Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna forum.wandaluzja.pl
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Antyk
Idź do strony 1, 2, 3 ... 42, 43, 44  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Gru 22, 2007 8:45 pm    Temat postu: Antyk Odpowiedz z cytatem

Russel Shorto, Ewangelia PRAWDA – Nowy obraz Jezusa wyłaniający się z nauki i historii, oraz dlaczego jest on ważny, Bydgoszcz LIMBUS 2000; cena det. 22 zł, przecena 7 zł 00

RS jest młodym filozofem nowojorskim, aktywistą Seminarium Jezusowego, działającym w ramach Historycznego Ruchu Jezusowego. Pomimo że książka ma nadruk TO JEDNA Z NAJMĄDRZEJSZYCH KSIĄŻEK O JEZUSIE to ja tego powtórzyć nie mogę, gdyż tak Seminarium Jezusowe, poszukujące dedektywistycznie Jezusa HISTORYCZNEGO, jak i cały Historyczny Ruch Jezusowy, są nie tyle kontynuacją niemieckich usiłowań naukowo-filozoficznych, które zostały podjęte 200 lat temu, ale reakcją na powołanie przeze mnie Jezusa Historycznego, przez wykazanie, że było DWA procesy Jezusa: I w ramach procesu Jana Chrzciciela, a II po odbyciu przez Jezusa kary twierdzy w Tulonie.
Książka ma na okładce twarz Jezusa Chrystusa z Całunu Turyńskiego, który – jak wykazały to badania – przedstawia mężczyznę PIĘĆDZIESIĘCIOLETNIEGO. To zgada się z moją chronologią Jezusa Historycznego: Jezus urodził się podczas spisu PODATKOWEGO 25 XII 06 roku; podczas procesu w Cezarei Palestyńskiej, kiedy Poncjusz Piłat był prokuratorem Judei, został skazany na ubiczowanie i 10 lat twierdzy; a doraźny proces jerozolimski odbył się kilka miesięcy po powrocie Jezusa do Palestyny – co daje 44 lata i rok 50. W II procesie Piłat był SĄDOWYM kuratorem Jezusa, który został ubezwłasnowolniony za używanie tytuły Syna Bożego, a ponieważ Jezus – jako spadkobierca Jana Chrzciela – był najbogatszym obywatelem Imperium więc była to dla Piłata synekura.
Jezus Chrystus był teściem cesarza Nerona, który starał się zastąpić krwawe jatki na arenach – których nie znosił – teatrem greckim. Z tej racji dynastia Merowingów wywodziła się OD JEZUSA po kądzieli. Neron, który był jednym z lepszych cesarzy Rzymu, padł ofiarą spisku Pizona, który polegał na wykupowaniu posesji pogorzelców na depozyty w bankach żydowskich. Najważniejszym jednak dokumentem do Jezusa Historycznego jest Memorandum Afraniusza, rezydenta wywiadu wojskowego w Jerozolimie. Afraniusz pisze, że wywiad senacki, który chciał spacyfikować ANTYRERORYSTYCZNIE Palestynę przez nadanie Jezusowi tytułu Króla Żydowskiego, zwrócił się do wywiadu wojskowego z prośbą o ochronę Jezusa przed Świątynią Jerozolimską, co doprowadziło do walki, w której Afraniusz musiał nawet bronić Jezusa przy aresztowaniu swym długim wandalskim mieczem.
Po raz I Memorandum Afraniusza wykorzystał Bułhakow w Mistrzu i Małgorzacie, ale uwierzytelniłem to dopiero ja wykazując, że memorandum pochodzi wcale nie ze Śledztwa Prokuratury Wojskowej w Aleksandrii w/s Jezusa Chrystusa, ale z biblioteki Jezusa Chrystusa w Siringarze, stolicy Kaszmiru. Przywiozła je Bławatska, gdyż było po łacinie, gdy z dziełami Jezusa, który pisał po aramejsku, czyli asyryjsku i protoarabsku, miała trudności. Jezus studiował w Siringarze w akademii dla przeznaczonych do władzy książąt krwi ponad 10 lat, co wymagało rekomendacji Jana Chrzciciela.
Światynia Jerozolimska, która z obecnym Wzgórem Świątynnym czyli PAŁACEM Salomona i Heroda nie miała nic wspólnego, nie została zniszczona w I wojnie żydowskiej tylko ZAREKWIROWANA przez Rzymian. Światynie zwrócił Żydom Trajan, na mocy układu kończącego II wojnę żydowską.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Gru 26, 2007 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZABÓJSTWO W RZYMIE, TV Discovery Cuvilisation, 26 XII 2007

Juliusz Cezar był najbardziej zadłużonym mężem stanu w historii. Jego długi pochodziły z wykupienia Lyonu od Helwetów, a został zamordowany, gdy przygotował ustawę o OGRANICZENIU LICHWY. Lichwa rzymska była ostrzejsza od greckiej, a najostrzejsza była lichwa żydowska – co jest bardzo ważne, gdyż lichwa była PODSTAWĄ CYWILIZACJI ANTYCZNEJ.
Podczas podboju Galii Cezar zawarł umowę z Pompejuszem jako namiestnikiem Hiszpanii, któremu odstąpił skarbiec galijski w Angers, licząc na zagarnięcie skarbca w Caernarvon w Walii, ale o ile Pompejusz po rozgromieniu floty galijskiej u ujścia Loary zdobył cytadelę w Angers to skarbiec w Caernarvon został ewakuowany do Belfastu.
Cezar dokonał zbrojnej penetracji Brytanii – bo arystokrację Brytanii kupił dopiero Neron - dzięki sojuszowi z Leszkiem Chytrym, którego ja identyfikuję z Ariowistem w Galii, asekurującym Lyon z ramienia Krakowa. Wesele syna Leszka, Lubrana z siostrą Cezara Julią było w Lubiążu; biesiadnicy przenieśli się do Wrocławia a Leszek z Cezarem udali się na Woliń dla założenia stoczni do inwazji Anglii.
We Wrocławiu mężowie poróżnili się; Leszek nazwał Cezara NĘDZARZEM WSZECHCZASÓW i kazał Rzymianom wracać przez Kłodzko, które Cezar nazwał LODEM. Potem Leszek dowodził wszystkimi siłami partyjskimi w taborowej fazie bitwy pod Karhae na stepie mezopotamskim i przyjął kapitulację Krasusa. Krasus myśląc, że kapitulując przed świekrem swego wspólnika Cezara ocali legiony, ale pomylił się, gdyż Leszek – widząc że Rzymianie są obwieszeni złotem – wydał ich Sarmatkom. Te zapytały Rzymian, CZYJE jest złoto które mają na sobie, a gdy ci odpowiedzieli, że ICH to te udławiły się i kazały to złoto stopić i wlać właścicielom do gardeł, gdyż uznały to za zamach na BABSKI MONOPOL ZŁOTA.
Brutus jako lichwarz był zagrożony ANTYLICHWIARSKIM Prawem Cezara - ale jeszcze ważniejszym motywem mogła być sukcesja Oktawiana, którego się bano, gdyż Cezar był żołnierzem a Oktawian KAPŁANEM. Zamordowanie Pompejusza w Egipcie było niedźwiedzią przysługą, gdyż Pompejusz II wykupił weksle Cezara i kazał go zamordować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joanna Burakowska, ZAGINIONA BIBLIOTEKA – Podobna zawierała całą wiedzę starożytności. Zawieszona między historyczną faktografią a fantastycznymi domniemaniami, balansująca na granicy rzeczywistości i mitu, do dziś spowita mgłą tajemnicy. Biblioteka Aleksandryjska, Nieznany Świat, I/2008, s. 42-45

Jest to bardzo dobry artykuł, oparty na książce Jacquesa Bergiera PRZEKLĘTE KSIĘGI, w której jest mowa o „zakonie niszczycieli archiwów i starych bibliotek”, aby nie zagroziły WŁADZTWU HISTORIOGRAFICZNEMU, co Norman Davies nazwał „brutalną walką o świadomość”. JB po raz I od wielu lat powtarza to, czego uczono mnie na UWr, że Bibliotekę Aleksandryjską spalił arabski zdobywca Egiptu, Amr Ibn-el-asa na rozkaz kalifa damasceńskiego Omara I.
Żałuję, że nie zrobiłem odbitki niemieckiej rekonstrukcji zespołu pałaców Ptolemeuszy w Aleksandrii – najwspanialszego na świecie. Ja tą rekonstrukcję uzupełniłem, że jeśli w punkcie ZEROWYM była wystawiona przez Cezara statua Pompejusza to Kleopatra chciała tam postawić Obelisk Asuański, ale po Akcjum maszyny zostały sprzedane na licytacji do Baalbeku. Statua Pompejusza stała w środku półkola olbrzymiej kolumnady aleksandryjskiej, na której stał północny fronton pałacowy, a pałac NAWODNY, który znaleźli Francuzi na moje wezwanie zbadania gruzu po latarni Faros, był POCZEKALNIĄ. Latarnia Faros nie miała 120 m wysokości, ale jako duży stadion musiała mieć 210 m. Francuzi znaleźli też podmorskie ŚMIETNISKO POROZBIÓRKOWE.
Ponieważ Niemcy NIE WIEDZIELI, co stało się z tym zespołem pałacowym więc wytłumaczyłem, że został przeniesiony do Konstantynopola, gdyż Konstantyn chciał odebrać Aleksandrii majestat światowy w związku ze schizmą ariańską, której podstawą był znaleziony w Archiwum Cesarskim protokół śledztwa prokuratury wojskowej w Aleksandrii w/s Jezusa Chrystusa z oskarżenia o Przekupienie Straży Zbrojnej. Z tej racji sądzę, że „cenny księgozbiór indyjski” został przywieziony przez Jezusa Chrystusa z jego wieloletnich studiów w Indiach.
Jeśli biblioteka aleksandryjska zawierała MILION tytułów to była to Biblioteka Ptolemeuszy, której CENZURALNYM LAMUSEM była Biblioteka Aleksandryjska. Biblioteka Ptolemeuszy jako Archiwum Cesarskie NIE ZOSTAŁA SPALONA tylko przeniesiona do Konstantynopola i umieszczona w pałacu PODZIEMNYM z oświetleniem ELEKTRYCZNYM. Na szczycie latarni Faros była statua Pana Lasów w ELEKTRYCZNEJ AUREOLI, którym był nasz Grakch I, gdyż wystąpił jako PROTEKTOR PTOLEMEUSZY przed Seleucydami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Mar 01, 2008 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Archimedes – Ofiara Rzymian, mentor Rzymu, Rzeczpospolita, Nr 2: Wielkie odkrycia ludzkości, 28 II 2008

Gdy wróciłem z Niemiec w r. 1990 to bydlaki naukowe tańczyły – po raz DRUGI – błazeński film „naukowy” Śladami Odyseusza, w którym wędrówki Odysa ograniczały się do zachodniego Basenu Morza Śródziemnego. W tym zeszycie są też tego rodzaju wnioski już po raz III, a również bzdury w rodzaju, że ukończona w r. 279 pne latarnia Faros miała 100-120 m wysokości. Jest to cofnięcie się przede mną tylko o 10 metrów, gdy wykazywałem, że miała wysokość stadionu czyli 210 m. Jeśli wysłannik Oktawiana, który mieszkał w NAWODNYM pałacu rezydencjonalnym – a więc najmarniejszym - szedł do więzienia Kleopatry GODZINĘ, to wieża mogła być nawet wyższa.
W artykule nie ma mapy Syrakuz, które do budowy Aleksandrii była największym i najwspanialszym miastem na świecie – jedynym z milionem mieszkańców. Wg mnie II wojna punicka została zafundowana przez Syrakuzy, które chciały lawirować między imperializmami. Po zniszczeniu przez Syrakuzy floty rzymskiej Rzymianie musieli zatopić flotę zbożową dla ufortyfikowania Zatoki Neapolitańskiej, i zdać się słowiańską żeglugę MIECZOWĄ, która przy sztormowej pogodzie przechodziła ze zbożem scytyjskim BLOKADĘ KARTAGIŃSKĄ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Mar 11, 2008 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TECHNIKA ABNEGACJI ZAWIODŁA

Wałkuje się aferę pedofilską w Szczecinie, która jest dla mnie ciekawa z racji stosowania gry SIŁOWEJ, pod hasłem NIE SZKODZIĆ, NIE KOMPROMITOWAĆ - co doprowadziło do EKSPLOZJI. Jest to technika abnegacji, która zasadza sie na przeświadczeniu, że Polski Kościół jest tak silny, i tak uwarunkowany politycznie, że PIESKI MOGĄ SZCZEKAĆ, BO KARAWANA IDZIE DALEJ. Kardynał Glemp powinien jednak wiedzieć, że karawana – nawet ze złotem afrykańskim – jeszcze zwycięstwem nie jest.
Wielokrotne atakowanie przez żydowskie ogierki Świątyni Salomona w Jerozolimie – zawsze z powodzeniem – było małym piwem wobec Złota Afryki. Żydzi mieli tu anglosaskiego protektora Izraela Indiany Jonesa, który był dobry na Arabów, ale nie na mnie. Jego TAŃCE doprowadziły do tego, że Kanclerz Kohl zabrał Pałac Salomona Żydom i dał Palestyńczykom. Żydzi identyfikowali bowiem Świątynię Salomona ze Wzgórzem Świątynnym, które było PAŁACEM SALOMONA, przebudowanym przez Heroda Wielkiego na HERODION, gdzie odbył się jerozolimski proces Jezusa, gdy Świątynia Salomona była w innym miejscu Wielkiej Jerozolimy, która miała kilkaset tysięcy mieszkańców.
Ponieważ moja interpretacja Pałacu Salomona, jako Herodionu, identyfikowała topograficznie Drogę Krzyżową, która jest NAJWIĘKSZYM KATASTREM, wobec czego byłem wypłacalny również z tego powodu, i mogłem żądać usunięcia Indiany Jonesa jako GŁUPKA, który – prawdopodobnie jako mój adwersarz – został ogłoszony BANKRUTEM i błaznem. Z tej racji glempiści miast grać ze mną siłowo powinni wykupić cichcem MOJĄ Świątynię Salomona i kataster Drogi Krzyżowej.
Opowiadano, jak Waluś przyszedł do generała KGB Biko, który odprawił eskortę. Podczas rozmowy pokłócili się jednak i Biko wyśmiał Walusia – że JUŻ NIE JEST POTRZEBNY – wobec czego Waluś wyjął pistolet i zastrzelił Generała KGB.
Mnie taka sytuacja zdarzyła się za Solidarności I, gdy we wrocławskim Muzeum Archeologicznym urządzono wystawę Skarb Wiślan – wyraźnie dla zalegalizowania go według Krakowskiej Szkoły Archeologicznej Oskara Schindlera, do czego ja dopuścić NIE MOGŁEM. Komuniści zachowywali się powściągliwie – bo znali mnie – ale klerykałowie nie kryli satysfakcji z ROZDEPTANIA MNIE przez Amerykanów. Gdy załatwiono sprawę, że PIES SZCZEKA A KARAWANA IDZIE DALEJ to zacząłem krzyczeć: DAJĘ ZŁOTO AFRYKI ZA ZABICIE ŻYWCA KRAKOWSKIEGO OD ZAWODOWEGO KOPULANTA – gdyż na Złoto Afryki milion Indiana Jonesów nie wystarczy.
Kanclerz Kohl zabrał Pałac Salomona Żydom i dał Palestyńczykom, ale gdy wróciłem do Polski to zostałem zelżony, że kazałem Sipińskiej zamordować Jana Pawła II. Ponieważ Jan Paweł II był protektorem Skarbu Stalina, za sprawą Bolesława Piaseckiego, więc instytucją zainteresowaną zamordowaniem go mogła być mafia włoska dla przejęcia tego skarbu, co grali AMERYKANIE rekwirując Skarb Wiślan kapturowo i mafijnie. Ja jestem na swoim, bo kazałem Murzynom anektować żydowską hipotekę Rzymu, jako pochodną Złota Afryki, co doprowadziło do rehabilitacji cesarza Nerona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Mar 21, 2008 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wioletta Gnacikowska, KTÓRĘDY SZEDŁ CHRYSTUS, Gazeta Wyborcza, 21 03 2008, s. 2

Polityk Jerzy Kropiwnicki z Łodzi chciał mi widocznie zrobić konkurencję, bo napisał książkę WĘDRÓWKI PO ZIEMI ŚWIĘTEJ, w której rozważa sprawę Drogi Krzyżowej. Twierdzi, że Drogę Krzyżową wyznaczyli franciszkanie na podstawie relacji cesarzowej Heleny, która zbierała relacje miejscowych chrześcijan w I połowie IV wieku. Droga Krzyżowa Świętej Heleny zaczyna się i KOŃCZY przy zamku Antonia, który był zbudowanym przez Heroda Wielkiego WIĘZIENIEM w północnej części PAŁACU Salomona, który Herod przebudował na Herodianum.
Widziałem niemiecką rekonstrukcję jerozolimskiego procesu Jezusa na wielkim podium Herodianum, z czym się zgadzam. W takim razie Jezus był więziony w Antonii czyli WIĘZIENIU w północnej części Wzgórza Świątynnego – ale na tym moja identyfikacja Drogi Krzyżowej z FRANCISZKAŃSKĄ się kończy. Franciszkańska Droga Krzyżowa idzie bowiem WOKÓŁ Wzgórza Świątynnego, co jest WBREW PRAWU RZYMSKIEMU. W Prawie rzymskim Golgota, tj. miejsce egzekucji przez KRZYŻOWANIE, było POZA murami miejskimi na zewnątrz od Rzymu, co suponuje Drogę przez Wiadukt i Górę Oliwną do rozwidlenie Drogi Solnej przy bramie Wschodniej. Droga Krzyżowa nie wynosiła więc kilkaset metrów, ale dobrych KILKA KILOMETÓW.
Żydzi zostali wypędzeni z Jerozolimy przez Rzymian, wobec czego pierwszymi, którzy zaczęli administrować miejscami kultu Jezusa Chrystusa byli Grecy, a potem Ormianie, Koptowie i Etiopczycy. Główna walka szła o Wzgórze Świątynne, gdzie było Więzienie i Proces Jezusa. Wzgórzem zawładnęli Grecy, którzy urządzali misteria pasyjne WOKÓŁ WZGÓRZA – odpychając Ormian, Koptów i Etiopczyków, którzy znaleźli przytułek w kościele Grobu Pańskiego. To trwało do XIX wieku, gdy do miejsc Świętych zaczęli rościć Rosjanie i Niemcy.
Sprawa EKSPLODOWAŁA, gdy wykazałem, że Wzgórze Świątynne TO NIE ŚWIĄTYNIA SALOMONA, ale Herodion. Dla chrześcijan Herodion jest jednak ważniejszy od Świątyni Salomona, jako miejsce więzienia, procesu i początku Drogi Krzyżowej, wobec czego glempiści miast tańcować przede mną powinni wykupić katastrat, NAJWIĘKSZY NA ŚWIECIE. Ja posługiwałem się rekonstrukcją Pałacu Salomona Konrada Schicka ze Stuttgartu więc Żydzi pluli na moją głupotę – ale ja stwierdziłem, że Salomon DOBUDOWAŁ cysternę, na której stanął kilkupiętrowy harem Salomona zwany STAJNIĄ, a wiadukt prowadził na Górę Oliwną, gdzie były Ogrody Salomona. Cysterna była też SKARBCEM, gdyż Salomon sprzedał metalurgię filistyńską za cały skarbiec asyryjski.
Przestraszony Kanclerz Kohl zabrał Pałac Salomona Żydom i dał Palestyńczykom, ale tym sprawy mych praw autorskich nie załatwił. Dla ratowania sprawy wysłano tam Kropiwnickiego z wodą święconą. Gdy Prezydent Sadat wypędził mnie z Egiptu to wycofałem mój kapitał egiptologiczny do Izraela, gdzie miałem Świątynię Salomona, o której Żydzi NIE WIEDZIELI, a reprezentowanie mnie w Egipcie zleciłem Francuzom. Potem chciałem sprzedać Świątynię Salomona Niemcom, Grekom, Ormianom i Świadkom Jehowy, ale ci zelżyli mnie paskudnie, więc może Kropiwnicki chciał mnie UMYĆ wodą święconą?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ŚWIĄTYNIA JEROZOLIMSKA; TV National Geographic; 21 III 2008

W Wielki Piątek oglądałem izraelsko-amerykański film o Świątyni Jerozolimskiej, gdzie była mowa o Wzgórzu Świątynnym czyli PAŁACU Salomona. Izraelczycy i ich amerykańscy poplecznicy z legionu Indina Jonesa pograli GORZEJ niż Prezydent Sadat, który wypędzając mnie z Egiptu miał pewność, że ja wyniosę się do Kadafiego, ale ja ewakuowałem mój kapitał egiptologiczny do Izraela, gdzie miałem Świątynię Salomona o której Żydzi NIE WIEDZIELI – za co Sadat zapłacił głową. Reprezentowanie mnie w Egipcie zleciłem zaś Francuzom, którzy wywiązali się z tego dobrze.
Świątynia Jerozolimska NIE BYŁA NISZCZONA przez Asyryjczyków, Babilończyków czy Rzymian, gdyż każdy zdobywca stawiał tam garnizon. Arafat, grożąc Izraelowi MOJA INTERPRETACJĄ Wielkiej Jerozolimy ogłosił, że ZE ŚWIĄTYNI SALOMONA NIE POZOSTAŁ ANI JEDEN KAMIEŃ – gdyż wg mnie została rozebrana przez Omajadów, którzy chcieli zbudować na górze Syjon, czyli Morii, nową stolicę. Nie zdążyli jednak, gdyż Chińczycy i Abbasydzi rozgromili Polaków pod Kijowem, wobec czego Abu Muslim ZDOBYŁ DAMASZEK.
Moria starotestamentowa pochodzi z redakcji Biblii przez Jezusa w twierdzy w Tulonie w l. 39-49. Poza tym Wzgórze Świątynne nazywane jest w filmie MORIĄ, co jest bezczelnością, gdyż był to zawsze SALEM a Moria jest chrześcijańską nazwa góry Syjon, gdzie była Świątynia Jerozolimska.
W internetowej Wandaluzji piszę, że Skalną Katedrę zbudowała cesarzowa Helena – z czego Niemcy się WYCOFALI, żeby się nie narażać Arabom – ale byłby to FENOMEN architektury arabskiej, mający się nijak do tradycji Mahometa, z racji czego rotunda ta została tak pięknie wystrojona.
W Wandaluzji piszę, że rekonstrukcja Świątyni Salomona Schicka przedstawia HYKSOSKI Salem. Wnoszą to z analogi do cytadeli w Chaves de Huantar w Peru, gdyż po podpisaniu konwencji wezyra Józefa z Pelopsem na dostawy do Egiptu stali ŚLĄSKIEJ Żydzi musieli opływać z nią świat drenując złoto, a przewłoka między Pacyfikiem a Amazonką była w Chaves de Huantar. Żydzi budowali nowe okręty na Marananie, które składali podczas spławu. Oceaniczna żegluga DRYFOWA znana była od 40 tysięcy lat. System tan założył faraon Dzeser, a Biblia mormonów pisze o odkryciu Ameryki OD ZACHODU.
Nie mniej ważna jest FUNKCJONALNA identyfikacja Salemu. Stajnie Salomona nie były w Świątyni tylko w Pałacu, a poza tym jest to eufemizm haremu Salomona. Niemcy dorzucili ma interpretację rekonstrukcji Schicka, gdyż NIE MOŻNA TAM BYŁO ZAKWATEROWAĆ TYSIĄCA BAB, a haremów tureckich jeszcze nie wynaleziono, ale musieli ustąpić, gdy stwierdziłem, że Salomon DOBUDOWAŁ CYSTERNĘ-skarbiec, na której postawiono cedrowy wieżowiec zwany Stajnią. Klacze chodziły przez wiadukt na Górę Oliwną, gdzie był Ogród Salomona.
Rzymski opis zdobycia Świątyni Jerozolimskiej nie odnosi się do Pałacu Salomona tylko CYTADELI od Karmelu. Poza tym Pałac Salomona jako HERODION jest największym katastrem – co potwierdziła NIEMIECKA rekonstrukcja Procesu Jezusa – wobec czego Żydów można stamtąd wyprowadzić NIE TYLKO za uszy, jak to zrobił Kanclerz Kohl.
Żydowskie wybryki ze Świątynią Jerozolimską są takie, jak identyfikowanie refugium krakowskiego z Wawelem, który był PAŁACEM. Refugium i świątynia Śwista były na Bielanach. Zbudował je Erychtonos, wnuk Kroka z Pragi a syn Ateny i Hefajstosa, a Austriacy zbudowali tam cytadelę, którą podczas I wojny światowej rozebrali do fundamentów. Amerykanie zarekwirowali Skarb Wiślan Chęsy-Hanysa-Hanzy-Hansa-Amfiktiona, żeby Erich von Daeniken mógł mnie bić KOSMITAMI i kosynierami, ale Anglicy zniszczyli go w Dreźnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Wielki Piątek TV Nacional Geographic nadała film ŚWIĄTYNIA JEROZOLIMSKA. Było to wbrew mnie, gdyż tłumaczę do wielu lat, że identyfikowanie Świątyni Salomona czy Jerozolimskiej ze Wzgórzem Świątynnym jest ABSURDEM. Jerozolimski proces Jezusa nie był w Świątyni Jerozolimskiej tylko – jak Niemcy powtórzyli ZA MNĄ – na wielkim podium Herodionu czyli PAŁACU Salomona, który Herod Wielki przebudował na Herodion, gdzie było więzienie zwane Antonią i odbywały się procesy nadzorowane przez Prokuraturę, gdyż wyroki śmierci musiały być zatwierdzane przez prokuratora rzymskiego. Tym był w I procesu Jezusa Poncjusz Piłat, a w II procesie jerozolimskim tenże Piłat jako kurator sądowy Jezusa, który został ubezwłasnowolniony za używanie tytułu Syna Bożego, a stać go było na własnego prokuratora, gdyż był najbogatszym obywatelem Rzymu i teściem cesarza Nerona.
Dziś, w Wielką Niedzielę, TV NG nadała film W POSZUKIWANIU ŚWIĄTYNI SALOMONA – co jest cofnięciem się przed mym protestem. W filmie tym podano po raz pierwszy, że w r. 1996 znaleziono Świątynię Jerozolimską, ale jest ona kontestowana, choć jej wystrój ZGADZA SIĘ z opisem Świątyni Salomona. Odkopane przez archeologów ruiny nie zgadzają się jednak z deklaracją Jasira Arafata, że ZE ŚWIĄTYNI SALOMONA NIE POZOSTAŁ ANI JEDEN KAMIEŃ, co było akcesem do mej interpretacji Świątyni Salomona, za co Kanclerz Kohl musiał mu dać Wzgórze Świątynne.
Jeśli faktycznie wystrój odkopanej przez archeologów świątyni ZGADZA SIĘ z opisem Świątyni Salomona to możemy tu mieć do czynienia z DRUGĄ ŚWIĄTYNIĄ. Druga Świątynia powstała bowiem z racji, że w Świątyni Salomona, która była CYTADELĄ, Babilończyków zastąpili Persowie, którzy poradzili Żydom, żeby sobie zbudowali Drugą Świątynię, którą ci zbudowali NA PODOBIEŃSTWO Pierwszej. Tą II Świątynię powinien zniszczyć Herod Wielki po uzyskaniu od Rzymian i restauracji Pierwszej.
Faraon Szaszank zabrał cenne przedmioty z PAŁACU I ŚWIĄTYNI Salomona, ale zgadzam się tu z Indiana Jonesem, że Skarbu Świątyni nie zabrał. Salomon podzielił nabyty za metalurgię filistyńską skarbiec asyryjski na 2 części, które złożył w identycznych CYSTERNACH Pałacu i Świątyni. Szaszank o tym nie wiedział, ale dowiedzieli się o tym Asyryjczycy.
Jakie to szczęście, że na Stolicy Piotrowej zasiada Benedykt XVI.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matthias Schulz, DER GOETTLICHE BOTE – In nur 300 Jahren stieg das Chrystentum von einer Provinzsekte zur Weltreligion auf – trotz schliemmster Verfolgungen. Neue archaeologische Funde zeigen: Die Bewegung breitete sich ueber juedische Viertel aus. Dann kamen vor allem heidnische Frauen dazu. Am Ende gab sich das roemische Keiserreich geschlagen, Der Spiegel, 13/2008, s. 1, 143-153

Na stronie tytułowej jest Jezus i transparent: ALS JESUS NOCH EIN GURU WAR. Der Spiegel wycofuje się ze sprawy JEZUSA HISTORYCZNEGO, którego powołałem ja wykazaniem, że było DWA PROCESY Jezusa: Przy okazji RZYMSKIEGO procesu Jana Chrzciciela, w którym Jezus został skazany na ubiczowanie i 10 lat twierdzy, którą odbył w Tulonie, oraz doraźny proces jerozolimski. MSch zaczyna sprawę od prześladowań chrześcijan za Kaliguli, co odnosi się do ZBROJNEGO wystąpienia Jana Chrzciciela w obronie Świątyni Salomona przed Kaligulą, który chciał postawić w niej swój posąg, co spowodowało upadek szaleńca.
MSCh przytacza GRECKĄ wersję rzymskiego rodowodu Jezusa Chrystusa, pomijając jednak sprawę odkrycia w Niemczech grobu tysięcznika Pantery, co okrzyczano jako odkrycie grobu OJCA JEZUSA CHRYSTUSA. Żydzi askenazyjscy zaprzeczyli to tym, że Pantera wyparł się ojcostwa, które uznał Jan Chrzciciel.
PROBLEMATEM artykułu jest, jak sekta ludowa mogła zdominować miejską cywilizację Rzymu? MSch tłumaczy to FINANSOWANIEM PRZEZ KONSTANTYNA I – gdy było ODWROTNIE, bo to Żydzi kupili NIEWYPŁACALNE Imperium Romanum za deponowane w bankach żydowskich spółdzielcze kapitały chrześcijańskie. Przy pomocy Konstantyna rozgromili też finansjerę grecką, co znamy jako likwidację schizmy ariańskiej i MAJESTATU Aleksandrii.
Chrześcijaństwo było rewolucją ANTYNIEWOLNICZĄ i ruchem feministycznym, który zorganizowała Maria Magdalena, ale miało też NAJLEPSZE PRAWO SPÓŁDZIELCZE. Dzięki Chrystusowi jako ABSOLUTNIE UCZCIWEMU chrześcijaństwo zabrało Rzymowi ludzi uczciwych, bez których państwo istnieć nie może, dzięki czemu wygrało greckie prawo spółdzielcze. Spółdzielczość tą obsługiwały banki żydowskie jako UCZCIWE, za które kapitały Żydzi kupili Imperium. Po edykcie mediolańskim banki żydowskie przestały jednak płacić emerytury i zwracać depozyty kapitałowe, co wiem od funkcjonariusza wywiadu wojskowego, który nazwał to NAJWIĘKSZĄ GRABIEŻĄ KAPITAŁOWĄ W HISTORII.
Artykuł jest propozycją kontraktu: Der Spiegel uzna MOJĄ Świątynię Salomona za rezygnację przeze mnie z Jezusa Historycznego, a zwłaszcza denuncjacji, że Maria wystawiła swą cnotę na licytację, którą wygrał Zachariasz, przy którym cesarz był żebrakiem. Podczas Świąt był nowy atak na MOJĄ Świątynie Salomona w Jerozolimie – że archeolodzy izraelscy odkryli w r. 1996 Świątynię Salomona. Odpowiedziałem, że mogła to być Świątynia JEROZOLIMSKA, którą Żydzi zbudowali po powrocie z niewoli babilońskiej a którą zlikwidował Herod I po uzyskaniu od Rzymian cytadeli na górze Syjon, gdzie była Świątynia Salomona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jim Windolf, INDIANA JONES WCIĄŻ SZUKA PRZYGÓD - „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki”, najnowszy film tandemu Steven Spielberg – George Lucas wchodzi do kin 22 maja; Dziennik, 17-18 V 2008, s, 28-30

Jest to tłumaczenie tekstu z magazynu Vanity Fair. I film tego tandemu, Poszukiwanie zaginionej Arki, powstał w r. 1981, II, Indiana Jones i Świątynia Zagłady, w r. 1984 a III, Indiana Jones i Ostatnia Krucjata w r. 1989, co już powtórzeniem tryumfu kasowego Zaginionej Arki nie było. Artykuł WYJAŚNIA, że Indiana Jones był eksperymentem historycznym z BUDOWANIEM HISTORII, z racji ahistoryczności Biblii – co okazało się „rzuceniem szczeniaka na autostradę i patrzeniem co dalej”. Szczeniakiem był Kirk Douglas.
Jeśli Indiana Jonesa wymyślił w początku lat 70, jako nawiedzonego archeologa Jonesa Smitha Georg Lucas to miał on historycznego modela, gdyż kilka lat temu czytałem w Der Spiegel, że w Jerozolimie mieszka Indiana Jonesa, który jest bankrutem i POŚMIEWISKIEM. Wcześniej słyszałem, że Indiana Jones zakasował w Oświęcimiu Johna Steinbecka oświadczeniem, że ANTYSEMITÓW NALEŻY ROZSTRZELIWAĆ, gdy słynny pisarz amerykański wyprosił sobie tylko opowiadanie mu Oświęcimiu BZDUR – co zostało uznane za przejaw niepoczytalności - ale dla mnie było pocieszeniem, że NIE JESTEM SAM.
Jerozolimski Indiana Jones zdaje się być anglosaskim protektorem Izraela, gdyż po demobilizacji we Włoszech poszedł na wojnę palestyńską, a potem strawił miliony ojca za grunt podmiejski na poszukiwaniu Skarbu Świątyni. W związku z tym zawnioskowałem, że miast wygadywać bzdury o rozstrzeliwaniu antysemitów – co jest tak mądre, jakbym ja mówił o rozstrzeliwaniu ogierków żydowskich z haremów bolszewickich atakujących Świątynię Salomona – mógł przyjechać z Oświęcimia do Wrocławia i pogadać ze mną. Wówczas zostałby miliarderem, gdyż wytłumaczyłbym mu, że Skarb Świątyni ODZYSKALI Asyryjczycy, a jego dane odnoszą się do Złota Afryki, które poszło – przez banki aleksandryjskie – na hipoteczne wykupienie Rzymu.
Budowanie Historii w postaci rzucenia OŚLEPIONEGO Kirka Douglasa na autostradę do niczego nie prowadzi, gdyż Historycznego Chrystusa i Historyczną Biblię powołałem ja, przez wykazanie, że było 2 procesy Jezusa Chrystusa: I proces był w ramach procesu Jana Chrzciciela w Cezarei Palestyńskiej w r. 38, a II był doraźnym procesem jerozolimskim. Ponieważ I proces był tysiąc razy głośniejszy od II więc gdy zaczęto badać historyczność Jezusa z Nazaretu to odnoszono jego proces do procesu Jana, gdy prokuratorem Judei był Piłat, który wtedy zrzekł się tego urzędu za stanowisko sądowego kuratora Jezusa, który został ubezwłasnowolniony za używanie tytułu Syna Bożego, a że Jezus jako spadkobierca Jana Chrzciciela był najbogatszym obywatelem Imperium więc była to synekura.
Jezus odbył karę twierdzy w Tulonie, gdzie został teściem cesarza Nerona i Królem Żydowskim. Grę o Jezusa między Sanhedrynem a wywiadem rzymskim najlepiej przedstawia Memorandum Afraniusza, które Bławatska znalazła w Bibliotece Jezusa Chrystusa w kaszmirskim Siringarze, omówienie czego zamieszczam w Wandaluzji. Wyrok Sanhedrynu musiał podpisać Piłat, jako kurator sądowy Jezusa, a ponieważ Jezus nie zgodził się na ukrzyżowanie sobowtóra, co proponowali Rzymianie, więc został ukrzyżowany jako fakir indyjski w r. 50.
Również Stary Testament NABIERA SENSU po identyfikacji Świątyni Salomona z Górą Syjon, co chciałem sprzedać Grekom, Ormianom, Niemcom, Świadkom Jehnatona-Echnatona i innym. Echnaton zginął na tafli solnej Wielkiego Jeziora Gorzkiego, chcąc odebrać Mojżeszowi Złoto Afryki, które powstało z drenażu złota za stal śląską na podstawie konwencji wezyra Józefa z Pelopsem z Poznania. Gdy ja wykazałem, że było 2 Arki Przymierza, jako abisyńska i egipska lektyki Mojżesza, to KASOWOŚĆ Zaginionej Arki skończyła się. Spilberg zaatakował więc Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną filmem Lista Schindlera, ale mi przyszła w sukurs wdowa po Oskarze Schindlerze, o czym piszę szczegółowo w książce INCYDENTU NIE BYŁO. - Nich więc Amerykanie nie oślepiają Kirka Douglasa i nie rzucają go na autostradę, bo do Świątyni Salomona na pewno nie trafi.
Najbardziej irytuje mnie jednak to, że Amerykanie powołali polskiego Indianę Jonesa, w postaci niejakiego Philipa Earla Stelle'go, który napisał książeczkę Nawrócenie i Chrzest Mieszka I (FRONDA PL., sp. z. o.o., Warszawa 2005 – jako antytezę mej Wandaluzji. To przechodzi SETKI ataków żydowskich ogierków na Świątynię Salomona w Jerozolimie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tłumaczenie z Der Spiegel: Matthias Schulz, ŁOWCY GRAALA – Oszukiwał, fałszował, niszczył ruiny, na koniec okradał zabytki. Indiana Jones istniał naprawdę. Archeolog awanturnik nazywał się Hiram Bingham; Forum, 19-25 V 2008, s. 52-57

Hiram Bingham III (1875-1958), wychowanek uniwersytetu w Yale i mąż jednej z dziedziczek fortuny Tiffanich, udał się w początku XX w. na poszukiwanie Skarbu Inków w Peru, który my znamy z Testamentu Inków na zamku w Niedzicy. Skarb ten miał mieć ponad 6 tysięcy ton, z czego najtańszym składnikiem było złoto, czyli że srebra tam nie było. HB znalazł Machu Picchu, a w nim skarby ponoć OLBRZYMIE, które wywiózł do Yale w Rhode Island. Jest to o tyle ciekawe, że Testemant Inków zdaje się odnosić do Machu Picchu, które NADAJE SIĘ TYLKO NA SKARBIEC.
MSch pisze, że zdobywca Peru Francesco Pizzaro, który NAJĄŁ SIĘ w peruwiańskiej wojnie domowej w służbę ekwadorskiego pretendenta do tronu Atahualpy, ale potem uwięził swego pracodawcę, wysłał do Hiszpanii CO NAJMNIEJ 17 tysięcy ton srebra i złota, a ponieważ Peru było Krajem Złota więc powinno tam być go dużo. Pomimo, że 1/5 tego trafiła do prywatnego skarbca Króla Hiszpanii to Karol I, jako cesarz niemiecki Karol V, kazał konkwistadora zamordować, jakoby za przywłaszczenie ZBYT DUŻEJ części skarbów peruwiańskich.
Testament Inków był pisany w XVIII wieku, na dworze ostatniego władcy Inków, a znalazł się w Polsce, gdyż kaper indyjski, któremu Anglicy odmówili żołdu, przeszedł na służbę hiszpańską i strzegł zachodniego wybrzeża Ameryki Południowej przed Anglikami. Gdy wybuchło powstanie Inków to przeszedł na stronę powstańców, których władca Tupak Amaru kazał mu zabrać następcę tronu do Polski, co zapoczątkowało polsko-węgiersko-słowacko-czeski ród Beneszów.
Rzeczpospolita (19 V 08, s. A21) drukuje artykuł INDIANA JONES, JAK SPRZED LAT, w którym jest mowa, że na festiwalu z Cannes zapanowała taka euforia Indiany Jonesa, jak w r. 1981. Premiera PRASOWA „Indiany Jonesa i Królestwa Kryształowej Czaszki” była pokazywana jako NAJWIĘKSZY SKARB HOLLYWOODZKI, ale Marta Landau pisze w bieżącym Wprost (Indiana Jones i Królestwo Fałszerzy), że jest to gówno w kapeluszu. - Jak można tworzyć WOJNĘ O PANOWANIE NAD ŚWIATEM w oparciu o ewidentne fałszerstwo, czym są MEKSYKAŃSKIE kryształowe czaszki, które zostały wykonane SZWAJCARSKĄ OBRABIARKĄ JUBILERSKĄ z kryształu ALPEJSKIEGO, z wyjątkiem jednej z kryształu brazylijskiego, który jednak w Meksyku nie jest znany archeologicznie. I Kryształową Czaszkę wykonał na dworze Cesarza Meksyku Eugene Boban, a biznes ten rozkręcił Hiram Bingham III.
Steven Spielberg pobił więc jerozolimskiego Jndianę Jonesa, który szukał wprawdzie Skarbu Świątyni, ale fekaliami nie częstował. Na filmach z Indiana Jonesem producenci zarobili już miliard 200 milionów $ a następnym filmem Spielberga ma być Indiana Jones i ŚWIĘTY GRAAL.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kagan: MÓJ TY KOŹLE. Beg: BEEEEE...

Wczorajsza Rzeczpospolita pisze o archeologicznym zbadaniu kamieniołomu w odległości 2 km od Starego Miasta jerozolimskiego, który był użytkowany w czasach Heroda. W kamieniołomie znaleziono obrobione bloki o gabarycie MNIEJSZYCH bloków w Ścianie Płaczu.
Z tego wynika, że z kamieniołomu tego czerpali kamień już Hyksosi i Hetyci na budowę świątyń po obu stronach Drogi Solnej: Salem i Morię, które – jako TRAKTATOWE – powinny być wg jednego planu, który odtworzył Konrad Schick, a potem na PRZEBUDOWĘ tych świątyń przez Salomona, co polegało na dobudowaniu CYSTERN-skarbców, którą na Salemie nazywa się Stajnią Salomona, gdyż stał na tym cedrowy wieżowiec, gdzie był harem Salomona. Potem na przebudowę przez Heroda Salemu na Herodion oraz odbudowę opuszczonej przez Rzymian Świątyni Salomona na Górze Syjon.
W Jerozolimie była też III świątynia imperialna, w postaci zbadanej ostatnio Świątyni Jerozolimskiej, którą zbudowano po powrocie z Niewoli Babilońskiej, gdyż w Świątyni Salomona, która była CYTADELĄ, zdobywcy stawiali garnizony, co trwało do odzyskania tej świątyni przez Heroda Wielkiego, który zbudował dla Rzymian Cezareę Palestyńską.
Ważnym elementem aglomeracji jerozolimskiej był zamek WODOCIĄGOWY w górach Karmel, który dostarczał sztolniami wodę dla cystern w Świątyni i Pałacu Salomona, skąd Herod poprowadził 20-kilometrowy akwedukt do zamku Heroda przy Południowej bramie jerozolimskiej.
W jerozolimskim kościele Mariackim były NAJWIĘKSZE KOLUMNY NA ŚWIECIE, co wypada odnosić do Świątyni Salomona, gdzie cesarzowa Helena urządziła sanktuarium Maryjne – skąd nazwa MORIA. W takim razie Herod zamówiłby w Petrze, czy może Indiach, taką maszynerię, jak Ptolemeusze do budowy kolumnady aleksandryjskiej. Maszyneria ta składała się z rolki 4-szynowej i podnośnika HYDRAULICZNEGO, co nazywano Ciężarną i Rodzącą. Największym Cudem Świata starożytnego był zespół pałaców aleksandryjskich, których śmietnisko porozbiórkowe znaleziono – z mej inspiracji – w porcie aleksandryjskim, gdyż Konstantyn kazał ten zespół przenieść do Konstantynopola, żeby odebrać Aleksandrii majestat światowy, gdyż było tam centrum schizmy ariańskiej. Słowianie nazywali zrekonstruowaną na Galacie część tego zespołu SĄDEM – od plafonu z Sądem Ostatecznym.
Wczoraj oglądałem film o mormonach amerykańskich. Sekta ta nazywa się Kościołem Jezusa Chrystusa i Świętych Dni Ostatnich. Jest to kontynuacja masonów szkockich, którzy jako templariusze (Kawalerowie Mieczowi) ewakuowali za Marii Stuart z Rygi do Edynburga złota Prawdziców. Złoto to, którego szukał Józef Stalin, poszło na finansowanie Waszyngtona.
W doktrynie wiary mormonów powtarza się, że SĄ BOGAMI – więc potrzeba im wiele żon, żeby ZALUDNIĆ ŚWIAT. Mormoni mówią to, co Żydzi praktykują. Talmud mówi jednak, że Żyd ma mieć jedną żonę, Żydówkę, a gojek ILE CHCE. Protokoły Mędrców Syjonu, które są polityczną wykładnią talmudycznej technologii władzy, mówią, że NAJWAŻNIEJSZE JEST ZŁOTO, bo daje władzę nad kobietami – i to właśnie poprzez kobiety Żydzi wykupili Rzym, jak pisze w Incydentu nie było, za Złoto Afryki w bankach aleksandryjskich.
Według firmowanej przez Petersburg książki TALMUD A CHRZEŚCIJAŃSTWO to autorem oby Talmudów, Jerozolimskiego i Babilońskiego, był Jezus Chrystus. Wniosek ten może pochodzić stąd, że Bławatska znalazła w bibliotece Jezusa Chrystusa w stolicy Kaszmiru Siringarze oba Talmudy pisane RĘKĄ CHRYSTUSA po aramejsku, co odnośnie Talmudu Jerozolimskiego mogło być redakcją prawa asyryjskiego – za czym są dobre argumenty.
Jest pytanie, dlaczego Jezus Chrystus, który był zdecydowanym homoseksualistą – dlatego wszyscy masoni są pederastami – był największym ideologiem haremowym. Odpowiedzią na to może być wniosek, że GDYBY NIE CHRZEŚCIJAŃSTWO to ludzkość podróżowałaby już Drogą Mleczną - co jest zgodne z tym, że gdyby nie eksterminacja katarów (Synów Jezusa) to Francja byłaby Afganistanem. Rozwój technologii działa matriarchalnie, co zatrzymać może tylko TECHNOLOGIA HAREMOWA – czyli eunuch murzyński z batogiem.
Żydom przypisuje się maksymę: JESTEŚMY BOGAMI jako dzieci największego kopulanta Jezusa Chrystusa, wobec czego – co formułuje Talmud – całe złoto, bogactwo i KOBIETY są własnością żydowską. Żydzi mogą być bogami, ale nie WŁAŚCICIELAMI WSZYSTKICH KOBIET, bo ja jestem spadkobiercą begów chazarskich. Kagan był bogiem, którego dobry Chazar miał prawo zobaczyć raz w życiu. Sejm dał jednak begowi prawo do bicia kagana KIJEM, jeśli ten zechce mieć więcej niż jedną żonę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jean-Marie Hosatte, JEROZOLIMSKA WOJNA KAMIENI – Pod ziemią toczy się prawdziwa bitwa pomiędzy Izraelczykami a Palestyńczykami. Łączy w sobie archeologię, religię i politykę; Tłumaczenie z Le Figaro magazine, Angora, Warszawa-Chicago-Dortmund-Toronto-NowyJork, 8 VI 2008, s. 74

Izraelczycy i Palestyńczycy toczą WOJNĘ ARCHEOLOGICZNĄ, gdy ja zawładnąłem archeologią jerozolimską w wojnie z JEROZOLIMSKIM Indiana Jonesem, jako anglosaskim protektorem Izraela, który napadł na mnie deklaracją w Oświęcimiu, że ANTYSEMITÓW NALEŻY ROSTRZELIWAĆ a nie dyskutować z nimi, co powtórzył Fransyniuk. Wczesniej John Steinebeck podczas zwiedzania Oświęcimia wyprosił sobie opowiadania mu przez goszczących go polskich pisarzy BZDUR, co uznałem za POPARCIE MNIE. Kanclerz Kohl przestraszył się mej interpretacji Jerozolimy, którą chciałem sprzedać TEŻ Niemcom, i zabrał Żydom Wzgórz Świątynne, które dał Palestyńczykom – tak że Żydzi mogą się teraz modlić tylko pod Ścianą Płaczu – co uznałem za ZAWŁASZCZENIE przeze mnie Archeologii Jerozolimskiej, co ten artykuł UZASADNIA, wobec czego Jerozolimska Wojna Archeologiczna jest wojną o SPADEK PO MNIE.
Jasir Arafat wprowadził karę śmierci za sprzedawanie Izraelczykom posesji – formalnie dla celów archeologicznych – a obecnie ma żyć na takich posesjach 250 Izraelczyków, którzy utworzyli tam ekspozycje archeologiczne – bardzo dochodowe. Chodzi tu o tzw. Miasto Dawida, które powinno być zwane OBOZEM DAWIDA, gdyż Dawid dostał od Filistynów Salem (w rekonstrukcji Konrada Schicka) za 50 szekli rocznie, skąd atakiem komandosów przez syfon wodociągowy zdobył BLIŹNIACZY Syjon. W odpowiedzi na to na uderzył na Dawida Saul, ale został rozgromiony przez Filistynów, którzy zrobili Dawida Królem Izraela, który przy pomocy swej filistyńskiej gwardii uczył Żydów moresu metodami – delikatnie mówiąc – OSTRYMI.
Arafat zbłaźnił się deklaracją, że ZE ŚWIĄTYNI SALOMONA NIE POZOSTAŁ ANI JEDEN KAMIEŃ. To uzasadniłem dopiero ja, jako rozbiórkę przez Omajadów Świątyni na górze Syjon po zainkasowaniu kontrybucji chińskiej, którzy jednak WSPANIAŁEGO planu nie zrealizowali, gdyż Ibn-Muslim po zdobyciu Kijowa poszedł nie na Płock a DAMASZEK. To był CUD, KTÓRY URATOWAŁ ANGLIĘ, gdyż Hitler kazał bombardować Londyn.
Kilka lat temu palestyński Dyrektor Starożytności oświadczył, że architektura Wzgórza Świątynnego jest PRZEDŻYDOWSKA - co zgadzało się z mą interpretacją Salemu jako świątyni Schicka, poszerzonej przez Salomona o CYSTERNĘ, zwanej Stajniami Salomona, gdyż stał na niej kilkupiętrowy harem cedrowy. W artykule jest mowa o KOKOSOWYM Biznesie Archeologicznym, gdy ja mówiłem dawno, że katastrat Drogi Krzyżowej ma wartość NIEWYOBRAŻALNĄ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Cze 15, 2008 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Steve Berry, ZAGADKA ALEKSANDRYJSKA, C 2007 by Steve Berry, Wydawnictwo SONIA DRAGA Sp. z o.o. Katowice 2008

Książka ta powstała PRZECIW MNIE. Ja zetknąłem się z tym tematem w połowie lat 60, gdy na Kremlu poszukiwano Biblioteki Paleologów, w którą nie wierzyłem, ale zastanawiałem się nad tematem. 9 I 2008 zamieściłem na tej stronie komentarz do artykułu ZAGINIONA BIBLIOTEKA.
Książka jest beletryzacją plotek, średniowiecznych wzmianek kronikarskich, że Biblioteka Aleksandryjska ISTNIEJE, oraz domysłów i ekstrapolarnych interpretacji. Wątkiem fabularnym jest postać Palestyńczyka, który chce sprzedać XVIII-wieczną relację z Biblioteki Aleksandryjskiej; poluje na niego wywiad izraelski, przed którym ten jest chroniony przez antysemitów, niczym córka profesora niemieckiego, który odkrył babilońskie korzenie Biblii.
To wszystko prowadzi do wniosku, że arabski zdobywca Egiptu Omar wcale nie spalił Biblioteki Aleksandryjskiej tylko ukrył ją w Palestynie, na terenie zagarniętym przez Izrael. Ma to uzasadniać wypowiedź Ben-Guriona, z której zdaje się wynikać, że OSOBIŚCIE odwiedził Bibliotekę Aleksandryjską w Izraelu. Ja jednak w to świadectwo Ben-Guriona nie wierzę, gdyż oglądał on Archiwum Światowe, z rabunku i nakradzenia przez Żydów archiwów i najważniejszych dokumentów na całym Świecie, które nazwał BIBLIOTEKĄ ALEKSANDRYJSKĄ. Wiedział, że jest to najbogatsze archiwum na świecie, ale nie spodziewał się, że AŻ TAKIE.
Na str. 415 jest mapka PRAWDZIWY BIBLIJNY IZRAEL, przedstawiający fragment Hidzasu nad Morzem Czerwonym. To jest HEREZJA wymagająca śledztwa. Argumentem za tym jest AHISTORYCZNOŚĆ BIBLII – która nie dawało się zidentyfikować topograficznie – ale ja w Wandaluzji dokonuje takiej identyfikacji, m. in. przez wykazanie, że odkryta w ostatnich latach Świątynia Jerozolimska NIE BYŁA Świątynią Salomona na Górze Syjon, gdyż powstała po Niewoli Babilońskiej, gdy na Syjonie stanął garnizon perski.
II argumentem są ślady Żydów Mojżesza na Półwyspie Arabskim, ale pisałem, że Mojżesz, który wyprowadził z Egiptu wg apelu wieczornego po bitwie z Jechnatonem na tafli solnej Wielkiego Jeziora Gorzkiego ponad 600 tysięcy zbrojnych, musiał wysłać niektóre plemiona na Półwysep Arabski, żeby nie pomarły z głodu. Bitwę tą Mojżesz wygrał wpuszczeniem przez zerwanie tamy w Suezie Morza Czerwonego, które pochłonęło Egipcjan. Złota w skarbcu sueskim było tak dużo, że nie można było go wywieść WOZAMI, na które połakomił się Jechnaton, wobec czego musiało być przewiezione STATKAMI na Półwysep Arabski.
W Wandaluzji przedstawiam sprawę ŚREDNIOWIECZNEJ Biblioteki Aleksandryjskiej całkiem inaczej. Publiczna Biblioteka Aleksandryjska była LAMUSEM Biblioteki Ptolemeuszy, w której miało być 700 tysięcy tytułów – w większości prohibitów. Po podboju rzymskim Biblioteka Ptolemeuszy zyskała status Archiwum Cesarskiego, w którym znaleziono protokół śledztwa Prokuratury Wojskowej w Aleksandrii w/s Jezusa Chrystusa z oskarżenia o przekupienie straży zbrojnej, co stało się podstawą herezji ariańskiej czyli 44 Ewangelią.
Konstantyn Wielki musiał zaświadczyć PRZED SĄDEM powagę tego dokumentu, ale Profesor Manteuffel odpowiedział studentom, że było to FALSYFIKAT – w co nie uwierzyłem. Na soborze nicejskim Ariusza znieważono fizycznie a potem utopiono w kloace, wobec czego Konstantyn – dla odebrania Aleksandrii majestatu światowego – kazał przenieść aleksandryjski zespół pałacowy do Konstntynopola; śmietnisko porozbiórkowe znaleźli za mym wskazaniem Francuzi, więc w ramach tej przeprowadzki przewieziono też tam Archiwum Cesarskie, które UTAJNIONO.
W ten sposób rozeszły się drogi Biblioteki Aleksandryjskiej z 20 razy większą Biblioteką Ptolemeuszy, dla której powinien zostać zbudowany w Konstantynopolu specjalny pałać PODZIEMNY z oświetleniem ELEKTYTYCZNYM – więc jeśli Ben-Gurion widział faktycznie w Izraelu Bibliotekę Aleksandryjską to zostałaby ona skradziona ze Stambułu? niczym złoto Całego Świata.
NASA zbłaźniła się publikacją zdjęć z Marsa na których jest CZŁOWIEK. Powstały sztaby astrointernautów, które po kilku miesiącach zidentyfikowały Człowieka na Marsie jako praskiego kabareciarza. Ja to ogłosiłem jako intrygę koncernu ERICH VON DAENIKEN, który powstał jako antyteza moich Kultur Megalitycznych, ale ta intryga nie wydaje się możliwe bez zgody Heleny Vondrackowej jako agenta kapitału stalinowsko-holokaustycznego? Stalin przyznał Kłodzko Czechom, ale, jak piszę na Forum Wandaluzji, Marszałek Rola-Żymirski rozbroił armię czechosłowacką, aresztował Stalina i zajął JEGO złoto.
To zgadza się z moim tłumaczeniem, DLACZEGO HJALMAR SCHACHT PROTESTOWAŁ MONACHIUM? Bo wiedział, że Moskwa musi wycofać swe kapitały ze Szwajcarii, więc lepiej miało być dla Niemiec, jeśli wycofa je do Czechosłowacji – gdzie Niemcy będą trzymali rękę na nich – niż mieliby nimi kierować Ormianie.
Ciekawe jak dziś wyglądałby świat, gdyby Stalinowi udało się przewieść złoto z Moskwy do Pragi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 10097
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lip 10, 2008 11:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WOJNY PUNICKIE I ZBURZENIE KARTAGINY

Oglądałem amerykański film CARTHAGO i jestem zdziwiony prymitywizmem historiograficznym. Wg polskiej historiografii to Rzym wyrósł na potęgę jako siła TRZECIA – wchodząc w konkurencję jako NAJEMNIK GRECKI – gdyż zasadniczym antagonizmem śródziemnomorskim była rywalizacja finansjery greckiej z fenicką, tak jak Aleksander Macedoński został wychowany DLA PODOJU PERSJI.
Podboju Persji DLA GREKÓW miał dokonać Filip II Macedoński, w którym to celu dokonał podboju Pangajonu-Siedmiogrodu, którego kopalnie dawały tysiąc talentów złota rocznie, za co mógł intrygować w Azji Mniejszej, ale padł ofiarą spisku swej żony Olimpiady, którą wygnał z synem-BĘKARTEM Aleksandrem do Krakowa. Możni krakowscy też spoglądali łakomym okiem na Pangajon i Scytię, gdzie Filip kazał wbijać nad Donem słupy graniczne MekeDONU, więc Grecy, którzy znali się na rzeczy, zorganizowali powstanie greckie, żeby Filip MUSIAŁ tłumić je przy pomocy Scytów. Pod Heroneą Filip ZWRÓCIŁ Aleksandrowi miecz, ale ten odprowadzając armię scytyjską anektował Pangajon – wobec czego Grecy zamordowali Filipa i przywołali WYPŁACALNEGO Aleksandra.
Piszę o tym, gdyż od powstania ptolemejskiego Egiptu zaczęło się finansowanie Rzymu dla DOBICIA finansjery fenickiej. Wielką klęskę Kartaginie zadał już Pyteasz w VI w. pne, który jako admirał tartesyjski WYCZEKAŁ na Bałtyku aż Maltis oblegnie Syrakuzy, żeby popłynąć Renem i Rodanem oraz przy pomocy Celtów wypędzić Kartagińczyków z południowej Galii i północnej Iberii. Ponieważ nawet po tej klęsce Kartagina miała ok. stu kolonii, z czego 50 w Afryce, więc Grecy postanowili zniszczyć Kartaginę przy pomocy Rzymu, który do finansów GŁOWY NIE MIAŁ.
Podczas wojen punickich Rzymianie stracili 700 okrętów a Kartagińczycy 500. Admirał rzymski kazał wyrzucić za burtę Święte Kury za przepowiedzenie klęski, która okazała się POGROMEM. Hanibal musiał iść do Italii przez Galię, gdyż najważniejsze były stocznie nad Rodanem, które korzystając z drewna alpejskiego dostarczały okręty w elementach numerowanych do składania. Hanibal OBLEGAŁ RZYM, o czym świadczy stadion na którym wybudowano rzymską bazylikę cmentarną Watykanusa, którym było rzymskie pozdrowienie żałobne VOTO CANNAE.
Rzym został uratowany żeglugą MIECZOWĄ z Gdańska, gdyż kogi ze zbożem scytyjskim przechodziły przy sztormowej pogodzie blokadę kartagińską. Atutem Rzymu było to, że miał chłopskie zaplecze rekrutacyjne, gdy Kartagina była zdana na armię zaciężną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.pl Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 42, 43, 44  Następny
Strona 1 z 44

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group