanie się ZA REN, który w ten sposób został Zachodnią granicą Polski – miast Łaby i Solawy na mapie 565. List ten ukradła mi policja polityczna.
Niestosowna jest kontrargumentacja w postaci majuskuły łacińskiej, cyfr arabskich i południka ZEROWEGO w Londynie. Majuskułę łacińską znano w II wojnie punickiej a cyfry Arabskie pochodzą z ptolemejskiej Aleksandrii. Południk Zerowy w Londynie pochodzi zaś prawdopodobnie od Podziału Świata Chęsy z Dionizosem: Co na Wschód od Londynu to dla PŁOCKA a co na Zachód, z Hiszpanią, to dla TARTESSU-Tangeru. Układ ten złamał Chejron budową Stonehenge.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2018 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem wdzięczny Uniwersytetowi STANFORDA w Kalifornii za mapy historyczne. Jak pisałem mapa https://www.google.pl/search?q=IMPERII+ROMANI+PARS+OCCIDENTALIS&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjU7t7vj4vaAhXH16QKHYxnCC0QsAQILg&biw=1164&bih=835#imgrc=JLBEBQlILR9F4M:// pochodzi z konferencji w Tarencie w r. 37 p.n.e., w której Antoniusz użyczył Oktawianowi floty do walki z Sykstusem Pompejuszem z Hiszpanii za co Oktawian użyczył mu kilku legionów do walki z Partami. O ile jednak Oktawian z Sykstusem wygrał i zagarnął jego skarbiec to Antoniusz z Partami przegrał – w znacznym stopniu dzięki odwiecznemu przymierzu partyjsko-lechickiemu. Lubran, jako III tryumwir na Bałkanach użyczył Oktawianowi dalmatyjskich OGNIOWCÓW, które rozgromiły pod Akcjum TARANOWCE Antoniusza i Kleopatry.
Potem jednak Oktawian anektował należącą do Lubrana Padanię, z czym mogła mieć związek zwycięska dla Rzymian bitwa nad rzeką LECH w Bawarii, po której Rzymianie anektowali Małą Germanię między Renem a Łabą i Solawą. Rzymianie sprzedali wówczas w niewolę prawie całą ludność Alp Zachodnich osiedlając w Szwajcarii Swebów.

Jestem wdzięczny za mapę IERUSALEM: http://www.google.pl/search?q=IMPERII+ROMANI+PARS+OCCIDENTALIS&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjU7t7vj4vaAhXH16QKHYxnCC0QsAQILg&biw=1164&bih=835#imgrc=AHd_DAio14yhXM://. Świątynia Jerozolimską jest HERODIONEM, Pałac Salomona jest PRETORIUM a na dole jest UKRZYŻOWANIE.

Bardzo ciekawa jest PRZERYSOWANA w 1653 r. mapa IMPERIVU ROMANUM, odnosząca się tylko do Imperium Wschodnorzymskiego, które na mapie jest tylko w zachodniej i środkowej części Azji Mniejszej, a we wschodniej części jest Armania z CYPREM. Do tego Cesarstwa Rzymskiego należy tylko Egipt, Dalmacja i Partugalia, zaś do Bałkan jest Słowenia z Triestem a na południe od Bałkanów państwo, które zdaje się być Wandalią Afrykańską po ewakuacji Wandalów z Algerii, Tunisie i Libii. Chodzi tu więc wyraźnie o oblężenia przez Wandalów i Słoweńców Konstantynopola w l. 550-558: https://www.google.pl/search?q=IMPERII+ROMANI+PARS+OCCIDENTALIS&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjU7t7vj4vaAhXH16QKHYxnCC0QsAQILg&biw=1164&bih=835#imgrc=oeKtNz9YBSc3qM://

Mapa: EUROPE 650 A.D. https://www.google.pl/search?q=IMPERII+ROMANI+PARS+OCCIDENTALIS&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjU7t7vj4vaAhXH16QKHYxnCC0QsAQILg&biw=1164&bih=835#imgrc=yIf_yol84JBfoM:// przedstawia jednak stan polityczny w latach 630-632, tj. po buncie Awarów-Chazarów nad Wołgą, którzy wygnali wiernego Polsce kagana Kubrata, który uciekł z wiernym sobie ludem do Panonii, gdzie został pobity przez Awarów Panońskich, wobec czego Polscy Awarowie uciekli do Bawarii, gdzie zostali wymordowani na rozkaz Dagoberta Wielkiego, że przeżyli ci, którzy ucielki do Włoch. Wyzymir zawarł więc rozejm z Chinami, z granicą na Janiseju i Bałchaszu, i zwrócił się przeciw Dagobertowi, który został pobity pod Vogatisburgiem-Norymbergą i ubrany w kaftan bezpieczeństwa, strażnikami którego zostali Karolingowie jako MAJORDOMUSI.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2018 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2018/04/04/lechickie-fakty-i-mity/#comment-747053
Ad. 207:
FANZOLENIE to po śląsku Austriackie Gadanie.

Zamiast Fanzolić o Imperium Lechitów zwróćmy uwagę, że to jest HISTORIOGRAFIA, jak stara się to zredagować Paweł Szydłowski. Stary działacz ludowy tłumaczył mi, że HISTORIA POLSKI SKOŃCZYŁA SIĘ W ROKU 966. Poprawiłem, że ZACZĘŁĄ, na co ten, że SKOŃCZYŁA, bo przyszli Katarzy i Albigensi i SPALILI ARCHIWA więc dalaj to historia Kościoła.
Z tymi archiwami to był kłopot już wcześniej, bo papier robiono z łajna łosiego, który po 300-400 latach sypał się. Papier TRWAŁY wynaleźli Chińczycy a upowszechnili Arabowie, zaś technikę produkcji opanowano dopiero podczas Krucjat, ale w Szwecji robią papier z łajna łosia do dziś.
Co 300 lat trzeba więc było dokumenty przepisywać, chyba że były na drogim pergaminie, produkcję którego opracowano w ptolemejskiej Aleksandrii. Ciekawe więc na czym pisał swe Śledztwo Nauplios-Neptun w sprawie zamordowania mu syna Palamedesa, protokoły czego odkryto 400 lat później w archiwum frygijskim w Ilionie, prawdopodobnie Kanakkale, które Homer spoetyzował jako ILIADĘ „z Ilionu”. Jeszcze za Cezara Aleksandria eksportowała papirus, który też się rozsypywał po kilku wiekach. Protokoły Neptuna powinny więc być też pisane na papirusie, do okresowego PRZEPISYWANIA którego zatrudniano Greków. Właśnie z tego Przepisywania dokumentów z Papirusu na Pergamin powstała Biblioteka Pergamońska, którą Antoniusz podarował Kleopatrze.
Na papierze z łosiego łajna odkryto METRYKĘ Imperium Lechitów: WANOWIE-Wandalowie I ASOWIE-Ariowie RZĄDZILI ŚWIATEM, ALE DOSZŁO MIĘDZY NIMI DO WOJNY, W KTÓREJ SKANDOWIE POPARLI WANÓW. Razem wyprawili się na Miasto Bogów ASGARD-Kijów, którego mury obronne były w budowie. Można się domyślać, że Wanowie płynęli Prypecią a Skandowie kanałem Dźwina-Dniepr, aby – jak mówi saga – wedrzeć się do Miasta Bogów przez Nasyp z Palisadą.
Asów potraktowano Po Przyjacielsku i zawarto Pokój, na mocy którego Wandalowie dostali dorzecze Odry a Skandowie dorzecze Łaby do Rudaw. Na terenach zajętych przez Wandalów powstała kultura Przedłużycka a na terenach przyznanym Skandynawom kultura Nordyjska. Pokój ten nie określił jednak przynależności BASILOSU-Szczecina, toteż doszło do nowej wojny Wanów ze Skandami, rozstrzygniętej jakoby bitwą nad Tolężą „na miarę największych bitew średniowiecza”. Po tej bitwie Wandalowie nazwali sporne miast SZCZYT czyli Ostatni – że dalej rościć nie będą. Skandynawowie zaopatrywali się w Szczecinie w wełnę czeską – skąd BURSTENBURG czyli Miasto Szczeci.
Strony jednak nie ufały sobie, bo w Szczecinie i Birce-Sztokholmie wzniesiono potężne fortyfikacje kamienne zwane PÓŁNOCNĄ ATLANTYDĄ. W Sztokholmie określono długość murów kamiennych, które były równocześnie DROGĄ kołową, na 20 km a w Szczecinie znaleziono ślady Nie Mniejszych, jakie to mury znane są tylko w Pekinie – na 40 km.
Wszystko to było na miarę starożytnego portu w Pucku. Nie wiem, czy starożytny port pucki był badany dendrologicznie? czy Na Pałę jako Starożytny, ale jeśli Wspaniały Gdańsk został zbudowany przez Ogigesa PO WOJNIE BOGÓW a metalurgia Kaszubska już istniała na węglu Lubelskim, który na mocy Pokoju w Pradze (Czeskiej) został oddany Asklepiosowi ze Lwowa, to Starożytny Puck mógł być Poprzednikiem Gdańska jako eksportera metalurgii Kaszubskiej. Po oddani węgla lubelskiego Ogiges – syn bratanka Pana Oceanów Posejdona z Poznania – musiał budować Kanał Przemysłowy dla dowozu węgla cieszyńskiego, po wybudowaniu którego ZLIKWIDOWANO kamieniołomy i wapienniki krakowskie na rzecz chrzanowskich dla budowy Wspaniałego Gdańska i jeszcze WSPANIALSZEJ Borodziei-Wenedy-Bydgoszczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2018 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://sigillumauthenticum.blogspot.com/2016/09/najwyzszy-czas-by-skonczyc-z-lechickim_8.html – Sigillum Authenticum

Najwyższy CZAS! By skończyć z lechickim zakłamywaniem polskiej historii. Część 2: Początek legitymizacji fantazmatu Wielkiej Lechii. Czy mamy już do czynienia z sektą lechicką?

Gość 8 września 2016 15:32
Teorie Makucha były swojego czasu publikowane w czasopiśmie Uniwersytetu Jagiellońskiego „Alma Mater” (link: http://www2.almamater.uj.edu.pl/104/17.pdf). To chyba większy problem niż publikacja w „Najwyższym Czasie”. Poza tym książki Bieszka od dawna można kupić w Księgarni Akademickiej w Krakowie na równi z literaturą naukową (bodajże w dziale historia średniowieczna) 🙂

Unknown 8 września 2016 14:41
Gazeta „Najwyższy CZAS!” nie jest związana z ruchem narodowym, ale ze środowiskami konserwatywno-liberalnymi, które są zupełnie inne. Doctore, krytykujesz, słusznie, „lechickie brednie”, ale sam nie raczysz rzetelnie sprawdzić podstawowych informacji. Wśród narodowców aktywnie działających, z którymi mam do czynienia, temat „wielkiej Lechii” jest traktowany jak bajki. Proszę Cię o poprawnie tego błędu.

Alter Med 25 października 2016 22:01
„Wichrzyciele”! „Na to zgody nie ma i nie będzie!” – czysta „Trybuna Ludu”.

Anonimowy 28 października 2016 04:51
Z zagadnieniem „turbolechitów” zetknąłem się kilka dni temu,zupełnie przypadkiem czytajac bodaj kometarze na youtube potem zacząłem badac co to „za czort” to zjawisko i zdażyłem juz dość dobrze wgryźć sie w temat…No cóż jest to kolejna hiperbzdura wyssana z palców internetowych „profesorów”.Jeśli koniecznie szukaja spisków wszedzie to niech się lepiej zastanowią nad taką kwestią:dlaczego internet ,coraz szybciej przekształca się w ściek pełen antynauki, gdzie zastępy idiotów i naukowych analfabetów ciągną na dno tysieczne rzesze ludzi zatruwając ich umysły coraz bardziej niedorzecznymi teoriami począwszy od rzeczonych turbolechitów czy innych turborusów, turbogermanów, turbomurzynów (czarni afrocentryści – twórcy nie mniejszych idiotyzmów od turbolechitów) a skończywszy na obłąkańcach od płaskiej czy wklęsłej ziemi i takich tam.Może rzeczywiscie komuś zalezy na totalnym ogłupieniu milionów. Nie do wiary jak wiele bzdur zawiera internet. Od samego czytania tego można ogłupieć. POdziwiam was panowie, ze macie wytrwałośc by z tym walczyć.Szczególnie pan „Sattivasa”mi sie podobał podczas walki słownej na youtubie z tymi oszołomami. Nie wiem z czego ten współczesny rak wynika.Może z lenistwa ludzi. Nie chce im się uczyć, włożyć trochę wysiłku w normalne metody naukowe a zamiast tego zajmują sie dosłownie wysysaniem z palca bzdur,gdzie żadne źrodła nie sa potrzebne kiedy wyobraźnia hasa na całego a wszelkie luki mozna uzupełnić kojarząc ze sobą wszelkie nawet najbardziej nie związane ze sobą rzeczy tak aby pasowały do z góry założonego wzorca (w stylu Allach to Al Lach i juz mamy Lachów, Lechów, Lechię nawet na Bliskim Wschodzie). Przypomina mi się skecz na jednym z festiwali kabaretowych: jak dojśc droga skojarzeń od sikawki do Clintona. Proste: sikawka, wąż, kobra, okulary, Hilary, Clinton. Na podobnej zasadzie działaja ci wszyscy bzduropisarze turbolechiccy i inni. Na wszelkie kontrargumenty ci paranoicy mają jedną odpowiedź-spisek. Jako, że interesuję się posród wielu innych dziedzin również historią, wertując zasoby internetu niestety nie mogłem nie natknąc się już wcześniej na rozmaitych oszołomów w rodzaju niejakiego Białczyńskiego, literata udajacego historyka, który braki żródeł nadrabia własną wyobraźnią (pewnie dawni Slowianie niezle by się zdziwili gdyby zobaczyli co dla nich wymyslił pan Białczyński) czy niejakiego Juliusza Prawdzica tego od blogu Wandaluzja, ten to juz jest przypadek zasługujacy na naukowe zbadanie, poziom bełkotu, który produkuje jest nie do ogarnięcia dla normalnej istoty ludzkiej, do tego stopnia, ze niektórzy np. uzytkownicy forum historycy zastanawiali się czy czasem ten czlowiek nie umila sobie zycia masowym produkowaniem quasi pythonowskich żartów, gdyby nie fakt, ze pojawił się użytkownik, twierdzący, ze zna autora strony Wandaluzja i sugerujący jednak jego niepoczytalnosć. Naprawdę boję się o was panowie bo od obcowania z takimi ludzmi można się zarazić i trzymam za was kciuki.

Sattivasa 28 października 2016 20:48
Internet to po części magiel. I w tej części obowiązują prawa magla. Wciąż trwa rywalizacja kumoszek o to, która opowie historyjkę bardziej mrożącą krew w żyłach. To nie dotyczy wyłącznie historii. Każda dziedzina ludzkiej aktywności ma swoich turbosów, badaczy tego, co zakryte, prześladowanych geniuszy. To też spory rynek, co zresztą odkryto dawno temu. Erich von Däniken dzięki opowieściom o paleokontakcie zarobił krocie: jego książki wydano w nakładzie łącznie ponad 60 milionów egzemplarzy, do tego filmy, spotkania, park rozrywki. W takim towarzystwie Czesław Białczyński czy Janusz Bieszk wyglądają na amatorów nieudaczników.
Osobiście uważam, że wszystkie te odlotowe „teorie” mogą być groźne. Skutki altmedowego prania mózgów są już wyraźnie widoczne na całym świecie. Obłęd pseudohistoryczny też zbiera swoje żniwo w służbie polityki, co zresztą nie jest niczym nowym.
Uważam, że nie można odpuszczać. Nie chciałbym się któregoś dnia obudzić w świecie Ahnenerbe.

Zamorano 28 grudnia 2016 23:08
Najpierw był Juliusz Prawdzic Tell i jego „Wandaluzje” (historiografia przedjezuicka jak to sam określał ;)). Nikt go wtedy na forach nie traktował poważnie. I zdaje się był kiedyś archeologiem, potem stał się hm, specyficzny i leczył się na tą specyficzność. Ludzie traktowali go albo z humorem, albo z empatią na zasadzie jak mu przynosi to ulgę to niech pisze. To, że tego typu pseudohistorię ktoś zacznie traktować poważnie i wydawać w dużym wydawnictwie jeszcze koło 10 lat temu nie mieściło sie nikomu w głowie.

Anonimowy 18 lutego 2017 20:28
„Profesor” Prawdzic nie jest i nie był archeologiem 😀 natomiast w latach 90-tych nachodził archeologów z Uniwersytetu Wrocławskiego i głosił im swe prawdy objawione. Archeolodzy grzecznie go przyjmowali, częstowali kawą, kiwali ze zrozumieniem głowami, dziękowali za podzielenie się wiedzą i grzecznie żegnali, bo w sumie był to grzeczny starszy pan, wtedy przylgnęła do niego ksywa „profesor”. Teraz w epoce internetu „profesor” nie musi już „uświadamiać” bo w necie jest znacznie szersza rzesza ludzi których może uświadamiać 😀

Sattivasa 29 grudnia 2016 15:17
Znany w niektórych kręgach Juliusz Prawdzic Tell nie ma i nigdy nie miał szans na popularność wśród dowolnej kategorii turbosów. Jego „Wandaluzja” jest nadmiernie skomplikowana, „przeintelektualizowana”, ergo elitarna, a tego turbosi w swej masie nie zniosą.
Mała próbka Prawdzica ze wstępu do Wandaluzji (http://www.wandaluzja.com/?p=p_354&sName=00.-w-s-t-e-p):
„ŚWIATEM ZAMIESZAŁY dzieci Pragi i Foroneusza. Najstarszy, Kar z Krakowa, podjął budowę KALISZA a Śnieżka z Pragi wysłała najmłodszego z braci Apisa jako lorda-protektora osieroconemu Horusowi, któremu ten pomagał przy budowie OBECNEJ katedry weneckiej. Gdy zaś dziad Innachos polecił Karowi zbudować Troję na Złotym Rogu a Apisowi wg JEDNEGO PLANU Kijów i Nowogród Wlk to ten budował te miasta tak, jak się tego nauczył w Wenecji.”
Ilu Lechitów coś z tego zrozumie? I iluż z nich to przełknie bez popitki?
*****
Sattivasa uznał, że jesteśmy LECHITAMI. Opłaciło się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2018 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Wandaluzji piszę:
„Nieuregulowana była granicą z Chinami, gdzie Pierwszy Cesarz Ti odbudował Wielki Mur a po bitwie nad NEDAO-Nidą w 454 r. wystąpił na konferencji w Wołgogradzie jako sukcesor Ordy Huńskiej, wobec czego Sejm wysłał tam Lecha (Bratobójcę), który wypędził z Mongolii Hunów i Chińczyków, przełamał Wielki Mur i obalił dynastię Ti. W Mongolii mogli pozostać tylko ci Hunowie, którzy zadeklarowali się jako TURCY.
Okazją do Odzyskania Mongolii nadarzyła się, gdy w 612 r. PONAD milionowa armią chińską weszła do Korei a Koreańczycy wezwali Lechitów. Klęska Chińczyków spowodowała upadek dynastii Sui a w r. 618 w stolicy cesarstwa Chang’an (obecnie Xi’an) ukoronował się Pierwszy Cesarz TANG.
Ten Tang kojarzy się z Najpotężniejszym Człowiekiem Euroazji, Tong Yabhue’m, który w 625 r. interweniował przy oblężeniu przez cesarza Herakliusza Tyflisu zmuszając go do odstąpienia, a potem każąc dzielnego obrońcę Tyflisu obedrzeć ze skóry i wypchać ją sianem a kukłę wysłać Herakliuszowi. Jeśli Tong Yabhue z Astrachania był Najpotężniejszym Człowiekiem Euroazji, jak byli nazywani cesarze chińscy, to prawdopodobnie z racji Koronacji w Xi’an?
Interwencja Tonga w Tyflisie spowodowała sojusz Lechitów z wodzem armeńskim Szarbarazem i wspólne oblężenie Konstantynopola w roku 626. Konstantynopol został zdobyty przez słowiańską piechotę, ale gdy ta zaczęła znosić łupy do swych jednodrzewek to witeź – wyraźnie Tong, jakby Jabłoński z Ałma Aty? kazał Awarom SPALIĆ flotyllę piechoty słowiańskiej, wobec czego ci zakwaterowali się w Konstantynopolu, który zaczął mówić Po Polsku. Była to Straszna słowiańska DRAGONIA, która miast koni walczyła na jednodrzewkach jako kombinat floty czyli piechota morska.
Herakliusz zapłacił OLBRZYMIĄ Kontrybucję i Trybut dla Awarów, kaptując ich do wojny z Persami, wobec czego Awarowie najechali Azerbejdżan. Jednak gdy podczas II ataku na armię perską padło 30 tysięcy Awarów to zszokowany beg pognał do obozu perskiego z kapitulacją. Król Królów kazał begowi wypędzić znad Wołgi wiernego Polsce kagana Kubrata, który z 60 tysiącami swych zwolenników uciekł do Panonii, gdzie został pobity przez Awarów Panońskich więc uciekł do Bawarii, gdzie polscy Awarzy zostali wymordowani na rozkaz Dagoberta Wielkiego, co nazywa się Rzezią Bułgarów.
Wobec tego powrócił z Chin Jabłoński, który w r. 631 rozgromił Franków pod Vogatisburgiem-Norymbergą i ustanowił frankoński szogunat. Strażnikami kaftanów bezpieczeństwa Merowingów zostali Karolingowie. Na koniec rozprawił się z Persją, która stała się łatwym łupem Arabów, ale anektował tylko Taszkent. Następcą tego Jabłońskiego został Wyzymir, który chciał odtworzyć Atlantyckie Imperium Lechitów, przez co zyskał przydomek DANOGROMCY.”
Ze ździwieniem przeczytałem więc w Wikipedii, że Chwalebna Dynasyia TANG zdobyła władzę w wyniku Spisku, gdy był to skutek najazdu PONADMILIONOWEJ armii chińskiej na Koreę, preciw której Koreańczycy wezwali Kitanów syberyjskich, których wódz TONG – wyraźnie Tong Yabhue z Astrachania – Ukoronował się na Pierwszego Cesarza TANG. Nie wiem, co po chińsku znaczy TANG, ale po polsku kojarzy się z Tygrysem a Jabhue z Aumazem jako Amotorem Jabłek z Kazachstanu. Przez KILKADZIEIĄT lat trwały spory nad autentycznością filmu z Saskaczem w Kaliforni, aż poddano go analizie komputerowej, która wykazała, że miał 2,3 metra wzrostu i szkielet NIE Homosapiens – czyli jak u Aumaza.

Twórcą terytorialnej potęgi USA był Tadeusz Kościuszko, który POZYSKAŁ Wszystkich Murzynów i Wszytskich Indian oraz zadał Decydującą klęska kolonialnej armii francuskiej na Haiti, która pilnowała Francuskiego Imperium Kolonialnego, bez czego amerykański korpus ekspedycyjny na Nowy Orlean mógłby sobie strzelić w D. Podobnie twórcą potęgi finansowi USA był Ralf Stadnici, który wymyślił i sfinansował Dolara Numerycznego. Izba Lordów uznała, że nie ma co walczyć z Zajobem na Wariackich Papierach, ale te wariackie papiery Wzięły Wszystko.
Teraz stowarzyszenie POZYWAM SMOG skarży nie koncerny naftowe, ale Samorządy i Skarb Państwa; samorządy za tchórzostwo przed PIERDZIELEM-Rokefelerem a Skarb Państwa za NIEPILNOWANIE polskiego Skarbu Narodowego jakim jest patent Ignacego Łukasiewicza, który UMOŻLIWIŁ powstanie silnika Nikolausa Augusta OTTO, na czym powstał Imperializm Amerykański. Rockefeller WYDZIERŻAWIŁ Patent Łukasiewicza u cesarza Franza Josefa, ale Właścicielem jest Naród Polski. Poza tym habsburskimi Komisarzami patentu Łukasiewicza byli krakowscy Żydzi, z których Busch-Sherff-Bush był dyrektorem hitlerowskiego obozu pracy NIEWOLNICZEJ w Oświęcimiu, w którym zamordowano 6 milionów Slowian.
Imperializm ten został zniszczony przez Córke Hitlera, która posłużyła się techniką Żelaznego Kanclerza pytając Amerykanów ze wskazaniem na mnie: CZY CHCECIE JEŚĆ POLSKIE FEKALIA? jak wasi przodkowie fekalia Kościuszki i Stadnickiego – na co ci baranim głosem NIE, NIEEE… NO TO JEDZCIE FAKALIA HITLEROWSKIE, które są bardzo drogie, no i Amerykanie obudzili się w Nie Swoich Domach i na Nie Swojej Ziemi, bo Dług Amerykański wynosi 16.300 bilionów dolców a największym wampirem jest Bangster. Z drugiej strony wnuczek Dyrektora Oświecimia, Prezydent Bush-Junior, kazał SKATOWAĆ mego pełnomocnika w NASA, na skutek czego US Air Force ponosła klęskę w Jugosławii a US Navy klęskę na Morzu Południowochińskim i Karaibach, co Złamało PODSTAWĘ TERYTORIALNĄ Globalizmu Amerykańskiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2018 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IMPERIUM LECHITÓW, 1628 pne - 899 ne. Faktografia.

Wykazałem, że Lechiada jest HISTORIOGRAFIĄ. W czasach nowożytnych IMPERIUM LECHITÓW opublikował w roku 1911 poważny amerykański Atlas Historyczny, jako Imperium istniejące w roku 600 naszej ery, od Renu do Uralu, co potem było wznawiane. Publikacji tej Wielkiej Lechii zaprzestano po I wojnie światowej. Pod względem geograficznym najbardziej przypomina ona Wielką Tartarię, sięgającą od Renu, Alp i Adriatyku do Morza Arabskiego w basenie Oceanu Indyjskiego, Himalajów, Jangcy i Pacyfiku.
Dziennik Telewizyjny pokazywał Prezydenta Putina zwiedzającego moskiewską wystawę kartograficzną WIELKA TARTARIA, która była interpretowana jako Prehistoryczna Rosja. Wielka Tartaria była jednak SKUTKIEM bitwy pod Zaryszynem w 1246 r, po której skapitulował przed MAZURAMI Batu Chan. Ponieważ w tym czasie książę Austrii Fryderyk Waleczny i cesarz Fryderyk II Hochenstauf zajęli Zachodnie Węgry to Małopolanie poprowadzili skapitulowaną armię tatarska pod znakami Litewskimi na Wiedeń, gdzie PRZERAŻONY cesarz uznał graniće Węgier na Renie i Alpach.
Na okupację Niemiec nie zgodzili się jednak Mazurzy i Rusini, z czego wnoszę, że zwycięstwo pod Zaryszynem było dziełem Węgrów i Małopolan a Batu Chan skapitulował przed Mazurami, którzy zajęli wówczas Kraków, co wypada rozumieć, że Bolesław V był zajęty rozbrajaniem Tatarów, z czego historiografia mazowiecka zrobiła Tryumf Mazurów. Mazurzy szli za Tatarami i weszli do spalonych przez Tatarów Kielc, gdzie cofał się pobity pod Zaryszynem Batu.
W ten sposób wyjaśniłem zagadkę Największego Państwa w Historii, którym okazały się Wielkie Węgry ze stolicą w WYSZEHRADZIE. Jednak już w roku 1249 te Imperialne Węgry zostały pobite pod Jarosławiem, gdzie zginął Wielki Chan Mongołów Gujuk a zwycięscy Mazurzy mianowali Wielkim Chanem Mendoga, który panował jako Mengke i dokonał okrutnej pacyfikacji Małopolski. Ostateczny cios Wielkiej Tartarii zadał Król Polski Henryk III Prawy, który w 1287 r. pod Sandomierzem zabił 8 Królów Tatarskich, 8 wziął do niewoli a 4 uciekło.
Skandynawską Atlantydą była Borodziej-Weneda-Bydgoszcz. Tu zbiegały się 3 ważne europejskie drogi wodne: Szlak Bursztynowy czyli kanał Weneda-Częstochowa-Sosnowiec-Tychy-Racibórz-Ostrawa-Hranice-Bratysława; Noteć-Hawela-Łaba-Szprewa-KanałŚródlądowy-Lippe-Ren; Wisła-Bug-Prypeć-Dniepr. Podczas wojny Scytyjskiej Dariusza Wielkiego Scytowie cofając się z Kijowa do Płocka zerwali tamę w Pińsku ZATAPIAJĄC DWIE ARMIE PERSKIE, co świadczy, że Prypeć była SKANALIZOWANA. Nazwa Prypeć pochodzi prawdopodobnie od płaskodennej KRYPY, czyli że nazywałaby się pierwotnie Krypecią.
Saga Skandynawska o ŚWIATOWEJ WOJNIE WANÓW-Wandalów z ASAMI-Ariami JEST METRYKĄ IMPERIUM LECHICKIEGO. Według Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian wojna ta była po roku 1628 pne. Po tej wojnie Popiel Wielki zwany Lechem-LWEM powołał SEJM na Górze Narad na Cytadeli poznańskiej.
Twórcą TERYTORIALNEJ Potęgi Lechickiej był apanażowy książę Chrobrzy-Strzegomia i namiestnik Wenecji czyli Małej Wenedy Nauplios-Neptun. SKANDYNAWSKĄ ATLANTYDĄ była Weneda, która po zburzeniu przez Jana Luksemburskiego i Krzyżaków została ubogą Bydgoszczą. Neptun SPROWOKOWAŁ Wojnę Trojańską dla zbankrutowania Ariów, którzy wynieśli się do Indii, co dało Lechitom ziemie do Uralu.
Czytałem bardzo mądry artykuł, że ILIADĘ spisano dopiero w VIII wieku p.n.e. więc nie może być traktowana HISTORYCZNIE. Odpowiedziałem, że protokoły Śledztwa Neptuna w/s zamordowania pod Troją jego syna Palamedesa znaleziono w archiwum frygijskim w Ilionie w VIII wieku p.n.e., które zostały SPOETYZOWANE przez Homera. Neptun ŚCIGAŁ Odyseusza po Morzach i Atlantyku za zamordowanie Palamedesa, przez co został Panem Mórz. Nie mylić z Panem Oceanów z Poznania, od którego my jesteśmy Synami Posejdona.
Słowianie pojawili się nad Prypecią i Dnieprem w czasach Jana Liczyrzepy jako NOJROWIE – nazwa od Góry Narad w Poznaniu – obsługując wyraźnie transport żelaza powiślańskiego do Sambora-Kijowa i pszenicy Scytów-Oraczy do Gdańska. W tym czasie Asyryjczycy i Scytowie pobili nad Dnieprem Kimeriów, którzy wywędrowali w górę Dunaju nad Ren, gdzie założyli metalurgię Reńską na szwajcarskiej rudzie i westfalskim węglu oraz jako Galowie opanowali lesistą i Bezludną Ligurię BUDUJĄC TAM MIASTA, które zachowały się Do Dziś, z wyjątkiem Paryża, który Już Istniał, ale któremu zmienili nazwę z IBORGA na PARYSA Trojańskiego, który wyprowadził Traków z Płonącej Troi do Kimbera-Kijowa.
Wędrujący w górę Dunaju Kimieriowie opanowali magnetyty kłodzkie w Puszczy Jaworowej, gdzie była twierdza SALOWIA-Kłodzko. Stąd zostali wygnani przez Sejm Poznański za radą Jana Liczyrzepy więc wynieśli się do Flawionisu-Wiednia. 30 lat wcześniej zbudowano SCHRONISKO Biskupin przeciw kimeryjskim Łowcom Niewolników. Ponieważ Pragermanie kultury nordyjskiej sprzymierzyli się przeciw Słowianom z Kimeriami to około r. 700 p.n.e. wygnał on Pragermanów z kontynentu, tak że ostali się na Zelandii. Śląski regionalista Pretorius wydał w II połowie XVII wieku 3 tomy śląskich Baśni o Liczyrzepie jako POLAKU.
Z tego wynika, że Słowianie zdobyli scytyjski Sambor-Kijów flotyllą z Wenedy po bitwie pod Maratonem w r. 490 p.n.e., w której Scytowie pobili Persów, ale w drodze powrotnej zostali pobici w Puszczy Sandomierskiej przez Leszka Złotnika. Słowianie zmienili nazwę Sambora na WANTYN od Wanów-Wandalów, z czego urobiono ANTÓW i imię Antoni, jak nazywał się Założyciel Chwalebnej Dynastii Tang TONG JABHUE z Astrachania czyli z Wyspy Kadzielni w Kielcach.
Aleksander Macedoński w liście do Arytotelesa pisze o zajęciu Ważnego LECHICKIEGO Miasta od strony Panonii CARACAUS-Krakowa. Było to skutkiem Bitwy Pod Wiedniem w r. 339 p.n.e., w której Macedończycy i Epiroci pokonali SCYTÓW – ale byli to Scytowie w służbie lechickiej. Aleksander został Królem Krakowskim a jego matka Olimpiada kanclerzycą. Założona wówczas w Hedebach-Szlezwiku mennica wybiła STO monet Filipa II i tylko JEDNĄ Aleksandra.
Podczas wojny Macedońskiej Aleksander przyprowadził jazdę scytyjską, która pod Heroneją rozgromiła Beotów. W drodze powrotnej Aleksander anektował Pangajon-Siedmiogród, którego kopalnie dawały Filipowi tysiąc talentów złota rocznie, za co prowadził agresywną politykę w Azji Mniejszej. Ponieważ u Greków królem jest ten, kto ma złoto, to Grecy zamordowali NIEWYPŁACALNEGO Filipa i przywołali WYPŁACALNEGO Aleksandra. Statery Aleksandra nazywane są przez Bawarów PŁACZKAMI – od pobicia Aleksandra w Kielcach przez królową Sarmatów Artemizę-Dianę, która zahachmęciła Aleksandrowi skarbiec perski w Chiwie i wywiozła flotyllą do Warszawy.
Podczas wojny Lwa z Tygrysem awansował Grakch, który poprowadził skapitulowanych Galów do Azji Mniejszej. Z tamtąd odwiedził Aleksandrię, skąd przywiózl sobie zięcia Seta, który dał początek Polskim Faraonom w k’AWARISIE-Koninie. Saga śląska mówi, że gdy Ariovist czyli Leszek Chytry szedł z Juliuszem Cezarem na Konin to Polski Faraon kazał załadować statki zbożem i popłynął do AMERYKI. Nazwa GOPLANIA nad Gopłem może pochodzić od Gepidów a Goplanami nazywali Polaków Arabowie.
Zięć Juliusza Cezara Lubran został III tryumwirem na Bałkanach. Wysłuchałem relacji o dramatycznym oblężeniu i zdobyciu przez Lechitów Mediolanu i RZYMU (???). Wygląda na to, że w czasie warowania pod Akcjum Kleopatra wysłała Lubranowi dowody SPISKU PRZECIW NIEMU JAKO III TRYUMWIROWI w Trydencie więc ten ROZWŚCIECZONY uderzył na Mediolan i Rzym, które zdobył z Wielkimi Stratami. Rzym odbiły legiony afrykańskie, ale Padanię udało się Oktawianowi odzyskać dopiero po kilku latach ciężkich walk. Rzymianie przeszli potem Alpy i zadali Lechitom klęskę nad LECHEM. Sprzedali też w niewolę całą ludność Alp Zachodnich osiedlając w Szwajcarii Swebów, co było aneksją Małej Germanii.
Podczas pobytu Oktawiana w Egipcie Herod dostarczył mu żydowski rejestr złota egipskiego, które ten SKONFISKOWAŁ, co dało Największy Łup w Historii. Nie mogąc tego złota wywieść do okupowanego przez Lubrana Rzymu złożył je w skarbcu Aleksandra Wlk w LabirynTHOSIE-Athosie a flocie kazał oblegać Taurygę-Krym. Lubran kazał Trakom z Aleksandrii Trojańskiej SKONFISKOWAĆ Złoto Egiptu więc Oktawian modlił się: JOWE, ZWRÓĆ MI ZŁOTO EGIPTU. – ODDAM CI, JAK MI ZBUDUJESZ NAJWSPANIALSZĄ ŚWIĄTYNIĘ więc Oktawian musiał budować Baalbek.

A teraz wyobraźmy sobie, co było, gdy uznamy SZCZEGÓŁOWĄ relację wojny Lechii z Rzymem, która zdaje się być Raportem Sejmowym: 90 DYWIZJI Rzymskich i 110 Lechickich ??? Najbardziej ZACIEKŁE walki były w Rzymie, gdzie było Setki Tysięcy UZBROJONYCH weteranów i walczono o Każdą Ulicę.
To było Dużo Gorsze od Smuty w Rosji, gdy przyszli Polacy i ZAKAZALI barinom Karania chłopów Chłostą i Śmiercią, Konfiskowania im mienia oraz SPRZEDAWANIA chłopów Sąsiadom i Turkom. Do Leopolda Kongijskiego Rosja była największym Dostawcą Niewolników dla gospodarki muzułmańskiej, choć w Azji Mniejszej istniała indywidualna gospodarka chłopska dla rekrutacji wojskowej. Poza tym Polacy ustanowili urząd Wójta, który sądził chłopów i załatwiał ich powinności z Panami. Tak pojawił się w Rosji stan WŁOŚCIAŃSKI, którego tam nie było, tak jak Folwarku, gdyż Barin miał prawo Konfiskaty.
Polską okupację zlikwidował Patriarcha Moskiewski ZAKAZEM Sprzedawania Polakom Żywności, gdyż Polskie Prawo nie znało Rekwizycji i Przymusowego Zakupu. Z tej racji Polacy wykopywali zwłoki na cmentarzach i jedli je, z czego Rosjanie śmieli się aż do rewolucji bolszewickiej.
W Italii też nie było GRECKIEGO Folwarku, gdyż byli tylko Obywatele i Niewolnicy. Chłopów dawno Wypędzono z ziemi, którą przejęły Latyfundia a Wolni z Pół musieli się sami zaprzedać w niewolę, żeby nie umrzeć z głodu. Obywatela obowiązywało zaś Żydowskie Prawo: NIE WEŹMIESZ PŁUGA DO RĘKI, bo to powinność niewolnicza. Z tej racji Rzymianie znali tylko RADŁO i sochę, gdy Lechici orali PŁUGIEM Jedno- lub Dwuskibowym Od Wieków. W Polsce SZABLE PRZEKUWANO NA KOSY.
Gdy przyszli Lechici to każdy mógł wziąć tyle ziemi, ILE MÓGŁ OBROBIĆ i zabrać Obywatelowi nałożnicę a Obywatelki MUSIAŁY PRAĆ, toteż Obywatele modlili się cichcem: BOSKI AUGUŚCIE, WRÓĆ JAK NAJPRĘDZEJ DO RZYMU. Ponieważ w Lechii pojawili się tacy, którzy uznali, że LATYFUNDIUM TO DOBRA RZECZ to albo zjawił się taki Przemysław, który wznowił wojnę z Arabami od Rozkazu WYMORDOWANIA POLIGAMISTÓW, albo Lechitów czekała Klęska. Nie przypadkowo w Rzymie nazywano Włościan KOLONAMI, od Kolonii nad Renem, gdzie indywidualna gospodarka chłopska istniała.
Obywatelski Rzym musiał WYMAZAĆ Z PAMIĘCI Makabryczną Smutę, gdyż nie zachował się nawet egipski zapis, że Nastały Czasy, Gdy Ten, Kto Spał Sam, Śpi Teraz z Damą Wysokiego Rodu, jak Niewolnik, KTÓRY UMIAŁ ORAĆ, z Nałożnicą Obywatela. O tym, że nie zjawił się Przemysław świadczy utrata Padanii i Małej Germanii.

W Wikipedii czytamy: „Jeżeli opowieści o częstych pielgrzymkach Hindusów na Wawel są prawdziwe, to może być to skutkiem działalności teozofki Wandy Dynowskiej. Jak pisze prof. Michał Rożek, to Wanda Dynowska w dwudziestoleciu międzywojennym rozsławiła wawelski kamień. To według niej Apoloniusz z Tiany założył „centr duchowy Krakowa”. Od roku 1935 przebywała w Indiach i popularyzowała tam ezoterykę Krakowa i czakram wawelski: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czakram_wawelski//
Było to Szukanie dedykowanej podczas wizyty w Krakowie poselstwa rzymskiego w r. 12 n.e. Świątyni Pokoju jako pomnika Pokoju z Rzymem. Określono wówczas granicę między Lechią a Rzymem na Renie i Dunaju i powołano XV Legion Wandalski w Wiedniu. To wynika Biogarfii Apoloniusza, którą Anglicy wydali w 8 tomach, ale BRAKUJE 4, a popnieważ nikt nie pisze czyjejś biografii w 12 tomach to jest to AUTOBIOGRAFIA narcyza Apolloniusz z KRAKOWA.
Po podpisaniu Pokoju do Krakowa przybyło jednak poselstwo Partów w ZBROJACH, które zadało Sejmowi zasadnicze pytanie: KTO LEPSZY, STARY WRÓG CZY STARY PRZYJACIEL? co było wspomnieniem bitwy pod Karrhae w r. 53 p.n.e. i odeszło zostawiając szyszaki na posadzce. Ciekawe więc, co Sejm zrobił z budowaną wówczas Świątynią Pokoju – bo wypadało OBSIKIWAĆ...
Wg mnie świątynia ta nie była na Wawelu a Bielanach, gdzie było 10 razy więcej miejsca, a kojarzenie jej z katedrą Gereona nie ma sensu, bo była ona I Mauzoleum Gereona, którego budowę jego następczyni Waleska Złotowłosa przerwała a warsztat odesłała do Kamienia Pomorskiego, zaś ojcu zbudowała OBECNĄ katedrę wawelską z kryptą Grobów Królewskich. Wezwałem w tej sprawie Bundestag, który finansował odbudowe krypty II z konta na Moje Nazwisko: http://wandaluzja.pl/?p=p_300&sName=10.-gereon-i-waleska//, gdyż tylko ja byłem i jestem Wypłacalny.
Apolloniusz i Piłat (z Piły na Pomorzu) odmówili walki z Partami więc zostali osadzni w twierdzy Tiana w Kapadocji. Po kilku latach poprosili o zawieszenie kary i umożliwienie studiów: Filozofii i Prawa. Do sprawy włączył się śledczy chrześcijan Paweł z Tarsu, który namówił Apolloniusza na podróż do Indii, gdzie studiował najzdolniejszy uczeń szkoły w Kumran, Jezus Chrystus – dzięki czemu Bławatska odkryła Apolloniusza w Kaszmirze.
Pokój Wandalów z Rzymem złamali Lugiowie-Łużyczanie, którzy poprosili o ANTYWANDALSKI protektorat Rzymu, co jest osnową Quo vadis Sienkiewicza. Jeszcze w czasie Oktawiana Wandalowie werbowali Skandynawów, których kwaterowali na Pomorzu. Neron wysłał misję wojskową do Gotów pomorskich jako handlową Po Bursztyn, obiecując Transport i Broń a Domicjan nie krył wrogości wobec Słowian, reaktywując granicę na Łabie i Solawie oraz przesiedlił Hariów-Ariów-Windów-Indów z Hanoweru do Galii – skąd Wendea – a na ich miejscu osiedlił Longobardów skandynawskich.
Podbój przez Trajana Dacji był Wypowiedzeniem granicy na Dunaju. W Wojnach Markomańskich doszło też do wielkiej wędrówki Swebów PO LODZIE na Pomorze i Wielkopolski, którą powstrzymał wódz Dziadoszan-Hasdingów Wyzymir z Legnicy. W r. 174 zawarto Pokój w Gubinie, na mocy którego Goci przenieśli się na prawy brzeg Wisły, a ZWYCIĘSCY Rzymianie wycofali się za Dunaj. Pokój w Gubinie był zapowiedzią Wandalskiego Dyktatu. Rzymianie zawarli Pokój nie z jakimiś SEMNONAMI z Turyngii a Sejmem, który na skutek najazdu Skandynawów przeniósł się do Krakowa.
Zawsze istniała metalurgia pontyjska w Azji Mniejszej, na krzyworoskiej rudzie i donbaskim węglu. To było powodem wojen persko-greckich o Azję Mniejszą, gdyż obie potęgi BEZ metalurgii pontyjskiej ŻYĆ NIE MOGŁY. Metalurgię pontyjską zniszczył Grakch I przesiedlając ludność w Karpaty Zachodnie (Guralenfolk), czym podciął potęgę Seleucydów, ale dopiero Konstantyn Wlk zrobił z tego Wielki Przemysł importując na wielką skalę węgiel dombaski i rudę kurską oraz eksportując metalurgię Armeńską przez kanał aleksandryjski do Azji, co dało Bizancjum wg Profesora Menteuffla 2/3 bogactw Azji czy ŚWIATA ?????
Ponieważ to bankrutowało metalurgie Kaszubską, Powiślańską i Kielecką to przestraszeni Wandalowie napuścili na Sarmatów Skandynawów, którzy jako Ostrogoci Zdobyli Kursk. To wywołało wojnę Rzymu z Gotami a w r. 332 przybyło do Wrocławia poselstwo rzymskie z bogatymi darami, które zostało przyjęte przez młodego księcia. W Miliczu zebrał się jednak pod pretekstem manewrów wandalski sztab generalny, który wysłał żandarmów, którzy zamordowali młodego księcia z żoną i dziecięciem, na wieść o czym Rzymianie UCIEKLI ZA DUNAJ. Ostrogoci wzieli ziemie do Dniepru, Wandalowie od Dniepru do Dniestru a Wizygoci od Dniestru do Dunaju.
Wobec tego Rzymianie – myśląc Globalnie – sprowadzili z Chin Hunów, którzy zdobyli Wantyn-Kijów, gdzie Ukrzyżowali słowiańskiego króla Booza – chyba Bożydara – i jego 72 Wojewodów, a potem z Rzymianami oblegli w Zgorzelcu króla Osija Pomorskiego, który został SPALONY z całą armią wandalską – skąd ZGORZELEC – ale jego brat walczył dalej i uzyskał korzystny Pokój za skarbiec wandalski na Wolinie, odkąd Polacy nazywają złoto ZŁEM.
Potem doszło do nowej wojny z Hunami i Rzymem, w trakcie czego Radagajs najechał Italię, dla obrony której Rzymianie ściągnęli legiony galijskie, które zostały zniszczone przez Wandalów pod Weroną, a na Sylwestra 405 r. Wandalowie przełamili broniony przez Franków Ren i podjęli podbój Galii dla przeniesienia się tam CAŁEGO LUDU, czego zaniechali wobec wycofania się Hunów znad Wisły. To Zawaliło Świat Rzymski, gdyż Wandalowie z sojusznikami weszli do Hiszpanii, żeby podbić Afrykę i zaatakować Rzym od Południa. Uznali bowiem za Głównego Wroga nie Hunów, ale CHRZEŚCIJAŃSKI RZYM.
Attyla uznał Reżim Wyznaniowy TALIBÓW, czemu sprzeciwili się Wandalowie, którzy zamordowali Attylę. Gdy do Kielc przybyło poselstwo huńskie z żądaniem zaległej daniny to Wandalowie wycieli im żywcem kości, uwędzili i pupety odesłali do Budy: TAK BĘDZIECIE WYGLĄDALI, jaki to rytuał jest pielęgnowany na Nowej Zalandii do dziś.
Przebieg bitwy znamy z Pieśni o Hunach, której szukano sto lat – żeby Nie Znaleźć – a którą przytacza Marski: Najbardziej niesamowity jest nocny atak techników z MIOTACZAMI OGNIA. Dwieście tysięcy europejskich i azjatyckich Hunów zostało pobitych, otoczonych i skapitulowanych przez sto tysięcy Wandalów. W bitwie poległ król Wandalów Krakus Smokobójca i następca tronu, że przy komendzie został tylko narzeczony Wandy Krakówny Odyniec-Odoaker i nieletni Leszek, którego oskarżono – całkiem niesłusznie – o przyczynienie się do śmierci starszego brata i zesłano ze skapitulowaną armią huńską i Łużyczanami do Mongolii.
Gepidowie – prawdopodbnie Goplanie – otrzymali po bitwie Siedmiogród Do Cisy oraz Majestatyczny Skarb Attyli, który jako Narodowy Skarb Rumuński ma 37 ton biżuterii, zaś Wandalowie pogonili za Imperialnym Skarbem Attyli, którego szuka się od półtora tysiąca lat. Albo więc skarbiec Attyli został przechwycony przez Bizantyjczyków i ukryty w podziemiach zamku belgradzkiego, albo zdobyty przez Wandalów i przewieziony isterami do Modlina?
Po bitwie Wandalowie Nadwiślańscy i Afrykańscy zdobyli Rzym, który złupili, ale NIE ZNISZCZYLI. Było to wyrzeczeniem się przez Papieski Rzym reżimu Wyznaniowego TALIBÓW. Wandalowie obiecali Italię Swebom, ale Odyniec-Odoaker, syn Polonusa ze Szczecina, dokonał okupacji Italii i Alp Wschodnich z Wiedniem, za co został na żądanie sejmu zamordowany przez króla Ostrogotów Teodoryka Wlk. Ponieważ Lugiowie-Łużyczanie byli w wojnie huńskiej neutralni to sejm kazał im w ramach kontrybucji zdobyć Kursk, który nie przysłał poselstwa hołdowniczego, a ponieważ nie zrobili tego w ciągu 2 lat to armia łużycka została zesłana karnie do Mongolii a zobycie Kurska powierzono narzeczonemu Wandy Krakówny Rydygierowi. Ten składając raport ze dobycia Kurska i Hołd, po wypowiedzeniu słów: WANDA NIECH ROZKAZUJE, NA ZIEMI, NA MORZU I W POWIETRZU, wyjął miecz i rzucił się klingę: NIE WIADOMO, CZY Z MIŁOŚCI CZY WŚCIEKŁOŚCI. Było to w katedrze wrocławskiej, gdzie składali hołdy królowie i książęta swebscy.

Sprawa Chin była omawiana już w Krakowie w r. 12 ne, bo po 2 rzymskich poselstwach do Chin przybyło tam poselstwo wandalskie z darami skromnymi: bursztyn, kość słonowa z Syberii i róg nosorożca sybryjskiego – czyli to czego Chińczycy mogli się spodziewać po handlu z Wandalami. Znaczyło to, że Rzym wziął Indie a Lechia Chiny. Z Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Slowian dostałem Protokół z KONGRESU w Wołgogradzie, na której delegacja Cestastwa Ti wystąpiła jako sukcesor rozgromionej nad Nedao-Nidą Ordy Huńskiej, przeciw której Pierwszy Cesarz Ti odbudował Wielki Mur Chiński. W liście były też protokoły z konferencji cesarza Ti z marszałkiem i kanclerzem w/s Wielkiego Muru i zagrożenia przez Attylę oraz protokół ŚCIĘCIA Ostatniego Cesarza Ti przez Wodza Turków i Powstańców, którym był prawdopodobnie Lech Bratobójca, który wypędził z Mongolii Hunów, pozwalając zostać tym, którzy zadeklarowali się jako TURCY, a potem PRZEŁAMAŁ z Powstańcami Wielki Mur.
Po śmierci Wandy, Co Nie Chciała Niemca, władzę objęło 12 Wojewodów kontrolowanych przez Sejm. Jest to Ciemny Wiek, bo z tego czasu znana jest tylko wędrówka Herulów, który wypędzeni przez Longobardów z międzyrzeczu Dunaju i Cisa i przesiedlani z miejsca na miejsce podjęli w r. 512 powrót do skanynawskiej praojczyzny, wędrując przez Słowację do Przełęczy Dukielskiej i przez Małopolskę, Śląsk, Dolne Połabie, Olsztyn-Holsztyn i przez kanał Szlezwicki, gdzie była granica słowiańsko-swebska, do Jutlandii i Dalslandu.
Justynian, uważany za najwybitniejszego cersarza Wschodniorzymskiego od Konstantyna I, wykorzystał Wojnę Gocką w Italii do zniszczenia Państwa Wandalów Afrykańskich, wysylając do Tunisu Belizariusza. Wobec tego Wandalowie załadowali się na statki i popłynęli do Dalmacji, gdzie po pobiciu pod Bihaczem dącej do Italii armii wschodniorzymskiej zdobyli Singidunym, które nazwali BELGRADEM. Potem wielka flota wandalska podbiła Wyspy Brytyjskie, które oddała synowi Hwali z Poznania Wodanowi a sama wróciła, aby ze Sklawinami-Bułgarami zdobyć Toperos na półwyspie Athos, gdzie był skarbiec Tracki, Aleksandra Wlk, Macedoński, Rzymski i Bizantyjski. Po zdobyciu Toperos Wandalowie zamordowali 25 tysięcy obrońców Skarbca Cesarskiego, ale go nie znaleźli, wobec czego przystąpili do oblężenia Konstantynopola.
W r. 550 przybyli do Wrocławia z Belgradu Lech i Czech, synowie Ostniego Króla Afryki MOSKWY. Sejm Śląski odesłał ich do sejmiku Dziadoszan w Legnicy, który ulitował się nad niedola Wandalów Afrykańskich i wysłał armię pod Kontantynopol, za czym poszły inne sejmiki plemienne, co nadało poselstwu Lecha i Czecha znaczenia politycznego.
W r. 558 Konstantynopol został uwolniony przez sprowadzonych przez dyplomację bizantyjską z Mongolii Awarów siłą 60 tysięcy wojowników konnych, wobec czego oblegający Konstantynopol Moskwa i Rus wycofali się do Kosowa. Gdy na uczcie w Bukareszcie posłowie awarscy wygłosili Ultimatum to król Sklawinów-Bułgarów roześmiał się: TO MYŚMY ZWYKLI PANOWAĆ NAD INNYMI i kazał posłów wziąć na męki. Ci ujawnili, że w górę Dunaju idzie armia wschodniorzymska i Awarowie więc Daurencjusz wysłał gońców do Belgradu. Lech i Czech zarządzili niezwłoczną ewakuację skarbów wandalskich, ale mająca pieczę nad skarbcem ich siostra Welina nie zgodziła się, więc ci zamordowali ją i babskim pagajem powieźli skarby Dunajem do Bratysławy.`
Miałem list Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian z informacją, że w roku 2000 zostanie wydana we Frankfurcie nad Menem mapa Polski ROK 565. Zachodnia granica była na Łabie i Solawie, stolicą był KALISZ i były tam wszystkie ważne miasta Polski ze SMOLEŃSKIEM. Niemcy nie zgodzili się jednak na opublikowanie tej mapy, gdyż ziemie na południe od górnej Wisły i Odry były OKUPOWANE PRZEZ AWARÓW, którzy wyprawiali się tędy na PARYŻ. LIST TEN UKRADŁA MI POLICJA POLITYCZNA RAZEM Z INNYMI WAŻNYMI RZECZAMI.
Niemcy ZAPROTESTOWALI mapę ROK 565, gdyż znalazłem amerykańską mapę Imperium Lechitów z flagą Drugiej Rzeszy: https://www.google.pl/search?sa=G&hl=pl&q=imperium+lechitow&tbm=isch&source=iu&ictx=1&tbs=simg:CAESiwIJzwW1nmovBBEa_1wELEKjU2AQaBAgVC// i komentarzem:
Dragomira Płońska: Germania Magna czyli Gotts mit uns | Białczyński: „Już trzy tysiące lat przed naszą erą, pomiędzy Renem a Wołgą, istniała bardzo rozwinięta germańska cywilizacja. To tutaj, nad Wisłą, wymyślono koło, a nie w żadnej Mezopotamii....”. Niemcy uznali więc RZECZOWOŚĆ mapy Imperium Lechickiego – po OSTEMLOWANIU jej Flagą i Godłem Cesarstwa Niemieckiego.
W 1911 r. Amerykańki Atlas Historyczny opublikował mapę IMPERIUM LECHITÓW, od Renu, Alp i Adriatyku do Uralu. Mapa ta mogła pochodzić z UDOSTĘPNIONEGO Amerykaniom w r. 1880 Tajnego Archiwum Watykańskiego i być Zaakceptowana przez Oxford i Cambridge wg obowiązującej wówczas w USA procedury. Mapa ta była publikowana do końca I wojny światowej. Mapa ta jest ZGODNA z mapą ROK 565 w Międzynarodowym Instytucie Cywilizacji Słowian, gdyż w r. 568 został zawartyy Pokój w Adrianopolu, w którym Moskwa i Rus za ewakuację Bałkanów otrzymali od Cesarza Bizantyjskiego Włochy, które zamienili z Longobardom za naddunajską Bohemię dla Czecha, za co Rus dostał od Lecha SMOLEŃSK.
Główny Kontrargument za „fałszerstwem” mapy IMPERIUM LECHITÓW jest jej proweniencja od mapy CESARSTWO WSCHODNIORZYMSKIE – DIECEZJUE: https://www.facebook.com/sigillum.authenticum/photos/a.637834806350612.1073741828.514952278638866/1177008302433257/?type=3//. To jest jednak ZROZUMIAŁE, gdyż obie mapy były dziełem jednego kartografa, tylko Cesarstwo Wschodniorzymskie PRZED ROKIEM 568 a Imperium Lechitów PO ROKU 568. W traktacie Adrianopolskim zmieniono nazwę Cesarstwa Wschodniorzymskiego na BIZANTYJSKIE.

W Wikipedii czytamy, że Chwalebna Dynastia Tang zdobyła tron w wyniku SPISKU. Znalazłem jednak opis, że gdy w 612 r. PONAD milionowa armia chińska weszła do Korei a Koreańczycy wezwali Kitanów syberyjskich. Klęska Chińczyków spowodowała upadek dynastii Sui a w r. 618 w stolicy cesarstwa Chang’an (obecnie Xi’an) ukoronował się Pierwszy Cesarz TANG.
Ten Tang kojarzy się z Najpotężniejszym Człowiekiem Euroazji, Tong Yabhue’m w Astrachaniu, który w 625 r. interweniował przy oblężeniu przez cesarza Herakliusza Tyflisu, zmuszając go do odstąpienia, a potem karząc dzielnego obrońcę Tyflisu obedrzeć ze skóry, wypchać ją sianem i wysłać Herakliuszowi. Jeśli Tong Yabhue z Astrachania był Najpotężniejszym Człowiekiem Euroazji, jak byli nazywani cesarze chińscy, to prawdopodobnie z racji Koronacji w Xi’an?
Interwencja Tonga w Tyflisie spowodowała sojusz Lechitów z wodzem armeńskim Szarbarazem i wspólne oblężenie Konstantynopola w r. 626. Konstantynopol został zdobyty przez słowiańską piechotę, ale gdy ta zaczęła znosić łupy do swych jednodrzewek to witeź – wyraźnie Tong, jakby Jabłoński z Ałma Aty? kazał Awarom SPALIĆ flotyllę piechoty słowiańskiej, wobec czego ta musiała pozostać w Konstantynopolu, który zaczął mówić Po Polsku. Nie bułgarsku a Po Polsku. Była to Straszna słowiańska DRAGONIA, która miast z koni walczyła na jednodrzewkach jako kombinat floty czyli piechota morska. Herakliusz zapłacił OLBRZYMIĄ Kontrybucję i Trybut dla Awarów, kaptując ich do wojny z Persami.
Wobec tego Awarowie najechali Azerbejdżan, ale gdy podczas II ataku na armię perską padło 30 tysięcy Awarów to zszokowany beg pognał do obozu perskiego z kapitulacją. Król Królów kazał begowi wypędzić znad Wołgi wiernego Polsce kagana Kubrata, który z 60 tysiącami zwolenników uciekł do Panonii, gdzie został pobity przez Awarów Panońskich więc uciekł do Bawarii, gdzie polscy Awarowie zostali wymordowani na rozkaz Dagoberta Wielkiego, co nazywa się Rzezią Bułgarów.
Wobec tego powrócił z Chin Jabłoński, który w r. 632 rozgromił Franków pod Vogatisburgiem-Norymbergą i ustanowił frankoński szogunat. Strażnikami kaftanów bezpieczeństwa Merowingów zostali Karolingowie jako Majordomusi. Na koniec Jabłoński rozprawił się z Persją, która stała się łatwym łupem Arabów, ale anektował tylko Taszkent.
Następcą tego Jabłońskiego został Wyzymir, który chciał odtworzyć Atlantyckie Imperium Lechitów, za co zyskał przydomek DANOGROMCY.

Wysuwałem domysł, że wobec Niemożności konkurencji z Żelazem Armeńskim, którym Bizantyjczycy chcieli Podbić Świat – gromadząc w swych skarbcach 2/3 Bogactw Świata??? Tong Jabhue z Astrachania sfinansował militaryzm arabski? Arabowie bardzo szybko podbili Armenię. Drogi Arabów i Lechitów rozeszły się przy najeździe arabskim na Galię. Bitwa pod Poitiers Emiratu Kordoweńskiego z Majordomatem frankijskim zakończyła się Kapitulacją Franków, ale – jak tłumaczyłem Niemcom – Frankowie nie mogli dopełnić Kapitulacji, z powodu ZAPROTESTOWANIA przez Lechitów wydania skarbca wizygockiego w Mont Saint Michel.
Z Opisów bitwy wynika, że po podpisaniu rozejmu. Arabowie wycofali się a do opuszczonego obozu arabskiego weszli Akwitańczycy. Abd ar-Rahman podążył do Narbony, gdzie wylądowała flota i armia KALIFA damasceńskiego a tam został Oskarżony i Ścięty, zaś Kalifaci podążyli na Północ, gdzie pod Tours napotkali Lechitów.
Do bitwy jednak nie doszło, gdyż obie strony zdały się na pośrednictwo Cesarza Bizantyjskiego, którego Arabowie PRZEKUPILI obietnicą zwrotu okupowanej Azji Mniejszej. Tak to wynika z angielskiej mapy THE SPREAD OF ISLAM 622-750: https://www.google.pl/search?biw=931&bih=602&tbm=isch&sa=1&ei=LdPRWo_hLsTGwQKL-ICACA&q=The+expan// na której Chrześcijańska Europa jest pod TRYBUTARNĄ zwierzchnością arabską, która sięga od Zachodu górnej Wezery a lechicka jest tylko Westfalia oraz całe dorzecze Dunaju. To tłumaczy rozebranie przez Arabów latarni morskiej na rotundzie św. Piotra na Watykanie ze względu na jej znaczenie wojskowe, którą zbudował Grzegorz Wlk przeciw Lechitom.
Tangowie chińscy mieli stałą armię Półmilionową. W r. 751 160-tysięczna armia chińsko-turecka weszła do polskiej Partii. W Taszkencie polski gubernator pokłócił się z marszałkiem chińskim, Koreańczykiem, który dobył miecza i ŚCIĄŁ Gubernatora. Spowodowało to bitwę pod Tallas k. Fergany, na którą Abbasydzi irańscy przysłali korpus 30-tysięczny pod wodzą kaznodzieii ludowego i mistyka Abu-Muslima. Po bitwie Tangowie podpisali Pokój, ale NIE z Polską tylko Abbasydami, płacąc im ogromną kontrybucję i dając Tybet i Kaszgar za SOJUSZ PRZECIW POLSCE.
To zapoczątkowało wojny Abbasydów i Tangów z Polską, która poniosła szereg klęsk. Po zdobyciu Kurska i Sambora-Kijowa Abu-Muslim ZAPRAGNĄŁ jednak Drugiej Pielgrzymki do Mekki, w trakcie której wypędził z Damaszku Omajadów, co eregowało Kalifat Abbasydów w Bagdadzie. W drodze powrotnej z Mekki Abu-Muslim został jednak ZAMORDOWANY przez Abbasydów, co umożliwiło Polakom podjęcie wojny rewanżowej dla Odzyskania Sambora.
Decydująca bitwa była w Czarnym Lesie nad Seretem, prawdopodobnie w r. 760. Bitwę tą Polacy wygrali dzięki przysłanemu przez Czechów korpusowi kawalerii. Był tam syn chłopa spod Znojma Leszek, który opracował skuteczną acz plugawą taktykę walki z dromadnicą, wobec której kawaleria była BEZSILNA: Przy ataku dromadnicy kawaleria cofała się rozsypując JEŻĘ, a gdy wielbłądy zaczęły RYCZEĆ, klękać i kłaść się to specjalnie okuta kawaleria ATAKOWAŁA.
To zwycięstwo nie wystarczyło, gdyż Arabowie wycofując się zostawiali ziemie Chazarom, toteż trzeba było pozyskać Turków Chińskich-UJGURÓW, czego dokonała Błękitnooka z Tienszanu uwodząc królewicza tureckiego Oguza. Za pomoc Polakom Turcy Chińscy dostali partyjski Kazachstan.
Do bardzo krwawej bitwy doszło nad Wołgą, po której Chazarowie złożyli Hołd Oguzowi. KŁÓTNIA za przyjęcie tego Hołdu trwała całą noc – bo było to złamaniem traktatu sojuszniczego – aż Polacy ustąpili więc podjęto przeprawę przez Wołgę wycinając piękny sadzony ludzką ręką las. II bardzo ważna bitwa była pod Tyflisem; kalif schronił się w namiocie Oguza, który przyjął służbę u niego ZA CAŁY SKARBIEC BAGDADZKI – co było powtórnym złamaniem traktatu sojuszniczego. Na mocy traktatu turecko-arabskiego Oguz wypędził Omajadów z Egiptu oraz podbił Afganistan i Indie, które zatrzymał dla SIEBIE, a potem narzucił trybut Chinom, stając się tym Największym Zdobywcą Tureckim.
Witeź Przemysław podjął oblężenie Baku, które broniło się skutecznie, i wysłał zięcia Leszka – bo synowie polegli w walkach z Arabami – do Poznania, gdzie ten przyjął poselstwo Franków z palatynem Bretanii Rolandem Wielkim, które obiecało zwrot Lubeki po Pacyfikacji Sasów. Frankowie wykorzystali bowiem wojny arabsko-polskie dla rekonkwisty Akwitanii, Prowansji\, Langwedocji i Włoch oraz wyprawili się na Saragossę, ale w drodze powrotnej doznali dotkliwej porażki w Pirenejach od Basków. W ten sposób wojna polsko-arabska przekształciła się w wojnę frankijsko-polską, gdyż Karol Wlk miast Zwrócić Lubekę OBLEGŁ SZCZECIN, gdzie zginął Roland Wlk.
Po śmierci Rolanda Karol Wlk wypędził z Bretanii Rolanda II aby zagarnąć skarbiec Wizygocki w Mont Saint Michel, ale Roland II uciekł do Polski, aby na czele floty polskiej i skandynawskiej rozgromić flotę Franków, co wydawało Francję na łup Normanom. Wobec tego Karol udał się z wizytą kapitulancką do Krakowa, gdzie w r. 789 spotkał się z Rolandem II, Leszkiem Wyścigowym i Kalifem z Bagdadu. Powstała na tą okoliczność Pieśń o Rolandzie PRZENOSIŁA Śmierć Rolanda Wlk spod Szczecina w Pireneje, gdzie Rolanda NIE BYŁO. Na tą okoliczność wybito też monetę palatynacką KAROL-ROLAND.
Ponieważ Turków mogli pokonać TYLKO POLACY to zawarto układ: POLACY WYPĘDZĄ TURKÓW Z AFGANISTANU I INDII za co Arabowie pomogą Polakom odzyskać Chazarskie Powołże. Wobec tego Leszek III wyprawił się do Azji; skapitulował Oguza w Kabulu, odzyskał dla Kalifa Indie i Podbił Chiny. To wywołało Awanturę w Bagdadzie, gdyż Arabowie uważali, że Traktat Krakowski DAJE IM CAŁĄ AZJĘ, gdy Polacy taktowali Chiny jako Odwieczny Trybutariat i Lennitet Polski. Wobec tego Arabowie sprzeciwili się egzekucji Traktatu Krakowskiego Bez Oddania Chin Kalifowi, na co Polacy musieli przystać. W każdym razie roszczenia arabskie do Chin pochodziły li tylko z podboju ich przez Laszka III Wyścigowego.
Leszek mianował Begiem Chazarii Pieniążka, któremu Sejm dał nazwisko PRAWDZIC. Przeniósł też stolicę Lechii nad Don, którą Rusini zwali BOGUCZAR od Boha i Cara a Polacy i Europejczycy LECH. Równocześnie Prawdzice budowali w Wołgogradzie zamek KAZBEK a w Lechu i Wołgogradzie zbudowano kopie-kopii latarni aleksandryjskiej FAROS, którą na Gargamellu wzniósł mąż Semiramidy Grakchówny Set Ptolemeusz. Poprawnym naśladownictwem Farosa jest pałąc STALINA w Warszawie, tylko że nie Stożkowy a prostopadłościenny. Od tego Wołgograd nazywano BIAŁĄ WIEŻĄ, którą zburzył Tmur Kulawy uciekając przez Ludwikiem Wielkim.
Karol Wlk, sądząc, że między Polską a Kalifatem dojdzie do wojny o CHINY, kazał zakuć Rolanda II w kajdany i obległ Wiedeń, gdzie został pobity przez Czechów. Władzę zdobył jego bastard, który mianował się CARLOMAGNE czyli Karol Wielki. Na dodatek ten Karol Wielki wszedł do Czech i obległ Cheb. Do Chebu udał się więc Leszek III jako Wojewoda Czeski i powiedział Carlomagnemu, żeby się Nie Wygłupiał, za co ten kazał go Rozerwać Końmi.
Śmierć Wojewody Lecha w Czechach w r. 805 jest uznanym faktem historycznym, ale Czesi NIE CHCĄ LECHA zmieniająć go na Becha i ZDRAJCĘ, że syn chłopa spod Znojma został Polskim Królem??? Sejm spuścił z łańcucha Normanów, którzy zdobyli Kolonię, więc stolica musiała być przeniesiona do Moguncji, gdzie wybudowano wspaniały WIESBADEN pod nazwą „Domu Orła” Carlomagniego, który uciekł do Paryża, gdzie został pojmany przez Popiela I. Ten UKORONOWAŁ pozostawionego w Krakowie jako zakładnika Króla Akwitanii Ludwika Pobożnego MIECZEMJ: http://wandaluzja.pl/?p=p_118&sName=30.-polska-popielidow//. WYMUSZAJĄCY Koronację nie jest bowiem żadnym Generałem Frankońskim, ale Obcym Monarchą. W historiografii polskiej jest to Popiel I Gnuśny, CO BAŁ SIĘ HUNNÓW czyli Turków. – Nie mylić z Popielem Wielkim, który ustanowił Sejm na Górze Narad w Poznaniu.
Turcy faktycznie najechali Lechię w r. 830, ale zostali pobici nad Wołgą przez syna Popiela Gnuśnego Ludwika Lebediusza, któremu pomagał syn Ludwika Pobożnego Ludwik Niemiec, który został za to polskim wojewodą ŚLĄSKA. Zorganizował on bunt synów cesarskich, którzy pobili Cesarza, ale sejm Franków Wyprosił go z Paryża więc ogłosił się Królem Niemiec. Gdy uznany przez sejm Franków za Seniora Lotariusz wygnał go z Kolonii i Ratyzbony to złożył hołd Lebediuszowi w Nysie, który wysłał Czechów, którzy wygnali Lotariusza ze Strasburga Z Torbami i skapitulowali Franków pod Auxerre. Jeńców Czesi wydali Niemcom i Francuzom, którzy WYCIELI ICH DO NOGI.
Gdy umarł Lebediusz to uznany przez Sejm następca tronu WISŁAW był nieletni. W tym czasie Wojewoda Sambora KIJ oblegał i zdobył Konstantynopol, gdzie kazał rozebrać pałac SĄD i przewieść do Sambora, który zaczęto zwać KIJOWEM. Pałac ten, z białego marmuru, Konstantyn Wlk przywiózł z Aleksandrii, żeby odebrać jej Majestat Światowy. Zmalwersowanie kapitałów chrześcijańskich w bankach żydowskich dało mu pieniądze Na WSZYSTKO, czym powołał Chrześcijaństwo Antysemickie – żeby talibowie nie kastrowali Rzymian i Greków.
Równoczęśnie Ludwik Niemiec zdobył Wiedeń więc po zdobyciu Konstantynopola Kiij popłynął w górę Dunaju. W Wiedniu klucze wręczał mu syn Karola Wlk Henryk V Pobożny, w którego pięknej córce Ryksie Kij zakochał się i ożenił. Sejm uznał Kija za REGENTA, ale Ryksa naciskała na mężą, żeby ogłosił się witeziem. W r. 872 doszło do wojny z Niemcami w Czechach, gdzie odznaczył się następca tronu Wisław a w Wiedniu zebrała się rada familijna Popielidów, która odmówiła Kijowi Korony więc została OTRUTA przez burgrabiego Wiednia Henryka V Pobożnego. To jest wersja Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian.
To SKOMPROMITOWAŁO Kija jako witezia Popiela II, co wykorzystał następca Ludwika Niemca Karol III Gruby, który umożliwił Świętopełkowi Wielkomorawskiemu zajęcie Wiednia a ten wystosował przez Metodego słynne ULTIMATUM Postrzyżynowe. Postrzyżyny były rytuałem pójścia syna do wojska. Ultimatum zostało wygłoszone na uczci w Imperialnym pałacu KASZUBY w Koninie, gdyż opluci i wygnani posłowie doszli w ciągu jednego dnia do Koła, gdzie mieszkał naczelnik wiecu goplańskiego Piast, który też urządzał Postrzyżyny dla Siemowita.
Po Ultimatum Karol III najechał w r. 876 Polskę i zdobył Sławę-Głogów, której Popiel II nie odzyskał. W r. 882 najechał po raz II ze Świętopełkiem i Czechami, którzy zdobyli Wrocław i Kraków a Świętopełk Czerwony Horwat (Zaleszczyki). Ponieważ interweniował beg Prawdzic to Karol zwrócił się przeciw Chazarom i obie wielkie armie spotkały się nad Liwcem. Tam do Prawdzica przybył wojewoda Lublina Poraj z wykradzionym jakoby Niemcom planem zdobycia Płocka przy pomocy ZDRAJCY-Piasta. O tym beg wiedział skądinnąd, bo ogłosił capstrzyk a wtedy Niemcy ZAATAKOWALI a od tyłu uderzyli na Chazarów polscy Węgrzy.
Ponieważ kagan sprowadził przeciw Prawdzicom Turków z Kazachstanu to beg wycofał się ze zmobilizowanymi Mazurami do Moskwy a Popiel kazał synowi Leszkowi-Sobiesławowi przewieść flotyllą skarby wandalskie na zamek GOCKI na cytadeli Napoleona w Gdańsku, który wziął ze sobą kolesia Siemowita-Wojewodę. Płock był twierdzą Nie Do Zdobycia, ale były tam spichrze z pszenicą dla Skandynawów, które Niemcy rozbili katapultami i – czym się chwalili – puszczali po megalitycznym murze zapłodnione szczurzyce, co przydało Popielowi przydomek MYSZOWATEGO. Potem Karol III mianował Siemowita KSIĘCIEM.
Kupiłem książkę: Jarosław Sochacki, NIEMCY, seria Początki Państw, Wydawnictwo Poznańskie 2016. Jestem NIEZADOWOLONY z opisu cesarza Karola III Grubego (881 – abdykacja 887) i od 884 Króla Zachodniofrankijskiego (Francuskiego). Oblężenie przez Normanów Paryża jest datowane na l. 883-85, czyli o 10 lat WCZEŚNIEJ niż dotychczas. Na str. 192 B jest szczegółowy malunek „Karol III Otyły i Karloman negocjują z Normanami, wyobrażenie z XV wieku”. Najpierw trzeba stwierdzić, że nie jest to malunek z XV wieku tylko z IX lub początku X, czyli z autopsji, i że obok cesarza siedzi na ławie NIE Karlonam II Zachodniofrankijski, ale Karol Prostak. Negocjacje są KPITULACJĄ przed Normanami: Cesarz jest w koronie CESARSKIEJ i szacie cywilnej a Karol Prostak z zbroi i koronie Królewskiej, zaś wódz Normanów – Daniel Prawdzic z Suzdala – w zbroi i Diademie książęcym z Różą. Wszyscy są bez broni, ale Prawdzic trzyma w lewej dłoni tarczę z dwoma LWICAMI a za nim stoją marszałkowie w hełmach: Ruskim i Skandynawskim.
KAPITULACJĘ wypada rozmieć, że Skandynawów i Wielkorusów wysłał na Paryż Popiel II Myszowaty, po którego śmierci w Płocku w r. 882 dowództwo wyprawy przejęli Prawdzice. Karol uwolnił Paryż Ogromnym Okupem, czym zadłużył skarb państwa a podatki na pokrycie Długu Paryskiego wywołały bunty i jego Upadek.
Potem Prawdzice najechali Goplanię bijąc Piastów pod Lutomierskiem k. Łodzi, gdzie Niemcy odkryli cmentarzysko pobitewne z Księciem i drużynnikami, z oporządzeniem czasami aż z Syberii. Sejm w Kruszwicy w r. 899 wyniósł Leszka V, który, gdy Prawdzice uderzyli na Niemcy, WYCIĄŁ ZAŁOGĘ CZESKĄ NA WAWELU. - Niemcy stały się Protektoratem Prawdziców.

Rok 1977 był PRZEŁOMOWY w dziejach świata, gdyż w Warszawie została wydana książka: Prof. dr hab. Jadwiga Lipińska, Wiesław Koziński, Cywilizacja miedzi i kamienia, PWN, Warszawa 1977 z podtytłem 2400–2200 BC. OKRES ŻELAZA I BETONU; Franz J. Strauss kupił w Akadamii Nauk NRD moją Funkcjnalną Chronologię Architektury Niemieckiej a Rokefeler kupił we wrocławskiej TOSHIBIE minireaktor URSZULA SIPIŃSKA, ale nie dla energatyki tylko schronów Przeciwatomowych.
Wiek ŻELAZA I BETONU był całkowicie NIEZROZUMIAŁY na skutek PIERDZENIA Niemców o Małoazjatyckiej Genezie Metalurgii Żelaza, czym ja też dałem się ZAKLĄĆ. W tym świetle to STONEHENGE mogli budować Minojczycy narzędziami hetyckimi.
Dopiero aby nie zostać idijotą Indianim Jonesem od Rozstrzeliwania Antysemitów musiałem oświadczyć, iż to, że Niemcy nie chcą mnie wypuścić do Turcji nie wystarczy, gdyż muszą jeszcze przedłożyć dowody za małoazjatycką metalurgią żelaza, bo wygląda to na takie Fekalium Pruskie, jak Troja Schliemanna, a ponieważ tego nie zrobili to ja zacząłem jechać na Matalurgii Sudeckiej więc Anglicy ogłosili EUROPEJSKĄ ATLANTYDĘ. Żelazo i stal eksportowano NA CAŁY ŚWIAT NIE Z AZJI MNIEJSZEJ, ALE Z POLSKI.
To, że NA POCZĄTKU BYŁ RZYM oraz lżenie Od Wandalów było polityka antysłowiańską. Papieski Rzym musiał Ukryć, że istniało państwo, które Brzydziło się Niewolnictwem, traktując jeńców wojennych jako młodszych rodowców. Gdy w Rzymie obowiązywało Obywatela prawo: NIE WEŹMIESZ PŁUGA DO RĘKI, bo to powinność niewolnicza, to u Słowian ojciec rodziny miał tytuł ORACZA – skąd Piast-Oracz czy Przemysł-Oracz a w średniowieczy w Czechach król zaczynał akcje rolne, Orząc Pierwszy Zagon, Siejąc i Kosząc go.
Największym bluźnierstwem był jednak BABSKI MONOPOL ZŁOTA, który teraz okazał się potrzebny, jako lepszy od Faszystowskiego Środka Antykryzysowego w postaci NACJONALIZACJI ZŁOTA. Kryzys jest bowiem skutkiem UCIECZKI kapitału i pieniądza od papierów wartościowych do Złota, gdyż renta deflacyjną złota jest wyższa i bezpieczniejsza od dywidendy kapitałowej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2018 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz Kosiński, SŁOWIAŃSKIE SKARBY, BELLONA Sp. z o.o., Warszawa 2018.ss. 352.

W poprzedniej swej książce: RODOWÓD SŁOWIAN, BELLONA Spółka Akcyjna, Warszawa 2017.ss. 352; TK Wsiadł na męczennika naukowego Tadeusza Millera: „Ponad 3000 lat Państwa Polskiego : Starożytna Historia / Zakazana …”
davidicke.pl/forum/ponad-3000-lat-panstwa-polskiego-t14136.html//
29 cze 2014 – Opieram się tu – w tej krótkiej analizie na – na dostępnch (od niedawna) materiałach źródłowych opartych na bibliotekach Uniwersytetu Jagielońskiego i opracowaniach ‚wyklętego’ historyka – Pana Tadeusza Millera (U Gajowego Maruchy: https://marucha.wordpress.com/2014/10/21/ponad-3000-lat-panstwa-polskiego/
TK przegrał jednak z mą Wandaluzją, toteż BELLONA Spółka Akcyjna została ZDEGRADOWANA na BELLONĘ Sp. ZOO. Nie będę tu się powtarzał, bo Szkoda Czasu i Atłasu. Wspomnę tylko, że TM zamieszcza mape, którą powtarza TK, jakoby WENEDOWIE panowali na obszarze od Loary do Oki, z Południową Brytania i zachodnim marginesem Skanynawii aż do Pabu. To jest Atlantyckie Imperium Wenedów Sulimirskiego, a to że DO PADU pochodzi prawdopodobnie z Rekonkwisty Oktawiana Augusta, który przez kilka lat nie mógł przełamać bronionej przez Wandalów linii Padu. WADALOWIE to rzymska nazwa WENEDÓW od Borodzieja-Wenedy-Bydgoszczy, która to nazwa zachowała się jako Małą Weneda WENECJA.
Książka „Słowiańskie Skarby” jest remanentem WENDOLOGII Akademii Nauk NRD, która tańcząc przy mnie boczkaja sprzedała Franzowi J. Straussowi mą Funkcjonalną Chronologie Architektury Niemieckiej, która została wykorzystana dla ZAKATOWANIA Księdza Popiełuszki, co Skompromitowało Komunizm i dało NKWD łupy Armii Czerwonej na tajnych kontach szwajcarskich. Boczkay to słynny tancerz węgierski, który oblegał Wiedeń.
Było słowiańskie bóstwo RADEGAST. Radegast nie pochodzi jednak od Radogoszczy, ale Radogoszcz (Neu Brandenburg) od Radegasta-RADAGAJSA. Był to wódz Rederów, który w 405-6 r. zniszczył legiony galijskie pod Weroną, co dało Galię Wandalom.
WYKLĘCI HISTORYCY to tacy, co zajmują się Imperium Lechitów, które było potrzebne Anglosasom do walki z Cesarstwem Niemieckim, a potem zostali PRZEKLĘCI.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Maj 01, 2018 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tym razem OBRZYGIWANIE fekaliami hitlerowskimi Nie Zatrzymało Lechiady, choć 10 czy 20 razy była ona dezawuowana przez szalbierzy masońskich jako Absurd historyczny, aby kapitał zgromadzony przez patriotów i męczenników naukowych Rozgrabić i zniszczyć. Szczytem masońskiego szalbierstwa była Satelitarna Detekcja Złota, w sprawie której pojechałem w początku 1989 do RFN, gdzie z SDZ były zasilane Czarne Konta Kanclerza Kohla, ZAŁATWIONE przez Theo Waigla przed komisją śledczą Bundestagu formułą: UJAWNIENIE CAŁEJ PRAWDY O CZARNYCH KONTACH MOŻE WSTRZĄSNĄĆ PODSTAWAMI REPUBLIKI FEDERALNEJ.
Masoneria jest Kościołem dla handlu i eksploatacji niewolników, z zapładnianiem bab NASIENIEM z dupy cherubina i obcinania niewolnikom penisów. Niewolnikiem jest zaś KAŻDY, kto nie ma spermy jezuickiej. Pierdziel Rokefeler jest jezuitą a Rotszyld jako Piast NIE – z której to racji do wojny między Stalinem a Hitlerem dojść MUSIAŁO.
Masoni zniszczyli Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną. Zamówili we Wrocławiu metrykowanie architektury Krakowa, gdzie wysłano Hawrota, który odatował TEN kościół na kulturę Łużycką a TAMTEN na Przedłużycką. Hawrot kopał na cytadeli więc wiem, że był tam GARGAMELL z Pałacem jak u Dioklecjana w Splicie.
Potem zaproszono historyka architektury z Oxfordu, który odatował wszystko – jak leci – Kazimierzem Wlk, bo ZASTAŁ POLSKĘ DREWNIANĄ A ZOSTAWIŁ MUROWANĄ, gdy w Krakowie Kazimierza III jest tylko BARBAKAN. Wobec tego LWSAiAH została WYTRUTA trutką Majranowskiego, że zostałem tylko ja. Na mnie też były Zamachy, ale trudno otruć kogoś, kto ma obsesję trucicielską.
Mam list, że fundusz 10 miliardów $ na MÓJ wniosek Nawodnienia Sahary został podzielony, z czego przyznano mi 10 milionów $ czyli 0,1%. Dostałem ten list nie od Szyszki a z ONZ, z czego mogę wnosić, że Szyszko UKRADŁ TE PIENIĄDZE??? Przypomina to brukselską Pulę pokerową za Eksodus Biblijny, który to Poker wygrałem ja: wandaluzja.pl/?p=p_310&sName=talmud-najlepszy-kodeks-mafijny//. Pula została jednak zagarnięta przez Berlusconiego i Kadafiego, którzy jej część (6 mld E) przeznaczyli na Błazeński projekt Ratowania Wenecji MOJŻESZ, gdyż Złoto Mojżesza pochodziło ze dystrybucji Żelaza Śląskiego przez Wenecję. Z tej puli pokerowej nie dali mi ani grosza.
W lutym br. Jarosław Kaczyński oświadczył: STAĆ NAS NA ODBUDOWĘ ZAMKÓW KAZIMIERZOWSKICH W JURZE. Był to ZAMACH na moją metrykę moskiewskiego KREMLA jako zamku i pałacu Imperialnego Kazimierza Wielkiego. Znaczy to, że Był Fundusz Kremlowski, który przeznaczono na Odbudowę Zamków Jurajskich jako KAZIMIERZOWSKICH??? gdy zbudował je Jur-Uranos. Ja to Zaprotestowałem jako Zamach na MOJĄ metrykę Kremla, wobec czego Fundusz ZNIKNĄŁ!!! NIE MIŁA KSIĘDZU OFIARA JAZDA CIELE DO OBORY…
W akcie Hołdowniczym Iwana Kality (Sakwiastego) dla Władysława Łokietka i Gedymina w 1320 r. jest Kreml greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa. Znaczy to, że Historyczna budowa Gotyckiej Moskwy przez Iwana Kalitę zaczęła się PO ROKU 1320, na wzór Fortecznego Lublina, którego budowę po bitwie pod Lublinem w 1339 zarzucono jako NIEPOTRZEBNĄ. – Jeśli więc fundusz Kremlowski został w lutym br ukradziony to nie tylko Polakom, ale i Litwinom, tak jak Pokerowa Pula Eksodusu Biblijnego w Brukseli Polakom i Węgrom – co jest Finansowaniem Korupcji czyli PLUTOKRACJI.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Maj 26, 2018 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=aSKFgPvv4Z0
78-1.a. Początki Państwa Polskiego. Greckie pochodzenie Polaków od synów Noego. Historia.

JAFET Syn Noego to był Posejdon lub Wandaluz. Noe znaczył tyle co Nowak czyli Przybysz, zaś Posejdon zdaje się być przydomkiem Majestatycznym, w rodzaju Pana Oceanów, bo Wandaluz to wyraźnie Wędrowiec, który przywiódł swój wielki lud NA OKRĘTACH na Wybrzeże Bursztynowe. Mit NOEGO jest Powszechny a w wersji biblijnej został przyniesiony do Palestyny przez pozostańców aryjskich Filistynów, którzy panowali nad Żydami do rozgromienia ich przez faraona Szymona, teścia Salomona, ale i tak zostali szlachtą palestyńską. Dzięki temu małżeństwu Salomon został nastąpcą Dawida i uwolnił swe pięty od kijów swej filistryńskiej gwardii.
Według http://www.wandaluzja.pl// to my jesteśmy Synami POSEJDONA. Zbudował on Poznań, który nazwał SWYM IMIENIEM; Wspaniałą Ogigię-Gdańsk zbudował zaś jego wnuk OGIGES; Kalisz prawnuk k’Orfeusz a praprawnuk Basylios Wspaniały Szczecin. Były jednak miasta STARSZE z czasów Europejskiej Atlantydy, jak Wrocław, Kraków czy Płock, które zostały albo całkowicie przebudowane, albo zmienione nie do poznania.
Podstawą KAPITAŁOWĄ władztwa Posejdnodów były sudecka i kielecka metalurgia Żelaza i Stali, którą Asklepios ze Lwowa rozbudował w potężny system metalurgii Powiślańskiej, co Ogiges z Gdańska ZRÓWNOWAŻYŁ Meyalurgią Kaszubską również na szwedzkiej rudzie, ale węglu nie sokalskim a cieszyńskim, dostarczanym Kanałem Przemysłowym Sosnowiec-Bydgoszcz.
Posejdonidzi walczyli o władztwo europejskie, toteż zbudowali nie tylko Troję na Złotym Rogu (Stambuł), Sarajewo czy Budę, ale też IKONĘ FRANCJI MONT SAINT-MICHEL jako naśladownictwo fary wrocławskiej. Najwspanialszym dziłem Posejdonidów było jednak Miasto JAKIEGO NIE BYŁO I NIE BĘDZIE czyli Kolonia nad Renem, co się nazywa ARCHITEKTURĄ KOLOŃSKĄ.
Greków wyodrębnił ze Wspólnoty Helleńskiej kultury pucharów lejkowatych Gereon, który stworzył jej rytuał GROBOWY w postaci kultury ceramiki szunurowej oraz subkulturę broni znormalizowanej Toporów Bojowych. Przy podboju Brytanii wojownicy Gereona podpisali się na megalitach STONEHENGE setkami rytów Topora Bojowego z Krakowa.
Archaiczna mitologia chińska jest GRECKA. Tak jak Gereon padł ofiarą Tyfona z Pragi tak Zeus z Poznania Heraklesa z Pragi. Po rozgromieniu Zeusa, który zbudował OBECNY Zamek Hamleta w Helsingorze oraz GRYF i GRABOWIEC na Wałach Chrobrego w Szczecinie, Hera z Pragi dała się udobruchać i przyjęła Oświadczyny upokorzonego Zeusa. Ten zażądał jednak odesłania Heraklesa do Hiszpanii, na co ta po pewnym wahaniu przystała.
ZAGROŻONY przez Heraklesa Tratess-Tanger wysłał na Pomorze amerykańskich Ariów pod wodzą WANDALUZA, którego Zeus zabił wprawdzie na Wolinie, ale następca Wandala Szreniawa zawarł sojusz ze Starym Państwem Egipskim i opanował CZWARTĄ CZĘŚĆ EUROPY, wyganiając Zesusa z Herą na Słowację. To jest czytelne archeologicznie, bo Ariowie to kultura amfor kulistych a Egipcjanie kultura pucharów dzwonowatych.
Podział Ariów na Słowian w Ogigii-Gdańsku i Wenedzie-Bydgoszczy oraz Hindów w Asgardzie-Wantynie-Kijowie zaczął się od upadku Starego Państwa egipskiego w r. 2181 p.n.e., gdy egipski gubernator Kassateryd-Bohemii wezwał przeciw Postańcom wojowników kultury amfor kulisytych z Kujaw. Ci dokonali wprawdzie okupacji Czech i Moraw, ale dogadali się z Powstańcami, że miast ganiać się po lasach i górach, pomogą im opanować ziemie między Solawą a Górną Wartą za pomoc w opanowaniu ziem między Góną Warta a Dnieprem, na mocy czego powtała kultura Unietycka nad Odrą i Łabą oraz kultura Trzciniecka nad Wisłą i Dnieprem, na skutek czego Anglicy w Lange-Landzie zostali ALBAŃCZYKAMI.
To nie spodobało się Słowianom z Ogigii-Gdańska i Wenedy-Bydgoszczy, którzy zawarli sojusz ze Skandami, i gdy w Mieście Bogów budowano ceglane mury obronne to popłynęli Prypecią a Skandowie Dźwiną i Dniepem, i ZDOBYLI Miasto Bogów. Na mocy zawartego tam Pokoju Słowianie otrzymali dorzecze Sławy-w’ODRY, gdzie powtała kultura Przedłużycka, a Skandowie dorzecze Łaby poniżej Rudaw, gdzie powstała kultura Nordyjska. W Mięście Bogów nie został jednak określony status Bazyliosu-Szczecina więc doszło do krwawej wojny między sojusznikami. Z tego okresu pochodzą ślady POTĘŻNYCH fortyfikacji kamiennych w Sztokholmie i Szczecinie zwane Słowiańską Atlantydą.
Wówczas to Popiel Wielki, zwany LECHEM-Lwem, ustanowił SEJM na Górze Narad w Poznaniu: KAŻDE PLEMIĘ – NIEZALEŻNIE OD WYZNANIA I JĘZYKA – MIAŁO PRZYSŁAĆ DWÓCH POSŁÓW, co było początkiem LECHII.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Maj 30, 2018 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz Bieszk, ZAMKI PAŃSTWA KRZYŻACKIEGO W POLSCE, Bellona Sp. z o.o., wydanie II poprawione, Warszawa 2010, 2018

Recenzja książki Janusza Bieszka „Slowiańscy królowie LECHI” Bellona 2014: http://sigillumauthenticum.blogspot.com/2016/09/odpowiedz-janusza-bieszka-na-recenzje.html// jest kompetentna, ale DWUZNACZNA – jakby rezenzet BAŁ SIĘ POWIEDZIEĆ w Czym Rzecz. A sprawa jest taka, że FAKTOGRAFIĘ Lechii zamieszczam TYLKO JA: http://forum.wandaluzja.pl/viewtopic.php?p=9841#9841// więc jeśli ktoś to ignoruje to jest Najmitą, jak Janusz Bieszk, który – co ciekawe – nie jest wyznawcą Krakowskiej Szkoły Archeologicznej szofera Hitlera Oskara Schindlera – tergo od Listy Schindlera – ale, jak wnioskuję, berlińskiego komitetu Redaakcji i Cezury Mediów Polskich. Argumentem za tym jest też to, że ZNIKNĘŁA MI leżąca na widoku książka: Jan Malicki, Mity narodowe LECHIADA, będąca Najnędzniejszą stalinowską redakcją Lechiady, bo GORZEJ NIE MOŻNA.
Czołowy fajter LECHIADY Paweł Szydłowski, autor IGNORUJĄCEJ MNIE książki WANDALOWIE czyli POLACY – Ostatnia zagadka naszej historii, Bellona 2018; twierdzi, że to jest historiografia STALINOWSKA: https://www.youtube.com/watch?v=aSKFgPvv4Z0//. 78-1.a. Początki Państwa Polskiego. Greckie pochodzenie Polaków od synów Noego. Historia//. Ja zaś twierdziłem, że Prusacy poblikowali Akty Zakupu ZAMKÓW od wielożów polskich i pruskich, co publikował u nas Kalinka, czego ZAKAZAŁ Hitler – wobec czego książka Janusza Bieszka jest fekaliami Nie Pruskimi a HITLEROWSKIMI. Znaczy to, że Stalin POWTÓRZYŁ tylko za Hitlerem historiografię Antypolską, co nazywa się Krakowską Szkołą Archeologiczną lub berlińskim komitetem Redakcdji i Cenzury Mediów Polskich. Mamy tu więc historiografię HITLEROWSKO-STALINOWSKĄ czyli z Hitlerowsko-Stalinowskiej Konwencji Zwalczania Polskiego Ruchu Niepodległościowego, która powołała Organizację Ukraińskich Nacjonalistów do sadystycznego REZANIA LACHÓW.
Czołowy fajter LECHIADY Paweł Szydłowski musi jednak PRZESKOCZYĆ wykazane przede mnie HISTORYTCZNIE zbudowanie Starego Miasta w Poznaniu przez Pana Oceanów POSEJDONA więc Skacze do Syna Noego JAFETA, ale Poznań nazywa się nie Jafetowem a POZNANIEM od Posejdona. Rozebraną przez Prusaków wspaniałą romańską farę poznańską zbudował wcześniej Chęsa-Hanys-Hanza-Hans-Amfiktion a platium na Ostrowie Tumskim Pan z Wrocławia.
Poza złośliwym pomijaniem publikowanych przez Prusków Akt Zakupu Zamków od wielożów polskich i pruskich mamy jeszcze inne ZŁOŚLIWE Ignorancje. Pominięte jest np. DENDROLOGICZNE datowanie przez Szwedów pali fundamentowych MALBORKA od strony Nogatu, co ogloszono jako NAJSTARSZY ZAMEK CEGLANY EUROPY. Archeolog austriacki Heinrich Kusche zidentyfikował też gęstą siatkę na zdjęciach satelitarnych Europy jako NEOLOTYCZNE tunele, co ja zinterpretowałem jako LOCHY ZAMKOWE, co zostało potwierdzone archeologicznie w Austrii i na Lubelszczyźnie, gdzie odkrywano na tej podstawie rekultywowane rolniczu zamki.
Kilka lat temu byłem w gdańskim urzędzie Konserwatorskim, gdzie dowiedziałem się, że gdy wymieniano pale fundanetowe spichrza DALEKA DROGA to Zbiegli się rzeźbiarze, ale pale były tak skamieniałe, jakby miały wiele tysięcy llat. Na UGd określono jak jako PRZEDKRZYŻACKIE, ale na UJ uznano je za ŻELBETOWE z 2400-2100 lat pne. Dr Franc Zalewski, określił wiek eksplopatacji kamieniolomów krakowskich na 7 tysięcy lat, co ja odniosłem do budowy Kanału Przemysłowego Sosnowiec-Bydgoszcz przez wnuka Posejdona z Poznania Ogigesa.
Książka Janusz Bieszk, ZAMKI PAŃSTWA KRZYŻACKIEGO W POLSCE, jest NIEMIECKIM ROZBOJEM, co kwalifikuja autora na Knechta Krzyżackiego. Jak to się robi niech świadczy książka: Zygmunt Świechowski, ARCHITEKTURA ROMAŃSKA W POLSCE; CIP – Biblioteka Narodowa i Stowarzyszenie Patria Polonorum, „DiG” Warszawa 2000, wydanie luksusowe 674 ss; Publikacja dofinansowana przez Generalnego Konserwatora Zabytków i Stowarzyszenie Zbiorowego Zarządzania Prawami Autorskimi Dzieł Naukowych i Technicznych KOPIPOL w Kielcach: http://wandaluzja.pl/?p=p_270&sName=25.-archeologia-niezgody//
Pisze tam: „Bundestag uznał Małachowicza, ale ja awanturowałem się, co zostało przerwane odkryciem w krypcie GROBÓW BISKUPICH potwierdzających racje Małachowicza. Badania antropologiczne wykazały jednak, że jeden Biskupek miał 4 lata a 2 były niemowlakami – co znowu pasowało do MEJ interpretacji tej krypty. Wobec czego Bundestag przestał być protektorem mej Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej a PROTEKTORAT przejął Kanclerz Kohl.
Kohl przyjechał incognito do biskupa wrocławskiego z pieniędzmi na książkę Świechowskiego POLSKA ARCHITEKTURA ROMAŃSKA. O wizycie dowiedzieli się jednak dziennikarze i dali znać do Warszawy, skąd wysłano UOP-u dla aresztowania SZALBIERZA Kohla za spisek z Biskupkami, ale biskup wyprowadził go przez piwnice a Bundesdinst wywiózł helikopterem do Zgorzelca. Sprawa się rypła więc żona Kanclerza Kohla POWIESIŁA SIĘ.
Na tej podstawie Niemcy umieścili mnie na liście OSZUSTÓW ŚWIATOWYCH za oszukanie ich na 8 miliardów DM, o czym powiadomił mnie Bank Atlantycki, który skierował moje czeki do Wysokiego Trybinały choć prosiłem o skierowanie ich do Trybunału Paryskiego dla spraw Kolonialnych i Postolonialnych. Wysoki Trybunał skierował sprawę do FBI, które NIE ZJAWIŁO SIĘ U MNIE a rząd Prawa i Sprawiedliwości przywiązał ją sobie Do Ogona: A WSADŹ SOBIE DO DUPY ZŁOTO NA WYKUPIENIE PRZEZ HOLOKAUSTÓW USA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 3 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group