Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Architektura
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Gru 06, 2017 10:08 am    Temat postu: Architektura Odpowiedz z cytatem

2017-05-31 (środa) @ 08:53:41
https://www.google.pl/search?q=&hl=pl&tbm=isch&tbs=rimg:CccWiSqMMcjEIjgQHN7URFSySACzSg6A9_1IAG0gwpa6UAYImpV14EfQqV0PuIkgod6o10GQXMoxoQXv7ByO6rH7BFSoSCRAc3tREVLJIEa6nw5BrTvDcKhIJALNKDoD38gARy1lRChYqbGMqEgkbSDClrpQBghG-XObBLk4EMioSCSalXXgR9CpXEa-KK4Lc2uZaKhIJQ-4iSCh3qjURviBAnjEBu2UqEgnQZBcyjGhBexGZ5-BItl5GySoSCfsHI7qsfsEVEU_1KQ282cTDa&tbo=u&sa=X&ved=0ahUKEwivutOkx5nUAhUJkSwKHdkxCUkQ9C8IHA&biw=853&bih=625&dpr=1.5#imgrc=CItEPz_jRJU2wM
Pan Łęcki i jego zamek
Epoznan800 × 457Wyszukiwanie obrazem
#inwestycje #zamek przemysła #wywiad #wzgórze przemysła #komitet odbudowy zamku #zamek gargamela//

Wypisałem w Google GARGAMEL i znalazłem Niesamowitości – jak Architektoniczny Sen w Muzeum OHIO z r 1840 oraz zgraję Gargamelów z hasłem GARGAMEL BYŁ POLAKIEM, ale bez mego nazwiska, choć pierwszy to powiedziałem ja. Najbardziej zadziwił mnie jednak PAN ŁĘCKI I JEGO ZAMEK, z czego wyniki, iż Pan Łęcki zbudował już JEDEN Gargamel a teraz chce wybudować DRUGI na Cytadeli ???
10 lat temu, gdy prasa pisała o Odbudowie Zamku Przemysława w Poznaniu to pojechałem tam, żeby zobaczyć się, CO SIĘ TAM DZIEJE ? i zaraz zorientowałem się, że Społeczny Komitet Odbudowy Zamku Poznańskiego NIE WIE, gdzie ten zamek był ???
W Urzędzie Wojewódzkim dano mi Cegiełki na Odbudowę Zamku, ale nie powiedziano, czy w śród 19 liczących się w Poznaniu instytucji kapitałowych JEST Urszula Sipińska, gdyż proponowałem, aby SKARBIEC Henryka I z Wrocławia dać JEJ, bo miała pieniądze na Odbudowę. Skarbiec ten odegrał rolę w wojnie Rekuperacyjnej, bo gdy do Wrocławia przyszła wieść o zajęciu przez książąt krajeńskich Poznania to niemieccy najemnicy Króla Polski Bolesława Dzikiego wzięli go na arkan i powlekli ZA KOŃMI do Legnicy. Przed kościołem Franciszkanów – jako I. kościołem jezuickim, którego wystrój zachował się – smażono też jezuitów.
Gdy w Muzeum Archeologicznym mówiłem o tym z Panem Łęckim to przemówił mi Do Rozsądku – że z Potęgą Finansową Berlina NIE MAMY SZANS więc wstałem i wyszedłem – co okazało się trudne, bo drzwi były Zaryglowane a otwieranie trwało kilka minut.
Zapłaciłem Panu Łęckiemu Pięknym za Nadobne, bo pisałem kilkakrotnie do Ziobry i Kaczyńskich, aż przysłali komisję, która ANULOWAŁA Bony Podatkowe na Odbudowę Zamku, ale BEZ PODZIĘKOWANIA MI za uratowanie Skarbowi Państwa stu milionów złotych, za które chcieli też chyba odbudować zamek LECH na Cytadeli, o którym dowiedzieli się ODE MNIE. Gdy Rzeczypospolita zaczęła pisać o MANIERYSTYCZNEJ odbudowie zespołu podominikańskiego, obecnie jezuickiego, to wrzasnąłem PASZLI WON, bo to pałac Pana Oceanów POSEJDONA, którym poznańscy jadacze fekaliów hitlerowskich GARDZĄ.
Jeden stary krakowiak mówił mi, czego bym się nie domyślił, że Warszawiacy zazdroszczą Krakowowi Wawelu. Było to w czasach studenckich 60 lat temu, więc dopiero potem Wymyśliłem, że miast Zazdrościć, mogą odbudować Kultowy a’MAZON w Płocku, od którego pochodzi nazwa Mazowsza.
DLACZEGO Wacławowie nie odbudowali zburzonego przez Brandenburczyków HRADCZANU, co podjął Karol Luksemburg. Otóż dlatego, że byli koronowani PRZEZ Jakuba Świnkę w Gnieźnie, który wprowadził ich na Tron w Sieradzu. Jan Luksemburski urzędował na krakowskim Gargamelu a ewakuując przed Władysławem Łokietkiem Sieradz i Gargamel rozebrał je DO GRUNTU.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Gru 06, 2017 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-06-01 (czwartek) @ 07:36:18
https://marucha.wordpress.com/2017/05/31/piszcie-pamietniki/

Transparent: TO WSZYSTKO WYBUDOWALI NIEMCY z Angelą Merkel w tle.

To nie jest historiografia Pruska tylko HITLEROWSKA, córki Hitlera, która Uśmiecha Się Błogo nad głowami. Szczytem bezczelności było Kryterium Chronologiczne architektury – że Po Najeździe Mongolskim przyszli tu Niemcy i NAUCZYLI polaczków Wypalania Cegły, wobec czego Wszystkie budowle Ceglane w Polsce należy datować PO NAJEŹDZIE MONGOLSKIM, co Powtórzył odnośnie Krakowa TRUCICIEL z Oxfordu.
Tak jak załatwiłem Normana Dawiesa, który na pytanie, CZEGO SZUKA W POLSCE? odpowiedział, że Swej Celtyckiej Praojczyzny, na co krzyknąłem: PASZOŁ NACH ZŁOTY RÓG, tak odpowiadam zwolennikom Polskiej Architektury Profanistycznej, którzy wyciągają Łapy po pieniądze z Berlina, że jadanie fekaliów hitlerowskich zwycięstwem Nie Jest, tak jak Zwycięstwem okazała się NIE BYĆ Satelitarna Detekcja Złota.
Doktor Siut, który dowiedział się tego chyba w Niemczech? powiedział mi: JAK NA UKRAINIE BYŁ MUROWANY BUDYNEK TO WIADOMO BYŁO, ŻE POLSKI… Mnie CIESZYŁO to, że w XVIII w. suhaki na Ukrainie były WSZĘDZIE więc bolszewicy postanowili reaktywować Suhaka Ukraińskiego w hodowli Łowieckiej. Suhak jest jednak antylopą PUSTYNNĄ a na Ukrainie żył jako Polskie Zwierze PARKOWE – jak daniel w Nieczech. – Hrabiego Kurowskiego cieszyło to, że Lenin kopulował Afanasję Kapłan a mnie Suhak Ukraiński.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Gru 06, 2017 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-06-02 (piątek) @ 09:11:46
http://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/polska-mo%c5%bce-odbudowa%c4%87-bursztynowy-szlak/ar-BBBB3Ia?ocid=spartandhp

POLSKA MOŻE ODBUDOWAĆ BURSZTYNOWY SZLAK

Bursztynowy Szlak to RZEKA Wiados, której Nikt Nie Znalazł. Rzeka Wiados to jednak Widawa czyli Kanał Przemysłowy: WENEDA-Bydgoszcz – Sosnowiec – Racibórz – Bratysława. Tu radzę uważać, bo tam urzędował słynny Pies na Krzyżaków, Diabeł z Wenecji wielkopolskiej, przy którym Jurand ze Spychowa był małym pieskiem i NIEUDACZNIKIEM.
Dla Skandynawów RAJEM był zawsze Dunaj więc trzeba odbudować Kanał Przemysłowy dla jachtingu skandynawskiego, który jest wielkim przemysłem, co wymaga Wojny z Francją, aby Francuzi odbudowali zbudowany za kontrybucję francuską ŁAGIEWNIK w Kruszwicy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Gru 06, 2017 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

www.wandaluzja.com said - 2017-06-05 (poniedziałek) @ 10:00:02

http://strefatajemnic.onet.pl/extra/zwykle-skaly-czy-dziela-zaginionych-cywilizacji-ocencie-sami/e5lwv6//
ZWYKŁE SKAŁY CZY DZIEŁA ZAGINIONYCH CYWILIZACJI? OCEŃCIE SAMI – Istnieje kilka formacji skalnych, które według zwolenników teorii o”zakazanej archeologii” nie są dziełami natury, ale wytworami zaginionych cywilizacji. Należą do nich m.in. tajemniczy Sfinks z rumuńskich gór Bucegi oraz podwodna „droga gigantów” na Bahamach. Czy to rzeczywiście dzieło czyichś rąk sprzed tysięcy lat?

Dyskusja:
~Stamcki : Witam, zainteresowanych i chcących wyjaśnić tego typu sprawy zapraszam na forum gdzie można porozmawiać a także pobrać książkę „Zaginiona księga Enki ” w której dokładnie opisane jest o przybyłych na ziemię innych cywilizacji. To w zasadzie tłumaczone są kamienne tablice Sumerow.

http://strefatajemnic.onet.pl/extra/bosnia-potezna-kamienna-kula-sladem-zaginionej-cywilizacji/mh08bh//
Bośnia: Potężna kamienna kula śladem „zaginionej cywilizacji” – Tak twierdzi dr Semir Osmanagić, który w Podubravlju odkopał półtorametrowej średnicy kamienną kulę. Jego zdaniem stanowi ona kolejny dowód, że w Bośni przed tysiącami lat kwitła nieznana cywilizacja. Jej największym dziełem jest kontrowersyjna Piramida Słońca w Visoko, o którą od 10 lat Osmanagić toczy spór z naukowcami…

~matti : Coś mi tu nie gra z tą Solidarnością. Nie jest tajemnicą, że przewrót władzy w Polsce dokonał się za przyzwoleniem Gorbaczowa i to jemu należą się wszelkie laury zwycięstwa w tej dziedzinie a nie Wałęsie, który spadł z deszczu pod rynnę, poukładał się z kolesiami, którzy w zamian za niedopuszczenie do dekomunizacji i cieplutkie, anonimowe posadki w spółkach skarbu państwa oddali mu władzę (swoją drogą i tak nie mieli innego wyjścia bez poparcia militarnego Moskwy). Wygląda więc na to, że Gorbaczow był albo jednym z tych „nowoporządkowych” tudzież amerykańskim agentem (jedno nie wyklucza drugiego). Ale nasuwa się dobre pytanie – skoro Chiny i Rosja stają oporem przed globalnym opanowaniem świata przez grupę 300 – jak ci drudzy sobie z tym chcą poradzić? W końcu Chiny to nie Luksemburg ani też nawet Niemcy czy Francja. W zasadzie Chiny mają w tej chwili największe zasoby gotówki i udzielają wszystkim kredytów. Może wymyślili sobie, że pewnego pięknego dnia wszyscy kredytobiorcy porostu przestaną spłacać swoje zobowiązania…

~matti do ~m: Gorbaczow był przed Jelcynem kolego. Jak zatem wytłumaczysz wyścig zbrojeń i konfrontację między Kennedym i Chruszczowem? Czy to też była czysta mistyfikacja? Bo ja nie sądzę
*****
Najlepiej zachowanym obiektem sprzed wielu tysięcy lat jest Piramida Yonaguni – japońska Atlantyda w południowo-zachodniej Japonii, gdzie można obliczyć stanowiska DOKERSKIE do przeładunku towarów. Za NAJWAŻNIEJSZY tego rodzaju obiekt uważam jednak Piramidy w Bośni, których datowanie jest niedorzeczne, gdyż zostały przykryte warstwą humusu, z którym dostały się materiały STARSZE, na podstawie których datowano obiekty – jak Sfinksa na podstawie Wodnego Wietrzenia, pochodzącego z okresowego MYCIA.
Jeśli idzie o Chruszczowa i Kennedy’ego to był to TEATR, gdyż Chruszczow zaczynał karierę jako polski najemnik przy wyganianiu Austriaków z Kijowa. Po czym został eksponentem JEZUICKIEGO rodowodu Józefa Stalina z Warszawskiego Sądu Szlacheckiego, jak Adolf Hitler; na Rozkaz Sikorskiego złamał Samowładztwo na stalingradzkiej radzie wojennej, wobec czego Wojną pokierował Leningrad; uciekł do Bolesława Piaseckiego w Nowogródku, gdzie podpisał ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu, za co dostał POSADĘ Kata w Treblince, gdzie zasłynął jako Iwan Groźny, bo Codziennie prowadził przez obóz Żyda bijąc go kijem, za co Hitler Pogratulował mi: TAK NALEŻY EGZEKWOWAĆ ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL. Potem został Prowodyrem polskiej partyzantki nacjonalistycznej na Ukrainie, gdzie przyczynił się do wzięcia Generalissimusa, który wiózł do Pragi złoto na wykupienie przez Halokaustów USA. Ponieważ według prawa wojennego komendantowi przypada całe złoto zdobyczne i wybór dzieł sztuki to mój ojciec wysłał to złoto statkami do Szwajcarii, ale rząd francuski nie zgodził się i skierował Złoto Stalina do polskiego skarbca wojennego pod jurysdykcją francuską, wobec czego mój ojciec zażądał też depozytora angielskiego. Mój ociec spłacił marszałków Żukowa, Role-Żymierskiego, Broz-Titę i Górę-Dolinę a Chruszczowa obiecał spłacić Po Wojnie. – Chruszczow zdradził jednak swego komendanta, bo zwiózł Jeńca do Moskwy, gdzie utworzył Tryumwirat z Berią i Żdanowem. Gdy w Kongresie interpelowano Trumana, CZY TYM HOLOKAUSTEM W NORYMBERDZE BYŁ STALIN, CZY TEŻ KTOŚ DO NIEGO PODOBNY ? to odpowiedział: ŻAL MI TEGO FACETA. JEST WIĘŹNIEM BIURA POLITYCZNEGO.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Gru 06, 2017 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-06-08 (czwartek) @ 08:54:14
http://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/turysta-nowy-gatunek-cz%c5%82owieka/ar-BBC8St7?ocid=spartandhp//

TURYSTA – NOWY GATUNEK CZŁOWIEKA.
Rocznie, jak się szacuje, ponad miliard ludzi wyrusza w poszukiwaniu piękna, historii i przygody, czyli – staje się turystami. – Turystyka to pragnienie przemieszczania się i doznawania czegoś niezwykłego, na co brakuje czasu w codziennym życiu – uważa Jean-Claude Kaufmann, socjolog badający codzienne zwyczaje turystów – ich nawyki żywieniowe, zachowania erotyczne i techniki przetrwania.

To jest temat z lat SIEDEMDZIESIĄTYCH. Gdy w 1990 r. wróciłem z Niemiec to próbowałem powrócić do tej sprawy podkreślając, że Polska NIE MA TAKSY TURYSTYCZNEJ a Turyzm jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się i dochodowym przemysłem. Taksę Kimatyczną i napędzaną tym taksę Turystyczną ma Hiszpania, Włochy, Francja czy Szwajcaria (NARTY), ale Anglia i Niemcy taksy Klimatycznej nie mają a mimo to są POTĘGAMI TURYSTYCZNYMI, co wynika z ich potęgi przemysłowej i finansowej oraz turystyki Nostalgicznej, jak AJRISZOMANIA w USA; The long way to Tipereri czyli irlandzkie GÓRALU, CZY CI NIE ŻAL…
Światowym kapitałem historycznym jest generowana przez Biblię JEROZOLIMA i RZYM. W latach 60. Ponad Polowa studentów amerykańskich Najbardziej chciała zobaczyć Moskwę i KREML, który zdystansował nawet Jerozolimę – bo Nic Na Świecie nie może równać się wizualnie z Kremlem. Prelegent mówił, że gdy pokazywał amerykańskim studentom zdjęcia z Polski to NAJBARDZIEJ podobał się im Pałac Stalina w Warszawie – aż ucapili go: Przyznaj się, ROSJANIE WAM GO ZBUDOWALI. – Szkoda, że nie odpowiedział, że Budowniczym MAJESTATU ROSJI I ŚWIATA był Kazimierz III Wielki po rozgromieniu Złotej Ordy pod Bełzem.
Ten MAJESTAT zdezawuowałem dopiero ja Troją na Złotym Rogu z Mauzoleum Eurydyki HAGIA SOPHIA, której zbudowaną przez faraona Sezostrisa III kopią była Świątynia Salomona. Architektonicznym Cudem WSZECHCZASÓW był Pałac Ptolemeuszy w Aleksandrii, który Konstantyn Wlk kazał rozebrać i przenieść do Konstantynopola, żeby odebrać Aleksandrii Majestat Światowy. Latarnię FAROS Bizantyjczycy musieli rozebrać wobec zagrożenia przez Arabów, gdyż UNIEMOŻLIWIAŁA desant Egiptu z Zaskoczenia, ponieważ flota inwazyjna była widoczna na WILIĘ.
W 630 r. Lechici z Sambora-Kijowa zdobyli i ANEKTOWALI Konstantynopol, który zaczął mówić Po Polsku – nie bułgarsku. Bizantyjczycy odbili Konstantynopol po zdobyciu przez Arabów i Chińczyków Sambora po bitwie pod Talat k. Fergany. Podczas KOLEJNEJ próby odzyskania Konstantynopola wojewoda Kij kazał przewieść Pałac Ptolemeuszy z Galaty do Sambora, który zaczęto zwać od tego KIJOWEM. Pałac ten zniszczył Mehmed IV Myśliwiec; Jan Kazimierz przebudował na cytadelę, która kazała rozebrać Katarzyna II, żeby Polacy Nie Bronili Się.
Fryderyk II Wielki zbudował sobie pomnik architektoniczny MOSZNA w. Opolskiem dla Zastąpienia Ukrainy WĘGRAMI, cesarz Wilhelm II zaś w postaci POSONIUM, marząc o Pałacu Imperialnym na miarę KREMLA na Cytadeli poznańskiej. Aby go odwieść od zburzenia Cytadeli sztab cesarski kazał opracować plan Pałacu Cesarskiego na Wałach Chrobrego w Szczecinie CYCAMI NA ZACHÓD w Parku Żeromskiego, który miał być zbudowany Po Zwycięskiej Wojnie.
Piszę o tym, gdyż atutami przemysłu Turystycznego Polski jest jachting skandynawski a dla Skandynawów RAJEM był zawsze Dunaj płynący do Konstantynopola. NAJLEPSZĄ inwestycją turystyczną XXI wieku jest tandetna kopia Wenecji w Las Vegas, zbudowana zresztą na Mojej Dupie – wobec czego domagam się zbudowania solidniejszej kopii Wenecji nad Balatonem jako POMNIKA Kultury Węgierskiej.
Światowym polskim atutem turystycznym winne być festiwale w Płocku: tolkienowski i szekspirowski, jako lokum .ŚRÓDZIEMIA i 2 najważniejszych sztuk Szekspira.
Niemcy KWICZELI i kwiczą, że ja jestem Bolesław Dziki, który po utracie Poznania został wzięty przez najemników niemieckich na arkan i pociągnięty ZA KOŃMI z Wrocławia do Legnicy, gdzie SPRZEDAŁ Brandenburczykom Ziemię Lubuską czyli Gorzów Wielkopolski z Gorzowem Górnośląskim.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 6:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-06-08 (czwartek) @ 08:54:14
http://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/turysta-nowy-gatunek-cz%c5%82owieka/ar-BBC8St7?ocid=spartandhp//

TURYSTA – NOWY GATUNEK CZŁOWIEKA.
Rocznie, jak się szacuje, ponad miliard ludzi wyrusza w poszukiwaniu piękna, historii i przygody, czyli – staje się turystami. – Turystyka to pragnienie przemieszczania się i doznawania czegoś niezwykłego, na co brakuje czasu w codziennym życiu – uważa Jean-Claude Kaufmann, socjolog badający codzienne zwyczaje turystów – ich nawyki żywieniowe, zachowania erotyczne i techniki przetrwania.

To jest temat z lat SIEDEMDZIESIĄTYCH. Gdy w 1990 r. wróciłem z Niemiec to próbowałem powrócić do tej sprawy podkreślając, że Polska NIE MA TAKSY TURYSTYCZNEJ a Turyzm jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się i dochodowym przemysłem. Taksę Kimatyczną i napędzaną tym taksę Turystyczną ma Hiszpania, Włochy, Francja czy Szwajcaria (NARTY), ale Anglia i Niemcy taksy Klimatycznej nie mają a mimo to są POTĘGAMI TURYSTYCZNYMI, co wynika z ich potęgi przemysłowej i finansowej oraz turystyki Nostalgicznej, jak AJRISZOMANIA w USA; The long way to Tipereri czyli irlandzkie GÓRALU, CZY CI NIE ŻAL…
Światowym kapitałem historycznym jest generowana przez Biblię JEROZOLIMA i RZYM. W latach 60. Ponad Polowa studentów amerykańskich Najbardziej chciała zobaczyć Moskwę i KREML, który zdystansował nawet Jerozolimę – bo Nic Na Świecie nie może równać się wizualnie z Kremlem. Prelegent mówił, że gdy pokazywał amerykańskim studentom zdjęcia z Polski to NAJBARDZIEJ podobał się im Pałac Stalina w Warszawie – aż ucapili go: Przyznaj się, ROSJANIE WAM GO ZBUDOWALI. – Szkoda, że nie odpowiedział, że Budowniczym MAJESTATU ROSJI I ŚWIATA był Kazimierz III Wielki po rozgromieniu Złotej Ordy pod Bełzem.
Ten MAJESTAT zdezawuowałem dopiero ja Troją na Złotym Rogu z Mauzoleum Eurydyki HAGIA SOPHIA, której zbudowaną przez faraona Sezostrisa III kopią była Świątynia Salomona. Architektonicznym Cudem WSZECHCZASÓW był Pałac Ptolemeuszy w Aleksandrii, który Konstantyn Wlk kazał rozebrać i przenieść do Konstantynopola, żeby odebrać Aleksandrii Majestat Światowy. Latarnię FAROS Bizantyjczycy musieli rozebrać wobec zagrożenia przez Arabów, gdyż UNIEMOŻLIWIAŁA desant Egiptu z Zaskoczenia, ponieważ flota inwazyjna była widoczna na WILIĘ.
W 630 r. Lechici z Sambora-Kijowa zdobyli i ANEKTOWALI Konstantynopol, który zaczął mówić Po Polsku – nie bułgarsku. Bizantyjczycy odbili Konstantynopol po zdobyciu przez Arabów i Chińczyków Sambora po bitwie pod Talat k. Fergany. Podczas KOLEJNEJ próby odzyskania Konstantynopola wojewoda Kij kazał przewieść Pałac Ptolemeuszy z Galaty do Sambora, który zaczęto zwać od tego KIJOWEM. Pałac ten zniszczył Mehmed IV Myśliwiec; Jan Kazimierz przebudował na cytadelę, która kazała rozebrać Katarzyna II, żeby Polacy Nie Bronili Się.
Fryderyk II Wielki zbudował sobie pomnik architektoniczny MOSZNA w. Opolskiem dla Zastąpienia Ukrainy WĘGRAMI, cesarz Wilhelm II zaś w postaci POSONIUM, marząc o Pałacu Imperialnym na miarę KREMLA na Cytadeli poznańskiej. Aby go odwieść od zburzenia Cytadeli sztab cesarski kazał opracować plan Pałacu Cesarskiego na Wałach Chrobrego w Szczecinie CYCAMI NA ZACHÓD w Parku Żeromskiego, który miał być zbudowany Po Zwycięskiej Wojnie.
Piszę o tym, gdyż atutami przemysłu Turystycznego Polski jest jachting skandynawski a dla Skandynawów RAJEM był zawsze Dunaj płynący do Konstantynopola. NAJLEPSZĄ inwestycją turystyczną XXI wieku jest tandetna kopia Wenecji w Las Vegas, zbudowana zresztą na Mojej Dupie – wobec czego domagam się zbudowania solidniejszej kopii Wenecji nad Balatonem jako POMNIKA Kultury Węgierskiej.
Światowym polskim atutem turystycznym winne być festiwale w Płocku: tolkienowski i szekspirowski, jako lokum .ŚRÓDZIEMIA i 2 najważniejszych sztuk Szekspira.
Niemcy KWICZELI i kwiczą, że ja jestem Bolesław Dziki, który po utracie Poznania został wzięty przez najemników niemieckich na arkan i pociągnięty ZA KOŃMI z Wrocławia do Legnicy, gdzie SPRZEDAŁ Brandenburczykom Ziemię Lubuską czyli Gorzów Wielkopolski z Gorzowem Górnośląskim.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 6:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-06-10 (sobota) @ 09:41:18
MÓJ FRANCUZIE NADSTAW BUZIE

Żądam od Francuzów Małej, wręcz Symbolicznej kontrybucji: ODBUDOWY zniszczonego przez Fryderyka II Wlk zbudowanego przez Popiela Gnuśnego za kontrybucję francuską zamku ŁAGIEWNIK w Kruszwicy, a Francuzi żądają od Władymira Putina pieniędzy na KONSERWACJĘ katedry Notre Dame w Paryżu ??? Jeśli nie dostanę tej kontrybucji to będę musiał się z Francuzami Rozliczyć, co będzie ich kosztowało 100 razy drożej, poczynając od anulowania ich praw do Ptolemejskiej Aleksandrii, o której się dowiedzieli ODE MNIE.
To nie są żarty, bo np. Najbardziej dochodowa inwestycja XXI wieku: tandetna kopia Wenecji w Las Vegas, została zbudowana NA MOJEJ DUPIE: Piękna Polka bierze np. sprawę Węgierskiej Wenecji, znajduje multimilionera, który stwierdza, że można na tym dobrze Zarobić i NIE MA SPRAWY. Ostatnio np. wywiad wojskowy chciał sprzedać Egipcjanom Bibliotekę Ptolemeuszy, prohibicyjną i 20 większą od Aleksandryjskiej, co doprowadziło do BÓJKI Magdaleny Żuk z egipską policją polityczną. Ostatnio też ktoś, kto ma dostęp do danych Stambułu, ogłosił, że system wodociągowy Troi na Złotym Rogu był taki jak LWOWA, a były to systemy PIERWOTNE, gdyż BEZ tych wodociągów nie można było tam mieszkać i Budować miasta, jak w Kadyksie.
Fortem wodociągowym SKAMANDER był monastyr Słodkousty: http://www.ancient.eu/uploads/images/564.png?v=1485682440//, który kierował wodę Lykosu bądź KANAŁEM bądź dwoma SZTOLNIAMI do miasta wewnątrz murów Troi. Z tych WSPANIAŁYCH murów Starcy obserwowali GANIANIE się Hektora z Achillesem wokół GRODU czyli Fortu Wodociągowego, zdobyciem którego bombami zapalającymi Achilles ZMUSIŁ Troję do Rozejmu i przepuszczenia 200 tysięcy Ariów, Frygów i Mosków do Azji Mniejszej, którzy rozgromili Imperium Hetyckie.
W Konstantynopolu Karas miał kiedyś ujście w porcie Teodozjusza, gdzie przy budowie stacji metra JENICAPI znaleziono NAJSTARSZY PORT z zatopionymi SZKWAŁEM statkami kabotażowymi. Uznałem że Szkwał był skutkiem przekopania przez Kara z Krakowa BOSFORU, przez który Marmara wpłynęła do JEZIORA Pontyjskiego z siłą KILKUNASTU Niagar tworząc MORZE Pontyjskie, zwane od bitwy nad Seretem w Czarnym Lesie CZARNYM. Pamiątką po tym jest Hagia Sophia jako mauzoleum Eurydyki, która podczas tańca ukąsił wąż.
Po ZAKOPANIU ujścia Karasu w Jenicapi i skierowaniu Złotego Rogu do Bosforu trzeba było budować AKWEDUKT Walensa, bo było to tańsze od bicia sztolni pod bulwarem Ata-Tirka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 7:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rubaszny Rubens said - 2017-06-13 (wtorek) @ 17:09:36

Artykuł o rosyjskich megalitach:
https://lukaszkulak92.wordpress.com/2017/06/04/megality-z-rosji-slady-po-dawnej-cywilizacji/
*****
2017-06-14 (środa) @ 08:50:55
Ad. 8: Artykuł o rosyjskich megalitach:
https://lukaszkulak92.wordpress.com/2017/06/04/megality-z-rosji-slady-po-dawnej-cywilizacji/

NAJWIĘKSZE megality odkryto na Uralu i kraju Krasnojarskim. O ile Kamień Rodzącej w Baalbeku waży od 1000 do 1600 ton to bloki megalityczne na Syberii są 3-4 razy WIĘKSZE. Bloki w Baalbeku są odkute z wapienia dla maszynerii budowy pałacu Ptolemeuszy w Aleksandrii – sprzedanej na licytacji i kupionej przez Świątynię Baala, wielkiego plantatora lasów. Obrabiane narzędziami OSTRZONYMI są też megality na Bahamach sprzed 7 tysięcy lat, które ja zinterpretowałem jako Plażowe Porty Wielorybnicze, co zostało POTWIERDZONE.
Również Stonehenge było budowane narzędziami OSTRZONYMI, z piaskowca TWARDEGO JAK GRANIT, wymagającego do obróbki narzędzi ze stali STOPOWEJ. Stonehenge było pochodną Megalitycznego Płocka, zbudowanego z wapienia budowlano-drogowego z Kazimierza Dolnego, który Jan Luksemburg spławił na wapno dla Królewca.
Megality syberyjskie są z ANDEZYTU, który jest bliski bazaltowi. Południowoamerykańskie megality Poligonalne są z bazaltu lub andezytu więc mogły być odlewane LEJZNĄ topiona fosforem. Według mej Wandaluzji to technikę tą opracowano przy odbudowie przez Waleskę Złotowłosą zniszczonego przez Tyfona z Pragi Wawelu. Krypta Grobów Królewskich jest PRZEPALONA i otynkowana, gdyż została zbudowana z Wapienia, natomiast BLIŹNIACZA jej krypta III w katedrze wrocławskiej jest pięknie ZESZKLONA, bo została zbudowana z Granitu.
Sprowadziłem w tej sprawie Bundestag, który finansował odbudowę krypty II przez konto ma MOJE nazwisko. Bundestag przyglądał się z uwagą krypom katedry wrocławskiej, ale został rozgromiony przez BISKUPKI, wobec czego protektorat nad mą Funkcjonalną Chronologią Architektury Niemieckiej przejął Kanclerz Kohl: http://www.wandaluzja.com/?p=p_186&sName=blef-pokerowy//. Po ujawnieniu tego żona Kanclerza Kohla powiesiła się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-06-26 (poniedziałek) @ 07:49:44
https://turystyka.wp.pl/polka-zidentyfikowala-fragmenty-poszukiwanej-egipskiej-swiatyni-6135257998821505a//

POLKA ZIDENTYFIKOWAŁA FRAGMENTY POSZUKIWANEJ EGIPSKIEJ ŚWIĄTYNI – Poszukiwane od lat przez archeologów pozostałości egipskiej świątyni niespodziewanie znalazły się w magazynie niedaleko Luksoru. Zalegające tam tysiące kamiennych bloków zidentyfikowała polska egiptolog Jadwiga Iwaszczuk.

Gratuluje Pani Iwaszczuk IDENTYFIKACJI świątyni grobowej Totmesa I. Chciałbym tylko Uzupełnić, że skoro elementy NOŚNE są w Piaskowca a ściany z Wapienia to znaczy, że świątynia była PIĘTROWA. Wapień pod wpływem Ciężaru KRUSZY się zaś mniej efektowny architektonicznie Piaskowiec PĘKA, co umożliwia WYMIANĘ elementu Nośnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-06-27 (wtorek) @ 00:03:56
http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/metro-w-krakowie-jest-dofinansowanie-ue/ar-BBDhe83?ocid=spartandhp

Tomasz Torbus, TAKICH ZAMKÓW JAK POLSKA NIE MA NA ŚWIECIE NIKT – Zamki krzyżackie w Polsce to jeden z najciekawszych w Europie zespołów tak dobrze zachowanych obiektów wojskowych z europejskiego średniowiecza. Należy jednak pamiętać, że jeszcze do niedawna był to niezwykle trudny temat. Bo dla Polaków zakon krzyżacki przez wieki był synonimem zła płynącego z Niemiec.

TAKIEJ KAFFY JAK W POLSZSCE NIE MA W CAŁYM ŚWIECIE…
Kapitał niemiecki jako Wirtualna Polska serwuje z TORBY fekalia hitlerowskie, bo Prusacy byli na to ZA UCZCIWI. Publikowali bowiem akty Zakupu zamków od wielmożów polskich i pruskich, które Hitler ANULOWAŁ.
Tą metodą córka Hitlera OTRUŁA USA, które obiecał Uratować Donald Trumpf Uznaniem 19 bilionów $ Długu Amerykańskiego. Niech więc Wirtualna Polska zbiera swego Torbusa z fekaliami hitlerowskimi dla Komitetu Obrony Demokracji Donalda Tuska.
Według badań DENDROLOGICZNYCH pali fundamentowych nad Nogatem to ten Najstarszy Ceglany Zamek Europejski zbudowali Asklepios i Machaon w ramach metalurgii powiślańskiej, której najwspanialszym pomnikiem jest TORUŃ. Zamki mazurskie zostały zaś zbudowane przez kulturę amfor kulistych na kapitale bursztynu kopalnego jako kadzidła świątynnego, które zlikwidowała Saba z Salomonem mirą arabską.
Kilka lat temu mówiono mi w Gdańskim Urzędzie Konserwatorskim, że gdy wymieniano pale fundamentowe spichrza Daleka Droga to „zbiegli się rzeźbiarze”, ale pale były tak Skamieniałe, jakby miały tysiące lat. UGd orzekł, że są PRZEDKRZYŻĄCKIE, ale UJ uznał je za ŻELBETOWE z 2100-2300 lat pne.
Jakieś 2 lata temu 2 światowe agencje nadały film o Klinicznym Ratowaniu Syreny W WARSZAWIE lub POD WARSZAWĄ ??? Potem zostało to zdementowane jako heppening, ale dostałem list z informacją, że film został nakręcony nie w Warszawie a TORUNIU – czyli, że Syrena przypłynęła do Torunia Drwęcą z Pojezierza Iławskiego?
Tylko jak diugoń AZJATYCKI – bo taki miała ogon – mógł zimować BEZ LODOWYCH hipopotamów liberyjskich: Hipopotam robił stóg trzciny, który fermentując tworzył oparzelisko, gdzie zagrzebywał się diugoń syberyjski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-08-10 (czwartek) @ 19:51:55

ZDJĘCIE DANIA, Latem dużo pracy mają nie tylko rolnicy. Trawa sezon archeologiczny. Na zdjęciu: Archeolog Anna Siwiak bada ruiny bydgoskiego zamku; Gazeta Wrocławska, czwartek, 10.08.2017, s. 2.

Czy Ktoś może powiedzieć O JAKIE RUINY TU CHODZI? Ja znam 2 bydgoskie zamki, ale oba stoją na swych miejscach, a na Zdjęciu mamy KAMIENNY fundament w głębokim wykopie w centrum miasta ???
10 czy 12 lat temu była we wrocławskim Ratuszu wystawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: WYKOPALISKA NA WZGÓRZU „KAŁDUS” W CHEŁMNIE. Wystawa MUSIAŁA być we Wrocławiu, gdyż TYLKO JA tłumaczyłem ten Fenomen. Stwierdzono w Toruniu i POTWIERDZONO w Niemczech, że Wzgórze Zamkowe KAŁDUS zostało NADSYPANE około 2700 roku p.n.e. a WCZEŚNIEJ istniał na nim KAMIENNY kościół, który przed Nadsypaniem wzgórza Rozebrano.
Według mnie ZAMEK w Chełmnie był potrzebny Zeusowi z Poznania lub Szreniawie jako zdobywcy dolnego Powiśla, ale po podboju przez Ariów kultury amfor kulistych Kujaw i Mazowsza taki zamek stał się ZBYTECZNY. Szreniawa zbudował sobie Zamek Biskupi w Kielcach, a po Wyproszeniu przez Egipcjan kultury pucharów dzwonowatych powiedział BIEDNEMU ZAWSZE WIATR W OCZY i wyniósł się za Pilicę, gdzie zbudował sobie zamek Ujazdowski.
Żeby było ciekawiej na Kałdusie jest Starożytny Duński Cmentarz CHRZEŚCIJAŃSKI czyli Gepidzki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-08-12 (sobota) @ 04:48:26

Dziękuję AMAZONOWI za Ofertę. Zrozumiałem, że chodzi o LEGALIZACJĘ nazwy światowej firmy w oparciu o mą Wamdaluzję: http://www.wandaluzja.com//. Nazwa AMAZON jest źródłosłowem MAZOWSZA, jako a’MAZON, nie należy jednak do mnie, ale do miasta PŁOCKA, jaki miejscu zamku Królewskiego AMAZON, na miejscu którego urządzono Wyższą Szkołę Zawodową i Ogród Zoologiczny.
Zamek AMAZON był bliźniakiem Najwspanialszego Pałacu Cesarskiego na OVERSBURGU w Kolonii, rozebranego przez mieszczan w 1106 r, gdy cesarz odpowiedział im CO CESARSKIEGO CESARZOWI, co znaczyło Murzyn Zrobił Swoje…, więc ci sprzedali cesarza niesfornemu synkowi.
Ów synek cesarski, jako Król Niemiecki i Burgundzki Henryk, wsławił się największą bitwą średniowiecza, na Psim Polu, po której musiał uznać granicę z Polską na Łabie a z Czechami na Solawie, za co uzyskał od Polaków POZWOLENIE na koronację Cesarską w Rzymie na Henryka V. Ponieważ mieszczanie kolońscy rozebrali Oversburg to musiał budować nowy zamek Cesarski w Heidelbergu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-08-15 (wtorek) @ 04:41:25

Najwspanialsze świątynie Starożytnego Rzymu były w Baalbeku – na kapitale lasów libańskich. Ponieważ ostatnim cesarzem wizytującym Baalbek był Trajan to znaczy, że Najwspanialsze Świątynie zostały zniszczone w II wojnie żydowskiej, gdy chrześcijańscy talibowie wymordowali na Bliskim Wschodzie i Afryce setki tysięcy Rzymian i Greków a Trajan zburzył za to Babilon-Amaus, gdzie było centrum talibizmu. Talmud Babiloński był bardziej ANTYGOJOWSKI od Jerozolimskiego.
Świątynie Baalbeku były pochodną architektury Pałacu Ptolemeuszy w Aleksandrii, który był protektoralną KOPIĄ pałacu Imperialnego na zamku GARGAMELL w Krakowie. Z KILKU kopii pałacu Waleski Złotowłosej zachowała się tylko prezbiterium bazyliki Świętego Piotra na Watykanie jako KOPIA Rotundy PAŁACOWEJ na Galacie w Konstantynopolu. Ten Pałac – zwany przez Słowian SĄDEM – wojewoda Kij kazał ZNOWU Rozebrać i przewieść na okrętach do Sambora, który od tego zaczęto zwać KIJOWEM. Wojewoda Kij to późniejszy Popiel II z Kruszwicy i Płocka.
Najwspanialszym dziełem Architektury Polskiej była prawdopodobnie Weneda-Bydgoszcz. Była to AGLOMERACJA, od zamku Biskupiego na wyspie Młyńskie da zamków Królewskich na Fordonie i Ostromecku, pomiędzy którymi kursowały szybkie pagaje. Fordon – po polsku Fronton – został przebudowany przez Prusaków na Największe Więzienie dla kobiet, zaś Ostromecko było emporionem dla żelaza i stali powiślańskiej dla spławu do Elbląga, Szczecina, Magdeburga, Kolonii czy Bratysławy.
Jest pytanie, DLACZEGO BYDGOSKA OPERA JEST NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE? – OTÓŻ DLATEGO, ŻE ZOSTAŁA ZBUDOWANA NA FUNDAMENTACH HAGIA SOPHIA dla Zatarcia śladów – jak w Opolu czy Kaliszu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-08-20 (Niedziela) @ 09:10:40

Bodaj w ostatnią Środę oglądałem film o KALISZU, gdzie była mowa o Archikatedrze w postaci PRZEDROMAŃSKIEGO kościółka na Zawodziu. Jest to konsumpcja fekaliów pruskich za co Niemcy dobrze płacą, a najbardziej łase są Biskupki.
Zamek Biskupi I Archikatedrę na kaliskim Ostrowie ZBURZYŁ Henryk I z Wrocławia w 1229 r. wyganiając Arcybiskupa do Gniezna, gdzie JEST Bydlny kościół Bolesława Chrobrego jako DZISIEJSZA Archikatedra Polski – bo Polska z powodu Świętopietrza nie dorobiła się PRAWDZIWEJ archikatedry.
Zamek Arcybiskupi rozebrano a spaloną Archikatedrę przebudowano na Teatr, gdzie spotykali się carowie z królami pruskimi. W I wojnie światowej Niemcy zburzyli ten teatr, na miejscy którego Polacy zbudowali Teatr Bogusławskiego.
Królewski zespół pałacowy przy Staromiejskiej: Pałac, Kościół i wykorzystany na cmentarz Arsenał, zachował się chyba najlepiej w Polsce, tak jak przebudowany przez Rosjan na WIĘZIENIE Zamek Królewski, o nazwie PRZEDINDOEUROPEJSKIEJ Tyniec. Jeśli jest on ceglany to powstał PO Prometeomachii. Kalisz został zbudowany przez Kara-k’Orfeusza z Krakowa – a więc GREKA-Indoeuropejczyka – po aneksji przez niego dziadowizny Innachosa z Wrocławia, bohatera Wojny Bogów.
Orfeusz został jednak wypędzony przez rodzeństwo: Lyrkosa, Apisa i Śnieżkę z Pragi, którzy wezwali króla Hellenów skandynawskich Stafylosa, któremu zapłacili Meklemburgią i Nadrenią; więc Orfeusz udał się z Setem nad Bosfor, gdzie zbudował Troją na Złotym Rogu.
Orfeusz zbudował na Złotym Rogu EURYDYCE Mauzoleum, w postaci Hagia Sophia, będące prawdopodobnie KOPIĄ świątyni na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy, którą zburzył Jan Luksemburski na cegłę dla Królewca. Od tegoż mauzoleum pochodzi nazwa EUROPY.
Jego Eminencja broniła z Poświęceniem Kazimierza III Wielkiego – że NIE ZBUDOWAŁ KREMLA tylko Zamki Jurajskie. Tu zyskał poparcie Jarosława Kaczyńskiego, który oświadczył: Stać Nas na Odbudowę Zamków KAZIMIERZOWSKICH w Jurze. Zamki te zbudował jednak Grecki Bóg Prapoczątku Jur-Uranos, od czego odżegnują się Niemcy OBRZYDZONYM Ślązakom Kazimierzem Wielkim. Najśmieszniejsze jest jednak to, że JEDYNY argument za roszczeniami Jasnej Góry do OLSZTYNA Mam Ja.
Tak jak Kazimierz III kazał wsadzić POD LÓD kanonika Baryczkę tak Antykatolikus Józef Piłsudski chciał Upaństwowić Tyniec za spisek przeciw Bolesławowi Śmiałemu. Ze zdziwieniem więc wysłuchałem oracji pod Czarną Madonną o OBRONIE CZCI MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO, szarpanej ostatnio przez nacjonalistów. Ja zawsze broniłem Godności Marszałka, ale nie mogę ścierpieć Cudu Nad Wieprzem, w którym skomasowana polska kawaleria nie oddała Ani Jednego Strzału – gdyż wobec klęski nad Narwią Tuchaczewski wycofał wszystkie siły z Lubelszczyzny za Bug.
Przed Bitwa Warszawską rada wojenna pozbawiła Piłsudskiego Naczelnego Dowództwa za plecenie BZDUR, że Tuchaczewski uderzy na Warszawę, które zostało mu zwrócone po Cudzie Nad Wieprzem. Podjęto też uchwałę o Internowaniu Wszystkich Żydów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Gru 10, 2017 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2017-08-20 (Niedziela) @ 09:10:40

Bodaj w ostatnią Środę oglądałem film o KALISZU, gdzie była mowa o Archikatedrze w postaci PRZEDROMAŃSKIEGO kościółka na Zawodziu. Jest to konsumpcja fekaliów pruskich za co Niemcy dobrze płacą, a najbardziej łase są Biskupki.
Zamek Biskupi I Archikatedrę na kaliskim Ostrowie ZBURZYŁ Henryk I z Wrocławia w 1229 r. wyganiając Arcybiskupa do Gniezna, gdzie JEST Bydlny kościół Bolesława Chrobrego jako DZISIEJSZA Archikatedra Polski – bo Polska z powodu Świętopietrza nie dorobiła się PRAWDZIWEJ archikatedry.
Zamek Arcybiskupi rozebrano a spaloną Archikatedrę przebudowano na Teatr, gdzie spotykali się carowie z królami pruskimi. W I wojnie światowej Niemcy zburzyli ten teatr, na miejscy którego Polacy zbudowali Teatr Bogusławskiego.
Królewski zespół pałacowy przy Staromiejskiej: Pałac, Kościół i wykorzystany na cmentarz Arsenał, zachował się chyba najlepiej w Polsce, tak jak przebudowany przez Rosjan na WIĘZIENIE Zamek Królewski, o nazwie PRZEDINDOEUROPEJSKIEJ Tyniec. Jeśli jest on ceglany to powstał PO Prometeomachii. Kalisz został zbudowany przez Kara-k’Orfeusza z Krakowa – a więc GREKA-Indoeuropejczyka – po aneksji przez niego dziadowizny Innachosa z Wrocławia, bohatera Wojny Bogów.
Orfeusz został jednak wypędzony przez rodzeństwo: Lyrkosa, Apisa i Śnieżkę z Pragi, którzy wezwali króla Hellenów skandynawskich Stafylosa, któremu zapłacili Meklemburgią i Nadrenią; więc Orfeusz udał się z Setem nad Bosfor, gdzie zbudował Troją na Złotym Rogu.
Orfeusz zbudował na Złotym Rogu EURYDYCE Mauzoleum, w postaci Hagia Sophia, będące prawdopodobnie KOPIĄ świątyni na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy, którą zburzył Jan Luksemburski na cegłę dla Królewca. Od tegoż mauzoleum pochodzi nazwa EUROPY.
Jego Eminencja broniła z Poświęceniem Kazimierza III Wielkiego – że NIE ZBUDOWAŁ KREMLA tylko Zamki Jurajskie. Tu zyskał poparcie Jarosława Kaczyńskiego, który oświadczył: Stać Nas na Odbudowę Zamków KAZIMIERZOWSKICH w Jurze. Zamki te zbudował jednak Grecki Bóg Prapoczątku Jur-Uranos, od czego odżegnują się Niemcy OBRZYDZONYM Ślązakom Kazimierzem Wielkim. Najśmieszniejsze jest jednak to, że JEDYNY argument za roszczeniami Jasnej Góry do OLSZTYNA Mam Ja.
Tak jak Kazimierz III kazał wsadzić POD LÓD kanonika Baryczkę tak Antykatolikus Józef Piłsudski chciał Upaństwowić Tyniec za spisek przeciw Bolesławowi Śmiałemu. Ze zdziwieniem więc wysłuchałem oracji pod Czarną Madonną o OBRONIE CZCI MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO, szarpanej ostatnio przez nacjonalistów. Ja zawsze broniłem Godności Marszałka, ale nie mogę ścierpieć Cudu Nad Wieprzem, w którym skomasowana polska kawaleria nie oddała Ani Jednego Strzału – gdyż wobec klęski nad Narwią Tuchaczewski wycofał wszystkie siły z Lubelszczyzny za Bug.
Przed Bitwa Warszawską rada wojenna pozbawiła Piłsudskiego Naczelnego Dowództwa za plecenie BZDUR, że Tuchaczewski uderzy na Warszawę, które zostało mu zwrócone po Cudzie Nad Wieprzem. Podjęto też uchwałę o Internowaniu Wszystkich Żydów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group